forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Filmski izazov 3: 10x10 u 2022
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 01/12/2022 : 12:19:01  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Još malo.

The Sight and Sound 100 Greatest Films of All Time 2022 Poll results.

The prestigious poll, which has run once a decade for the past 70 years, is the biggest ever conducted. The countdown will be revealed on the BFI’s website and the Sight and Sound social channels from 18:00 GMT, 1st December and the results and commentary of both the critics’ and filmmakers’ polls will be published in full in a special 164-page Winter double issue of Sight and Sound, available 5th December, with subscribers receiving a copy on 2nd December.
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2614 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 01/12/2022 : 14:42:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by fandango


Hvala, dečki. Evo jedan dodatni izazov za sve kojima je gušt:

Prosinački filmski mini-izazov: 10 božićnih filmova

Ako mi se tko hoće pridružiti i u prosincu pogledati minimalno 10 filmova božićne tematike. Božić može biti centralan ili sporedan, tako da ulazi i klasična božićna ljiga, a mogu naravno i Umri muški ili Smrtonosno oružje, a i božićnih horora fala bogu (božiću?) ima napretek.

Ovo može biti dodatni izazov, a možete slobodno kombinirati i s regularnim izazovom (npr. kategorija po izboru), ili naskočiti samo na ovaj dodatni mini-izazov.



10 božićnih filmova je težak zadatak, ali pokušat ću.
Kći i ja imamo običaj pogledati božićne filmovi koji se prikazuju na našim televizijama, obično z kategorije, koji svi variraju maksimalno tri različite priče.
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1516 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 02/12/2022 : 13:00:17  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote
Super, bit ce mi drago da se uhvatimo u kostac s ovim mini-izazovom. Sto se S&S liste tice, Jeanne Dielman!

-10 božićnih filmova 10/10

1. Gremlini (1984) 2. The Family Man (2000) 3. Tri kuma (1948) 4. Kolo sreće (1983) 5. Predbožićna noćna mora (1993) 6. Božićna priča (1983) 7. Divan život (1946) 8. Krampus (2015) 9. A Christmas Story Christmas (2022) 10. Isus iz Nazareta (1977)


Edited by - fandango on 29/12/2022 21:58:28
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 03/12/2022 : 01:19:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by fandango


Sto se S&S liste tice, Jeanne Dielman!



Ja sam oduševljen! To mi je jedno od najimpresivnijih kino iskustava. A i lijepo je vidjeti novi film na vrhu liste.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 04/12/2022 : 14:59:08  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Criterion Channel je povodom toga izbacija i kolekciju 50ak filmova s te liste, među kojima je, naravno i broj 1. ;)

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 04/12/2022 : 15:00:00  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Btw, jel netko od vas pretplaćen na časopis Sight&Sound, tiskani ili digitalni?

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 04/12/2022 : 15:40:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vice

Btw, jel netko od vas pretplaćen na časopis Sight&Sound, tiskani ili digitalni?


Ja sam se pretplatio pred nekih dvije godine i imao velikih problema s dostavom. Nikako mi nisu stizali brojevi, žalio se, ovi slali opet i opet ništa. Dobio sam tek treći ili četvrti broj po redu i to sam ga našao kako strši iz poštanskog sandučića. Problem je i što nisam uspio saznati tko ih uopće dostavlja. Žalio sam se pošti koja nije imala pojma o čemu ja pričam. Na kraju sam otkazao pretplatu.

Inače je super što se s pretplatom dobije i pristup kompletnoj digitalnoj arhivi. Zbog toga sam razmišljao i o isključivo digitalnoj pretplati, ali sam na kraju odustao jer mi to nije to bez časopisa u ruci.

Jedno vrijeme sam ga kupovao kod nas na kiosku, ali je bio užasno skup, preko 100% u odnosu na originalnu cijenu (znam, cicija sam ). Zanimljivo je da ga ni na kioscima više ne vidim, možda je generalno neki problem s distribucijom kod nas?

U svakom slučaju ću se ovih dana raspitati jer me zanima ovo specijalno izdanje.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 04/12/2022 : 15:52:01  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Ja san na digitalnoj pretplati i sasvim mi je dovoljna. Za dostavu san i pretpostavija da će bit problema, a već san se neko vrime navika na digitalne časopise pa san to odma otpisa ka opciju.

MUBI Notebook bi triba stić u siječnju, to mi je sad napetije.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 04/12/2022 : 16:53:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
S dostavom Notebooka nemaš problema?


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 04/12/2022 : 16:54:02  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Zasad ne. :)

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 04/12/2022 : 19:36:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
To jer si se tek pretplatio?

Ako ti je već stizao, preko koje dostavne službe ide?


