forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Hoču još za svog života...
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 24/01/2022 : 17:23:53  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Djole

Ne troluj, nisi nepismen.



Ne, ti si. Naravno da je nepismen, u najbolju ruku polupismen.
Da je iole pisemnen zar bi pisal ovo kaj piše po forumu. Da ne govorim kako je u nekoliko navrata obecal da odlazi i onda se malo malo javi s proljevima poput ovog.

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!

Edited by - BeaGea on 24/01/2022 18:10:44
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24658 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 24/01/2022 : 17:40:59  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Dosado, poslednje upozorenje. Dosadio si, ali najozbiljnije.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 24/01/2022 : 17:41:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
Ma ne, traži pažnju, kao i svi trolovi. Topik se nije pretvorio u pljuvačinu, naprotiv, i sad ponovo pokušava, svesno ili ne.

Pa da ga ne pustimo, jer - što bismo?

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24658 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 24/01/2022 : 17:51:16  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Trolove ne puštamo, naravno. A topic je baš dobar.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 24/01/2022 : 17:56:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
Izvini, odgovor je bio za BeaGeau.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 24/01/2022 : 18:13:18  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Djole

Ma ne, traži pažnju, kao i svi trolovi. Topik se nije pretvorio u pljuvačinu, naprotiv, i sad ponovo pokušava, svesno ili ne.

Pa da ga ne pustimo, jer - što bismo?


Sve jasno.

Format revije je takav kakav je i to tesko danas prolazi, ali odabir stripova je bil i vise nego dobar u tim zadnjim brojevima. Ali kad nejde, nejde

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4816 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 24/01/2022 : 18:15:37  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

ugledati na kioscima i primiti u ruku Stripoteku?
50 godina me uveseljavala i onda 2019 odlazi u večna lovišta ugašenih strip izdanja...
Pregazilo jo vreme, izdavali ju baksuz izdavači ili ju pokopali moderni stripovi...
Nemam ni dandanas odgovor na ta pitanja, ali odgovorno tvrdim da bi se ona Stripoteka iz 80-tih i danas održala na kioscima...
Komanča, Bluberi, Mornar Nik, Modesti, Rip Kirby, Konan...
ajde sad da vidim budalu koja če da kaže da je te stripove pregazilo vreme i da danas to nebi čitali ponovo na jeftinom papiru u jeftinom izdanju...
Dok je izdavao Marketprint još je bila bar malo u fazonu one stare Stripoteke, onda preuzima Darkvud i Stripoteka postaje jeftin reklamni list za reklamiranje Darkvud izdanja..
Velika Smrt, Kartago,Raka Rakar,Aame i ostale budalaštine su po pome skromnom sudu pokopale Stripoteku....
Nit su to stripovi za crno bijelo izdavanje nit su privlačni mladima nit onim starijim odrasli na Rip Kirbiju i Taličnom..
Znam da se 80% bar neče složit samnom ali ja sam još dalje ubeđen da bi ona stara retro Stripoteka prolazila bolje od ovih Aama gluposti.,
Ugašena je u 6 mjesecu 2019 i za sada nema naznaka da bi ju netko opet oživio...jubilej 50 godina i mrk..premlada za Veliku Smrt!
Bit ču popljuvan od modernih čitatelja, ali neka, morao sam izbacit frustraciju da mi strip revija kojom sam se družio više od 40 godina, tako tiho i bespomočno umrla..bez ožaloščenih i pokopa...umrla ko garava kuja bez vlastnika..
Bila je skromna revija ali mi je mladost učinila bogatom..
ZBOGOM LEPOTICE NEUGLEDNA!


