forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Kolorka 201 - Gerard
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Markos
Webmaster



Croatia
28972 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 09/03/2022 : 08:31:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


Mathieu Sapin, crtač koji je karijeru izgradio na nefikcijskim kronikama, 2012. upoznaje Gérarda Depardieua. Ideja je da ga prati prilikom snimanja dokumentarnog filma o Alexandreu Dumasu "Povratak na Kavkaz". Taj projekt začetak je posebnog odnosa između dvojice umjetnika iz kojeg se rađa zamisao o stripu o samom Depardieuu. Mathieu Sapin prati glumca na raznim putovanjima (od Portugala od Rusije) i u raznim situacijama (od sauna do filmskih setova), iz čega nastaje jedinstven, iskren i duhovit portret jednog od najvećih i najkontroverznijih francuskih glumaca današnjice.

Kolorka 201 • Gérard • 160 stranica • Kolor • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Mathieu Sapin • Crtež Mathieu Sapin • Prijevod Petra Matić • Lektura i redaktura Tomislav Jurić • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 9.3.2022. • Cijena 150 Kn

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/kolorka-201-gerard/755/

Trouble will find me

stripnik
Average Member

767 Posts

Member since 30/12/2010

Posted - 09/03/2022 : 09:42:22  Show Profile Show Extended Profile  Send stripnik a Private Message  Reply with Quote
Moglo bi biti interesantno.

Kliknuo košaricu bez gledanja oglednih stranica.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37357 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 09/03/2022 : 10:00:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Ovo bi trebalo biti zabavno. :)



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4867 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 09/03/2022 : 10:03:28  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Pogotovo sada.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 09/03/2022 : 11:40:40  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Uvijek.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11689 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 09/03/2022 : 13:08:51  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Moja preporuka.

http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=-2&TOPIC_ID=34842&REPLY_ID=2348408

Have mercy
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11689 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 10/03/2022 : 14:20:55  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
U stripu se navodi da su Depardieu i Putin veliki prijatelji, općenito Francuz izuzetno cijeni ruski narod. Ima i rusku putovnicu.

Kako će hrvatski čitatelji reagirati na ove činjenice?


Have mercy
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37357 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 10/03/2022 : 14:43:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Retoricko pitanje? Koje se moze postaviti i "drugoj" strani koja bezuslovno stiti tamo neke "specijalne operacije" i razne nebuloze na kvadrat...



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6064 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 10/03/2022 : 15:26:26  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko

U stripu se navodi da su Depardieu i Putin veliki prijatelji, općenito Francuz izuzetno cijeni ruski narod. Ima i rusku putovnicu.

Kako će hrvatski čitatelji reagirati na ove činjenice?





Ja idem sad kupit sav tiraž i onda javno spaljujem sve.
Biće live feed na webu, dobit ćete link.
1€uro će mi biti glavni investitor za ovaj umjetnički performans.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 10/03/2022 15:26:43
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3134 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 10/03/2022 : 16:27:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Kad ih vidim ovako, pomislim kako je Vladimir mogao glumiti Asteriksa
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11689 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 10/03/2022 : 16:30:28  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Depardieu je odmah pozvao na prekid rata i početak pregovora.



https://www.rfi.fr/en/culture/20220302-french-actor-and-putin-crony-depardieu-calls-for-stopping-weapons-and-negociating

Have mercy
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 10/03/2022 : 17:14:49  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Red Marquis

Kad ih vidim ovako, pomislim kako je Vladimir mogao glumiti Asteriksa



Da!

Depardje je pre svega ekscentricna i autenticna pojava, samosvojan da se tako izrazim. Veliki umetnik svakako. Siguran sam da ce ovaj ,,dokumentarac" o njemu biti interesantan, zabavan i lud, kao sto su vec neki koji su ranije citali strip na forumu pisali da je dobar strip.
Go to Top of Page

stripnik
Average Member

767 Posts

Member since 30/12/2010

Posted - 12/03/2022 : 08:44:06  Show Profile Show Extended Profile  Send stripnik a Private Message  Reply with Quote
Kad te priroda ne obdari ljepotom, a ti postaneš totalna faca.

Jedva čekam da stigne. DP Forza!
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6940 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 16/03/2022 : 21:03:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Ima zanimljivih crtica, ali nije me baš nešto oduševio. Crtež simpatičan, no ne i pamtljiv. Depardieu mi je draži kad glumi.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1681 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 10/04/2022 : 16:57:41  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Moram da priznam da mi ŽD nikad nije bio simpatičan kao glumac, fimovi koje sam gledao (ili nisam) u kojima je glumio su mi uglavnom bili užasno loši ili me nisu zanimali.
Ali ono što potvrđuje i ovaj strip je da je on neverovatna životna sila.
Voleli ga ili ne kao glumca i kao čoveka, treba ga poštovati, jer je malo ljudi ostalo na svetu koji su spremni da kažu iskreno šta misle i da rade ono što osećaju.
Bar zato ovaj strip vredi pročitati.