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 04/12/2022 : 20:06:50  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Ma ne, ovo će mi bit prvi broj. :)

Uzeja san jednogodišnju koja obuhvaća 2 broja - broj 2 koji stiže u siječnju i broj 3 u svibnju. Zadovoljan san pozornošću kojom svako malo provjeravaju je li mi adresa ispravna i virujen da će proć ok. Bude li problema, otkazujen pretplatu jer stvarno neman živaca za inozemne pretplate na časopise (znala je onomad zajebavat i Fangoria). :)

And like that... he's gone.

Edited by - vice on 04/12/2022 20:07:26
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1516 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 05/12/2022 : 10:34:36  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote

Ja obicno kupim pokoji broj nakon sto ga prolistam pa vidim ako ima nesto zanimljivo, a ovaj cu isto uzeti kad dodje tu na lokalni kiosk sa stranom stampom. Ovaj MUBI nisam znao da postoji, mozda se pretplatim da testiram.

Sto se same liste tice, malo sam podvojen. S jedne strane je Jeanne Dielman izvrstan film, ali da je bas za vrh liste, ne znam. Isto sam misljenje imao i o Vrtoglavici jer mi je Hitchcock vise zbirni pojam. A opet, mozda je dobro da su stavili nesto drugo da malo razbucaju. S trece strane, dok gledam cijelu listu, pitam se sto na njoj rade Get Out i Moonlight, iskreno.

Mozda sam sto se filmova barem tice konzervativan, ali redateljska lista mi se puno vise svidja.

Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 05/12/2022 : 11:10:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by fandango


Ja obicno kupim pokoji broj nakon sto ga prolistam pa vidim ako ima nesto zanimljivo, a ovaj cu isto uzeti kad dodje tu na lokalni kiosk sa stranom stampom. Ovaj MUBI nisam znao da postoji, mozda se pretplatim da testiram.

Sto se same liste tice, malo sam podvojen. S jedne strane je Jeanne Dielman izvrstan film, ali da je bas za vrh liste, ne znam. Isto sam misljenje imao i o Vrtoglavici jer mi je Hitchcock vise zbirni pojam. A opet, mozda je dobro da su stavili nesto drugo da malo razbucaju. S trece strane, dok gledam cijelu listu, pitam se sto na njoj rade Get Out i Moonlight, iskreno.

Mozda sam sto se filmova barem tice konzervativan, ali redateljska lista mi se puno vise svidja.




To se i ja pitam. Jasno mi je da će lista biti, barem dijelom, odraz trenutka i trendova, ali ova dva filma, iako su dobri, po meni apsolutno nisu za top 100. Više mi to djeluje kao: ovo su dva najpoznatija i najhvaljenija novija filma koja su radili crnački redatelji pa ajmo njih staviti. Osobno bih radije da je tu Atlantique ili Les miserables, a sigurno ima i još dosta odličnih filmova za koje ni ne znam(o).

Na tvoj kiosk još uvijek stiže Sight and Sound? Pitam jer ga kod nas u Rijeci već dugo nisam vidio.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1516 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 06/12/2022 : 07:42:37  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote

Ma ja zivim vani vec 16 godina tako da to sto dolazi kod mene na kiosk nije mjerilo
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 06/12/2022 : 10:00:30  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Nije S&S, ali ja sam dugo bio pretplaćen na neke druge britanske časopise i nikad nisam imao problema sa dostavom. Ne znam zašto bi sa dostavom S&S bilo drugačije?
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 06/12/2022 : 10:35:57  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by fandango


Sto se same liste tice, malo sam podvojen. S jedne strane je Jeanne Dielman izvrstan film, ali da je bas za vrh liste, ne znam. Isto sam misljenje imao i o Vrtoglavici jer mi je Hitchcock vise zbirni pojam. A opet, mozda je dobro da su stavili nesto drugo da malo razbucaju. S trece strane, dok gledam cijelu listu, pitam se sto na njoj rade Get Out i Moonlight, iskreno.

Mozda sam sto se filmova barem tice konzervativan, ali redateljska lista mi se puno vise svidja.




OK, oću ja prvi spomenuti ružičastog slona u sobi? Ok, here we go: woke strikes again.

#1 je film ženske redateljice koji nikad dosad nije bio u top 10 (na prošloj redateljskoj listi nije bio ni među 100). Dok su prijašnje liste uvijek bile stroge po pitanju uključivanja novijih filmova koji nisu izdržali duži test vremena (na prošloj listi je najmlađi bio 12 godina star), ova je požurila uključiti Get Out i Moonlight, svima je jasno zašto. Osim njih, na listi su još 2 mlađa filma iz 2019., Parasite, te Portrait of a Lady on Fire redateljice Celine Sciamma na visokom 30. mjestu.


Dosad pogledao 37-38 filmova sa liste.

