forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 .
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 8

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4120 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 03/10/2021 : 09:15:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Mislio sam napisati potpuno isto što i jaki pa ću ga quotat na drugu stranicu.
quote:
Originally posted by jaki

Nemojte me napast ali mislim da je ovo OK.
Zašto?
Pa ovo je specijalni projekt bas za zagrižene i potkožene zagoraše.
Nije dio neke serije pa da moraš svaki put iskeširat toliko love.
Svako je ovo čitao i sigurno ga neko neće kupiti zbog čitanja.Kupit će ga kao kolekcionarski lijepi predmet.
Ako želiš i možeš onda kupiš a ako ne ne kupiš.
Meni je veći problem sto su cijene na redovitim serijalima otišle u nebo.
Ko prati par serija iskeširat će puno više love nego za ovu kutiju.
Uostalom,kutija čam i moze skakat u vrijednosti pa biti neka vrsta investicije🙂


To je to. Libellus je ekskluzivni izdavač sa ekskluzivnom cijenom stoga nemam problema sa ovakvim kolekcionarskim izdanjima koja ionako nisu namijenjena klasičnim čitačima stripova. Kamo sreće da se drže isključivo ovakvih koncepata a redovnu seriju prepuste nekim drugim izdavačima.
A što se tiče investicije tu se ne bih složio. Cijena je brutalna i za te novce si možeš maltene sam napravit ovakvo kolekcionarsko izdanje, a pitanje i koliko će za par godina uopće biti zainteresiranih za samog Zagora a kamoli ovakve oblizeke. Vrijeme ne štedi nikoga.

Bok, kako si.

Edited by - Cromwell on 03/10/2021 09:16:57
Go to Top of Page

murdo
Average Member



Christmas Island
935 Posts

Member since 24/07/2002

Posted - 03/10/2021 : 09:49:53  Show Profile Show Extended Profile  Send murdo a Private Message  Reply with Quote
Za tu cijenu mogli su barem napravit kutiju od drva.. iz Darkwooda.
Go to Top of Page

logo111
Senior Member



Croatia
2740 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 03/10/2021 : 09:54:11  Show Profile Show Extended Profile  Send logo111 a Private Message  Reply with Quote
Zagor je fenomen na ovim prostorima.

Već najmanje 10 godina čitam na ovom forumu kako "za par godina neće biti zainteresiranih za njegova izdanja pa neće ništa vrijediti"...no njegova izdanja su svaku godinu sve vrjednija a kupaca sve više. Pogledajte samo aukcije.

I nova izdanja nisu upitna sve može "štekati" ali Zagor se rasproda u svim mogućim oblicima.

Ovo je izdanje koje u tehničkom smislu je strip u najboljoj opremi izdan na ovim prostorima te to sigurno ima svoju visoku cijenu koja je opravdana. A mi kupci biramo dali ćemo kupiti ovakvo "de lux" izdanje ili ne...

Ja svoje kolekcije redovnih izdanja želim u najboljoj mogućoj opremi i ta LL izdanja mi nisu skupa i ne žalim novac za njih jer su mi velika radost i "stripaško zadovoljstvo". Ovo je samo bonus tko želi i može si priuštiti.

Bez obzira dali si osobno mogu priuštiti ovo izdanje Libellusu pohvale za ovaj projekt i prelijepo strip izdanje.






Edited by - logo111 on 03/10/2021 10:13:24
Go to Top of Page

petarStripovi10
Senior Member

Croatia
1065 Posts

Member since 03/12/2014

Posted - 03/10/2021 : 10:21:33  Show Profile Show Extended Profile  Send petarStripovi10 a Private Message  Reply with Quote
Po meni je i Libellus fenomen.
Go to Top of Page

logo111
Senior Member



Croatia
2740 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 03/10/2021 : 10:24:14  Show Profile Show Extended Profile  Send logo111 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by petarStripovi10

Po meni je i Libellus fenomen.


Pa meni je. I to pozitivan.
Go to Top of Page

mmihoci
Average Member

949 Posts

Member since 01/02/2018

Posted - 03/10/2021 : 10:27:38  Show Profile Show Extended Profile  Send mmihoci a Private Message  Reply with Quote
Nisam Zagorovac ali meni je ovo vrhunski.
I baš me briga što neka ekipa trkelja na ovom forumu i da li će to vrijediti za neko vrijeme 1 kunu ili milijun, dok sam živ bit će jedan primjerak moj (naravno, ako će se naći 100-tinjak "bedaka" kao ja pa da taj projekt LL realizira).

