forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Glazba
 Albumi 2022. godine
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

Tonto
Advanced Member



7752 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 07/04/2022 : 13:54:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
... i meni nova madrugada proliv dosadni. Bez pokojnog gitariste su ko bad seeds bez blixe i harveya.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 07/04/2022 : 14:00:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Svašta Meni paše ko budali pleska, tempo prva liga za ovakvu muziku i drago mi je šta nisu razbili ritam. Ne volim inače kad album ide istim tempom cilo vrime, al ovo mi je iz nekog razloga baš kako triba. Sporo, valjajuće, laganini, ma milina.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15665 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 07/04/2022 : 14:47:40  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Totalna milina.
Za uz pripremu prijepodnevnih gradela, ili vozit auto do Primistena u proljetni dan, ili navecer u sumrak na teraci sa bocicom crnoga...
Sjajni sto nisu ritmicki poremetili album.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 09/04/2022 : 09:44:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
- Old Night: Ghost Light
Teško mi je povjerovati da je riječki doom/gothic metal bend Old Night već na trećem albumu, imam osjećaj da su tek nedavno startali. Po meni je Ghost Light njihovo najsolidnije izdanje do sada i definitivno zvuči kao da je bend napokon našao baš onakav stil u kakvom mogu stvarati najkvalitetniju glazbu. Pjesme poput 'Sacred South' ili 'Daughter of Summer Dawning' baš zapinju u uhu i traže da ih se pušta ispočetka i ispočetka, dok su tekstovi među zanimljivijima s kojima sam se susreo u zadnje vrijeme. Preporuka svakako ukoliko volite nešto opušteniji i atmosferičniji doom.

- BlackBraid: Barefoot Ghost Dance on Blood Soaked Soil (single)
Rijetko se dogodi da mi Youtube sam od sebe izbaci neku zanimljivu preporuku, no moram priznati da je s ovim sasvim lijepo pogodio. Gorespomenuta pjesma je prvo izdanje američkog one-man black metal benda BlackBraid, a ono što ga odvaja od ostatka sličnih projekta je činjenica da je osoba koja vodi bend američki indijanac te da je tekst inspiriran mitologijom njegovog naroda. S muzičke strane BlackBraid također zvuči interesantno i svježe te ću sa zanimanjem pratiti njegov daljnji rad.

- Joe Satriani: The Elephants of Mars
Mislim da su ljudi nepravedni prema Satrianiju. Čini mi se da ih odmah u početku odbija taj epitet "gitaristički virtuoz" jer najčešće očekuju obično izdrkavanje na gitari kakvo često prati njemu slične umjetnike, no Satch je od početka karijere pa sve do današnjeg, osamnaestog albuma po redu uvijek u prvi plan stavljao formu pjesmi i kompoziciju, pa tek onda (ako i tada) svoju virtuoznost. Kao i svaki album u posljednjih 10ak godina, The Elephants of Mars donosi kolekciju vrlo dobrih instrumentalnih rock skladbi koje realno nisu u rangu njegovih najboljih radova, no gotovo savršeno funkcioniraju kao opuštajuća pozadinska muzika. Satriani po mom mišljenju nikad nije izbacio loš album, pa tako ni sada i Elephants of Mars je u mojim očima više nego solidno ostvarenje.

- Sumerian Tombs: Sumerian Tombs
Novi njemački black metal kvintet Sumerian Tombs ove godine nam se predstavio s istoimenim prvijencem na kojem donose vrlo dobru dozu modernog black metala. Ovdje se tako može čuti agresivnan, no opet sasvim dovoljno melodičan in-your-face black metal čiste produkcije i unikatne atmosfere kao stvoren za noćno slušanje. Također, moram napomenuti da mi se jako sviđa omot albuma te bih ga uvrstio među zanimljivije što sam vidio u posljednje vrijeme.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa

Edited by - Paka01 on 09/04/2022 09:45:28
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 09/04/2022 : 20:29:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
- Dark Funeral: We Are the Apocalypse
Očekivanja su mi bila poprilično niska, tako da me nije pretjerano iznenadilo što je ovo ispao jedan sasvim generičan i nemaštovit album koji po ničemu ne odskače od mora sličnih. Doduše, meni jedino od Dark Funerala i valja prvi album, dok mi je sve ostalo za zaborav.

- Destruction: Diabolical
Novi Destruction zvuči točno onako kako možete i zamisliti prije slušanja ako ste ikad poslušali makar jedan njihov album. Brzo, nabrijano i energično, no kad se podvuče crta ipak pomalo nemaštovito i zaboravljivo. Srećom uživo su još uvijek odlični, a studijski su već skoro pa dobrih 15ak godina u nekoj nedorečenoj sredini. Okej za jedno do dva slušanja i to je to.

