forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Kolekcija filmova & serija (VHS, DVD, USB...)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 20

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12674 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 03/02/2024 : 00:20:30  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
The Edge (1997)
VHS: Na rubu divljine

Most people lost in the wild, they die of shame.

Mišljenja sam da je ovaj film izvrstan izbor za završetak mini maratona s naglaskom na preživljavanju nakon pogledanih River Wild, White Water Summer i White Mile. Po tom pitanju, The Edge mi je možda i najdraži film koji se fokusira na preživljavanje u divljini Aljaske nakon avionske nesreće gdje je osim borbe za preživljavanje protiv prirodnih opasnosti, zanimljiva i ona unutar likova u kojoj se ističe Anthony Hopkins, koji tumači lika miljardera, čovjeka čija inteligencija i mudrost dolaze do izražaja u teškoj situaciji u kojoj su se zatekli, posebice ta smirenost koja mu omogućava sposobnost razboritosti i donošenja ključnih odluka pod pritiskom, ali i očaravajuće je to kako motivira svoje kolege da ostanu pozitivni i da vjeruju da će se izvući iz ove priče.



S druge strane, imamo lika kojeg tumači Alec Baldwin, samodopadnog i arogantnog modnog fotografa kod kojeg se osjeća sve više frustracije, zavidnosti, ali i nezadovoljstva, nemoći, kao da se osjeća manje vrijednim ili uspješnim u usporedbi s Hopkinsovim karakterom. Osim izvrsne glume, film obiluje predivnim prizorima divljine koji krase gotovo svaki kadar, a snježne scene pružaju spektakularan kontrast, dodatno naglašavajući izazove s kojima se likovi suočavaju. Posebno treba pohvaliti i grizlija Barta te njegova trenera Douga Seusa (https://www.youtube.com/watch?v=dtmQ_uddLK0), nevjerojatno mi je kako su uspjeli snimiti tako dobre i zastrašujuće scene, svaki put kad pogledam ovaj film, budem impresioniran.

Hopkinsov lik na kraju pokazuje iznimno dostojanstvo kad odluči ne reći onu pravu istinu o pokušaju ubojstva, već umjesto toga, ističe kako su mu kolege pomogli u preživljavanju, unatoč tome što je njegov osobni doprinos bio ključan da izađe iz ove priče živ. Scena smrti Baldwinova lika izaziva miješane emocije jer taman u trenutku kad je došao spas on umre, a postavlja se pitanje treba li suosjećati s tim likom nakon svega što smo vidjeli od njega u tom filmu i da je slučajno preživio, bi li mu trebala biti pružena druga prilika za iskupljenje?


Strike first. Strike hard. No mercy.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12674 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 03/02/2024 : 18:44:56  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Dangerous Passion aka Action Jackson 2 (1990)
VHS: Opasna strast

Vidio sam na YT-u da je umro Carl Weathers pa sam pronašao u kolekciji ovaj film da ga pogledam i da mu na neki način odam počast. Kad čujemo za ovog glumca, prve asocijacije su Rocky filmovi i Predator, a glede ovog potonjeg, upravo se u završnici ovog filma iznenađujuće pojavljuje i ta Elpidia Carrillo koju također (bar ja) ponajviše pamtimo iz Predatora. Zanimljivo da je ovaj film u nekim europskim zemljama nosio naziv Action Jackson 2 (primjerice u Njemačkoj), stvarajući dojam nekakvog nastavka originalnog filma, a vjerojatno s ciljem promocije, iskorištavanja prepoznatljivog imena prvog filma, mada je ovo potpuno drugi film. Čak je i poster filma izašao u tom tonu.

Dangerous Passion možda nije bogzna što, ali uvijek je lijepo vidjet Carla Weathersa na ekranu u top formi.

