forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Kolorka 191 Carbone & Silicium
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

Markos
Webmaster



Croatia
28947 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 19/09/2021 : 21:52:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


Carbone i Silicium, najnovije kreacije laboratorija Tomorrow Foundation, prototipi su nove generacije robota namijenjenih skrbi o sve starijoj populaciji. Odgojeni su u zaštitnoj čahuri, željni otkrivanja vanjskog svijeta, a tijekom pokušaja bijega završe razdvojeni. Nakon toga stječu svaki svoja iskustva i bore se tijekom nekoliko stoljeća kako bi pronašli svoje mjesto na planetu koji jedva diše, na kojem se nižu klimatske katastrofe te politički i društveni prevrati...

Kolorka 191 • Carbone & Silicium • 272 stranica • Kolor • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Mathieu Bablet • Crtež Mathieu Bablet • Prijevod Andrea Bagović • Lektura i redaktura Aleksandar Gucunski • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 20.9.2021. • Cijena 220 Kn

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/kolorka-191-carbone-silicium/737/

Trouble will find me

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7009 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 21/09/2021 : 08:33:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
Prvi pik iz ove ture i jedini koji se sigurno uzima.

Ako bude bar na 70% od Shangri La ja zadovoljan.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 21/09/2021 : 08:42:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Shangri La je odličan, ali s Babletom sam oprezan nakon lošeg The Beautiful Death.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28947 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 21/09/2021 : 08:44:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Beautiful death je bio prvi, Shangri la i Carbone su puno, puno bolji.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 21/09/2021 : 08:55:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
E super onda

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1582 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 21/09/2021 : 10:46:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Na goodreadsu ima čak i bolje ocjene od shangri-la, ali i bez toga mi ide pod obavezno ( uz tvrdje)
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20708 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 21/09/2021 : 12:38:07  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kerempir

Na goodreadsu ima čak i bolje ocjene od shangri-la, ali i bez toga mi ide pod obavezno ( uz tvrdje)



Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6057 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 22/09/2021 : 10:52:05  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Beautiful death je bio prvi, Shangri la i Carbone su puno, puno bolji.



Ovo je dobro znati jer i meni je Beautiful death nemjerljiv sa Shagri la koji je odličan (uz to ima i bezobrazno lijepu i efektnu naslovnicu), a i C&S mi se odmah svidio nakon čitanja privjua, odlična tema. Za sada mi se čini da me Bablet odlično gađa sa tim SF distopijsko/utopijskim pričama, a crtež mi je gotovo savršen za te teme (ti likovi čudnog izgleda baš pridonose atmosferi).
U svakom slučaju, ovo ide u kolekciju bez razmišljanja.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 22/09/2021 10:54:00
Go to Top of Page

Chui
Average Member



932 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 23/09/2021 : 11:34:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote

več je tu i čita se i odlično je :)))))))))))))))
Go to Top of Page

Chui
Average Member



932 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 26/09/2021 : 09:48:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
Pročitao prvi put i uskoro ide na repete jer je zbilja odličan. Kao neki nastavak odličnog filma Ex Machina. Dalo bi se raspravljati dal je bolji C&S ili Shangri La, al trenutno mi je bolji C&S vrlo emotivna priča.

Edited by - Chui on 26/09/2021 09:55:08
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6921 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 02/10/2021 : 00:08:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Evo mene opet da pokvarim zabavu.

Ovo mi je svakako zanimljivije nego Shangri La, ali nisam baš zadovoljan s izvedbom. Skakanje kroz vrijeme nije najsretnije izvedeno i rekao bih da čini strip nepotrebno rascjepkanim, ali ono što me najviše smeta su kvazi-filozofske propovijedi u koje se Bablet upušta. Nije mu to trebalo. Crtački je dobar, samo još nisam načisto s tim njegovim monokromnim tablama. Generalno mi to kao smeta, a opet znaju biti baš upečatljive. Uglavnom, sumnjam da ću se ovome vraćati, ali ću svakako pročitati novi Babletov strip kad izađe.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4851 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 02/10/2021 : 12:45:14  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

Evo mene opet da pokvarim zabavu.

