forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 DARKWOOD: Knjiga o lavirintu
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

dessa
Advanced Member

Serbia
4351 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 14/04/2022 : 15:48:43  Show Profile Show Extended Profile  Send dessa a Private Message  Reply with Quote
Kolos edicija, knjiga 1, Džef Lemir: Knjiga o lavirintu



Usamljeni građevinski inspektor koji još uvek tuguje zbog gubitka svoje ćerke koja je volela lavirinte jedne noći prima tajanstveni poziv od devojčice koja tvrdi da je njegova ćerka i da je izgubljena u centru lavirinta. Ubeđen da mu je ćerka živa, on kreće u potragu za njom lavirintom ulica fantazmagoričnog grada, rizikujući sve, pa čak i da potpuno izgubi sebe.

„Višeslojno remek-delo.
Ništa nije kako se čini. Njegov najbolji rad do sada.
A to je veoma visoka lestvica.”
Met Kint






Lavirintski zavir:
https://darkwood.co.rs/wp-content/uploads/2022/04/Lavirintski-zavir.pdf

Broj strana: 256
Boja: Kolor
Uvez: Tvrdi
Format: 170 x 260


Promo cena (do 15.05.): 2.150,00 dinara
Puna cena: 2.690,00 dinara


Link za naručivanje:
https://darkwood.co.rs/prodavnica/darkwood/kolos/knjiga-o-lavirintu/

Edited by - dessa on 14/04/2022 16:30:01

jagodanbg
Senior Member



2449 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 14/04/2022 : 16:23:58  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
🔝
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15679 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 14/04/2022 : 16:25:08  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Ovo je zanimljivo.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3719 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 14/04/2022 : 16:29:27  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
Iako zavir ne otkriva previše, premisa je dovoljno intrigantna da bi se lako mogao naći u kolekciji

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page

verab
Senior Member

Croatia
2521 Posts

Member since 22/01/2015

Posted - 14/04/2022 : 17:50:08  Show Profile Show Extended Profile  Send verab a Private Message  Reply with Quote
Čestitke Darkwoodu na ovom odabiru i na brzini realizacije, ne događa se često (ako ikad) da netko kod nas objavi američki strip prije negoli američko izdanje ugleda svjetlo dana. Mislim na Dark Horse-ov Mazebook hardcover koji izlazi sljedeći mjesec, ne na sveske...

Kolos edicija je nova DW edicija? Početak edicije s Lemireom zvuči obećavajuće.

Bit će zanimljivo pratiti što će se sve u njoj naći i kojim ritmom. Možda još koji Lemire (Bone Orchard)? Nadam se da Darkwood sprema veliki povratak na scenu. Sretno.
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3512 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 14/04/2022 : 19:25:46  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Najavio je DW u onoj rođendanskoj objavi da će raditi Sentient, sci-fi Lemire
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4607 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 14/04/2022 : 21:23:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
Svidja mi se bas, na nevidjeno!

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11344 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 15/04/2022 : 01:28:40  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Barker

Svidja mi se bas, na nevidjeno!



+1!

Sto vise Lemira to bolje, svaka cast Darkvudu!
Go to Top of Page

ŠAŠ
Average Member



627 Posts

Member since 13/10/2013

Posted - 15/04/2022 : 18:15:45  Show Profile Show Extended Profile  Send ŠAŠ a Private Message  Reply with Quote
čitao sam sentient i mogu reći da je u najbolju ruku prosjek prosjeka tinejđerske literature
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3512 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 15/04/2022 : 19:58:23  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Slažem se, ja bih ga rangirao u donji platni razred Lemirovih radova. A poređenje sa nekim zvučnijim SF stripovima je praktički besmisleno. Što je najgore ni crtež nije ništa specijalno. Stvarno mi nije jasno zašto je Sentient toliko visoko ocenjen
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2441 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 03/06/2022 : 10:04:20  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
http://www.znaksagite.com/diskusije/index.php?topic=3974.msg756034#msg756034

Covek savrseno preneo utiske o jednom fenomenalnom stripu. Eseks, Royal sjajni, ali Lemire konstantno ide uzlaznom putanjom, ovde je jos ponajbolji, i ne bi trebalo propustiti ovo delo.
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2441 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 03/06/2022 : 10:09:00  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Izdanje savrseno, format, papir, sve savrseno.

I onda kazu Ck nasla formulu da im ameri budu isplativi, da nasla formulu da im dzepovi budu puni. Entuzijasti, oni sto vole, postuju prvenstveno strip koji objavljuju, rade da ispostuju samo delo, autora, a onda ispostuju i svoje kupce, sto im ponude najbolje moguce izdanje, a ne neko skraceno, sklepano, read only, za jednu crvenu, jer ko citaoce jebe, za bolje i nisu.