R.I.P. Carl Weathers (1948-2024)


Strike first. Strike hard. No mercy.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12674 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 04/02/2024 : 10:15:45  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Wild Thing (1987)
VHS: Divljak

Robert Knepper u ulozi urbanog Tarzana ili bolje rečeno – spoja Batmana i Tarzana koji operira u području Zone, a glavni antagonist je Robert Davi za razliku od filma Under Surveillance gdje je bio dobrica. Ah, kako obožavam osamdesete, ovaj film je svakako jedan od razloga za to, uz upečatljiv soundtrack iz tog vremena, a i ne vjerujem da ću ikad više imati prilike vidjet Kneppera kako sikće kao mačka!


Strike first. Strike hard. No mercy.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11469 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 04/02/2024 : 10:25:42  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by rommel

OD 2004 do 2024 putovanje dugo 20 godina....
Dakle napokon mogu reći da imam najpotpuniju verziju filma Pat Garret & Billy the Kid - i bez lažne skromnosti tvrdim da je razlikovna tablica napravljena davne 2004 godine s usporednim pregledom razlika u filmskim verzijama savršeno precizna i sad mi je pomogla puno jer sam napokon složio sve bitno iz Seydor verzije u masterpiece zunan kao Turner Preview cut... i dalj stojim kod zaključka od prije 20 godina da je jedino trebalo ubaciti scene Garretta i žene u inače savršenu Turner verziju ali....ove neke dodatne scene kojih nije bilo osim te - ne doprinose puno ali i ne smetaju....
Dodano :
- na početku u Fort Sumneru - izbačeni dio iz Tarnera - Fort Sumner – nakon ulaska Garreta i Billya u Kantinu imamo scenu gdje Holly i ekipa razglabaju "You do not figure he's to good to drink with us. - Maybe is the other way around."
- najveći i najbitniji dio scene između Garretta i žene koje puno toga objašnjavaju o odnosu ove dvojice
- Garrett u Bordelu – Scene sa Ruthie Lee u kojima Garrett šamarima izvlači priznanje o Billyjevu boravku.
Donekle nepotrebno jer Garrett već zna gdje je Billy ali su dobre scene i ne smetaju.
- Ulazak Poea u Bordel gdje traži gdje je Garrett
- iz američke tv verzije još malo "golišavih radosti" koje ove tri verzije nisu uvrstile u film
jedino što nisam uvrstio a što su imale i producentska i Seydorova verzija je duži panoramski snimak prije nadmetanja na rijeci između Garretta i čovjeka na barci...ove verzije je stavljaju na drugo mjesto i vežu uz drugu glazbenu temu i bila je opcija pustiti je bez zvuka i ubaciti na odgovarajuće mjesto ili je ispustiti....trenutno je ispala mada je lijepa ali možda jednom i to dodam ....
Ponovno ja i Pat Garrett & Billy The Kid - nakon davnašnjeg teoretiziranja (iz 2004) kakva bi trebala biti puna verzija orignalne vizije Sama Peckinpaha mislio sam da je imam - srećom mi je jedan amerikanac sa sajta posvećenoj Legendi skrenuo pažnju da je Seydorova verzija meni omražena imala još neke scene koju nema Turner preview cut (a što je najsmješnije imao sam i ja te podatke u svojoj tabeli ali sam zaboravio na to 🙂 )- Naprimjer kad Poe dolazi tražiti Garretta dok se ovaj zabavlja sa...ehm...ženama lakšeg morala 🙂 Otkrio sam i još jednu dodatnu scenu prikazanu na američkoj TV gdje je to "zabavljanje" malo produženije pa se i par...ehm guzova bolje vidi 🙂 scene su zapravo vremenski iste povezuje ih zveket mamuza dok se Poe primiče - tako da bi bilo vrlo vjerojatno da jedna ili druga ne bi završile u Samovom cut-u (vjerojatnije ova druga) ja sam odlučio zadržati obe...samo sam maknuo zvuk dolaska mamuza kroz hodnik jer u drugoj sceni Poe tek počinje uspon stepeništem i ne bi se već prije mogle čuti mamuze....