Ovdje je večiti mir našla naša draga STRIPOTEKA

1969-2019

Nek ji bude laka stripovska zemlja









+ 1
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18400 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 24/01/2022 : 20:38:47  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Aama, Velika smrt, Kartago su u 2017 imali svi redom lošu prodaju..svi redom nešto iznad 1100 primjeraka..
One godine su "razvalili" jedino Betmen i Dilan Dog, ostali prosjek..Dilan je te godine kralj sa preko 1500 primjeraka..
zanimljivo da nemamo podatke za 2018 i 2019, ili se neznaju ili su namjerno prešuteni jer su baš ti stripovi
prodaju još srozali...
Zašto Betmen može 1600 a Aama 1100?
i zašto ne forsirat Betmena več neku lošljikavu Aamu?
Valjda je razlika kad se Dilan i Betmen proda 400 komada više od Aame..ili je to nevažno, razsvetlite me..
Djole se napalio vidim, to je dobro, bar sam ga trgnu iz dugog sna..
Meni je jedino važno ko su grobari Stripoteke...Marketprint i Darkvud!
Vi ste mi sjebali strip reviju sa 50 godišnjom tradicijom..
Podelite poštenu krivnju!


CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!

Edited by - teller on 24/01/2022 20:47:02
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3530 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 24/01/2022 : 20:42:37  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Meni je najviše žao nesrećnog tajminga prestanka rada Stripoteke taman kada je konačno objavljena prva manga. Japanski strip je predugo bio nepravedno ignorisan na ovim prostorima i mislim da je to bila dobra prilika da se čitaoci malo više upoznaju sa tom školom stripa.

Stripoteka kao deluks magazin teoretski deluje OK mada u ovoj eri hiperinflacije koričenih izdanja diskutabilno koliko je to održivo.. Neki vid e-stripoteke mi deluje najpraktičnije rešenje na duže staze mogla bi se uraditi neka studija slučaja na tu temu.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18400 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 24/01/2022 : 21:00:26  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Djole

Ne troluj, nisi nepismen. Ljudi su fino počeli da diskutuju.


Možda i nisam pismen, ali bar nisam grobar Stripoteke!
I dželat i grobar..moj naklon visosti!
još držiš licencu za Stripoteku ili si je voljan dati nekom sposobnijem?

ps. U Sloveniji je cijenjeni gosp. Vojko Volavšek sa Risarem izdao skoro 80 brojeva Strip Bumeranga za skoro nikakvo tržište...
I to kakvih Strip Bumeranga, po obimu i kvaliteti stripova za bar 3 Stripoteke zajedno..
Uvez, kolor, dobri stripovi za mini tržište..
Ti sa revijom sa brendom za ex Yuga region nisi izgurao u 3 godine ni pola toliko stripova ko mali Risar!
Veliki Darkvud!
Može Darkvud ali ti nisi Zagor, ti si samo Djole!

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!

Edited by - teller on 24/01/2022 21:07:28
Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3940 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 24/01/2022 : 21:03:40  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message  Reply with Quote
Isto kao i drugima, i meni je Stripoteka otvarala nove vidike u svijet stripa dok sam bio klinac. Jednom kad sam otkrio npr. Corta Maltesea ili Morta Cindera, Zagor i Blek su prestali biti interesantni. I Kit Teller, naravno...

Zato sam se oduševio kad sam prije koju godinu vidio Murphyjevog Batmana koji je bio špica u tom trenutku. U vezi s tim, imam pitanje za Djoleta. Zar nije postojala c/b verzija koju ste mogli dobiti za štampu? Hollingsworthova boja je fantastična za izdanja u boji. Ali kao i svaka "boja", nije za crno bijelu reprodukciju. Vjerujem da bi Murphyjev c/b crtež u takvom izdanju bio bomba i da bi oduševio i sve one Nevjerne Tome prema novim stripovima.
Go to Top of Page

Dzimi Gitara
stripovi.com suradnik



1870 Posts

Member since 14/11/2001

Posted - 24/01/2022 : 21:06:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit Dzimi Gitara's Homepage  Send Dzimi Gitara a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

Aama, Velika smrt, Kartago su u 2017 imali svi redom lošu prodaju..svi redom nešto iznad 1100 primjeraka..
One godine su "razvalili" jedino Betmen i Dilan Dog, ostali prosjek..Dilan je te godine kralj sa preko 1500 primjeraka..
zanimljivo da nemamo podatke za 2018 i 2019, ili se neznaju ili su namjerno prešuteni jer su baš ti stripovi
prodaju još srozali...
Zašto Betmen može 1600 a Aama 1100?
i zašto ne forsirat Betmena več neku lošljikavu Aamu?
Valjda je razlika kad se Dilan i Betmen proda 400 komada više od Aame..ili je to nevažno, razsvetlite me..
Djole se napalio vidim, to je dobro, bar sam ga trgnu iz dugog sna..
Meni je jedino važno ko su grobari Stripoteke...Marketprint i Darkvud!
Vi ste mi sjebali strip reviju sa 50 godišnjom tradicijom..
Podelite poštenu krivnju!





