forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Ukrajina
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

lwood
Advanced Member



Colombia
46544 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 01/02/2022 : 08:47:47  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
Pratite li napetosti oko Ukrajine,Rusije,USA &co?
Hoće li bit jačeg sukoba ili je sve samo pokazivanje mišića i kurčenje?
Evo topica pa da malo raspravljamo.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!

jaki
Advanced Member



Croatia
25906 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 01/02/2022 : 09:02:57  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message
I sukobi su pokazivanje mišića.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12918 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 01/02/2022 : 09:27:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message
Pratim.
Samo se nadam da je sve samo globalni igrokaz.
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39392 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 01/02/2022 : 09:34:13  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message
Ja se isto nadam da je neki hladni rat i sahovska partija. Inace ce opet po nasoj guzici da udari. Da Finska i Norveska udju u rat to bi bilo preko nas.
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6603 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 01/02/2022 : 10:03:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message
Doduše, možda se dosad stanje izmijenilo, ali ja sam negdje na Twitteru pročitao da se stvari "napuhuju" i da je gore bilo, čini mi se, 2017. godine kada su Rusi imali 170 000 vojnika na granici, a sad 100-injak.
Na to sam naletio usput jer ne vjerujem da će biti nekog rata.

loading...
Go to Top of Page

Edi B
Average Member



Croatia
779 Posts

Member since 21/05/2020

Posted - 01/02/2022 : 10:32:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Edi B a Private Message
Koliko sam ja iz osobnog iskustva uspia razumit ruse, oni smatraju da je Ukrajina umjetna tvorevina, a da ukrajiniski teritorij pripada Rusiji.
A potencijalni ulazak Ukrajine u NATO, Rusiji predstavlja prijetnju i kraj sna o vracanju Ukrajine u svoje ruke.
Tako ja to vidim, iako je jasno da je situacija ipak malo složenija.
U svakom slučaju, nikako ne bi volia da dođe do sukoba, rat nikome nece donit ništa dobroga.

Edited by - Edi B on 01/02/2022 10:33:16
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 01/02/2022 : 10:33:36  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message
Godinama radim i sa Rusima i sa Ukrajincima, (medu svim ostalim narodima),i s njima oboma zajedno, cesto. I kad su god zajedno, toliko su skompani da uvjek meni i ostalim nacionalnostima pokusavaju uvaljivat zajebe!
I uvjek su nevjerovatno slizani/skompani/zbratimljeni, te tvrde da nikakvih napetosti nikad nema medu njima.
Redovno to govore, godinama i onaj iz Kamcatke, jednako kao onaj iz Odesse. Pa me vise nije ni briga.
Sretno im!

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12214 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 01/02/2022 : 11:01:10  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
navijam za rat!
Da vidim kako Rusi režu grkljane Amerikancima i Englezima, vade im srce iz grudi, oči, kako ih nabijaju na kolac i spaljivaju,...ali bojim se da neče biti ništa od toga. Več predugo to traje, ta nekakva "prepirka", i ako bi Rusi stvarno htjeli napasti Ukrajinu oni bi to več učinili, ono faktor iznenađenja a ne da se o tome javno priča par mijeseci prije. Ako su i htjeli napasti Ukrajinu to su trebali odmah, sada je Ukrajincima več stigla pomoč u naoružavanju i svi kao žele im pomoči,...šteta. Uvijek sam na strani Rusa i ništa me ne bi obradovalo više od toga da vidim kako Rusi obaraju Nato avione, kako lete rakete prema Londonu, kako se potapaju američke letalonosilke,...ali bojim se da neče biti ništa od toga. Čak su mi postali dosadni pa uopšte ne pratim više ništa u vezi sa Ukrajinom.
Ukrajincima treba dati lekciju, oni su to i zaslužili i nadam se da če Rusi jednom sve bivše sovjetske republike staviti nazad pod Rusiju, to bi bilo jedino pravedno
Go to Top of Page

mesar
Junior Member

385 Posts

Member since 27/04/2015

Posted - 01/02/2022 : 14:38:19  Show Profile Show Extended Profile  Send mesar a Private Message
1 euro,da nisi ti danes vzel nedovoljene substance....
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 01/02/2022 : 15:54:08  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message
quote:
Originally posted by mesar

1 euro,da nisi ti danes vzel nedovoljene substance....


Di nabavlja tako dobru robu? To me interesira...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37357 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 01/02/2022 : 16:25:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message

kurqenje... sada nastavljam stoparicu



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Edi B
Average Member



Croatia
779 Posts

Member since 21/05/2020

Posted - 01/02/2022 : 17:14:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Edi B a Private Message
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by mesar

1 euro,da nisi ti danes vzel nedovoljene substance....


Di nabavlja tako dobru robu? To me interesira...


Nema toga na tržištu
Go to Top of Page

xilrion
Senior Member



Croatia
2974 Posts

Member since 16/12/2010

Posted - 01/02/2022 : 19:02:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit xilrion's Homepage  Send xilrion a Private Message
ništa od svega toga.
redovno utjerivanje straha ljudima da se ne zaboravi tko je tko.

https://xilrion.deviantart.com/
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10061 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 01/02/2022 : 19:18:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message
1Euro, pročitaj Vojnu i drž' se ti i dalje figurica.