Text i usporedna tabela različitih verzija

https://www.popcorn.hr/kolumne/view/60/



I za kraj poklon ograničenog trajanja ko iskoristi iskoristi :)

Part 1
https://we.tl/t-vLdcQ4Fbuw



Part 2

https://we.tl/t-8dJUBsa1dH


potrebno je skinuti oba fajla i 7zipom iih raspakirati u jedan video




ova slika nije dostupna ni u jednoj od verzija :(




Tek sad vidim ovo. Pat garet i bili d kid mi je jedan od omiljenih filmova. Neverovatan film. A i inace mnogo volim Sema Pekinpoa a i Krisa Kristofersona i kao glumca i jos vise kao tekstopisca i muzicara.
Inace gledao sam film 3 puta i nemam pojma koju sam verziju gledao ali svakako cu danas ili sutra skinuti ovu tvoju najpotpuniju verziju da je imam, pa kad mi se ponovo prigleda film da gledam najbolju i najduzu mogucu verziju!
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12674 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 04/02/2024 : 11:17:50  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
The Secret Agent Club (1996)
VHS: Klub tajnih agenata

Odlučio sam malo čekirati Hulk Hogan filmove, doduše, Gremline 2 koje imam u kolekciji ne mislim trenutno sad gledat (a i on je tamo čini mi se kratko, u cameo ulozi) pa je prvi izbor pao na ovaj film u kojem sam se zapravo iznenadio koliko je ovdje njegova pojava kao lika kratka, tek na početku se pojavljuje gdje je iskorišten u svrhu onog glavnog zapleta i u završnici filma. Onaj središnji dio su preuzela djeca glumci koji postaju glavni likovi pa možemo reći da je ovaj film više dječji koji se fokusira na one najmlađe, a moram priznati da im je baš cool ono njihovo tajno skrovište koje imaju u dvorištu (ili bolje rečeno, ispod).

Hulk Hogan i gluma, to je ono – ajoj, živi očaj, ali meni osobno ne smeta njegovo deklamiranje izgovorenih rečenica i totalno promašeni izrazi lica u konkretnim situacijama, meni je fora njega vidjet kao pojavu i bude mi drago gledati ga u akciji, ovo ostalo i nije toliko bitno kad je u pitanju on. U djetinjstvu mi je bio među najdražim wrestlerima, uvijek kad bi naletio na njega u nekim časopisima, znao sam izrezivati njegove sličice i lijepit u jednu teku s ostalim poznatim facama.


Strike first. Strike hard. No mercy.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12674 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 04/02/2024 : 11:36:13  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

U djetinjstvu mi je bio među najdražim wrestlerima, uvijek kad bi naletio na njega u nekim časopisima, znao sam izrezivati njegove sličice i lijepit u jednu teku s ostalim poznatim facama.

Teka je još živa, ajoj kad se ovog sjetim, neću ni komentirat napisano prezime Schwarzenegger


Strike first. Strike hard. No mercy.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12674 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 04/02/2024 : 17:11:21  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
No Holds Barred (1989)
VHS: Sve je dozvoljeno

Ovo je već znatno bolji Hoganov film, mada je njegova gluma i dalje očajna, ali akcijske scene i one u ringu su prilično dobre, pa čak je i humor na zavidnoj razini za jedan ovakav film. Inače, s ovim No Holds Barred izrazom prvi put sam se susreo gledajući one same početke UFC-a, a i sjetim se kad je Mirko u pre-fight intervjuima s Basom Ruttenom za vrijeme PRIDE FC-a često tada koristio taj izraz NHB jer izraz MMA i nije toliko tada bio proširen kao danas niti se ta skraćenica rabila u tolikoj mjeri kao danas. Kod nas u HR se u to vrijeme početkom 2000-ih, kad bi se diskutiralo o takvim borbama na fight forumima, spominjalo ultimate fight ili po naški slobodna borba, iako i ovo dobro stoji sve je dozvoljeno jer su sami počeci MMA-ja, naročito ako spominjemo UFC u tom kontekstu (a teško ih je ne spomenut), bili obilježeni minimumom minimuma glede pravila. Još jedna zanimljiva stvar glede ove kasete jest da nema onih uvodnih najava filmova kako to obično biva niti ono uskoro u kinima već odmah počinje ovaj film, a kad počne, on nosi preveden naziv Udari kako znaš :)