- Grand Harvest: Consummatum Est
Kao death/doom, ali ne uspijeva mi pobuditi ikakvu pažnju u ijednom od ta dva žanra. Ne znam, nisam nešto oduševljen, makar ga ljudi po internetu hvale. Mislim da se neću vraćati ovom bendu.


Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 14/04/2022 : 19:42:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
- The Troops of Doom: Antichrist Reborn
Još sam od prvog EP-a prije dvije godine bio poprilično siguran da treba držati oko na The Troops of Doom, a ovogodišnji (njihov prvi) full-length album itekako dokazuje da su vrijedni slušanja. Za one manje upućene, The Troops of Doom je brazilski thrash metal bend kojeg vodi Jairo Guedz, nekadašnji gitarist Sepulture koji je svirao na njihovom prvom albumu "Morbid Visions", a bend nosi ime po vjerojatno najpoznatijoj pjesmi s tog albuma. Mislim da neću puno pogriješti ukoliko kažem da TToD danas bolje svira thrash najsličniji ranoj Sepulturi čak i od same Seplulture, ali i od svakog projekta u kojem su do sada sudjelovali Max i Igor Cavalera. Ukoliko volite prva dva albuma Sepulture, "Antichrist Reborn" je album za vas. Iako garant neće biti najbolje ostvarenje godine gledamo li nekakvu kvalitetu muzike, no definitivno sam uvjeren da će biti među najzabavnijim albumima. Ovo je baš old school rasturačina kakvu volim.

- Papa Roach: Ego Trip
Papa Roach kao da su zaglavili u 2003. godini, no po mom mišljenju to nije ništa loše. Teško da će se Ego Trip svidjeti neko tko ne voli "popularnu" muziku iz tog razdoblja, no za mene je ovaj stil pravi flashback u vrijeme kad sam tek otkrivao muziku i moram priznati da sam sasvim zadovoljan ovim što sam čuo te da s albuma bez problema može skinuti pokoja dobra stvar za daljnje slušanje.

- Nazareth: Surviving the Law
Eh sad, nije da sam neki bog zna kakvi fan Nazaretha (izuzev nekolicine hitova) tako da nisam ni imao neka ekstra očekivanja, no nadao sam se kakvom-takvom pristojnom albumu. To sam otprilike i dobio, no teško da ću mu se ikako više vratiti. Ovo je jedan standardni by-the-numbers rock album dostatan za jedno slušanje i to je to. Ono što me iznenadilo je to što nisam znao da im je Carl Sentance sada vokal. Meni će on uvijek biti prvo i glavno vokal nwobhm sastava Persian Risk, pa tek onda sve ostalo, ali lijepo je znati da još uvijek zvuči dobro.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 25/04/2022 : 18:47:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
- Amorphis: Halo
Osjećam se donekle ko crna ovca kad kažem da mi ovih zadnjih 4-5 Amorphisovih albuma nije baš napeto, al šta mogu kad stalno recikliraju jedno te isti zvuk. Kao bend su mi već pomalo dosadili i ne sviđa mi se ta reciklaža, pogotovo zato što su prije bili epitom odličnog benda progresivnog zvuka koji se mijenjao iz albuma u album. Nije 'Halo' loš, al imam osjećaj kao da sam sve to čuo već puno puta u puno boljem obliku.

- Shaman: Rescue
By-the-numbers power metal koji me nije baš nešto osvojio. Poprilično kićasto, no nekako bez duše. Ništa čemu bi se više vraćao.

- Kirk Hammett: Portals (EP)
Stavimo li na stranu koliko je zapravo čudo što ovako nešto postoji (znajući Metallicinu politiku oko side projekata), 'Portals' je čisto okej EP koji nudi neke zanimljive ideje, no u globalu ipak djeluje nedovoljno razrađeno. Pjesme nemaju onaj prirodni tok, već djeluju kao da su sastavljene od raznoraznih zanimljivih, no nedovršenih ideja. Iznimka je tu stvar "High Plains Drifter" koja mi je ujedino i najbolja od ove četiri te donosi zvuk uvelike inspiriran Morriconeovim spaghetti western soundtrackovima. Sve u svemu 'Portals' je skroz okej, no imam osjećaj da je došao puno prekasno u Hammettovom životu. Trebao je on u ovim godinama biti već na četvrtom ili petom solo albumu.

