forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Plava je najtoplija boja - strip
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Shaner
Advanced Member

Croatia
6943 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 29/07/2021 : 10:16:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote


Plava je najtoplija boja - Jul Maroh

V.B.Z. srpanj, 2021.
Prevela Mirna Šimat
Tvrdi uvez, 220x312
160 stranica
199 kn

Život mlade Clémentine preokrene se onog dana kad upozna Emmu. Ema je djevojka plave kose koja će joj otkriti sve aspekte žudnje i omogućiti joj da se suoči s pogledom drugih. Nježna i dirljiva priča – francuski grafički roman – Plava je najtoplija boja

Roman o zaljubljivanju, odrastanju. O samootkrivanju i identitetu, priča o mladenačkoj ljubavi dviju mladih Francuskinja na prijelazu 21. stoljeća. Clementine je prosječna srednjoškolka, ima širok krug prijatelja, obitelj i romantičan odnos s dječakom. Jedne večeri sa svojim prijateljom izlazi u grad, zaluta u bar gdje upoznaje samouvjerenu djevojku plave kose. Privlačnost između njih je intenzivna i snažna, a Clementine se pronalazi u vezi koja će testirati njezine prijatelje, roditelje i vlastitu ideju o sebi i svom identitetu.

Strip je inspirirao sada već kultni film „Adelin život“ („Plava je najtoplija boja“). Nagrađen je Zlatnom palmom na Filmskom festivalu u Cannesu 2013. Preveden je na brojne jezike i osvojio je nagradu publike na Međunarodnom festivalu u Angoulêmeu.


O autorima

Jul Maroh, multidisciplinarni umjetnici i transfeministički aktivisti, pričaju priče o modernoj intimi i njezinim političkim aspektima. Nakon stripa Plava je najtoplija boja, koji je osvojio razne nagrade i nadahnuo film Adelin život (Zlatna palma u Cannesu 2013.), objavili su Skandalon, Brahms, Corps Sonores i You Brought Me the Ocean (u suradnji s Alexom Sanchezom). Jul su bili kustos u muzeju suvremene umjetnosti CAPC u Bordeauxu na izložbi Procession, a također su suosnivači feminističkog kolektiva Bd Egalité.


http://onlineimpressions.blogspot.com/

jaki
Advanced Member



Croatia
25908 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 29/07/2021 : 10:30:35  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Sta su pobogu transfeministicki aktivisti?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

mmihoci
Average Member

949 Posts

Member since 01/02/2018

Posted - 29/07/2021 : 10:39:13  Show Profile Show Extended Profile  Send mmihoci a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Sta su pobogu transfeministicki aktivisti?


Mislim da je za mene (a izgleda i tebe) najbolje da se držimo poznatog terena. Recimo Zagora ili dobrog starog ženskaroša (odnosno Pilota, odnosno Mister Noa).
Go to Top of Page

verab
Senior Member

Croatia
2522 Posts

Member since 22/01/2015

Posted - 29/07/2021 : 10:42:23  Show Profile Show Extended Profile  Send verab a Private Message  Reply with Quote
Ne znam tko je u V.B.Z-u zadužen za stripove, ali tko je da je odrađuje sjajan posao. Od izbora do izvedbe.

Šteta što nije prisutan na forumu pa da malo čujemo o planovima i neplanovima. Malo marketinga, kažu, nikog nije ubilo.
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7268 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 29/07/2021 : 11:07:33  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
"Na margini" mi je fenomenalna biblioteka. Meni prvome woke pretjerivanja idu na živce, ali kod ovih naslova to ne nalazim i baš guštam u njima.

Preporučam i "Pssst" i "Shvati to kao kompliment".

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3134 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 29/07/2021 : 14:26:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Film mi je mnogo bolji. Ne dešava se to često, ali ovde da. Ne pomaže ni to što mi se ne sviđa crtež, a pisani tekst a la Sfarov Mačak mi je uvek dve ocene manje.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6943 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 29/07/2021 : 15:08:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Mene je ovaj strip razočarao. I crtež i priča tek osrednji, bez ikakvih upečatljivih momenata. Film još nisam gledao, ali po svemu što sam čuo ne bi me čudilo da mi se više svidi.

