forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Strip iz 80-ih
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

milan.cetic
Starting Member

2 Posts

Member since 25/08/2021

Posted - 25/08/2021 : 12:47:08  Show Profile Show Extended Profile  Send milan.cetic a Private Message  Reply with Quote
Da li se neko seća autora i ime stripa koji se dešava u fantastičnom svetu na planinama iznad oblaka gde letači na zmajevima predstavlaju jedinu vezu između gradova u oblacima?

Deers
Advanced Member



Croatia
9200 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 25/08/2021 : 13:03:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Vicente Segrelles - Najamnik?


"Trzaj mišica i nad prazninom sam."

Edited by - Deers on 25/08/2021 13:05:19
Go to Top of Page

RadioClash
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1670 Posts

Member since 20/11/2015

Posted - 25/08/2021 : 13:05:30  Show Profile Show Extended Profile  Send RadioClash a Private Message  Reply with Quote
Možda Mercenary od Vincenta Segrellesa

"I’ll have two number 9s, a number 9 large, a number 6 with extra dip, a number 7, two number 45s, one with cheese, and a large soda."
Go to Top of Page

RadioClash
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1670 Posts

Member since 20/11/2015

Posted - 25/08/2021 : 13:06:26  Show Profile Show Extended Profile  Send RadioClash a Private Message  Reply with Quote
Deers brži

"I’ll have two number 9s, a number 9 large, a number 6 with extra dip, a number 7, two number 45s, one with cheese, and a large soda."
Go to Top of Page

milan.cetic
Starting Member

2 Posts

Member since 25/08/2021

Posted - 25/08/2021 : 14:09:13  Show Profile Show Extended Profile  Send milan.cetic a Private Message  Reply with Quote
Bravo. To je taj. Hvala.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18397 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 25/08/2021 : 15:02:10  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
najbolji dio Stripoteke!

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10058 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 25/08/2021 : 15:25:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Prije skoro 10-ak godina Najamnika je najavio Bookglobe.

Za koji dan očekujem da to uradi ČK (nemam informacija, zezam se, ali ne bi me iznenadilo) ...
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5275 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 25/08/2021 : 20:57:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

Prije skoro 10-ak godina Najamnika je najavio Bookglobe.

Za koji dan očekujem da to uradi ČK (nemam informacija, zezam se, ali ne bi me iznenadilo) ...



Peyo care ako si pogodio imas gajbu od mene
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10058 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 25/08/2021 : 22:10:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Ako tko objavi Crnobradog oni će.

Pozdravljam ja njihovu agilnost, ali bojim se da ne ubiju regionalno tržište.

Nema toliko kupaca.

Jučer bio u striparnici, imaju na rasprodajama naslove nedavno objavljene u integralima koji su kupovani u pojedinačnim albumima bilo u regiji ili šire na engleskom i drugim jezicima.
Go to Top of Page

ZannaH
Starting Member

35 Posts

Member since 10/09/2020

Posted - 26/08/2021 : 00:03:11  Show Profile Show Extended Profile  Send ZannaH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

Ako tko objavi Crnobradog oni će.

Pozdravljam ja njihovu agilnost, ali bojim se da ne ubiju regionalno tržište.

Nema toliko kupaca.

Jučer bio u striparnici, imaju na rasprodajama naslove nedavno objavljene u integralima koji su kupovani u pojedinačnim albumima bilo u regiji ili šire na engleskom i drugim jezicima.


Kako misliš da ubiju tržište, kako to može da se uradi
I ako možeš da navedeš šta imaju u ponudi što si video od novijih naslova
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10058 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 26/08/2021 : 00:26:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
@ZannaH

Prava je poplava naslova (bar se meni tako čini) na tržištu.

Svakih nekoliko dana ČK najavi/izda po nekoliko naslova. I ne samo oni i drugi izdavači su bili dosta aktivni što se tiče novih naslova da ne nabrajam.

Rekao bih da je sada veća frekvencija novih naslova u strip knjigama nego što je nekada bila frekvencija strip revija.

U zadnje vrijeme neki izdavači najavljuju usporavanje novih naslova pretpostavljam zbog slabije prodaje.

Osobno mislim (ako je tako) da je to zbog disperzije kupaca uzrokovanih novim naslovima.

Vjerujem da mogućnost apsorpcije strip knjiga nije takva da se taj broj naslova proda (pogledaj koliko se dugo prodaju neki hit naslovi), a u međuvremenu pristižu i nove.

S jedne strane broj potencijalnih kupaca (iako se pomalo proširuje) nije prevelik, a ne mogu procijeniti financijsku snagu potencijalnih kupaca.

Bojim se da bi ovo moglo uzrokovati probleme većini izdavača.