Još da mi je od LL-a doživjeti nešto slično za Nathana.
Go to Top of Page

Quebrasco
Stripovi.com suradnik

Croatia
2052 Posts

Member since 26/03/2008

Posted - 03/10/2021 : 10:34:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Quebrasco a Private Message  Reply with Quote
Eh... da bar izdaju "Naivčine iz Elkinsa" u ovakvoj opremi...

Takav je skot bio Alan
Go to Top of Page

udarnik007
Senior Member



Croatia
1046 Posts

Member since 21/10/2013

Posted - 03/10/2021 : 10:37:18  Show Profile Show Extended Profile  Send udarnik007 an AOL message  Send udarnik007 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Nemojte me napast ali mislim da je ovo OK.
Zašto?
Pa ovo je specijalni projekt bas za zagrižene i potkožene zagoraše.
Nije dio neke serije pa da moraš svaki put iskeširat toliko love.
Svako je ovo čitao i sigurno ga neko neće kupiti zbog čitanja.Kupit će ga kao kolekcionarski lijepi predmet.
Ako želiš i možeš onda kupiš a ako ne ne kupiš.
Meni je veći problem sto su cijene na redovitim serijalima otišle u nebo.
Ko prati par serija iskeširat će puno više love nego za ovu kutiju.
Uostalom,kutija čam i moze skakat u vrijednosti pa biti neka vrsta investicije🙂



Moram se ovdje u većini toga složiti s tobom.
Naravno da neću ovo kupiti ali vjerujem da će izdanje
imati svoju publiku, čak i veću nego što se misli.
Meni je problem što je samo izdanje bezidejno...
Mogla se tu ubaciti poneka serigrafija, igračkica...
Ovako mi izgleda previše jednostavno za taj novac.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46544 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 03/10/2021 : 11:41:35  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Možda bi bilo bolje da su stavili izdanje limitirano na samo 60 komada.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 03/10/2021 : 11:43:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by logo111
[
Već najmanje 10 godina čitam na ovom forumu kako "za par godina neće biti zainteresiranih za njegova izdanja pa neće ništa vrijediti"...no njegova izdanja su svaku godinu sve vrjednija a kupaca sve više. Pogledajte samo aukcije.





Da, zato naklade konstantno padaju...
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12915 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 03/10/2021 : 11:48:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
Mislio sam da će forumsku šutnju prekinuti jedan forumaš kad ugleda ovo izdanje. Komentar od istoga bi trebao biti da je ovo izdanje napravljemo "kako Bog zapovida", uz neizostavno "Fala in!"

Zasad, ništa od toga.
Go to Top of Page

leKrava
New Member



254 Posts

Member since 21/01/2016

Posted - 03/10/2021 : 12:21:48  Show Profile Show Extended Profile  Send leKrava a Private Message  Reply with Quote
nisu problem specijalna ili limitirana izdanja, ali ovo izdanje jednostavno nicim ne opravdava preveliku cijenu.
Libellus ode naplacuje neku ekskluzivnost a iskreno nisu se bas nesto potrudili oko samog izdanja, ova knjiga i kartonska kutija i po cjeni od 800kn bi bilo previse.

Recimo D.J. je izdao knjigu/strip za deset puta manju cijenu jednako kvalitetnu tj. tvrde korice, veliko izdanje i kvalitetan papir ali se potrudio i da njegovo izdanje (The Lost World) ima potpis s posvetom crtaca tog stripa, skice i druge stvari.
Za The Great Conspiracy i art book da ne govorim.

Ne ocekujem da Libellus ima potpis Ferrija ali za izdanje od 1400kn su mogli napraviti nesto vrijedno tog izdanja da se kupac ne osjeca ko ovca koju cijede jer izdanje ima Zagorov znak, staviti knjigu u kartonsku kutiju i nije bas nesto jako posebno a bome ni ne kosta te novce.

