forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 ČK PREDSTAVLJA - Mebijus kolekcije 1, 4 i 5
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Melusine
Junior Member



350 Posts

Member since 17/05/2017

Posted - 27/12/2021 : 10:35:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Melusine a Private Message  Reply with Quote
PREDSTAVLJAMO VAM PREOSTALA TRI TOMA KOJIMA ĆEMO KOMPLETIRATI ČUVENU KOLEKCIJU MEBIJUSOVIH RADOVA! OVA DELA KOJIMA JE ŽAN ŽIRO POKAZAO DRUGU STRANU SVOG VELIKOG UMETNIČKOG TALENTA, SMATRAJU SE ZA NJEGOVO NAJVEĆE DOSTIGNUĆE, RAČUNAJUĆI I „INKAL“ KAO DEO TOG RADA!

„MEBIJUS KOLEKCIJE“ 1, 4 i 5 na LETEĆEM STARTU po ceni od 1.540 za prvi, 1.340 za četvrti i 1.070 za peti tom!



Format 20,8 x 29,7 cm
Povez Tvrd
Broj strana 168
Štampa Kolor
Serijal STARI KONTINENT

PRELISTAJTE OVO IZDANJE:
https://carobnaknjiga.rs/chest/odlomak/_Mebijus%201%20-%20prelistavanje%20Final.pdf




Format 20,8 x 29,7 cm
Povez Tvrd
Broj strana 136
Štampa Kolor
Serijal STARI KONTINENT

PRELISTAJTE OVO IZDANJE:
https://carobnaknjiga.rs/chest/odlomak/_Mebijus%204%20-%20prelistavanje%20FINAL.pdf



Format 20,8 x 29,7 cm
Povez Tvrd
Broj strana 112
Štampa Kolor
Serijal STARI KONTINENT

PRELISTAJTE OVO IZDANJE:
https://carobnaknjiga.rs/chest/odlomak/_Mebijus%205%20-%20PRELISTAVANJE%20FINAL.pdf

Zbog malog kašnjenja štamparije, naslovi iz Mebijus kolekcije u ponedeljak, 27. 12, biće dostupni samo za online poručivanje, dok će od utorka, 28. 12, u popodnevnim časovima biti dostupni u našim klubovima čitalaca u Beogradu i Novom Sadu, a od 29. 12. i u Nišu.

Kolekcija Mebijusovih radova, od najranijih do onih poznih, od ilustracija, slika, kratkih priča, skica, ličnih beležaka i reklama, pa do značajnih dužih dela, koncepcijski je urađena prema najnovijem integralnom izdanju francuske kuće Imanoid asosije. Pri tome je korišćen upotpunjen materijal, zbog čega je zbirka sveobuhvatnija i ekskluzivnija.

Deset njegovih dela sakupljeno je u pet tomova, čiji je sadržaj tematski a ne hronološki povezan u celine. Posebnu vrednost daju joj izuzetni prateći tekstovi najvećih poznavalaca Mebijusovog rada, koji ovo izdanje čine jedinstvenim na našim prostorima.

Mebijus 1 („ARZAK“ • „HERMETIČKA GARAŽA“)
Mebijus 4 („MAJOROV ODMOR“ • „ČOVEK SA SIGURIJA“)
Mebijus 5 („ISKRCAVANJE NA FARAGONESIJU“ • „KITA MAHNITA“)

„MEBIJUS KOLEKCIJE“ 1, 4 i 5 na Letećem su startu u okviru Novogodišnje Stripomanije Čarobne knjige, u striparnicama „Čarobna knjiga“ u Dečanskoj 5 u Beogradu i TC „Kalča“ u Nišu, striparnici „Alan Ford“ na Novom Beogradu, u Klubu čitalaca Čarobne knjige „Bulevar Books“ u Novom Sadu i na našem sajtu, po ceni od 1.540 za prvi, 1.340 za četvrti i 1.070 za peti tom, od ponedeljka, 27. decembra, do četvrtka, 30. decembra 2021. Posle Letećeg starta, cena u našim klubovima čitalaca i na sajtu iznosiće 1.700 za prvi, 1.500 za četvrti i 1.200 za peti tom, a u ostalim knjižarama 2.299 za prvi, 1.999 za četvrti i 1.599 za peti tom.