Ovo mi je svakako zanimljivije nego Shangri La, ali nisam baš zadovoljan s izvedbom. Skakanje kroz vrijeme nije najsretnije izvedeno i rekao bih da čini strip nepotrebno rascjepkanim, ali ono što me najviše smeta su kvazi-filozofske propovijedi u koje se Bablet upušta. Nije mu to trebalo. Crtački je dobar, samo još nisam načisto s tim njegovim monokromnim tablama. Generalno mi to kao smeta, a opet znaju biti baš upečatljive. Uglavnom, sumnjam da ću se ovome vraćati, ali ću svakako pročitati novi Babletov strip kad izađe.





S obzirom da je Shangri La sve suprotno od onoga što si ti napisao u svom komentaru na njega, ne znam da li da to što kažeš da ti je ovo zanimljivije uzmem kao dobar ili loš znak
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6921 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 02/10/2021 : 13:12:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Nemaj straha, siguran sam da ćeš naći nešto po svom guštu u ovome.

Ja se iz nekog razloga nisam mogao oteti dojmu da bi ova priča bolje ispala u nekom drugom mediju, recimo animiranom filmu ili seriji. Naravno, uz još malo rada na scenariju.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Chui
Average Member



932 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 02/10/2021 : 22:17:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

Evo mene opet da pokvarim zabavu.

Ovo mi je svakako zanimljivije nego Shangri La, ali nisam baš zadovoljan s izvedbom. Skakanje kroz vrijeme nije najsretnije izvedeno i rekao bih da čini strip nepotrebno rascjepkanim, ali ono što me najviše smeta su kvazi-filozofske propovijedi u koje se Bablet upušta. Nije mu to trebalo. Crtački je dobar, samo još nisam načisto s tim njegovim monokromnim tablama. Generalno mi to kao smeta, a opet znaju biti baš upečatljive. Uglavnom, sumnjam da ću se ovome vraćati, ali ću svakako pročitati novi Babletov strip kad izađe.





meni je sve to što tebi nije dobro baš super
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10047 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 02/10/2021 : 22:20:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Chui
meni je sve to što tebi nije dobro baš super



Donedavno je ovo značilo:

Dobrodošao u klub !
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6057 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 03/10/2021 : 09:02:23  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Chui

quote:
Originally posted by Shaner

Evo mene opet da pokvarim zabavu.

Ovo mi je svakako zanimljivije nego Shangri La, ali nisam baš zadovoljan s izvedbom. Skakanje kroz vrijeme nije najsretnije izvedeno i rekao bih da čini strip nepotrebno rascjepkanim, ali ono što me najviše smeta su kvazi-filozofske propovijedi u koje se Bablet upušta. Nije mu to trebalo. Crtački je dobar, samo još nisam načisto s tim njegovim monokromnim tablama. Generalno mi to kao smeta, a opet znaju biti baš upečatljive. Uglavnom, sumnjam da ću se ovome vraćati, ali ću svakako pročitati novi Babletov strip kad izađe.





meni je sve to što tebi nije dobro baš super



Otprilike općenito stanje forum Vs Shaner.

Tu i tamo se netko od nas složi sa njim, ali da, on nam je uvijek najbolji pokazatelj koliko će nam se nešto svidjeti.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Chui
Average Member



932 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 04/10/2021 : 00:02:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH



Otprilike općenito stanje forum Vs Shaner.

Tu i tamo se netko od nas složi sa njim, ali da, on nam je uvijek najbolji pokazatelj koliko će nam se nešto svidjeti.




Cijeli forum vs Shaner??? respect Shaner to je to, budi svoj
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6057 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 04/10/2021 : 11:30:15  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Anto i Shanner IMHO, dvojica najdražih recenzenata.
Jedan oduševljen svime, kao dijete u prodavaonici slatkiša, a drugi onako, strog, ali pravedan (ustao se na lijevu nogu). :P

Disclaimer: Ima i puno puno drugih dragih mi forumaša, da se netko ne uvrijedi. ;)

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4851 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 04/10/2021 : 12:12:51  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Shaner ima svoj ukus i piči po njemu. Korisno je za druge kad netko ima koliko-toliko konzinstentan ukus, da sami onda mogu procijeniti o čemu se tu radi, umjesto prihvaćanja puke "x od 10" ocjene at face value.
Naš ukus se poklapa više nego ne poklapa, nemam većih zamjerki na njegov Top 25 Fibri: http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=46609#1854983
(ima par naslova koji su meni bili lagano naproni, ali ima i par nerazvikanih zajedničkih favorita; doduše spisak je već 6 godina star, trebalo bi to ažurirati Shaneru)

No gušt ga je, kao i antoana, zezati tu i tamo. Zato su mi njih dvojica vrlo simpatični, jedni od forumaša koji najbolje kuže i prihvaćaju zajebanciju na svoj račun ;)
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6921 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 04/10/2021 : 12:26:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

doduše spisak je već 6 godina star, trebalo bi to ažurirati Shaneru



Baš sam nedavno razmišljao o tome i odlučio napraviti reevaluaciju kad se dovrši ovogodišnja "berba", dakle nekad u prosincu. Još samo malo strpljenja.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 04/10/2021 : 14:15:34  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
Kratko i jasno...shaner je jedan od rijetkih forumaša koji ima kriterije i zato njegovi upisi imaju težinu. Shaneru samo tak i dalje!