- Udo Dirkschneider: My Way
Udo zvuči odlično, šta je je, kao i tokom cijele svoje karijere i drago mi je da još uvijek pjeva na visokoj razini iako je već lagano zagazio u sedmo desetljeće života. Nisam nešto lud za albumima s obradama tako da ne mogu reći da me 'My Way' nešto posebno dojmio, no ono, okej je za jedno slušanje i to je to.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 12/05/2022 : 18:35:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
- Aerosmith: 1971 - The Road Starts Hear
Nije ovo pravi novi album, već kompilacija rehearsal snimki iz vremena prije objave prvog albuma. Simpatično za poslušati, služi kao dobar i zanimljiv dokument jednog prošlog vremena.

- Audrey Horne: Devil's Bell
Mlako, baš mlako. Ne znam šta bi drugo rekao osim da mi ovo zvuči kao instantno zaboravljiv album koji eventualno ima tu i tamo pokoju dobru melodiju, no nedovoljno je razrađen da bi ga poslušao još koji put.

- Dance With the Dead: Driven to Madness
Dance With the Dead je pravi izbor ukoliko tražite dobar energičniji synthwave za vožnju. Sviđa mi se kako kombiniraju malo agresivniji zvuk gitara s estetikom synthwavea bez da zvuče isforsirano ili pretjerano agresivno. Sasvim solidno ostvarenje.

- Incite: Wake Up Dead
Ako Max Cavalera može raditi dobre groove albume, zašto mu ne bi mogao i sin, jel da? E jebiga, Maxu to dobro ide, junioru poprilično slabije. Možda ovo ne bi zvučalo toliko loše uživo, no ovako studijski zvuči baš isforsirano i sterilno.

- Rammstein: Zeit
A moj Rammsteine, na šta smo došli... Nekoć bend s pamtljivim riffovima, zaraznim melodijama i vrhunskim albumima, a danas kao da recikliraju poluideje koje nisu našle mjesta na prethodnim ostvarenjima. Slabo, mlako, plitko i zaboravljivo, baš kao i prethodni album od prije par godina. Šteta.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Chui
Average Member



929 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 18/05/2022 : 12:02:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
[url=https://ibb.co/sH0ZznN][/url]
Novi Chui album stiže sljedeći tjedan u digitalnom obliku!!! Naslovnicu napravio maestro stripa i ilustracija Igor Kordej. Ovo je samo front cover, čekaj tek da vidiš sve na vinilu skupa sa backcoverom, vinil je poslan u štampu, ali kako se danas sve čeka dugo realno očekivano čekanje bar 6 mjeseci. Al strpljeni spašeni.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 18/05/2022 : 12:09:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Ovo je digitalni crtež, odnosno fotomontaža?

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

fler
Senior Member



Croatia
1967 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 18/05/2022 : 12:10:56  Show Profile Show Extended Profile  Send fler a Private Message  Reply with Quote
@Chui

Imaju li forumaši prednost kod narudžbe?
Da se ne bi razgrabilo
Ajd javi kad bude gotov vinil.


@Paka

Hammett je garant materijale za prva 4 solo albuma
držao na onom izgubljenom mobitelu

Split your lungs with Blood and Thunder

Edited by - fler on 18/05/2022 12:14:04
Go to Top of Page

Chui
Average Member



929 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 18/05/2022 : 13:11:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Ovo je digitalni crtež, odnosno fotomontaža?


U tome i je fora, nije nikakva fotomontaža nego ručni rad, sve nacrtano
Go to Top of Page

Chui
Average Member



929 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 18/05/2022 : 13:12:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by fler

@Chui

Imaju li forumaši prednost kod narudžbe?
Da se ne bi razgrabilo
Ajd javi kad bude gotov vinil.


@Paka

Hammett je garant materijale za prva 4 solo albuma
držao na onom izgubljenom mobitelu


Haha kad saznamo datum dolaska i cijenu javim za preorder 😉 al situacija je slična kao i sa stripovima, neznam se ni cijena ni vrijeme isporuke.
Go to Top of Page

fler
Senior Member



Croatia
1967 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 18/05/2022 : 13:17:23  Show Profile Show Extended Profile  Send fler a Private Message  Reply with Quote
Može, super, kad god - hvala!


Split your lungs with Blood and Thunder
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 18/05/2022 : 13:17:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Chui

quote:
Originally posted by Paka01

Ovo je digitalni crtež, odnosno fotomontaža?