Ama i Kartago po prodaji nisu bili ispod ranijeg redovnog Stripotekinog programa.
Čuj, nije otkrivanje tople vode da će Betmen ići bolje nego Ama. Ali grejanje te vode treba neko da plati. Darkwood je uspeo da po cenu gubitaka, novca i vremena, uradi takvo osvežnje Stripoteke kakvo su doneli Betmen, Korto, Dilan, Breća, Taniguči i sl. To je posredno približilo neke klince klasičnijoj formi stripa. Ali recimo i to da je DC vrlo nevoljno davao Betmena za magazin, a pritom cena koja je za nas bila preskupa za Stripoteku, za njih je bila neprihvatljivo niska. Ipak, zahvaljujući drugim poslovima i ugledu koji smo stekli, uspeli smo da čitaocima ponudimo neke bisere za 150 dinara. To je praktično poklon. I kad neko pljune na taj poklon, kao što ti sad radiš... pa ima ono sa biserima i svinjama, to je prikladna metafora.

Što se poslednjih rečenica tiče, što reče Djole, ako ćeš tako razgovarati, nećemo dalje pričati. MP i DW ti nisu ništa uskratili, već su ti podarili pola veka čitanja vrhunske svetske produkcije.

Edited by - Dzimi Gitara on 24/01/2022 21:08:00
Go to Top of Page

verab
Senior Member

Croatia
2522 Posts

Member since 22/01/2015

Posted - 24/01/2022 : 21:09:58  Show Profile Show Extended Profile  Send verab a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

quote:
Originally posted by Djole

Ne troluj, nisi nepismen. Ljudi su fino počeli da diskutuju.


Možda i nisam pismen, ali bar nisam grobar Stripoteke!
I dželat i grobar..moj naklon visosti!



Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18400 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 24/01/2022 : 21:18:39  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dzimi Gitara

quote:
Originally posted by teller

Aama, Velika smrt, Kartago su u 2017 imali svi redom lošu prodaju..svi redom nešto iznad 1100 primjeraka..
One godine su "razvalili" jedino Betmen i Dilan Dog, ostali prosjek..Dilan je te godine kralj sa preko 1500 primjeraka..
zanimljivo da nemamo podatke za 2018 i 2019, ili se neznaju ili su namjerno prešuteni jer su baš ti stripovi
prodaju još srozali...
Zašto Betmen može 1600 a Aama 1100?
i zašto ne forsirat Betmena več neku lošljikavu Aamu?
Valjda je razlika kad se Dilan i Betmen proda 400 komada više od Aame..ili je to nevažno, razsvetlite me..
Djole se napalio vidim, to je dobro, bar sam ga trgnu iz dugog sna..
Meni je jedino važno ko su grobari Stripoteke...Marketprint i Darkvud!
Vi ste mi sjebali strip reviju sa 50 godišnjom tradicijom..
Podelite poštenu krivnju!





Ama i Kartago po prodaji nisu bili ispod ranijeg redovnog Stripotekinog programa.
Čuj, nije otkrivanje tople vode da će Betmen ići bolje nego Ama. Ali grejanje te vode treba neko da plati. Darkwood je uspeo da po cenu gubitaka, novca i vremena, uradi takvo osvežnje Stripoteke kakvo su doneli Betmen, Korto, Dilan, Breća, Taniguči i sl. To je posredno približilo neke klince klasičnijoj formi stripa. Ali recimo i to da je DC vrlo nevoljno davao Betmena za magazin, a pritom cena koja je za nas bila preskupa za Stripoteku, za njih je bila neprihvatljivo niska. Ipak, zahvaljujući drugim poslovima i ugledu koji smo stekli, uspeli smo da čitaocima ponudimo neke bisere za 150 dinara. To je praktično poklon. I kad neko pljune na taj poklon, kao što ti sad radiš... pa ima ono sa biserima i svinjama, to je prikladna metafora.

