forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Novi Lunov Magnus Strip
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

anto
Advanced Member



Serbia
20721 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 07/04/2022 : 18:10:17  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl


Dnevnikovi da. Kao i Vjesnikovi AF. A ne novotarije... razlika je. Neovisno koliko su nova kiosk izdanja kvalitetnija vanjstinom, (osim Alana Forda cije su stare knjizice fenomenalno odradene s obzirom na vrijeme izlaska, zato ih se jos i uvijek moze naci u odlicnom stanju cak i kod onih koji ih ne cuvaju nesto posebno pazljivo), nesto drugo je po srijedi, skuplje i vaznije. Nostalgija na kvadrat. Na kub. A oni koji su tada bili djeca danas su platezno mocni, potkovani odrasli ljudi i placaju velike iznose za ta stara izdanja. Placaju sebi kartu u djetinjstvo, mladost. To ti je to.


slažem se sa svim što si konstatovao,i to zaista tako jeste,ali meni je takav stav bezveze - tu se više ne radi o čitanju stripova (i uživanju u istim),već o pukom kolekcionarstvu.Jer je nemoguće da sa 40,50 ili koliko već godina sa istim guštom čitate ono što ste gutali sa sedam,deset ili trinaest godina.

Ja sam baš suprotno postupio - prodao sve te stripove i nabavio nove,koji su em prilagođeni za moje godine em daleko kvalitetniji od tih matorih stripova.

a znam da veliki broj ljudi razmišlja drugačije.
I sam imam par drugara koji se dan danas drže Zagora i ekipe ko pijan plota.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15686 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 07/04/2022 : 18:59:38  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by ivanl


Dnevnikovi da. Kao i Vjesnikovi AF. A ne novotarije... razlika je. Neovisno koliko su nova kiosk izdanja kvalitetnija vanjstinom, (osim Alana Forda cije su stare knjizice fenomenalno odradene s obzirom na vrijeme izlaska, zato ih se jos i uvijek moze naci u odlicnom stanju cak i kod onih koji ih ne cuvaju nesto posebno pazljivo), nesto drugo je po srijedi, skuplje i vaznije. Nostalgija na kvadrat. Na kub. A oni koji su tada bili djeca danas su platezno mocni, potkovani odrasli ljudi i placaju velike iznose za ta stara izdanja. Placaju sebi kartu u djetinjstvo, mladost. To ti je to.


slažem se sa svim što si konstatovao,i to zaista tako jeste,ali meni je takav stav bezveze - tu se više ne radi o čitanju stripova (i uživanju u istim),već o pukom kolekcionarstvu.Jer je nemoguće da sa 40,50 ili koliko već godina sa istim guštom čitate ono što ste gutali sa sedam,deset ili trinaest godina.

Ja sam baš suprotno postupio - prodao sve te stripove i nabavio nove,koji su em prilagođeni za moje godine em daleko kvalitetniji od tih matorih stripova.

a znam da veliki broj ljudi razmišlja drugačije.
I sam imam par drugara koji se dan danas drže Zagora i ekipe ko pijan plota.


A cuj, Zagor i Alan Ford su sveti gral! Ne bi postizali takve cifre da nisu. To je cinjenica. U konflikt sa Zagorom ne bi ulazio, to mi nije potrebno, ali za Alan Forda ti evo mogu kazati da sam prije dvije godine bas ponovo iscitao cijelu Vjesnik Superstrip kolekciju. Prije jedno 4-5 Stripagentove hc. I da sad ne nabrajam, do u nedogled jer ih repetitivno citam cijeli zivot. A sa velikim zadovoljstvom cu i kad Libellusovi ugledaju svjetlo dana.

Znaci, to iscitavanje Alan Forda za mene je zivotni proces. Ali i da je puko kolekcionarsvo, pa sto? Zasto ne? To je posve okej.

Nego, najbolje je imati oboje i te stare stripove i nove albume koji su prilagodeni nasim godinama. Zar ne? Tada nema nikakve brige.