Za WWE fanove vjerujem da je jedan ovakav film poslastica, a ja kao dugogodišnji MMA fan bih samo rekao da vjerujem da je s obzirom na priču koju ovaj film ima, pa i utjecaj Bloodsporta godinu ranije možda malo i doprinijelo da 1993. krene UFC organizacija koja je danas prerasla u pravi brend popularizirajući MMA širom svijeta. Nisam znao da u ovom filmu glumi Tommy Deebo Tiny Lister, njega sam prvi put vidio u filmu Friday (možda bi ovo mogao biti sljedeći film za gledanje?) i The Fifth Element, a i ugodno je iznenađenje pojava Jesseja Venture u cameo ulozi na početku filma kao sukomentatora.


Strike first. Strike hard. No mercy.

Edited by - ReemCP on 04/02/2024 17:12:37
Go to Top of Page

rommel
stripovi.com suradnik



Croatia
7431 Posts

Member since 26/11/2001

Posted - 05/02/2024 : 13:22:43  Show Profile Show Extended Profile  Send rommel a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

quote:
Originally posted by rommel

OD 2004 do 2024 putovanje dugo 20 godina....
Dakle napokon mogu reći da imam najpotpuniju verziju filma Pat Garret & Billy the Kid - i bez lažne skromnosti tvrdim da je razlikovna tablica napravljena davne 2004 godine s usporednim pregledom razlika u filmskim verzijama savršeno precizna i sad mi je pomogla puno jer sam napokon složio sve bitno iz Seydor verzije u masterpiece zunan kao Turner Preview cut... i dalj stojim kod zaključka od prije 20 godina da je jedino trebalo ubaciti scene Garretta i žene u inače savršenu Turner verziju ali....ove neke dodatne scene kojih nije bilo osim te - ne doprinose puno ali i ne smetaju....
Dodano :
- na početku u Fort Sumneru - izbačeni dio iz Tarnera - Fort Sumner – nakon ulaska Garreta i Billya u Kantinu imamo scenu gdje Holly i ekipa razglabaju "You do not figure he's to good to drink with us. - Maybe is the other way around."
- najveći i najbitniji dio scene između Garretta i žene koje puno toga objašnjavaju o odnosu ove dvojice
- Garrett u Bordelu – Scene sa Ruthie Lee u kojima Garrett šamarima izvlači priznanje o Billyjevu boravku.
Donekle nepotrebno jer Garrett već zna gdje je Billy ali su dobre scene i ne smetaju.
- Ulazak Poea u Bordel gdje traži gdje je Garrett
- iz američke tv verzije još malo "golišavih radosti" koje ove tri verzije nisu uvrstile u film
jedino što nisam uvrstio a što su imale i producentska i Seydorova verzija je duži panoramski snimak prije nadmetanja na rijeci između Garretta i čovjeka na barci...ove verzije je stavljaju na drugo mjesto i vežu uz drugu glazbenu temu i bila je opcija pustiti je bez zvuka i ubaciti na odgovarajuće mjesto ili je ispustiti....trenutno je ispala mada je lijepa ali možda jednom i to dodam ....
Ponovno ja i Pat Garrett & Billy The Kid - nakon davnašnjeg teoretiziranja (iz 2004) kakva bi trebala biti puna verzija orignalne vizije Sama Peckinpaha mislio sam da je imam - srećom mi je jedan amerikanac sa sajta posvećenoj Legendi skrenuo pažnju da je Seydorova verzija meni omražena imala još neke scene koju nema Turner preview cut (a što je najsmješnije imao sam i ja te podatke u svojoj tabeli ali sam zaboravio na to 🙂 )- Naprimjer kad Poe dolazi tražiti Garretta dok se ovaj zabavlja sa...ehm...ženama lakšeg morala 🙂 Otkrio sam i još jednu dodatnu scenu prikazanu na američkoj TV gdje je to "zabavljanje" malo produženije pa se i par...ehm guzova bolje vidi 🙂 scene su zapravo vremenski iste povezuje ih zveket mamuza dok se Poe primiče - tako da bi bilo vrlo vjerojatno da jedna ili druga ne bi završile u Samovom cut-u (vjerojatnije ova druga) ja sam odlučio zadržati obe...samo sam maknuo zvuk dolaska mamuza kroz hodnik jer u drugoj sceni Poe tek počinje uspon stepeništem i ne bi se već prije mogle čuti mamuze....