Ima lijepih figurica Štrumpfova za sakupljanje .

Mir i dobro svim ljudima na zemlji.
Go to Top of Page

DzekDenijels
Senior Member



Serbia
2354 Posts

Member since 26/07/2009

Posted - 01/02/2022 : 19:54:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit DzekDenijels's Homepage  Send DzekDenijels a Private Message
Svima je valjda jasno da od tzv rata nema ništa.
Samo propaganda nove USA administracije da bi skrenuli pažnju javnosti sa one najbolnije teme - ekonomske krize.
Malo Covid, malo rat, a cene ispod tepiha...

Carpe diem
Go to Top of Page

Caleb
Advanced Member



Greece
16208 Posts

Member since 01/07/2008

Posted - 01/02/2022 : 20:02:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit Caleb's Homepage  Send Caleb a Private Message
Meni je hit kako USA i dalje huska evropske drzave i gura ih u sukob sa hiljadukilometarske udaljenosti. Nemacka je tu najpametnija.

A ruski diktator ne dozvoljava suverenoj drzavi da sam odlucuje o svojoj sudbini. Ukrajina je bas u zeznutom polozaju , jer ih pritiskaju sa svih strana.
Ali od rata nema nista, USA i GBR samo laju.

Preveo: Goran Krickovic, Tekst interpretirali: Ljubiša Bacic, Nada Blam, Miroslav Bijelic, Vlastimir Ðuza Stoiljkovic i Nikola Simic, Magnetoskop: Miroslav Nikolov, Ton majstor: Rihard Merc, Realizacija: Slavko Tatic
https://www.youtube.com/watch?v=TkE5VYffiR0

Edited by - Caleb on 01/02/2022 20:03:15
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19387 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 01/02/2022 : 22:57:28  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message
quote:
Originally posted by DzekDenijels

Svima je valjda jasno da od tzv rata nema ništa.
Samo propaganda nove USA administracije da bi skrenuli pažnju javnosti sa one najbolnije teme - ekonomske krize.
Malo Covid, malo rat, a cene ispod tepiha...



Prijatelju, ne postoji ekonomska kriza u SAD-u. Gospodarstvo trenutno raste, tako da je cijela ova tvoja analiza potpuno besmislena.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

GGG
Senior Member



Slovenia
2485 Posts

Member since 08/11/2003

Posted - 01/02/2022 : 23:31:04  Show Profile Show Extended Profile  Send GGG a Private Message
Nakon raspada SSSR, Rusija je Ukrajinu, kao slavensku naciju, zajedno sa Bjelorusijom smatrala za "prirodnu" saveznicu i dio nekakvi budučih asocijacija. Ukrajinci nisu baš djelili sličnu ljubav i oduševljenje ali su u početku ostali još uvijek više-manje vezani za Rusiju (u prvom redu privredno i vojno). Tome je pripomoglo i sovjetsko postavljanje granica, koje je u Ukrajinu stavilo i područja naseljena velikim brojem Rusa, pa su svi izbori završavali na oko 50/50 između pristaša stvarno nezavisne Ukrajine i zagovornika povezivanja sa Rusijom. U najboljem slučaju na vlasti je završio netko "srednji". Ali na dugi rok se ta razlika još produbljivala, što samo po sebi ne bi bio takav problem, da nakon 2010 velik dio Rusa u Ukrajini nije počeo shvačati, da je povezivanje sa zapadom svejedno bollja opcija nego biti drugorazedna industrijska zona za Rusiju. Rusija je pokušavala spasiti što se spasiti moglo, ali je, osim na Krimu (koji je svoja priča), izgubila na cjeloj crti - ruska područja oko Harkova i Odese su se odlučila za Ukrajinu, a u Donecku i Lugansku su si "ustankom" napravili medvjeđu uslugu - umjesto privremenog sredstva za pritisak na Ukrajinske vlasti, dobili su duty-free zonu punu kauboja i kriminalaca (stabilnost su rješavali izvozom "junaka" na raznorazna Ruska ratišta, pa jih je tako više od 500 ostavilo kosti od Mozambika do Eufrata).

Sve skupa je na dugi rok išlo na ruku Ukrajincima, ne samo da jih je ruski napad još više osvjestio i mobilizirao, čak i Rusi koji su ostali u u Ukrajini (uglavnom urbana populacija) ne pokazuju neku volju za pridruženje Putinstanu, a "odlazak" 6-7 milijuna birača iz Krima i istočnih autonomija je stabilizrao političku situaciju debelo na ukrajinsku stranu. Trump kao ruski dužnik/saveznik nije puno mario za ukrajinske želje i potrebe, pa ti za njegovog vakta nisu previše talasali situaciju. No, nakon izbora Bidena, Ukrajinci su šaltali par brzina više, išli u aktivnu suradnju i povezivanje sa zapadom, zaostrili su upotrebu Ukrajinskog jezika, a i vojno su se počeli opskrbljivati i jače uzvračati Donbaskim autnomašima.
Sa druge strane Putinu je postalo jasno da je Ukrajina izgubljen slučaj i da ako Ukrajina "prijeđe" na zapadnu stranu sve te njegove "pobjede", od Čečenije do Sirije neče vrijediti pišljiva boba. Još gore, dok je zapad daleko, može ruskom narodu prodavati svakojaka govna, ali ako jih počnu prestizati "priglupi" Ukrajinci, to bi bila druga priča.