Al kome je to ok nek kupi, ni u moj djep ni iz mog djepa.
Go to Top of Page

logo111
Senior Member



Croatia
2740 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 03/10/2021 : 12:41:05  Show Profile Show Extended Profile  Send logo111 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by leKrava

nisu problem specijalna ili limitirana izdanja, ali ovo izdanje jednostavno nicim ne opravdava preveliku cijenu.
Libellus ode naplacuje neku ekskluzivnost a iskreno nisu se bas nesto potrudili oko samog izdanja, ova knjiga i kartonska kutija i po cjeni od 800kn bi bilo previse.

Recimo D.J. je izdao knjigu/strip za deset puta manju cijenu jednako kvalitetnu tj. tvrde korice, veliko izdanje i kvalitetan papir ali se potrudio i da njegovo izdanje (The Lost World) ima potpis s posvetom crtaca tog stripa, skice i druge stvari.
Za The Great Conspiracy i art book da ne govorim.

Ne ocekujem da Libellus ima potpis Ferrija ali za izdanje od 1400kn su mogli napraviti nesto vrijedno tog izdanja da se kupac ne osjeca ko ovca koju cijede jer izdanje ima Zagorov znak, staviti knjigu u kartonsku kutiju i nije bas nesto jako posebno a bome ni ne kosta te novce.

Al kome je to ok nek kupi, ni u moj djep ni iz mog djepa.


Da tebi su sigurno poslali specifikaciju cijena koristenih materijala (koza, papir...) za te dvije knjige, kutije, certifikata... pa znas o cemu pricas. Jer siguran sam da ne lupas bez tih podataka.

Edited by - logo111 on 03/10/2021 12:52:23
Go to Top of Page

KIKIzgcro
Starting Member



89 Posts

Member since 07/05/2015

Posted - 03/10/2021 : 12:58:42  Show Profile Show Extended Profile  Send KIKIzgcro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Edi B

quote:
Originally posted by jaki

Evo da ima ovo izdanje svoj topik...

Malo čudno da izdanje za kolekcionare(i izradom i cijenom)nema točno određen broj primjeraka već može od minimalno 111 ići na više.
Ipak bi svi koji kupe ovo izdanje voljeli da bude u što manje primjeraka da bude ekskluzivnije i da ipak zadrži vrijednost pa i poveća tokom vremena, pa 1500 kuna za 1/111 primjeraka je bolje od npr. 1/222 primjerka...


Ma da je i 1/1 ne vridi toliko novaca..a brate mili šta je iduce..biserni zagor sa brončanim ku**em na papiru od 24-karatnog zlata s potpisom od ovog te posvetom od onog..ma bezveze



Hehehe, jbg dečki iz Lib idu očito na velku zaradu s ovim, je potrudili su se oko detalja i sitnica, ali da su stavili cijenu 500,00-600,00 kn bi bilo tu negdje za upiknuti.

A ovo oko naklade minimalno 111 na više je čista laž, to je samo na papiru, naštancat će ih oni koliko treba da svi kupe i da poberu vrhnje i skupe lovu za skijanje u stilu ove zime ;) Kolko će ih tek utrpati ispod pulta ovima koji se jave na mail mimo weba...

;)

Edited by - KIKIzgcro on 03/10/2021 13:04:41
Go to Top of Page

leKrava
New Member



254 Posts

Member since 21/01/2016

Posted - 03/10/2021 : 13:07:06  Show Profile Show Extended Profile  Send leKrava a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by logo111

quote:
Originally posted by leKrava

nisu problem specijalna ili limitirana izdanja, ali ovo izdanje jednostavno nicim ne opravdava preveliku cijenu.
Libellus ode naplacuje neku ekskluzivnost a iskreno nisu se bas nesto potrudili oko samog izdanja, ova knjiga i kartonska kutija i po cjeni od 800kn bi bilo previse.

Recimo D.J. je izdao knjigu/strip za deset puta manju cijenu jednako kvalitetnu tj. tvrde korice, veliko izdanje i kvalitetan papir ali se potrudio i da njegovo izdanje (The Lost World) ima potpis s posvetom crtaca tog stripa, skice i druge stvari.
Za The Great Conspiracy i art book da ne govorim.

Ne ocekujem da Libellus ima potpis Ferrija ali za izdanje od 1400kn su mogli napraviti nesto vrijedno tog izdanja da se kupac ne osjeca ko ovca koju cijede jer izdanje ima Zagorov znak, staviti knjigu u kartonsku kutiju i nije bas nesto jako posebno a bome ni ne kosta te novce.