Inače, meni ne leži ovaj V.B.Z.ov izbor naslova. Nemam nikakav problem s tematikom, ali kvalitativno je to sve neki prosjek. Ističe se tek Irmina.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

verab
Senior Member

Croatia
2522 Posts

Member since 22/01/2015

Posted - 29/07/2021 : 16:08:15  Show Profile Show Extended Profile  Send verab a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vice

"Na margini" mi je fenomenalna biblioteka. Meni prvome woke pretjerivanja idu na živce, ali kod ovih naslova to ne nalazim i baš guštam u njima.

Preporučam i "Pssst" i "Shvati to kao kompliment".



Slažem se, sjajna biblioteka. Meni je dobar i Alpha, i Mi žene smo..., Plavu još nisam čitao. Jedino sam malo više očekivao od Dobar dan, tugo (nisam ljubitelj strip adaptacija književnih djela).

Ni u jednom trenutku autori nisu skliznuli u patetiku i svi su crtački više nego zanimljivi, ima tu pravih malih likovnih bisera.

Lijepi su to (izdavački) iskoraci, sve pohvale za ediciju.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25908 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 29/07/2021 : 16:19:26  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Niko mi još nije odgovorio?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7268 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 29/07/2021 : 16:37:19  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Niko mi još nije odgovorio?



A Jaki moj, znan da znaš guglat, ali namjerno provociraš. :D

To su borci za prava transrodnih žena (ex muškaraca).

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 29/07/2021 : 18:20:00  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Ma daj, lakse je probaviti Legs i May u NN SF univerzumu gdje jedna od njih zna cesce pokazati svoje atribute i podici "mojo" oba spola, nego dvije curke u nase blize doba.
Netko voli Dinamo, netko ce citati ovaj strip.

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46545 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 29/07/2021 : 19:54:33  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Djeluje zanimljivo,pogotovo u ovom formatu.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3548 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 29/07/2021 : 22:47:11  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Kada sam video da je Shaner otvorio temu pomislio sam da je iskopao neki biser pa hoće da ga podeli s nama kad ono čovek otvorio temu da bi napisao kako mu se strip nije svideo
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20722 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 29/07/2021 : 23:29:21  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
ovo se nabavlja odmah nakon Bezimene.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10062 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 29/07/2021 : 23:53:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

ovo se nabavlja odmah nakon Bezimene.



Već si napravio rezervacije?

Imam utisak da si rezervirao i V.B.Z. naslove.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6943 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 30/07/2021 : 00:20:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by naker

Kada sam video da je Shaner otvorio temu pomislio sam da je iskopao neki biser pa hoće da ga podeli s nama kad ono čovek otvorio temu da bi napisao kako mu se strip nije svideo


Otvorio sam temu da bih obavijestio cijenjene forumaše o pojavi novog stripa na tržištu, moje mišljenje je tu sporedno.

@anto
Bezimena i ovo su dvije u potpunosti različite kategorije.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Agarthi Comics
Junior Member



Bosnia and Herzegovina
325 Posts

Member since 01/03/2012

Posted - 30/07/2021 : 00:39:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit Agarthi Comics's Homepage  Send Agarthi Comics a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by naker

Kada sam video da je Shaner otvorio temu pomislio sam da je iskopao neki biser pa hoće da ga podeli s nama kad ono čovek otvorio temu da bi napisao kako mu se strip nije svideo


Otvorio sam temu da bih obavijestio cijenjene forumaše o pojavi novog stripa na tržištu, moje mišljenje je tu sporedno.

@anto
Bezimena i ovo su dvije u potpunosti različite kategorije.





Bosansko izdanje je ugledalo svjetlo dana prije godinu dana:
Plava je najtoplija boja
https://stripovi.ba/kategorije/category-1/agarthi-izdanja/pretplata-plava-je-najtoplija-boja-detail

https://agarthicomics.ba/
www.stripovi.ba
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000