Top 100 liste za 2022. i 2012. su ovdje:

https://www.bfi.org.uk/sight-and-sound/greatest-films-all-time
https://www.bfi.org.uk/sight-and-sound/directors-100-greatest-films-all-time
https://www2.bfi.org.uk/films-tv-people/sightandsoundpoll2012/critics
https://www2.bfi.org.uk/films-tv-people/sightandsoundpoll2012/directors

Edited by - vukozec on 06/12/2022 10:53:01
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 06/12/2022 : 11:51:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by fandango


Ma ja zivim vani vec 16 godina tako da to sto dolazi kod mene na kiosk nije mjerilo


Ima smisla.


quote:
Originally posted by vukozec

Nije S&S, ali ja sam dugo bio pretplaćen na neke druge britanske časopise i nikad nisam imao problema sa dostavom. Ne znam zašto bi sa dostavom S&S bilo drugačije?


Ne znam ni ja. Možda ni nije bilo problema. S obzirom da sam jedini broj koji je stigao do mene našao kako viri iz sandučića, možda je tako bilo i s drugima ali su susjedi bili brži.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

fler
Senior Member



Croatia
1956 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 21/12/2022 : 13:55:35  Show Profile Show Extended Profile  Send fler a Private Message  Reply with Quote

Nisam još sve izlistao
ali sad je sasvim jasno:
potpisujem kapitulaciju!

U svoju obranu, konstantna stiska s vremenom..
dobro pa sam i ovoliko uspio pogledati.
Više sreće dogodine

Split your lungs with Blood and Thunder
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2614 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 21/12/2022 : 20:40:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
Ja ću vjerojatno završiti na Staru godinu.
Jučer sam završio s kategorijom D2V. Za tu priliku izbor je pao na legendarni serijal American Ninja.
Odlučio sam se ne za prvi, ne za drugi, ne za treći, ne za četvrti već za notorni peti nastavak snimljen 1993.
I dalje mi je nevjerojatno da su scenarist i redatelj taj film potpisali s pravim imenima, a ne s nekim one-time pseudonimom. 😀
Go to Top of Page

hrvoje23
Senior Member



Croatia
2167 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 22/12/2022 : 09:31:39  Show Profile Show Extended Profile  Send hrvoje23 a Private Message  Reply with Quote
Još 2 komada, i to to bi trebalo biti to... A mogao sam već odavno završiti.
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2614 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 27/12/2022 : 15:18:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
Završio sam ovogodišnji izazov. Domaći film sam zamijenio sa 120 filmova u godini.
Moram priznati da sam se namučio s latinoameričkim filmom.
S druge strane Hitchckokovi filmovi i filmovi sa Sight and Sound liste su mi uljepšali filmsku godinu.
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2614 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 27/12/2022 : 15:21:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
Prosinački filmski mini-izazov: 10 božićnih filmova:

1. Home Alone 2: Lost in New York (1992)
2. Miracle on 34th Street (1994)
3. Falling for Christmas (2022)
4. Sharing Christmas (2017)
5. Christmas Under Wraps (2014)
6. Home Alone (1990)
7. How the Grinch Stole Christmas (2000)
8. Christmas Made To Order (2018)
9. A Christmas Miracle For Daisy (2021)
10. Jingle All the Way (1996)

Edited by - Ernie Pike on 29/12/2022 21:44:38
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1516 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 29/12/2022 : 19:11:21  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by fandango


Ja obicno kupim pokoji broj nakon sto ga prolistam pa vidim ako ima nesto zanimljivo, a ovaj cu isto uzeti kad dodje tu na lokalni kiosk sa stranom stampom. Ovaj MUBI nisam znao da postoji, mozda se pretplatim da testiram.

Sto se same liste tice, malo sam podvojen. S jedne strane je Jeanne Dielman izvrstan film, ali da je bas za vrh liste, ne znam. Isto sam misljenje imao i o Vrtoglavici jer mi je Hitchcock vise zbirni pojam. A opet, mozda je dobro da su stavili nesto drugo da malo razbucaju. S trece strane, dok gledam cijelu listu, pitam se sto na njoj rade Get Out i Moonlight, iskreno.

Mozda sam sto se filmova barem tice konzervativan, ali redateljska lista mi se puno vise svidja.





Stigao mi S&S specijal o 100 najboljih filmova i od cetiri naslovnice uboli mi poslati onu s Odisejom u svemiru, kao da su me pitali koju da salju, a nisu.

I naravno, unutra prikaz knjige koju sam morao naruciti: https://www.bookdepository.com/Hollywood-Sam-Wasson/9780571366941

I naravno, u preporukama iskocila i ova pa sam je isto pospremio u kosaricu: https://www.bookdepository.com/Cinema-Speculation-Quentin-Tarantino/9781474624220

Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 29/12/2022 : 23:08:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Ovaj Hollywood: The Oral History djeluje zanimljivo.

Tarantina sam neki dan prelistao i zaključio da nije za mene.

Ali najviše bih se volio dokopati tog S&S specijala.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.3 seconds. Snitz Forums 2000