Al kome je to ok nek kupi, ni u moj djep ni iz mog djepa.


Da tebi su sigurno poslali specifikaciju cijena koristenih materijala (koza, papir...) za te dvije knjige, kutije, certifikata... pa znas o cemu pricas. Jer siguran sam da ne lupas bez tih podataka.



S obzirom da se bavim pripremom za tisak i dizajnom i drugim glupostima nesto ipak znam.
Go to Top of Page

mmihoci
Average Member

949 Posts

Member since 01/02/2018

Posted - 03/10/2021 : 13:19:26  Show Profile Show Extended Profile  Send mmihoci a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by leKrava

quote:
Originally posted by logo111

quote:
Originally posted by leKrava

nisu problem specijalna ili limitirana izdanja, ali ovo izdanje jednostavno nicim ne opravdava preveliku cijenu.
Libellus ode naplacuje neku ekskluzivnost a iskreno nisu se bas nesto potrudili oko samog izdanja, ova knjiga i kartonska kutija i po cjeni od 800kn bi bilo previse.

Recimo D.J. je izdao knjigu/strip za deset puta manju cijenu jednako kvalitetnu tj. tvrde korice, veliko izdanje i kvalitetan papir ali se potrudio i da njegovo izdanje (The Lost World) ima potpis s posvetom crtaca tog stripa, skice i druge stvari.
Za The Great Conspiracy i art book da ne govorim.

Ne ocekujem da Libellus ima potpis Ferrija ali za izdanje od 1400kn su mogli napraviti nesto vrijedno tog izdanja da se kupac ne osjeca ko ovca koju cijede jer izdanje ima Zagorov znak, staviti knjigu u kartonsku kutiju i nije bas nesto jako posebno a bome ni ne kosta te novce.

Al kome je to ok nek kupi, ni u moj djep ni iz mog djepa.


Da tebi su sigurno poslali specifikaciju cijena koristenih materijala (koza, papir...) za te dvije knjige, kutije, certifikata... pa znas o cemu pricas. Jer siguran sam da ne lupas bez tih podataka.



S obzirom da se bavim pripremom za tisak i dizajnom i drugim glupostima nesto ipak znam.


Super. Onda obrazloži nama ostalima (koji smo laici u tom poslu) zašto je ovo prevelika cijena.
Ili još bolje realiziraj ovakav projektić pa da tebi osiguramo skijanje ili da konačno neki naš kolega forumaš postane milijunaš (il' milijarder).
Go to Top of Page

leKrava
New Member



254 Posts

Member since 21/01/2016

Posted - 03/10/2021 : 13:40:06  Show Profile Show Extended Profile  Send leKrava a Private Message  Reply with Quote
duboko se ispricavam sta sam posumnjao u Libellus, imate pravo jedno ovakvo posebno izdanje kosta najmanje 2000kn, zao mi je jedino sto ja necu biti jedan od sretnika koji ce ga nabaviti.
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17663 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 03/10/2021 : 13:53:11  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
Ne kupuje onaj ko ima
Nego ko je navikao
A ko garantira da poslije nece doci slicno izdanje

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25906 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 03/10/2021 : 14:11:31  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
A jeste dosadni....

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 03/10/2021 : 14:27:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by logo111

quote:
Originally posted by leKrava

nisu problem specijalna ili limitirana izdanja, ali ovo izdanje jednostavno nicim ne opravdava preveliku cijenu.
Libellus ode naplacuje neku ekskluzivnost a iskreno nisu se bas nesto potrudili oko samog izdanja, ova knjiga i kartonska kutija i po cjeni od 800kn bi bilo previse.

Recimo D.J. je izdao knjigu/strip za deset puta manju cijenu jednako kvalitetnu tj. tvrde korice, veliko izdanje i kvalitetan papir ali se potrudio i da njegovo izdanje (The Lost World) ima potpis s posvetom crtaca tog stripa, skice i druge stvari.
Za The Great Conspiracy i art book da ne govorim.

Ne ocekujem da Libellus ima potpis Ferrija ali za izdanje od 1400kn su mogli napraviti nesto vrijedno tog izdanja da se kupac ne osjeca ko ovca koju cijede jer izdanje ima Zagorov znak, staviti knjigu u kartonsku kutiju i nije bas nesto jako posebno a bome ni ne kosta te novce.