Ne mogu procijeniti da li je Bonelli segment izvan ove opasnosti.

Dakako ovako ja gledam na situaciju, a vrlo moguće je da griješim.

Edited by - Peyo on 26/08/2021 00:27:20
Go to Top of Page

ZannaH
Starting Member

35 Posts

Member since 10/09/2020

Posted - 26/08/2021 : 01:25:58  Show Profile Show Extended Profile  Send ZannaH a Private Message  Reply with Quote
Hvala na objašnjenju jeste trenutno neka hiper produkcija ali ja kupujem samo ono što me interesuje tako da nekad bude par meseci zatišje ali bude i suprotno u par dana i po destak naslova da me interesuje.
A mislim da nepostoji neko ko kupuje baš sve a II bogami čini mi i finansijski nemoguće
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12781 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 26/08/2021 : 09:39:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=40430

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25893 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 26/08/2021 : 11:00:21  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Plačenik mi izaziva nostalgiju ali je scenaristički loš strip.
Stvarno bi trebalo biti izdanje ono baš po mom ukusu i cijenovno i tehnikalijama da ga kupim.
Peyo je u pravu...
Poplava izdavača i izdanja koja se jednostavno nemoze pratiti pa ne bi bilo čudno jedan pad ako se ne stvori dovoljno nove publike koja bi to sve izfinancirala.
U zadnjih par godina Fibra mi je broj 1 i čine mi bar 80% kupljenih albuma.
Smanjija sam maksimalno kupovinu stranih izdanja te srpska album izdanja.
Ostali hrvatski su na kapaljku,tj.baš ono što volim i odgovara mi tehnikalijama i cijenom.Ako nešto iskače od toga onda preskačem.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

axle munshine
Senior Member



Serbia
2305 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 26/08/2021 : 11:11:04  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

Prije skoro 10-ak godina Najamnika je najavio Bookglobe.

Za koji dan očekujem da to uradi ČK (nemam informacija, zezam se, ali ne bi me iznenadilo) ...


Ja sam i predložio Čk da započne izdavanja Najamnika, i to u identičnoj formi kao Glenat, koji odskora izdaje integrale ovog serijala... :)

...BD, c'est la vie...
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 26/08/2021 : 11:11:39  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
Formiranje ukusa. Fibra to već godinama radi, jer da se oslanja na klasićnu našu strip publiku odavno bi propali. Nema više gomilanja svega kaj se pojavi u prodaji već se samo gomila ono kaj voliš, a ostalo zaboravljaš. Stigla polako i kod nas civilizacija, vrednovanje kvalitete a šund će se teško probiti jer nismo brojni da bi prolazil. I svakom slučaju lijepo kod nas vidjeti ovakvu ponudu stripova!

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25893 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 26/08/2021 : 11:18:16  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Nekome je kvaliteta šund a šund kvaliteta🙂
Mislim da jednostavno ima toliki broj izdanja i ljudi jednostavno i da žele ne mogu sve kupiti pa onda biraju,svak prema svojim kriterijima.
S pozicije kupca ideala ali da li će svi izdavači opstati,upitno je.
Cijene će neminovno ići na gore tj.na više.

Ja sam fetišist papira!

Edited by - jaki on 26/08/2021 11:18:36
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 26/08/2021 : 11:32:35  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Nekome je kvaliteta šund a šund kvaliteta🙂
Mislim da jednostavno ima toliki broj izdanja i ljudi jednostavno i da žele ne mogu sve kupiti pa onda biraju,svak prema svojim kriterijima.
S pozicije kupca ideala ali da li će svi izdavači opstati,upitno je.
Cijene će neminovno ići na gore tj.na više.



Upravo to i naglašavam. Pa da vidimo tko je sposoban održavati kvalitetu. Fibra sigurno nece dizati cijene, oni svoju publiku za večinu naslova imaju i sigurno ju nece samo tako sjebat. A drugi izdavači nek malo razmisle kaj i kak, ako misle opstati na tržištu.

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7787 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 26/08/2021 : 11:35:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Malo mi je pun kufer svih ovih kvalitetnih izdanja i integrala i tvrdih korica... Da mi vrate stripoteku, gigant i strip art nista drugo ne bi kupovao.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 26/08/2021 : 11:41:19  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
Hehehehe...konzervativce i tradicionaliste uvijek jebu novi trendovi!
....samo da se ništa ne mijenja, dobro je a bojim se da će biti gore

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!

Edited by - BeaGea on 26/08/2021 11:42:12
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25893 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 26/08/2021 : 12:06:59  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

Malo mi je pun kufer svih ovih kvalitetnih izdanja i integrala i tvrdih korica... Da mi vrate stripoteku, gigant i strip art nista drugo ne bi kupovao.