Text i usporedna tabela različitih verzija

https://www.popcorn.hr/kolumne/view/60/



I za kraj poklon ograničenog trajanja ko iskoristi iskoristi :)

Part 1
https://we.tl/t-vLdcQ4Fbuw



Part 2

https://we.tl/t-8dJUBsa1dH


potrebno je skinuti oba fajla i 7zipom iih raspakirati u jedan video




ova slika nije dostupna ni u jednoj od verzija :(




Tek sad vidim ovo. Pat garet i bili d kid mi je jedan od omiljenih filmova. Neverovatan film. A i inace mnogo volim Sema Pekinpoa a i Krisa Kristofersona i kao glumca i jos vise kao tekstopisca i muzicara.
Inace gledao sam film 3 puta i nemam pojma koju sam verziju gledao ali svakako cu danas ili sutra skinuti ovu tvoju najpotpuniju verziju da je imam, pa kad mi se ponovo prigleda film da gledam najbolju i najduzu mogucu verziju!


još sam je malo doradio :)

duža panoramska scena s prenosom zvuka iz prethodne scene - u turner verziji nema te panorame odma je cut na Garrettu
....inače skini dok su linkovi još aktivni....

Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12674 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 05/02/2024 : 18:45:26  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Friday (1995)
VHS: Petak

U ono vrijeme je bio ludo smiješan, gledano iz današnje perspektive i dalje ostaje jednako urnebesan, a rekao bih sve zahvaljujući Chrisu Tuckeru koji je nenadmašan u ovom filmu i totalno otkačen, možda njegova najbolja uloga. Pomalo je nevjerojatno da se cijeli film odvija praktički ispred kuće, a unatoč tome, u nijednom trenutku nije dosadan, stalno se nešto događa.


Strike first. Strike hard. No mercy.
Go to Top of Page

rommel
stripovi.com suradnik



Croatia
7431 Posts

Member since 26/11/2001

Posted - 05/02/2024 : 22:51:05  Show Profile Show Extended Profile  Send rommel a Private Message  Reply with Quote
LA BATTAGLIA DI EL ALAMEIN - Robert Hossein (sjajni kao i uvijek) kao Rommel - još jedan film koji sam restaurirao - za sebe
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12674 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 05/02/2024 : 23:03:14  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Robert Hossein je bio zloćko u onom filmu Le Professionnel.
Sjećam se onog dvoboja protiv Belmonda, meni najdraži Belmondov film, baš sam obožavao gledati tog glumca u djetinstvu.

A i jedan od najboljih soundtrackova, Chi Mai by Ennio Morricone.

https://www.youtube.com/watch?v=8BJfUrczM6c

Strike first. Strike hard. No mercy.
Go to Top of Page

rommel
stripovi.com suradnik



Croatia
7431 Posts

Member since 26/11/2001

Posted - 05/02/2024 : 23:10:47  Show Profile Show Extended Profile  Send rommel a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

Robert Hossein je bio zloćko u onom filmu Le Professionnel.
Sjećam se onog dvoboja protiv Belmonda, meni najdraži Belmondov film, baš sam obožavao gledati tog glumca u djetinstvu.