Al kome je to ok nek kupi, ni u moj djep ni iz mog djepa.


Da tebi su sigurno poslali specifikaciju cijena koristenih materijala (koza, papir...) za te dvije knjige, kutije, certifikata... pa znas o cemu pricas. Jer siguran sam da ne lupas bez tih podataka.





Pa dovoljno je usporediti slip caseove drugih izdavača sa ovih prostora da se moze zaključiti kako je ovdje cijena peterostruko nabijena
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 03/10/2021 : 14:29:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
I moram se jos jednom nasmijati na Zagorove certifikate :D
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 03/10/2021 : 14:30:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

A jeste dosadni....




Ne pizdekaj
Znao si sto ce biti cim si otvorio temu

Pardon, ti si ocekivao raspravu o ovoj epizodi? :p
Go to Top of Page

logo111
Senior Member



Croatia
2740 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 03/10/2021 : 15:14:13  Show Profile Show Extended Profile  Send logo111 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by logo111

quote:
Originally posted by leKrava

nisu problem specijalna ili limitirana izdanja, ali ovo izdanje jednostavno nicim ne opravdava preveliku cijenu.
Libellus ode naplacuje neku ekskluzivnost a iskreno nisu se bas nesto potrudili oko samog izdanja, ova knjiga i kartonska kutija i po cjeni od 800kn bi bilo previse.

Recimo D.J. je izdao knjigu/strip za deset puta manju cijenu jednako kvalitetnu tj. tvrde korice, veliko izdanje i kvalitetan papir ali se potrudio i da njegovo izdanje (The Lost World) ima potpis s posvetom crtaca tog stripa, skice i druge stvari.
Za The Great Conspiracy i art book da ne govorim.

Ne ocekujem da Libellus ima potpis Ferrija ali za izdanje od 1400kn su mogli napraviti nesto vrijedno tog izdanja da se kupac ne osjeca ko ovca koju cijede jer izdanje ima Zagorov znak, staviti knjigu u kartonsku kutiju i nije bas nesto jako posebno a bome ni ne kosta te novce.

Al kome je to ok nek kupi, ni u moj djep ni iz mog djepa.


Da tebi su sigurno poslali specifikaciju cijena koristenih materijala (koza, papir...) za te dvije knjige, kutije, certifikata... pa znas o cemu pricas. Jer siguran sam da ne lupas bez tih podataka.





Pa dovoljno je usporediti slip caseove drugih izdavača sa ovih prostora da se moze zaključiti kako je ovdje cijena peterostruko nabijena




Čekaj namjerno trolaš ili uopće nisi ni pročitao uvod ?

Svatko tko je i letimično pogledao vidi da se ovdje ne radi o nikakvom klasičnom slip case već o kutiji obloženoj kožom koju ovdje nije nitko radio na taj način da se cijena može uspoređivati.
Go to Top of Page

mmihoci
Average Member

949 Posts

Member since 01/02/2018

Posted - 03/10/2021 : 15:27:56  Show Profile Show Extended Profile  Send mmihoci a Private Message  Reply with Quote
Nije kutija obložena kožom nego svaka knjiga a kutija je obložena nekim posebnim papirom:

Kutija je napravljena od kartonskog papira, a unutarnji dio kadice u koji se stavljaju knjige zaštićen je stiroporom kako bi se ojačala konstrukcija savijenih dijelova i zaštitile knjige. Unutar kadice nalazi se traka koja služi za lakše vađenje knjiga. Kutija (vidljivi, dizajnirani dio) je obložena posebnim papirom tekstilne strukture. Na principu magneta zamišljeno je otvaranje i zatvaranje kutije s bočne strane
Go to Top of Page

verab
Senior Member

Croatia
2522 Posts

Member since 22/01/2015

Posted - 03/10/2021 : 15:56:34  Show Profile Show Extended Profile  Send verab a Private Message  Reply with Quote

prejeftino i prevelik tiraž.
pun pogodak bi bio da je tiraž 60 primjeraka (za 60 godina zagija) za 60 naaajvećih ljubitelja.
jasno, cijena dupla, jer eliti novac ništa ne znači, plus, i tu moraju postojati leveli. plus, plus, ljubav nema cijenu tako da...
Go to Top of Page
Page: of 8 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000