Jocko
stripovi.com suradnik



Serbia
1138 Posts

Member since 22/11/2016

Posted - 31/12/2021 : 16:39:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Jocko a Private Message  Reply with Quote
Niko da prokomentariše...

Kec (Arzak - Hermetička garaža) je, bar meni, vrh u domenu SF i fantazija. Oba su mi trenutno stripovi godine u godinama kad su prvi put objavljeni (1976 i 1979).

Petica (Iskrcavanje na Faragonesiju - Kita mahnita) su opičeni SF-ovi sa elementima komedije, i druga po kvalitetu knjiga ove ture.

Četvorka (Majorov odmor - Čovek sa Sigurija) - ovo je ako se ne varam kolekcija kraćih priča (Odmor) i jedna duža (Čovek sa Sigurija) koja je nastavak Garaže. Najmanje bitan (da se tako izrazim) Mebijus u poređenju sa prethodna dva, ali žanrovski raznolik (Odmor) i vredan nabavke.



Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10047 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 31/12/2021 : 17:23:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Osobno, imam ovo odavno od Epica i dijelom od DK-a.

3 j..... desetljeća se čekalo da se pojave izdavači kao što su Fibra i ČK da ovo objave.

Mnogi od nas toliko ni ne požive.

I onda se pišu (svisoka) kojekakvi komentari od veleznalaca o napušenim Francima i ne znam ti ja čemu, a riječ je o nezaobilaznim djelima devete umjetnosti.

Čovjek se pita kakav sadomazohizam tjera izdavače da ovo objavljuju kod nas.

Go to Top of Page

Jocko
stripovi.com suradnik



Serbia
1138 Posts

Member since 22/11/2016

Posted - 31/12/2021 : 17:46:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Jocko a Private Message  Reply with Quote
Nešto od ovoga je već objavljeno, kao Čarobna šuma (ČK + Darkwood)? Konkretno Arzak, Hermetička, Long Tomorrow i Kita mahnita... Tako da ČK tehnički dupliraju sami sebe.


Go to Top of Page

JAH WOBBLE
Average Member



628 Posts

Member since 20/01/2009

Posted - 31/12/2021 : 18:11:10  Show Profile Show Extended Profile  Send JAH WOBBLE a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

Osobno, imam ovo odavno od Epica i dijelom od DK-a.

3 j..... desetljeća se čekalo da se pojave izdavači kao što su Fibra i ČK da ovo objave.


Baš tako. 80-tih sam teškom mukom nabavljao Les Humanoïdes associés i Epic/Titan izdanja, a sad, hvala Bogu, Moebius na svakom uglu... Svaki od ovih stripova imam u najmanje tri izdanja a neke i u više. Čak sam i ovo zagledao zbog tekstualnih priloga ali sam uspeo da odolim.
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2441 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 31/12/2021 : 20:22:40  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Sve to stoji, ali ovo je vreme svega i svacega, Bogu hvala....ali ostaje pitanje izrade, materijala, otiska, poveza i sl.

Dva Fibrina box seta su prelepa, i dostojna Moebiusovoh dela. Kako su uradjeni Ck, papir, povez, margine? I da li izrada varira od broja do broja ili ne?
Go to Top of Page

borg
Senior Member



Serbia
1712 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 13/08/2022 : 20:02:01  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
Pročitah Arzak i deo Hermetičke... Nešto me nije držala koncentracija. Pokušaću kasnije opet.

Ono što me iznenadilo jeste da se ČK potrudila oko propratnih tekstova... Ili je to išlo u sklopu izdanja. I zanimljivo mi čitati kako je Mebijus eksperimentisao sa kolornim šemama, kako je preslikavao scene iz holivudskih klasika, protok vremena, pokrete u kadrovima itd. Sve je to zaista zanimljivo.

Sam strip mi nije bio ni malo zanimljiv.

Mada, za sada više gotivim konvencionalnog Mebijusa (Blub.) nego eksperimentalnog.


Resistance is futile.

Edited by - borg on 13/08/2022 23:00:42
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.06 seconds. Snitz Forums 2000