Što se poslednjih rečenica tiče, što reče Djole, ako ćeš tako razgovarati, nećemo dalje pričati. MP i DW ti nisu ništa uskratili, već su ti podarili pola veka čitanja vrhunske svetske produkcije.


kod nas je bila Stripoteka po cijeni 2.80 eura..tako da mi niste ništa podarili...
a Marketprint i Darkvud ne idu zajedno u jednu rečenicu..
na 47 godina Marketprinta vi ste dodali te tri godinice do pokopa..
Nije se previše za hvalit!

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!

Edited by - teller on 24/01/2022 21:19:42
Go to Top of Page

Dzimi Gitara
stripovi.com suradnik



1870 Posts

Member since 14/11/2001

Posted - 24/01/2022 : 21:48:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit Dzimi Gitara's Homepage  Send Dzimi Gitara a Private Message  Reply with Quote
Čak i ko je plaćao 2,8 evra dobijao je više nego što daje. Ceo francuski album ili dve američke sveščice, uz propratne tekstove i kratke stripove. Gde to ima?
Pa ipak, mi se time ne hvalimo, ali smo i te kako ponosni na sve što smo objavili i kako smo objavili.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 24/01/2022 : 21:57:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

quote:
Originally posted by Djole

Ne troluj, nisi nepismen. Ljudi su fino počeli da diskutuju.


Možda i nisam pismen, ali bar nisam grobar Stripoteke!



Majstore, upravo si me demantovao. Svaka čast. Izvinjavam se BeaGei.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.

Edited by - Djole on 24/01/2022 21:58:19
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18400 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 24/01/2022 : 21:58:49  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dzimi Gitara

Čak i ko je plaćao 2,8 evra dobijao je više nego što daje. Ceo francuski album ili dve američke sveščice, uz propratne tekstove i kratke stripove. Gde to ima?
Pa ipak, mi se time ne hvalimo, ali smo i te kako ponosni na sve što smo objavili i kako smo objavili.



sve ok...
meni se ko tradicionalistu odraslom na Strpoteki i Politikinom Zabavniku vaši posljednji stripovi nisu sviđali..valjda imam na to pravo, priznati svoj (ne)ukus!
Vi kažete da nije presudio kvalitet objavljenih stripova i ja vam dopuštam da to vjerujete...možda je i to tako,,
nebi ovu trakavicu razvlačio u nedogled pa zaključijem sa nadom da netko ko danas drži licencu za Stripoteku odluči tu revijo vratiti u život..
Može i Darkvud, al da prvi povratni broj ne bude Aama!

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 24/01/2022 : 22:06:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zveles

Zato sam se oduševio kad sam prije koju godinu vidio Murphyjevog Batmana koji je bio špica u tom trenutku. U vezi s tim, imam pitanje za Djoleta. Zar nije postojala c/b verzija koju ste mogli dobiti za štampu? Hollingsworthova boja je fantastična za izdanja u boji. Ali kao i svaka "boja", nije za crno bijelu reprodukciju. Vjerujem da bi Murphyjev c/b crtež u takvom izdanju bio bomba i da bi oduševio i sve one Nevjerne Tome prema novim stripovima.



Ne sećam se sada tačno, morao bih da preturam po fajlovima, ali mislim da ono jesu bili bw fajlovi, odnosno da smo kao i za većinu novijih stvari dobili lejerovane fajlove.

E sad, ume da bude problem sa samo olovkom/tušem da je previše prazna, a štampa nije bila na nekom nivou, pa je sve to izgledalo vrlo, vrlo loše, te smo ponegde morali da dodajemo rastere. Nisam baš 100& siguran da li je to bilo i kod Belog viteza, ali jeste recimo kod prvog Kartaga.