Mada evo, ja mislim da je Alan Ford za djecu i ljude od 10 do 110! Kazem u Zagora se necu dirati, ne treba mi taj okrsaj...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

DOMI
Advanced Member



Croatia
4990 Posts

Member since 19/06/2007

Posted - 07/04/2022 : 19:23:27  Show Profile Show Extended Profile  Send DOMI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by ivanl


Dnevnikovi da. Kao i Vjesnikovi AF. A ne novotarije... razlika je. Neovisno koliko su nova kiosk izdanja kvalitetnija vanjstinom, (osim Alana Forda cije su stare knjizice fenomenalno odradene s obzirom na vrijeme izlaska, zato ih se jos i uvijek moze naci u odlicnom stanju cak i kod onih koji ih ne cuvaju nesto posebno pazljivo), nesto drugo je po srijedi, skuplje i vaznije. Nostalgija na kvadrat. Na kub. A oni koji su tada bili djeca danas su platezno mocni, potkovani odrasli ljudi i placaju velike iznose za ta stara izdanja. Placaju sebi kartu u djetinjstvo, mladost. To ti je to.


slažem se sa svim što si konstatovao,i to zaista tako jeste,ali meni je takav stav bezveze - tu se više ne radi o čitanju stripova (i uživanju u istim),već o pukom kolekcionarstvu.Jer je nemoguće da sa 40,50 ili koliko već godina sa istim guštom čitate ono što ste gutali sa sedam,deset ili trinaest godina.

Ja sam baš suprotno postupio - prodao sve te stripove i nabavio nove,koji su em prilagođeni za moje godine em daleko kvalitetniji od tih matorih stripova.

a znam da veliki broj ljudi razmišlja drugačije.
I sam imam par drugara koji se dan danas drže Zagora i ekipe ko pijan plota.


A cuj, Zagor i Alan Ford su sveti gral! Ne bi postizali takve cifre da nisu. To je cinjenica. U konflikt sa Zagorom ne bi ulazio, to mi nije potrebno, ali za Alan Forda ti evo mogu kazati da sam prije dvije godine bas ponovo iscitao cijelu Vjesnik Superstrip kolekciju. Prije jedno 4-5 Stripagentove hc. I da sad ne nabrajam, do u nedogled jer ih repetitivno citam cijeli zivot. A sa velikim zadovoljstvom cu i kad Libellusovi ugledaju svjetlo dana.

Znaci, to iscitavanje Alan Forda za mene je zivotni proces. Ali i da je puko kolekcionarsvo, pa sto? Zasto ne? To je posve okej.

Nego, najbolje je imati oboje i te stare stripove i nove albume koji su prilagodeni nasim godinama. Zar ne? Tada nema nikakve brige.

Mada evo, ja mislim da je Alan Ford za djecu i ljude od 10 do 110! Kazem u Zagora se necu dirati, ne treba mi taj okrsaj...



I jedan i drugi u pravu ste na svoj način - samo bih se još referirao na "kartu za djetinjstvo": da, iz tog razloga gutam Novu ZS (bez obzira na kvalitetu tih priča); da, meni je to poput vremeplova koji nema cijenu...

• 54 god.Alan Forda u HR • Od 1970.-2017.izdana su 1063 broja (ukljucujuci Klasik, Super KL, Zlatni KL) •
• Od 2022.Alan Ford u originalnim tablama formata 17x24 cm u novom kolekcionarskom TOP izdanju •
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7619 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 07/04/2022 : 19:43:46  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
Pored ludensovog bleka i kit telera, ovo bi bilo samo visak...ko ce pokupovati toliki tiraz kad i ovi spomenuti ludensi jedva dobace na 7-8 stotina..
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

4000 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 07/04/2022 : 19:49:16  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
Odakle 336 strana u Tajne zlatnog rudnika?????
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25908 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 07/04/2022 : 20:40:39  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
A valjda ima još stripova?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11085 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 07/04/2022 : 20:46:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sumohrvat

Odakle 336 strana u Tajne zlatnog rudnika?????



U dodatku je Svemirski patroldžija.

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

4000 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 07/04/2022 : 21:06:31  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Renky

quote:
Originally posted by sumohrvat

Odakle 336 strana u Tajne zlatnog rudnika?????



U dodatku je Svemirski patroldžija.


Šta integral? 😂😂😂😂😂
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25908 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 07/04/2022 : 21:55:36  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Marcella nikad dosta🙂

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10826 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 07/04/2022 : 22:17:42  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
kad spominjete marcela, mozda da stave citace tragova. taman uz neki sitni dodatak da se dodje do 330 strana i da se objavljuje kvalitet od prvog broja

Edited by - kasper on 07/04/2022 22:19:09
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18407 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 08/04/2022 : 04:48:37  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Volio bi Rahana ili Karabina Slima ko dodatak..

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12931 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 08/04/2022 : 08:32:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
A da ne bude dodataka?
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37358 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 08/04/2022 : 10:46:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

A mozda su krizaljke i rebusi?