A i jedan od najboljih soundtrackova, Chi Mai by Ennio Morricone.

https://www.youtube.com/watch?v=8BJfUrczM6c

otac andre hossein je kompozitor filmske glazbe....izmedju ostalog i njegova dva spagheti westerna UN CORDE UN COLT i LE GOUT DE VIOLENCE....da ne spominjemo ANGELIQUE....
Go to Top of Page

rommel
stripovi.com suradnik



Croatia
7431 Posts

Member since 26/11/2001

Posted - 05/02/2024 : 23:24:22  Show Profile Show Extended Profile  Send rommel a Private Message  Reply with Quote
dakle da sam mogao kupiti neke stvari ne bih radio a onda sam pogledao sveje godine i zbrojio vrijeme ...nije ga bilo dovoljno ovo je ono što sam želio vidjeti za života... i sad znam da jesam radio sam ga barem pola godine i sad bi ga mogao u pola noći složiti opet ....ULZANIN POHOD
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12674 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 06/02/2024 : 19:56:25  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Next Friday (2000)
VHS: Petak idući

Next Friday je solidan nastavak kultnog originala, prepun zabavnih fora i situacija, ali ipak se osjeća nedostatak karizmatičnog Chrisa Tuckera i njegova nezamjenjivog visokog glasa, budući da je Tucker bio ključni lik koji je donosio magiju na ekran u prvom filmu. Gledajući ovaj nastavak, teško je ne razmišljati o Justinu Pierceu koji je počinio samoubojstvo te 2000-te.

Ovaj film se događajima vjerno naslanja na prvi, ali nije mi bilo jasno kako to da lik koji tumači Ice Cube nije na kraju jedinice završio s onom ženskom Debbie jer ovdje se ona uopće ne spominje, a nakon jedinice je bilo jasno da ju je osvojio nakon što je pobijedio Deba gdje nam je dano na znanje da će biti skupa kao par. Može se možda kazati da postoji nedostatak kontinuiteta u priči po pitanju tog detalja.


Strike first. Strike hard. No mercy.

Edited by - ReemCP on 06/02/2024 19:57:02
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12674 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 06/02/2024 : 20:00:09  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by rommel

otac andre hossein je kompozitor filmske glazbe....izmedju ostalog i njegova dva spagheti westerna UN CORDE UN COLT i LE GOUT DE VIOLENCE....da ne spominjemo ANGELIQUE....


Hvala, nisam znao za taj podatak :)

@rommel - zamolio bih te samo ako možeš manje slike stavljati radi neke preglednosti topica, možda veću sliku prikažeš kao link na koji možemo kliknut i u drugom prozoru je vidjet kao takvu-veću, a sliku u postu prikažeš kao umanjenu da ne bude tako velika :)

Strike first. Strike hard. No mercy.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12674 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 06/02/2024 : 21:36:48  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
From Beyond (1986)
VHS: Šesto čulo

Ovo nije Šesto čulo u kojem glumi Bruce Willis već je djelo istih autora koji su radili godinu ranije na Re-Animatoru, a film je opet okupio iste zvijezde; Jeffreyja Combsa kojem ovakve uloge točno leže, i zavodljivu Barbaru Crampton zbog koje srce tuče brže kad nju gledamo na ekranu, a i Ken Foree je također među glavnim likovima kojeg sam se odmah sjetio da je glumio u Dawn of the Dead (1978). Meni osobno, ovaj film je tu negdje barem u rangu sa Re-Animatorom, prilično je zabavan, a razne transformacije su me podsjetile na Carpenterovog Stvora. Zanimljiva je općenito ta premisa rezonatora, stroja za stimulaciju šestog čula, a osobno obožavam ovakve hororce iz osamdesetih, idealni su za kasno gledanje navečer kada želim dobru dozu napetosti i zabave te bi za ovaj film rekao da je još jedan dragulj u kovčegu klasika horor žanra osamdesetih koji me oduševljava svojom atmosferom i pričom. Još da je nekako nabavit Re-Animatora za kolekciju…


Strike first. Strike hard. No mercy.