U tome i je fora, nije nikakva fotomontaža nego ručni rad, sve nacrtano



Digitalno?
Mislim, nije ni bitno toliko, ali me zanima.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Chui
Average Member



929 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 18/05/2022 : 14:48:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
quote:

Digitalno?
Mislim, nije ni bitno toliko, ali me zanima.


kaže fully painted podvig
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37314 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 18/05/2022 : 15:30:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Sigurno je sve nacrtao, a mozda slicno kao i kod nekih ostalih njegovih radova gdje slika sluzi za ishodiste preko kojeg onda crta...






Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 18/05/2022 : 15:51:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Hm.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46483 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 24/05/2022 : 22:17:11  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Rosalia - Motomami .
Iako je prošli album El Mal Querer čisto remek djelo,ovaj je isto odličan.
Šta ga više slušan to mi je sve bolji.
Evo par stvari:

https://www.youtube.com/watch?v=e-CEd6xrRQc

https://www.youtube.com/watch?v=MkR7NC-HNCA

https://www.youtube.com/watch?v=_6YCNd3ONUU

https://www.youtube.com/watch?v=6o7bCAZSxsg

https://www.youtube.com/watch?v=YT1ohp1KKLo

https://www.youtube.com/watch?v=OG4gq9fCoRE

https://www.youtube.com/watch?v=EslzthDFm2w


Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Chui
Average Member



929 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 24/05/2022 : 23:51:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
evo i novog Chuia albuma van :))) https://www.youtube.com/watch?v=JMzDA_HJ_TU&list=PLLVJ2yFtjtQH3VMFzxZGvy1eiAcxGuvRG
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 12/07/2022 : 16:25:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
- Caliban: Dystopia
Njemački bend Caliban gura onaj klasični metalcore kao da su još uvik u ranim 2000im godinama, no mene to i ne oduševljava nešto previše. Za razliku od recimo Killswitch Engagea koji unutar tog žanra djeluju svježe i maštovito, Caliban ostavlja poprilično isforsiran i monoton dojam.

- Crisix: Full HD
Izuzmemo li vrhunsku stvarčinu "W.N.M. United", ovaj album donosi malo toga zanimljivoga. Već sam se i previše naslušao ovih copy-paste modernih thrash metal bendova koji svi zvuče slično i Crisix definitivno ne spada u gornju polovicu šta se tiče kvalitete (izuzev eto te jedne pjesme). Ostatak albuma je u maniri "na jedno uho uđe, na drugo izađe".

- Decapitated: Cancer Culture
By-the-numbers moderni death metal album sasvim solidan za jedno slušanje, no nažalost to je to. Nema tu ništa pamtljivih riffova ili upečatljivih melodija.

- Riders of Rohan: Riders of Rohan
Već mi pomalo idu na živce svi ti bezbrojni retro-70te-rock bendovi koji pokušavaju nanovo uhvatiti estetiku i zvuk spomenutog razdoblja, no rijetko se zalomi da im to pođe za rukom. Riders of Rohan pati od istih boljki kao i gomila sličnih bendova; album je pun bezličnih riffova, dosadnih melodija koje smo čuli već previše puta, nemaštovitih vokalnih linija i sterilne produkcije.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 23/08/2022 : 21:38:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
- Battlelore: The Return of the Shadow
Bokte, nije mi Battlelore pao na pamet bar 10 godina, ako ne i više... Nekoć su mi bili sasvim okej power metal, no moram priznati da me ovo novo ostvarenje i ne oduševljava previše. Nekako je poprilično sterilno i jednolično, no možda je meni nakon toliko godina jednostavno dosadio ovaj đir.

- Kreator: Hate Über Alles
Moram priznati da Kreator malo po malo postaje dosadan s ovim copy-paste albumima. Iako je Hate Über Alles nešto bolji od prethodnih nekoliko albuma, teško da se može mjeriti s (modernim) klasicima poput Violent Revolution ili Enemy of God. Nađe se tu pokoja pamtljiva pjesma (npr. naslovna), no mimo toga cijeli album na jedno uho uđe, a na drugo izađe.

- Wolfsbane: Genius
Blaze Bayley rastura sa solo karijerom i konstantno niže vrlo dobre do odlične albume, no to isto se nažalost ne može reći za njegov prvi matični bend, Wolfsbane. Ovdje imamo poprilično dosadan i nezanimljiv klasični heavy metal koji jedva valja i na prvo slušanje. Mislim da bi Bayleyu bilo puno bolje držati se provjerene formule solo albuma, tamo je baš odličan.

- Sikasa: Matter Earth
Sikasa je one-man-projekt Bruna Longfielda, vokala domaćih bendova Arises i Porko Dio. Iako inspiraciju vuče iz post-metala, Sikasa ostavlja jedan poprilično unikatan dojam upotrebom raznoraznih instrumenata koje nemamo tako često priliku čuti u metalu. Također, interesantno je i kombinirano pjevanje na hrvatskom i engleskom, ponekad čak i unutar iste pjesme. Matter Earth je za sada jedan od kandidata za album godine, ne samo u domaćoj muzici, već i na svjetskoj razini.

