forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 DARKWOOD: Galaktus - Žderač svetova!
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9532 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 24/12/2021 : 18:15:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
NEUTAŽIVA GLAD — BESKRAJNO LUDILO!


Svemir ga poznaje – svemir ga se boji! On je Galaktus, žderač svetova! Neprekidna glad je bogolikog Glaktusa odvela u ludilo – a Zemlja će prva spoznati njegov mahniti gnev! Dok se Marvelovi heroji suočavaju sa najvećom pretnjom po kosmos, Srebrni Letač mora ponovo postati Galaktusov glasnik, prisiljen da bira koje će planete biti razorene! Može li nebeski letač da spase svog monstruoznog gospodara od samog sebe, ili će neuravnoteženi Galaktus proždrati sve?

Pripremite se za do sad nepoznate tajne o nastanku Galaktusa i Srebrnog Letača – a očekujte i eksplozivnu kulminaciju! Nemojte propustiti ovu avanturu kroz ceo svemir u kojoj učestvuju: Fantastična Četvorka, Osvetnici, Spajdermen, Svemirski Odmetnici, imperijalna garda Ši’ara, i mnogi drugi.








Br. strana: 188 / Kolor
Uvez: Tvrdi / Format: 170 x 260 mm


Gladni zavir


Promotivna cena (do 24. 1. 2022) 1.890,00
Puna cena 2.390,00


Link za naručivanje:
https://darkwood.co.rs/prodavnica/darkwood/graficki-romani/galaktus-zderac-svetova/

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.

jaki
Advanced Member



Croatia
25754 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 24/12/2021 : 18:43:41  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Opet DW po Marvelu...

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37276 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 25/12/2021 : 00:11:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

It's ALIVE!?



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6586 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 25/12/2021 : 00:19:50  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Me likey.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 26/12/2021 : 21:25:18  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Tooo!
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2394 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 21/01/2022 : 20:32:32  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Simonson Bjusema, ne moze biti lose,bas mi legao strip, vise mi odgovaraju ovakvi klasici, od novog Marvela. Izdanje perfektno, Dw poslednjih 4,5 trejdova stampa u Rotogr, primer za sve ostale izdavace, kako bi trebalo da izgledaju ameri...sve pohvale...
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 21/01/2022 : 21:20:55  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Kad je originalno izlazio ovaj mini-serijal?
Evo vec nasao. Od septembra 1999.godine do februara 2000.godine.

I ja sinoc poceo s citanjem stripa (tek prvo poglavlje) ali posto sam preumoran mislim da cu ga dovrsiti za par dana. Za sad bas zabavna klasicna Marvel superherojstina.

Edited by - going going on 21/01/2022 21:22:09
Go to Top of Page

PaoloRivera
Average Member



Croatia
516 Posts

Member since 09/09/2014

Posted - 22/01/2022 : 00:00:01  Show Profile Show Extended Profile  Send PaoloRivera a Private Message  Reply with Quote
Sad me svrbi da ga i ja uzmem, a vec sam odlucio da necu
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3429 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 30/03/2022 : 21:04:08  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote



Surferu romanse nisu strane i tokom svoje karijere je promenio nemali broj simpatija, ali njegova veza sa gđicom Masters, sem toga što mu je poslužila kao tutor da bolje spozna šta to znači biti zemljanin, mi nikada nije bila posebno interesantna, a kada se u priču ubaci i The Thing onda veoma brzo postaje jasno da je u troje uvek gužva.. A mislim da je ovaj ljubavni trougao najmanji problem koji ovaj strip ima Saga na zemlji još i može da dobije neku labavu prelaznu ocenu, jer možemo da vidimo Surfera kako tokom scena borbi koristi malo raznovrsniji arsenal napada nego inače, ali kako se priča preseli u kosmos sve to veoma brzo gubi smisao. Galaktus? Ne znam ko je lik u ovom stripu, ali ovo nije Galaktus kojeg znam i volim U poslednje vreme sam pročitao par veoma dobrih stripova gde je scenarista bila žena, ali Louise Simonson ne bih svrstao u tu kategoriju.