Edited by - ReemCP on 06/02/2024 21:37:52
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12674 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 07/02/2024 : 12:36:29  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
The Vanishing (1993)
VHS: Nestajanje

Pa ne znam što da kažem, dobar je ovaj remake ako ga promatramo kao samostalni film i ako ne znamo za originalni nizozemski film Spoorloos koji je jedan od najtraumatičnijih filmova koje sam ikada vidio, a i nije ga ni Kubrick slučajno nazvao najstrašnijim filmom ikada snimljenim (misli se na taj original, jel). Jeff Bridges je ovdje genijalan, daleko od toga, Kiefer Sutherland, pa i Sandra Bullock je ovdje (uvijek slatka i simpa) i iako je njena uloga kratka, njeno prisustvo se nekako osjeti kroz čitav film, sve to štima. No, mišljenja sam da ovaj film nije uspio uhvatiti suštinu i dubinu originalnog filma, iako je, zanimljivo, oba ta filma radio isti redatelj (Sluizer). Ja sad ne znam, ali pretpostavljam da je Sluizer morao u ovoj američkoj verziji prilagoditi se njima i promijeniti kraj filma upravo za tu djetinjastu američku publiku koja svaki put treba nekakvog heroja s happy endom, rekli bi - tipični hollywoodski završetak.

Ne znam je li moj dojam ispravan, ali u ovakvim situacijama uvijek pomislim na to koliko je europski film podcijenjen. Original istražuje temu da znatiželja ubija mačku, dok ovaj remake ipak ne slijedi tu liniju. Neki slični filmovi, možda srodni ovima su And Soon the Darkness (1970), nedavno ga gledao na našoj televiziji (HRT 3), perfektan, a i sjetio se onog američkog filma u kojem glumi Kurt Russell, film se zove Breakdown (1997), mislim da tamo njegovom liku isto otmu ženu, ona nestane.

Ima i jedna, pa možemo reći anegdota, kad je Sandra Bullock dobila 2010. Golden Globe nagradu, kad se ustala i krenula na pozornicu, prije nego je kročila na stepenice, podigao se Jeff Bridges, koji je tu sjedio u prolazu, i poljubio Sandru u obraz da joj čestita, a ovaj je gest podsjetio neke na ovaj njihov zajednički film The Vanishing te su šaljivi komentari sugerirali da je možda Sandra pomislila da će joj Bridges staviti kloroform (na 1:27 min. videa otprilike: https://www.youtube.com/watch?v=z3MCoCDrqag&t=85s).


Strike first. Strike hard. No mercy.

Edited by - ReemCP on 07/02/2024 12:40:32
Go to Top of Page

rommel
stripovi.com suradnik



Croatia
7431 Posts

Member since 26/11/2001

Posted - 08/02/2024 : 13:52:28  Show Profile Show Extended Profile  Send rommel a Private Message  Reply with Quote

Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12674 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 08/02/2024 : 14:02:10  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
The Star Chamber (1983)
VHS: Suci izvan zakona

Htio sam pogledati film iz godine kada sam rođen i naišao sam na ovaj film koji me zaista impresionirao, osobno ne znam jesam li gledao ikad loš film u kojem je Michael Douglas jedan od vodećih uloga, on nikad ne razočarava, a njegova uloga u ovom filmu je samo još jedan primjer njegove izvrsnosti. Film nas vodi u tamne i moralno kompleksne sfere pravosudnog sustava, gdje se ispočetka jasni krivci često izvlače iz presuda zbog proceduralnih propusta gdje sve nije bilo striktno po udžbeniku što dovodi do eskalacije sudske drame u neočekivanom smjeru. Uzbudljivo je pratiti kako se Douglasov lik, sudac, pridružuje tajnom sudu koji pokušava osigurati da pravda bude izvršena izvan okvira zakona.