Hvala Magicu, hvala Dw, na sjajnom izdanju ovog zaista kvalitetnog stripa...
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3512 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 28/06/2022 : 20:58:48  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Pratilo se ovo u realnom vremenu kada je izlazilo, i sada obnavljao gradivo u ovom odličnom Darkwoodovom izdanju i slični utisci. Za moj ukus previše je naglo izvršena tranzicija od oca u žalosti do muškarca koji nastavlja dalje sa svojim životom, ideja i pouka su OK ali realizacija je morala biti bolja jer nakon što je otac konačno "pronašao" svoju devojčicu progovorio je sa njom dve rečenice i posle stranicu, dve, našao utehu u zagrljaju druge žene

Imam osećaj da je kraj previše zbrzan i nagao, što je stvarno šteta jer mi je Mazebook do samog kraja odavao utisak da će mi ući u top 3 Lemirovih radova. Uvek mi drago kada se Lemara vrati onome što najbolje zna; setne priče iz života koje emotivno pogađaju kako likove u stripu tako i čitaoce. U ovom stripu pratimo oca koji ne može da prežali gubitak kćerke i on odbija da prihvati da je ona nestala i pokušava da se uhvati za trunku spasa, za nit džempera koji se polako odmotava.. Samo sećanja su lako kvarljiva roba, kako starimo to bolje pamtimo sitne detalje kao što je npr odeća koju je nosila naša voljena ali njenog lica ne možemo da se setimo, ma koliko želeli da ga se setimo, da ga pogledamo još jednom, poslednji put..

Crtež je monohroman ali autor povremeno ubacuje crvenu kako bi naglasio bitne momente jer to je boja džempera koju je nosila ćerka glavnog protagoniste. Podseća ovaj strip tematski na Underwater Welder jer kao što smo tamo imali majstora varioca tako ovde imamo građevinca, a i priča često skreće u nešto slično epizodi iz Zone Sumraka. Zanimljiva je i naslovnica jednog poglavlja, telo oca satkano od lavirinta, a unutra u krugu, srcu, njegova curica.. Istovremeno i prelepa i pretužna priča o gubitku, i učenju kako savladati gubitak, ali ispričano uz korišćenje čuvenog motiva iz grčke mitologije - sjajno Lemirovi radovi koje samostalno potpisuje i kao scenarista i kao crtač uvek drugačije pogađaju od tezgi koje radi za veće izdavačke kuće. Generalno pozitivni utisci za Mazebook i nećete se pokajati ako date šansu ovom stripu

Što se tiče samog izdanja nikada mi neće biti jasno kako se može raditi strip od 250str, a da stranice nisu numerisane. Ali izuzev ovoga zaista je reč o sjajnom izdanju zbog formata i mat papira. DW & Komiko sad već redovno koriste mat papir, još samo da naučimo Čarobnu da pređe na mat i možemo reći da živimo u strip utopiji. Čak smo ovde dobili i mali kuriozitet da je ovo DW izdanje izašlo pre izdanja na zapadu što je zaista fascinantno
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2449 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 29/06/2022 : 01:05:02  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
Koja su ti inače top 3 Lemirova rada?
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3512 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 29/06/2022 : 07:43:41  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Eno na Lemirovoj temi sam sortirao rang listu koji njegovi stripovi su ostavili najjači utisak na mene link
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2449 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 29/06/2022 : 10:51:03  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
Hvala :)
Go to Top of Page

borg
Senior Member



Serbia
1710 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 27/07/2022 : 22:15:51  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
S početka čitanja bio sam pomalo razočaran. Nekako mi delovalo kao pravi Holivudski kliše... Otac pati za gubitkom deteta, zapustio se, zamršena brada, cigara u ustima, u ruci flaša viskija... Preko dana zombi radnik, asocijalni samotnjak. Noću kreću fleševi sećanja na ćerku, koji blede...
Supruga koja se preudala, pokušava da gura dalje normalno kroz život. Distancirajući se od njega...
Koliko li sam filmova pogledao na taj fazon...

Ali ovde Lemir vešto ubacuje i fantastiku, mistiku, simboliku... Plete mrežu lavirinta, i polako kroz pripovedanje vodi nas ka izlazu.
Autor se baš potrudio da skocka priču, i u tome prilično uspeo. Dobra dinamika, nema praznog hoda, ubačeni elementi koji priči mogu davati dubinu ili višeslojnost. Crtež mi se svideo. I monohromatsko bojenje je dalo dobar prateći efekad. Na stranicama gotovo da nema više od dve do tri boje. Što je po meni još jedan plus ovoj priči.
Što se izdanja tiče, prilično dobro odrađeno. Rotografika... Jedinu zamerku bih mogao uputiti na račun malo krućeg poveza, pa kod scena gde je tabla preko obe stranice imamo loš rezultat.Svidela mi se ona plava boja kako je ispala.

Sve u svemu, nikakvo remek delo, ali ima sve ono što dobrom stripu treba. Ja nešto i ne volim mnogo Lemira, ali me ovim pozitivno iznenadio.
Ovde je uzeo sebi slobodu da stvori delo kakvo želi, posle zasićenja od naručenih naslova. I dobro je ispalo.


Resistance is futile.
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000