Što se tiče estetskog dela Big John je car, ali on je u vreme izlaska ovog stripa bio debelo u penziji i teško da će iko ovo svrstavati među relevantnije Buscemove radove. Ali čak i kao takav crtež je bolja strana ovog dela, meni je ovaj strip isključivo vizuelni doživljaj

Što se tiče izdanje sve je full. Pohvale za Saleta što je pisanju predgovora pristupio kao pisanju recenzije, ono o čemu se priča se bukvalno može videti na isečku koji je za ovu priliku izvučen iz starih stripova. Ne znam koliko mu je vremena trebalo da pronađe baš te konkretne kadrove o kojima se diskutuje, ali trud se ceni Šteta što se propratni tekstovi češće ne pišu na ovaj način

p.s. obratiti pažnju na reakcije publike pri kraju stripa kada jedan brod pada i uništava grad, svi u neverici i šoku posmatraju uništenje sem jedne osobe čija je reakcija sve samo ne primerena
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9532 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 31/03/2022 : 17:07:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
hvala ti & stay tuned, bice jos:)
i nije trebalo vremena&truda uopste za to sto navodis, u pitanju su opsta mesta iz F4:)

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3429 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 31/03/2022 : 23:08:38  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Svaka čast na memoriji, meni je Surfer omiljeni Marvelovac, ali da me npr neko pita u kom je tačno broju i na kojoj tačno stranici Letač saznao da mu je Galaktus menjao sećanja bogami načekao bi se na odgovor
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9532 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 31/03/2022 : 23:29:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
ma kad bi se umesto citanja Lemirovih trabunjanja posvetio ponovnom iscitavanju F4, em bi ti bio lepsi zivot, em ja ne bih cekao na odgovor xD

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3429 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 01/04/2022 : 08:39:38  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Ti se ne javljaj već dve godine te čekam na povratnu informaciju za Immortal Hulka
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9532 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 01/04/2022 : 15:02:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
al kad bi znao kolko vremena iziskuje ponovno iscitavanje F4....

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6586 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 05/06/2022 : 22:13:30  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Galaktus Žderač svetova

(Darkwood)

Galactus the Devourer je strip, čiji glavni junak je Srebrni Letač/Silver Surfer, a ime iz naslova pripada njegovom prvom protivniku, sa kojim je sudbinski vezan. Reč je o mini seriji od 6 epizoda (prva i poslednja su zamalo dvostruko duže od standardnih), koja je svojevrsni "love-letter" prvoj seriji o Srebrnom Letaču (Silver Surfer Vol. 1 1968–1970 Lee/Buscema) i ljubiteljima iste. Ove kultne, danas klasične i redovno reprintovane epizode, neki bi označili vrhuncem crtačkog rada Johna Busceme u Marvelu i od njihovog pojavljivanja čitaoci su priželjkivali da vide još njegovog Surfera. Marvel je to omogućio u ovom serijalu (pored još nekih retkih pojedinačnih epizoda). Buscema je ovde u poznoj fazi svoje karijere (1999.), ali većina poštovalaca će biti zadovoljna prikazanim (iako je Sienkiewicz neobičan izbor za tušera).

Scenario Louise Simonson ne sadrži ništa specijalno, to je standardna varijacija na temu Galaktusa koji ugrožava Zemlju, a najveća zamerka je da je previše stranica utrošeno na ovu priču, koja bi bez suvišnosti, bila brža i efektnija.

Dodatni crtač Jon J. Muth, čiji crtež deluje kao visoko korektna skica je, srećom, ubačen na prvu-uvodnu epizodu i solidno se uklopio, a ne na kraju, kako to Marvel ima običaj da uradi (i tako pokvari serijal i zadovoljstvo čitalaca).