Kao nekav pokušaj zamrzavanja situacije, Rusi su našli babarogu u navodnom širenju NATO pakta u Ukrajinu, i nekakvoj odbrani Rusije pred tom "najezdom". Realni ciljevi su zapravo nekakv čušpajz rješavanja različitih problema - od osiguravanja vode za Krim, podpore propadajučim autonomijama, utjecaja na Ukrajinsku vlast, PR-a za domaču javnost i saveznike, stvaranja razkola u NATO paktu pa do paradiranja vojne opreme i dizanja cjena energenata i sirovina.

Trenutna situacija je takva, da su Rusi na Ukrajinske granice dovukli (i još dovlaće )svakojaku gvožđuriju iz cjele Rusije (več sam stavljao link na twitter Roba Leeja koji sve to prati). Istina je da su to radili i prije, ali opet je istina, da u takvim razmjerima jni približno ne - sada su uključeni mornarica, Bjelorusija, proturaketni sistemi, poljske bolnice i rezerve krvi...

Pojedini analitičari u toj količini vide potvrdu, da če do (nekakvog) napada doči, jer je stvar prevelika, da bi se Putin mogao samo tako povuči. Ali sa druge strane, uz svu silnu tehniku, ne vidi se puno ljudi, tako da su svi ti silni brojevi o 100.000 ljudi prilično upitni. Praktički nema nikakvih objava socialno dosta brbljavih ruskih vojnika sa "linije fronta" a i donbaski autonomaši se baš puno ne javljaju. Istina je da se mogu jedinice popuniti, ali to ne ide sa danas na sutra, tako da nekakav iznenadni napad sa svim snagama nije vjerojatan.

Čak i da Rusi "krenu", 100.000 ljudi za jednu zemlju kao što je Ukrajina baš i nije neki broj. Realno bi mogli proširiti donbasku autonomiju, osigurati obalu Azova i vodu za Krim, možda startati još kakvu autonomiju oko Harkova, za šta god više bi se morali previše razvuči. Svakako nema niti minimalne šanse, da osigiuraju granicu sa Poljskom, a ni zauzimanje Kijeva nije baš vjerojatno.

Moguče su još sve opcije, ali kako sada izgleda, se od svih učesnika Ukrajinci još najmanje sekiraju...

Edited by - GGG on 02/02/2022 00:06:13
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12214 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 02/02/2022 : 11:43:49  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
zašto bi Rusi uopšte krenuli sa 100.000 vojnika. Nek pošalju na 1000 raketa, sravne sve gradove, pošalju 2000 tenkova, aviona i na kraju 100.000 vojnika da dovrše posao.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37357 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 02/02/2022 : 12:17:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message

Bas me zanima sta bi Murikanci pricali da se Meksiko pridruzi nekakvoj ruskoj ili kineskoj alijansi i postavi tamo Ruse i/ili Kineze, njihove baze, rakete... Nato bi morao mirno reci "Meksiko ima sve pravo da sam odluci s kim ce biti." jelda. :D



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10061 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 02/02/2022 : 12:41:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message
A zašto bi oni koristili rakete?

Njima rakete trebaju samo da sruše pogranične zidove.

U USA ionako plasiraju drogu i jeftinu radnu snagu.
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12918 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 02/02/2022 : 13:40:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message
Smije li u ovom topicu Poli uletiti s ponekim zanimljivim videom, kao što je ranije imao praksu? Pitanje za moderatore, ipak je to politika.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37357 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 02/02/2022 : 14:05:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message

Nesto mi govori da ovaj put necemo vidjeti takvih zanimljivih videa (barem se nadam).



@Peyo? Partibrejkeru jedan!



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24662 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 02/02/2022 : 14:15:53  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
quote:
Originally posted by Hercule Poirot

Smije li u ovom topicu Poli uletiti s ponekim zanimljivim videom, kao što je ranije imao praksu? Pitanje za moderatore, ipak je to politika.



Ja se pretvaram da još nisam video ovaj topic, inače bi bio već zaključan. Ali s obzirom na to šta Euro piše, sve mi je teže da se pretvaram. Tako da...

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12918 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 02/02/2022 : 14:31:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message
Pošteno i jasno...
Go to Top of Page

Chief Warhead
Senior Member



1213 Posts

Member since 28/08/2011

Posted - 02/02/2022 : 14:34:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Chief Warhead a Private Message
quote:
Originally posted by manhunter


Ja se pretvaram da još nisam video ovaj topic, inače bi bio već zaključan.



Mogo si se pretvarati da nisi video i onaj topic, još bi bio otključan.

Tri ljuta moderatora suzbijala spam.
Jedan dobi povišicu, ostade ih dva...
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.26 seconds. Snitz Forums 2000