U svakom slučaju, slušali smo Zalju - ako bi Zlaja rekao ovo je bolje sa rasterom, onda je išao raster. Ne u smislu da je Zlaja kriv, daleko bilo, nego je on najbolje znao kako stvari ispadnu odštampano.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 24/01/2022 : 22:21:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
U načelu, svako pregovaranje za prava za Stripoteku je bilo pet puta teže nego za uobičajene stvari, sa mnogo kraćim i fiksnim dedlajnom, i za mnogo manje dobiti, ako uopšte.

Poslovno gledano, uopšte nije imalo smisla da DW preuzima Stripoteku, jer je već imao svoj ekvivalent Stripoteke, Perle, i da se Stripoteka ugasila taman bi se još jedan mali deo publike prešaltovao na Perle, uz dobar marketing.

Ali nije se razmišljalo poslovno, i nije ni trebalo da se razmišlja poslovno, jer to je Stripoteka.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11084 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 24/01/2022 : 22:25:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
Nikad, nitko, ni u kojem obliku ni agregatnom stanju neće... neće prići ni blizu Stripoteci ( + Panorami ). Enciklopedija! Od prvog do zadnjeg broja!

Seciranje bi otkrilo greške, lutanja... ali...
Sad ponovimo gradivo zajedno...

Nikad, nitko, ni u kojem obliku ni agregatnom stanju neće... neće prići ni blizu Stripoteci ( + Panorami ). Enciklopedija! Od prvog do zadnjeg broja!

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15031 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 24/01/2022 : 22:41:34  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Renky

Nikad, nitko, ni u kojem obliku ni agregatnom stanju neće... neće prići ni blizu Stripoteci ( + Panorami ). Enciklopedija! Od prvog do zadnjeg broja!

Seciranje bi otkrilo greške, lutanja... ali...
Sad ponovimo gradivo zajedno...

Nikad, nitko, ni u kojem obliku ni agregatnom stanju neće... neće prići ni blizu Stripoteci ( + Panorami ). Enciklopedija! Od prvog do zadnjeg broja!



+1

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
AJMOOOOOOOO " CREME DE LA CREME HRVATSKE LIGE " DINAMOOOOOOOOOOOOOO
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6855 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 25/01/2022 : 01:56:04  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zveles



Zar nije postojala c/b verzija koju ste mogli dobiti za štampu? Hollingsworthova boja je fantastična za izdanja u boji. Ali kao i svaka "boja", nije za crno bijelu reprodukciju. Vjerujem da bi Murphyjev c/b crtež u takvom izdanju bio bomba i da bi oduševio i sve one Nevjerne Tome prema novim stripovima.



Svašta, pa strip je objavljen samo u tušu, CB - osnova, bez konvertovanja boje u sive nijanse. Baš kako treba.

Nisam proveravao sada, ali me sećanje ne vara.
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6855 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 25/01/2022 : 02:07:29  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
One površine sa tačkicama/mrljama su rađene tzv. suvom četkicom. Sad vidim da ima i rastera, na odeći (sako, mantil, Harley...)
Go to Top of Page

Jozzinelli
Senior Member



1592 Posts

Member since 10/04/2011

Posted - 25/01/2022 : 04:05:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Jozzinelli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Djole

i pomislio sam - šta će ovo u Stripoteci?! I to, a posle i one žvrljotine sa onim do smrti dosadnim mornarom
kod koga se ništa ne dešava, a i kad se desi, akcija je kilavo nacrtana.


Ko je sad pa taj?! Da nije to onaj Vansov Hauard Flin?
Njega nisam čitao... U stvari, nijedan broj iz tog početnog perioda Stripoteke nisam čitao, najstarije što imam su takozvani "dvobroji".

Mek Koj nema alternativu
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6855 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 25/01/2022 : 07:24:45  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jozzinelli

quote:
Originally posted by Djole

i pomislio sam - šta će ovo u Stripoteci?! I to, a posle i one žvrljotine sa onim do smrti dosadnim mornarom
kod koga se ništa ne dešava, a i kad se desi, akcija je kilavo nacrtana.


Ko je sad pa taj?! Da nije to onaj Vansov Hauard Flin?
Njega nisam čitao... U stvari, nijedan broj iz tog početnog perioda Stripoteke nisam čitao, najstarije što imam su takozvani "dvobroji".



Korto.
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.41 seconds. Snitz Forums 2000