***
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 07/06/2022 : 22:42:54  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Jedan od zastitnih znakova i Marvela i DC su veliki eventovi obicno u mini serijalima u kojima su na kocki ne samo zivoti ljudi sa planete Zemlje vec i citava Vaseljena, tako da su obicno ove kosmicke epizode trude da budu vece od zivota, sudbonosne, grandiozne, pretnja i bitka kakvu do sada nikad nismo videli i posle koje nista nece biti isto. To uspeva u nekim slucajevima kao sto je bio izuzetno uspesni dogadjaj Rukavica beskraja (dostupno u izdanju CK). Ali ovaj pokusaj Luize Simonson prosto ne valja, sto ne znaci da nije zabavan pracen izuzetno razigranim Bjusemom i Sjenkevicem. Luiza Simonson pripoveda pricu uz suvise pompeznih didaskalija, a kada tih didaskalija nema onda junaci govore naglas kao naratori price, zatim ima brdo velikih scena koje bi trebalo da budu velika dogadjanja ali su ona tako ovlasno odradjena kao sto je borba Srebrnog Letaca i Redsifta kada upadaju u crnu rupu. Mislim mogli su u bilo sta drugo da upadnu a ne u crnu rupu ishod bi bio isti. Zasto je morala bas da bude crna rupa za koju se kaze da iz nje ne moze nista da pobegne cak ni svetlost ni informacija,a ova dvojica najlaganije upadaju u nju i izlaze iz nje, mislim potpuno bespotrebna upotreba crne rupe niti sluzi prici niti atmosferi niti dobijamo neke posebne dogadjaje zato sto se desava u crnoj rupi... Onda covek krtica s pocetka epizode koja je njegova svrha, ukrade onu fabriku i posle nestane, jos jedna potpuno nepotrebna stvar u prici. Ja sam sve vreme vodio onom Puskinovom recenicom: Ako u prologu price vidimo pusku kako visi na zidu u prostoriji do kraja treceg cina ta puska mora da opali. Tako sam mislio da ce ta fabrika za preradjivanje na neki nacin pomoci herojima da spasu zemlju od Galaktusa, ali jok. Onda ta borba sa Galaktusom vec postaje zamorna, pogotovo u poslednjem poglavlju koje je razvuceno do bola. Svi junaci prethodna tri poglavlja pitaju Rida Ricardsa da li on kao najpametniji covek ima plan za borbu protiv Galaktusa i on kaze da ima, ali nam ne kaze sta je, onda prodje par strana oni ga opet pitaju sve isto on opet isto odgovori i tako barem 4, 5 puta. Takodje se 7 puta spominje kako je Ricardsu sudjeno kad i Galaktusu i da je tada Ricards spasao Galaktusa, i u svakom pogalvlju se prepricava origin Srebrnog Letaca i kako je njemu Galaktus nekada davno da bi spasao svoju planetu uzeo ga kao svog glasnika i dao mu srebrnu kozu i ne samo to nego u svakom narednom poglavlju prepricavaju sta je bilo u prethodnim poglavljima u okviru ove knjige.

Crtez je dosta dobar i ako neobican, na momente deluje nedovrseno i zbrzano a na trenutke grandiozno kao sto i prica pokusava da bude. Vizuelni utisak je mnogo povoljniji nego onaj literarni.

Darkvudovo izdanje odlicno, Rotografika, americki format kao i za sve prethodne Dakrvudove Marvelove i DC knjige. Odlican predgovor koji nas upoznaje sa neophodnim predznanjem pred sam pocetak price. Mada mi je prevod pomalo cudan na trenutke, ili su prosto takve recenice i u originalu kod Luize, mnogo zapocetih misli koje su prekinute, cudne neke recenice. Nekako sam navikao na masni Draskov prevod.

Preporuka za izdanje i crtez, veliki minus za pricu. Sveukupno 4,5/10

Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000