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!

Edited by - KuntaKinte on 10/04/2022 17:51:08
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3746 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 05/05/2023 : 17:52:14  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
Nakon pređenih 200 Kolorki, nova era se otvara s ovim vrlo zanimljivim, subverzivno biografskim stripom.
No, zanimljivost je veća prije pročitanog stripa, negoli je to bila nakon pročitanog stripa. O samom Depearideuu ne znam previše i nisam ga puno gledao na filmu. No, takvo znanje nije ni esencijalno za čitanje ovog stripa, dovoljno je znati da je bio dosta odrješitog stila i dobrih veza s istokom Europe.

Autor je sebe postavio kao slučajnog crtača Gerarda prilikom snimanja jednog od dokumentaraca. Sam početak sugerira o kakvom će se čitanju raditi. Hrpa fusnoti i indeksa koji objašnjavaju što je što. Ispočetka to djeluje čak simpatično, ali na 150 stranica teksta pomalo umara. Autor ne može u scenariju si pomoći pa često ponavlja objašnjenja i na vrlo repetetivan način pojašnjuje kakav je Gerard. Po mom sudu dosta toga se moglo izostaviti i pojednostaviti.

Problem je što je strip dosta gust i doima se kompleksnim, ali prikazuje zapravo vrlo jednostavnu stvar. Gerard je ekscentričan, zanimljiv lik i kada je on u centru zbivanja i dijaloga onda su to upečatljivi trenuci. Problem je što u ovakvom scenariju često ispada periferna ličnost uz dosta kontradiktornih tvrdnji i činjenica. Gag crtež je autorov odabir i to treba poštovati, makar sam vidio i boljih varijanti toga.

Zanimljivo postavljen strip i sigurno nesvakidašnja biografija. Otkrije se dosta iznenađenja o centralnom liku, ali prostor je mogao biti puno bolje iskorišten. Autoru nedostaje centralna ideja, razrada, ali i editing po pitanju teksta. Da je bilo tih stvari ovo bi bio vrlo pamtljiv i dojmljiv strip. Ovako se čini poput novinskog teksta iz kojeg puno toga čitatelj treba u glavi odvojiti i zanemariti.

3/5

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20721 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 26/06/2023 : 18:43:42  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
A šta znam;nanjušio sam da mi se strip neće preterano dopasti,iako je nacrtan u maniru novotalasnog bedea.U jednoj od kupovina nakon one mamutske, kad je najavljena zabrana i kad se kupilo sve i svašta (i od Fibre i od drugih Cro izdavača),videh da nisam uzeo ništa od Fibre (u stvari,skoro sve što me je zanimalo sam nabavio),i da ne bih narušio kosmički red uzeh ovaj album.
Mogao sam ga i preskočiti,mirne savesti,ali dobro,kod markosovih stripova ogroman je plus što se lako mogu zameniti za nešto drugo ili prodati dalje.
Nije loš strip,ok je uglavnom,ali cenim da ovakvih stripova ima na stotine i stotine i stotine.

Depardje mi nije toliko bitan glumac,kao ni njegovi filmovi,ali definitivno je jasno da se radi o vrlo specifičnoj osobi,koja zaslužuje da se uradi strip po njoj.
E sad,fora je što je Matje Sapin to uradio,kako da se izrazim,pomalo šturo,izveštačeno,smarajuće.
Moralo je to biti dosta tečnije kad već imaš takvu priliku u rukama.
I opet ponavljam,nije loš strip u pitanju,solidno je delo,ali moralo je biti bolje.
Recimo,fali seksa,nekih ludih scena,ne moraju baš orgije,ali nešto da se podigne tlak.

ovako jedna štura 3/5

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 26/06/2023 18:44:38
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6048 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 12/04/2024 : 07:22:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message  Reply with Quote
Ovo je u stilu da je autor dobio neki honorar da napravi strip, i napravio ga je bez da se nešto posebno trudio. Jedan od onih naslova gdje komotno možeš preskočiti 20ak stranica i ništa bitno nisi propustio. Ispočetka je ok ali kako ide prema kraju postaje baš zamorno. Mrzi Francusku, voli Rusiju, slika se sa ljudima, puno jede..i to je to. Ono što ću zapamtit je da Depardieu u imeniku telefona nema imena već samo brojeve.

Bond.James Bond.
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.38 seconds. Snitz Forums 2000