- Elusive God: Trapped In a Future Unknown
Klasični heavy/doom metal na tragu Candlemassa i Solitude Aeternusa s vrhunskim riffovima i zaraznim vokalima, sve nam to donosi hrvatski metal bend Elusive God. Ovaj je album pravo iznenađenje i prijeko potrebno osvježenje na domaćoj metal sceni i praktički nemam ama baš nikakve zamjerke. Zajedno sa Sikasom ovo čini kremu domaćih izdanja unazad dobrih nekoliko godina.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4108 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 24/08/2022 : 10:46:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01
- Elusive God: Trapped In a Future Unknown


Je, ovaj je stvarno odličan, na svjetskoj razini! Meni se isto ne skida sa playliste već nekoliko mjeseci. "Where is the sun" je himna, Bewitched na međimurski. :)
Zapravo kad malo razmislim niti se ne mogu sjetiti nekog boljeg domaćeg albuma u zadnjih 10 godina. Eventualno Vice Versa - Kraken.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 26/08/2022 : 22:58:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
- BlackBraid: Blackbraid I
Sasvim neloš i uhu ugodan black metal album inspiriran indijanskom mitologijom. Već sam spominjao singl na ovo stranici pa bacite oko, sve što sam napisao tada vrijedi i sada.

- Russian Circles: Gnosis
Čini li se i vama da su post-metal bendovi pomalo izumrli ili je to pak samo do mene? Kao da se đir naglo ohladio i velika većina ih je nestala... Međutim, ako vam fali takvog zvuka ovogodišnji Russian Circles imaju skroz solidno ostvarenje. Nije neki ekstra klasik svjetske razine, al skroz je okej.

- Conan: Evidence of Immortality
Ako ste čuli jedan njihov album, čuli ste ih sve. Masni riffovi, jak reverb na vokalu i sveukupna valjajuća atmosfera, nema se tu šta puno za objašnjavati. Meni je onako prosječan, no moram priznati da ni inače nisam neki preveliki ljubitelj ovakvog zvuka. Dobar je kao pozadinska muzika, al da bih ga baš aktivno slušao... Teško.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 01/09/2022 : 15:23:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
- Bullet For My Valentine: Bullet For My Valentine
Isusati, ovaj bend još postoji? Iako su imali par neloših pjesama na prva dva albuma, izgleda da su to davno prošli dani... Ovogodišnji album djeluje sterilno, isforsirano i nezanimljivo. Izgleda da im je već odavno vrijeme za penziju.

- Civil War: Invaders
Sabaton za sirotinju (iako je i današnji Sabaton sam po sebi za sirotinju) nastavljaju tamo gdje su stali s prošlim albumom, odnosno donose još jednu dozu dosadnog, neinspiriranog i instantno zaboravljivog power metala. Promjena vokala nije niti malo promijenila njihov glazbeni izričaj niti je donijela išta kvalitetniju muziku.

- Eruption: Tellurian Rapture
Možda i najjači slovenski thrash metal bend me nije baš nešto oduševio novim izdanjem. Na papiru je sve to okej, by-the-numbers melodični thrash, no kad ga se malo duže sluša ipak se vidi da i nema previše toga kvalitetnoga za ponuditi.

- Hatriot: The Vale of Shadows
Ispeglani, preproducirani i over-the-top agresivni thrash metal koji graniči s melodeathom nije baš nešto što me oduševljava. Jednostavno rečeno, zvuk je previše sterilan da bi zvučao iti malo primamljivo ili pamtljivo. Nisam niti uspio doći do kraja albuma.

- Soulfly: Totem
Max Cavalera se napokon vratio pravim thrash korijenima tako da ovogodišnji Soulfly uopće nije loš, no ne mogu se oteti dojmu da sam sve ovo čuo već 100 puta u boljoj izvedbi, čak i direktno od samog Cavalere. Ljubitelji benda neće ostati razočarani.

- Sanhedrin: Lights On
Retro heavy metal sa ženskim vokalom na moderni način. Na papiru zvuči super, u izvedbi ne baš. U zadnje se vrijeme pojavljuje gomila novih bendova inspiriranih radovima Manilla Roada, Brocas Helma i sličnih, no Sanhedrin definitivno nije među kvalitetnijima. Nadao sam se da će mi se svidjeti, ali nažalost nula bodova.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000