Shangri La mi je bil samo simpatičan strip, ali nikaj više od toga tako da ovaj Ugljik i silicij neka čekaju neka sretnija (za njih) vremena.

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!

Edited by - BeaGea on 04/10/2021 14:27:59
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20708 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 04/10/2021 : 23:30:21  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
nekad me je šaner malo nervirao,sad ne,ne znam ni zašto je bilo tako - savršeno kapiram njegovo razmišljanje,često se složimo,često ne,ali na bitnim naslovima imamo identično mišljenje,a to je ono što se računa.

što pomenu diskać,prodavnica slatkiša - joj ljudi,vi ne bi verovali kakvom sam ja hrpom stripova okružen - ma nema čega nema (dobro,nije sve moje i nije mi sve pri ruci),i ta hrpa je sve veća i veća.Ali od sutra mi mala kreće u vrtić,i čim složim neke stvari na poslu,neke zaostatke,planiram da se bacim na čitanje kao nikad.
Znate ono kad napravite situaciju da vam se nakon sto godina otvori nekoliko sati za čitanje,a da vas niko živi ne prekida,i onda žena zove (otišla kod sestre na višesatno druženje) i kaže da ćerkica traži da dođem po nju i da je vodim u park,tamo,vamo...Normalno,bez sekunde premišljanja se plan čitanja otkazuje.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Odoakar
Junior Member



414 Posts

Member since 04/02/2017

Posted - 13/11/2021 : 10:16:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Odoakar a Private Message  Reply with Quote
Koliko god je Shangri La dobar, ovo je bar dvije klase iznad.

Priča sama po sebi nije ništa novo, ali prikazuje vrlo izglednu budućnost čovječanstva, pa će samim time dugo biti aktualna. Kadriranje je vrhunsko, na trenutke se strip čita poput Taniguchia, scene su vrlo melankolične i prenose osjećaj usamljenosti.

Kolor je impresivan, od raspona boja do načina na koje su korištene.

Čista desetka. Najradije bih opet krenuo čitati ispočetka.
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10047 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 13/11/2021 : 10:57:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Odoakar
Najradije bih opet krenuo čitati ispočetka.



To je onaj osjećaj kada ti se nešto svidi.

I tu nema pogreške .
Go to Top of Page

prop_ovednik
Senior Member



Croatia
1272 Posts

Member since 13/01/2008

Posted - 14/11/2021 : 18:39:27  Show Profile Show Extended Profile  Send prop_ovednik a Private Message  Reply with Quote
Moram priznati, zanimljiv, pomalo i mučan strip. U odnosu na Shangri La crtež mi više odgovara, a priča (unatoč vremenskim preskakanjima) teče lijepo, spojeno u narativan niz. Vratit ću se ovom stripu jednom, sigurno, jer tema je tu, aktualna. U minus bi stavio višak filozofije. Nekad priča treba govoriti, ne mogu se držati govori svako malo da bi se stav nametao.
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6057 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 17/11/2021 : 18:55:04  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Kako je meni ovo dobro!
Opet Bablet pogađa u sridu, i to još jače nego sa odličnim Shan Gri La.
Taj njegov crtež, ti kockasti ljudi koji zbog toga podsjećaju na robote je meni osobno nekako baš savršen za ovakve SF stripove.
Pa te predivne boje, svaka godina ili događaj u drugom tonu...pa slike koje puno govore bez teksta...
Bablet se opet uhvatio kritike društva i opet je sve uspješno prikazao, neću ništa spojlat (ajde samo da me kraj podsjetio na Neon Genesis Evangelion, pretpostavljam da ga većina nije gledala pa zapravo niš ne spojlam :P), samo ću ovo toplo preporučiti svima, barem da posude iz knjižnice.
Stvarno ga vrijedi čitati.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000