forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Glazba
 Mark Lanegan ..
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

fler
Senior Member



Croatia
1970 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 22/02/2022 : 21:54:33  Show Profile Show Extended Profile  Send fler a Private Message  Reply with Quote
O jebemti sunce

https://ravnododna.com/umro-je-mark-lanegan/

Ovo me baš zateklo i ne znam što dodati ..
Počivao u miru.



Split your lungs with Blood and Thunder

Edited by - fler on 22/02/2022 21:56:05

Poli
Advanced Member



Slovenia
37320 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 22/02/2022 : 22:33:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

A, bemliga!

Cuvaj se Mark, gdje god...



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3501 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 22/02/2022 : 23:58:55  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
song for the dead :(





QOTSA mi je jedan od dražih bendova i sa Laneganom i Grohlom su imali najjači sastav, ovo je jedna od najprljavijih live svirki koje sam slušao jer ono, taj GLAS
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4846 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 23/02/2022 : 12:47:03  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Još u 80ima, prije grunge mainstream blitzkriega, je objavio većinu opusa Screaming Treesa, a bio je i producent kultnog Beat Happeninga. Onda je nekim čudom preživio 90te kao (auto)destruktivni džanki. U novom mileniju je pronašao novu mladost, radio kao da nema sutra, izbacivao solo i kolaboracijske albume, surađivao sa svima koji su bili zainteresirani, non-stop nastupao. Meni su najbolje legli albumi sa Isobel Campbell, njegov grubi i njen hladno-nježni vokal su bili dobar par i savršeno su odgovarali atmosferi tih albuma. Ostavio je vrlo plodan alt opus za sobom.

Egzistencijalna tjeskoba, autodestrukcija i mračni tonovi grungera nisu bili puka poza.
Andrew Wood - Kurt Cobain - Layne Staley - Scott Weiland - Chris Cornell - Mark Lanegan
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
29172 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 23/02/2022 : 13:32:48  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
R.I.P

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

stripofil
Senior Member



Croatia
1687 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 24/02/2022 : 16:38:56  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message  Reply with Quote
Baš me ovo presiklo i rastužilo. Na prvu sam pomislio možda je to neki drugi Lanegan, tko zna sve je moguće... ali ipak nije.

Kolega Vukozec je to sve lijepo napisao, nema se što previše dodati.

Njegovoj listi bi ipak još dodao Shannon Hoona i Jeff Buckleya, nije striktno Grunge, ali meni je to sve draga ekipa koja mi je obilježila dobar dio mladosti i buntovništva.

Tko nije poslušao njegove albume sa Isobel Campbell neka to svakako napravi. Jedno vrijeme se kod nas samo to vrtilo i izmjenjivalo sa još jednim prerano preminulim, Nick Drakeom.



Mogao bi večeras ponovno pogledati Singles, nisam odavno... kakva ekipa se već skupila tamo negdje.

Edited by - stripofil on 24/02/2022 16:39:45
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.06 seconds. Snitz Forums 2000