Uistinu jako zanimljiv film, svidjelo mi se ono na samom početku oko smeća, kad su policajci pričekali da kanta bude istresena u kamion da bi onda mogli pretražiti sadržaj te kante i pronaći pištolj, da to opet ne bi vrijedilo na sudu jer je navodno to i dalje bilo ometanje privatnosti tog zločinca jer sadržaj kante nije bio izmiješan s drugim smećem?! Jedan od elemenata koji me zaista fascinirao u ovom filmu su te moralne dileme s kojima se suočava Douglasov lik, njegov unutarnji sukob i način na koji je vođen u zamku koju je sam postavio dok istovremeno pokušava spasiti živote ljudi koje bi inače osudio. Možda je taj akcijski dio pred kraj naslabiji dio filma, ali to apsolutno ne umanjuje sveukupni dojam i intrigantnost filma.

Hal Holbrook je također jako dobar, zapravo podsjetio me na ulogu koju je tumačio u Magnum Forceu (1973). James Sikking je posebno dobar u ulozi oca čijeg su sina zlostavljali i ubili, ono kratko što se pojavljuje je ostavio veoma snažan dojam. Čak je i Yaphet Kotto ovdje kao policajac, nedavno sam ga gledao u onom izvrsnom filmu „Ponoćna utrka“ gdje je tumačio FBI agenta, a i sjetio se da smo ga imali prilike prije ovog filma vidjeti i u Alienu.

quote:
Originally posted by ReemCP

Ali, ni dan danas nisam još shvatio onu spiku o sucu kad ovaj pristiže u sudnicu pa čujemo „please stand up to receive honorable Judge Marshall Stevens“, a Carrey na to onako pomalo podrugljivo: „honorable“. Kako je u tom trenutku Carreyjev lik bio nesposoban da laže, moguće je lako da taj sudac, u najmanju ruku, ima neku sumnjivu prošlost. Čovjek koji je portretirao tog suca, Jason Bernard, ubrzo je umro po završetku snimanja (srčani).

Ovo sam citirao sebe iz posta o filmu „Liar Liar“, jer ovdje se isto pojavljuje Jason Bernard u ulozi suca koji je također član tajnog suda sudaca koji van okvira zakona donose odluke, pa se postavlja pitanje može li Carreyjeva reakcija u Liar Liar biti neka suptilna referenca ili aluzija na ovaj film?


Strike first. Strike hard. No mercy.

Edited by - ReemCP on 08/02/2024 14:05:02
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12674 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 08/02/2024 : 14:28:38  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
@rommel - ja imam doma ovu verziju:


Strike first. Strike hard. No mercy.
Go to Top of Page

rommel
stripovi.com suradnik



Croatia
7431 Posts

Member since 26/11/2001

Posted - 08/02/2024 : 14:35:49  Show Profile Show Extended Profile  Send rommel a Private Message  Reply with Quote
dobra je mislim da je imala čak i HR titl uključen....
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12674 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 08/02/2024 : 17:07:35  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Tako je, a osim HR, ima i dosta titlova na dr. jezicima:



Strike first. Strike hard. No mercy.
Go to Top of Page

rommel
stripovi.com suradnik



Croatia
7431 Posts

Member since 26/11/2001

Posted - 08/02/2024 : 17:49:26  Show Profile Show Extended Profile  Send rommel a Private Message  Reply with Quote


Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12674 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 09/02/2024 : 11:41:23  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Underworld aka Transmutations (1985)
VHS: Pakao podzemlja

Rekao bih da je Underworld bio za mene čudan filmski doživljaj s pomalo zbrkanom pričom, ali na neki način i zabavan. Barkeru je to prvi film, tek je čovjek ulazio u filmsku industriju pa je razumljivo da nije odmah postigao pun pogodak, a vjerujem da je film zgodan za one koji vole istraživati manje poznate horor filmove iz osamdesetih godina, mada ovo nije onaj tipični horor kakvog znamo već više naginje SF-u. Sad mi se gleda Barkerov Rawhead Rex, ali ga nažalost nemam zasad u kolekciji..


Strike first. Strike hard. No mercy.

Edited by - ReemCP on 09/02/2024 11:41:59
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12674 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 09/02/2024 : 21:04:54  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote

Strike first. Strike hard. No mercy.
Go to Top of Page
Page: of 20 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.31 seconds. Snitz Forums 2000