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

ZoranM
New Member



Serbia
124 Posts

Member since 07/12/2010

Posted - 08/04/2022 : 11:03:07  Show Profile Show Extended Profile  Send ZoranM a Private Message  Reply with Quote
Neka zajebu Libellus, pa ubace Alan Forda u lms u velikom, prosirenom formatu, 3u1. Nije nuzno da se Bonelli forsira u ovome, mogu recimo stari Latino stripovi crno beli koji su izlazili u serijalima. Pa da recimo neke serijale poput Brace Spageti ili Negro Blanca imamo u vise svesaka, pristupnije sirotinji. Ne mora sve biti HC i integral :)
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25908 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 08/04/2022 : 11:25:57  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Izgleda da im želimo- propast

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15686 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 08/04/2022 : 12:15:36  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ZoranM

Neka zajebu Libellus, pa ubace Alan Forda u lms u velikom, prosirenom formatu, 3u1. Nije nuzno da se Bonelli forsira u ovome, mogu recimo stari Latino stripovi crno beli koji su izlazili u serijalima. Pa da recimo neke serijale poput Brace Spageti ili Negro Blanca imamo u vise svesaka, pristupnije sirotinji. Ne mora sve biti HC i integral :)


Nema tih koji ce zajebati LL.
Njihov AF nije jos ni izisao a vec je rasprodan.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

tex ciller
New Member

213 Posts

Member since 15/06/2012

Posted - 08/04/2022 : 23:29:17  Show Profile Show Extended Profile  Send tex ciller a Private Message  Reply with Quote
Drago mi je zbog novog LMS, odnosno, izgleda, biće više varijanti. Golkonda nek objavi što jeftinije samo da bude na kioscima. I to je jedna od boljih vijesti ove godine.
Shvatam zašto se Arđentov Dilan i Kerčev Zagor nakon izdanja u redovnoj seriji objavljuju i u luksuznim izdanjima. Valjda je to zakon tržišta, to se valjda najviše čita i to neko kupuje, ali ne mogu da shvatim da VČ i Ludens objavljuju četiri odnosno šest redovnih sveski Teksa godišnje. Sad gledam, novi VČ Teks je iz 2009. godine! Zar je Teks toliko nečitljiv i neisplativ ovdje?

Edited by - tex ciller on 08/04/2022 23:30:57
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25908 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 08/04/2022 : 23:57:38  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
ovo si već pitao bar tri puta.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

tex ciller
New Member

213 Posts

Member since 15/06/2012

Posted - 09/04/2022 : 00:47:22  Show Profile Show Extended Profile  Send tex ciller a Private Message  Reply with Quote
Za Teksa? Drugi put. Ali nek' si se ti javio.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25908 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 09/04/2022 : 01:01:15  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
sve se može provjeriti..

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

tex ciller
New Member

213 Posts

Member since 15/06/2012

Posted - 09/04/2022 : 01:23:52  Show Profile Show Extended Profile  Send tex ciller a Private Message  Reply with Quote
Može.:) Ne drugi put. Prvi put i pišem o zaista malom broju regularnih Teksovih epizoda u jednoj godini. (Ali, i da sam pitao dva, tri ili sto puta? Pa gdje ako ne na strip forumu?)
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25908 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 09/04/2022 : 01:40:39  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Mora bit da sam te zamjenija s nekim drugim forumašem
Ispričavam se.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

DOMI
Advanced Member



Croatia
4990 Posts

Member since 19/06/2007

Posted - 09/04/2022 : 14:13:56  Show Profile Show Extended Profile  Send DOMI a Private Message  Reply with Quote
očekujem i onu debelu crnu točku na rikni

• 54 god.Alan Forda u HR • Od 1970.-2017.izdana su 1063 broja (ukljucujuci Klasik, Super KL, Zlatni KL) •
• Od 2022.Alan Ford u originalnim tablama formata 17x24 cm u novom kolekcionarskom TOP izdanju •
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12931 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 09/04/2022 : 14:33:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DOMI

očekujem i onu debelu crnu točku na rikni



Perfekcionisto
Go to Top of Page

Odoakar
Junior Member



415 Posts

Member since 04/02/2017

Posted - 09/04/2022 : 14:51:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Odoakar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by ZoranM

Neka zajebu Libellus, pa ubace Alan Forda u lms u velikom, prosirenom formatu, 3u1. Nije nuzno da se Bonelli forsira u ovome, mogu recimo stari Latino stripovi crno beli koji su izlazili u serijalima. Pa da recimo neke serijale poput Brace Spageti ili Negro Blanca imamo u vise svesaka, pristupnije sirotinji. Ne mora sve biti HC i integral :)


Nema tih koji ce zajebati LL.
Njihov AF nije jos ni izisao a vec je rasprodan.



Suludo je da LL nece tiskati AF u 1000 primjeraka...mogla je cijena biti niza, a svejedno bi se rasprodao.
Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000