Pa eto,Stripoteka je propala.
Isto bi zadesilo i ostale.
Iako je moj san imat BD album na kiosku u sc,roto papiru na A4 za maksimalno 25 kuna🙂Još samo tribamo nać izdavača dovoljno hrabrog za taj potez.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46537 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 26/08/2021 : 12:24:10  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Ne lupetajte,integrali su zakon

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7787 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 26/08/2021 : 12:31:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by Tonto

Malo mi je pun kufer svih ovih kvalitetnih izdanja i integrala i tvrdih korica... Da mi vrate stripoteku, gigant i strip art nista drugo ne bi kupovao.


Pa eto,Stripoteka je propala.
Isto bi zadesilo i ostale.
Iako je moj san imat BD album na kiosku u sc,roto papiru na A4 za maksimalno 25 kuna🙂Još samo tribamo nać izdavača dovoljno hrabrog za taj potez.

Onako ko što je slobodna dalmacija probala? Što je ono bilo lutka od slonovače, kobac... Nije dugo trajalo. ah nije bio roto papir.

Što je najgore 90-ih sam sanjao baš ovo što danas imamo. Luksuzna izdanja, tvrde korice... i sad police to više ne mogu izdržat, mjesta u stanu više nema. Uskoro ću prestat kupovat samo iz tih razloga.
Be careful what you wish for...

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6061 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 26/08/2021 : 12:54:18  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by Tonto

Malo mi je pun kufer svih ovih kvalitetnih izdanja i integrala i tvrdih korica... Da mi vrate stripoteku, gigant i strip art nista drugo ne bi kupovao.


Pa eto,Stripoteka je propala.
Isto bi zadesilo i ostale.
Iako je moj san imat BD album na kiosku u sc,roto papiru na A4 za maksimalno 25 kuna🙂Još samo tribamo nać izdavača dovoljno hrabrog za taj potez.

Onako ko što je slobodna dalmacija probala? Što je ono bilo lutka od slonovače, kobac... Nije dugo trajalo. ah nije bio roto papir.

Što je najgore 90-ih sam sanjao baš ovo što danas imamo. Luksuzna izdanja, tvrde korice... i sad police to više ne mogu izdržat, mjesta u stanu više nema. Uskoro ću prestat kupovat samo iz tih razloga.
Be careful what you wish for...



+1
Kod ovog hobija je uz sam novac, ogroman problem i prostor...gdje sa svime time?
Drugi problem je kako je Peyo primjetio hiperproduktivnost, ne zna čovjek više šta da kupi, previše je toga.
Ja sam u zadnej vrijem počeo jako birat, a i eno stavio sam dosta toga na prodaju, a i još ću. Odlučio sam se riješit svega što kad sam malo razmislio ne mislim više čitati, pa nema smisla da mi truli na policama. To me ne veseli, to da imam nešto a da osim mjesta na polici nema nikakvu drugu korist/vrijednost.
Evo az primjer, zamalo sam se bacio i na LL Dragonera, ali kad sam skupio sve od NN sam skužio da ne želim/nemam gdje sa još jednim dugotrajnim serijalom pa sam odustao, tj nisam ni krenuo.
A o samim izdanjima...ah, što reći, birajmo novčanicima što nam paše i bok.

Mislim da drži vodu ovo što je Peyo rekao, i meni se čini da bi neki izdavači mogli polomiti zube ako se nastave širiti...a opet, mislim da je Marko u jednom od intervjua (ili tu na forumu) rekao da je prodaja bolja no ikada....

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7787 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 26/08/2021 : 13:12:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Pa mene ne bi cudilo da je prodaja bolja nego ikada. Strip publika se siri ili sam barem ja tog dojma. Kod mladih ljudi vidim sve vise zanimanja za strip i to poglavito za fibrina izdanja, ne za bonelli. Znam nekoliko slucajeva gdje su mladji ljudi zainteresirali i starije ukucane koji nisu dosad citali stripove. Fibra je kvalitetom svojih izdanja najbolja reklama sama sebi, ali i mediju stripa opcenito.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10058 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 26/08/2021 : 13:22:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

Pa mene ne bi cudilo da je prodaja bolja nego ikada. Strip publika se siri ili sam barem ja tog dojma. Kod mladih ljudi vidim sve vise zanimanja za strip i to poglavito za fibrina izdanja, ne za bonelli. Znam nekoliko slucajeva gdje su mladji ljudi zainteresirali i starije ukucane koji nisu dosad citali stripove. Fibra je kvalitetom svojih izdanja najbolja reklama sama sebi, ali i mediju stripa opcenito.



Jedno je interes/zanimanje, a drugo je kupovina.
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.28 seconds. Snitz Forums 2000