forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Scott Pilgrim
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

naker
Advanced Member



3504 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 05/07/2022 : 09:59:29  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by pcoro
A i ta glavna ideja, o pobijeđivanju 7 zlih bivših svoje drage je blesava ali nije glupa.



Ovo mi je bilo nelogično u stripu i bilo mi je blesavo što je autor odustao od sopstvene premise i dozvolio Pilgrimu da bude u vezi sa curom iako još nije pobedio sve njene bivše... U filmu su ispravili ovu grešku doduše
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2142 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 05/07/2022 : 10:09:57  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Sitničarenje - oni su počeli hodati ali ne zna se hoće li ostati skupa, hoće li biti išta ozbiljno od te veze. Nije to ko prije, Nakeru, stari tradicionalistu kad Keira Knightley da ruku onom svom fakinu u Ponosu i predrasudama i podrazumijeva se da će oni sad cijeli život biti skupa.

U tim ranim 2000tisućitima si mogao čak i uhvatiti curu za sisu, a da opet nisi siguran da ćete živjeti sretno zajedno do kraja života. O toj promjeni paradigme govori Scott Pilgrim.
Go to Top of Page

ned_lynx
Senior Member



2326 Posts

Member since 06/08/2005

Posted - 05/07/2022 : 21:33:09  Show Profile Show Extended Profile  Send ned_lynx a Private Message  Reply with Quote
hajde, rekoh sebi, baš da vidim kako je pilgrim ostario, da li kao kaljača ili kao katedrala, i kako će i da li će da mu prija ovaj šareni mejk ap, jer sam ga, pre nekih petnaestak ili čak i više godina, čitao kao c/b, i više mu se nisam vraćao.

i ne lezi vraže, ne da mi je legla boja, prvo sam mislio samo da izvrtim privju brzinski, kad - strana po strana - pročitah čitav zavir! i hajde što je ovom stripu kolor legao kao budali šamar, nego je i sam sadržaj i dalje, meni bar, iako poznat, zanimljiv, aktuelan i šarmantan; prijatno iznenađenje!

Piši propalo!
Go to Top of Page

stripnik
Average Member

767 Posts

Member since 30/12/2010

Posted - 08/07/2022 : 08:44:00  Show Profile Show Extended Profile  Send stripnik a Private Message  Reply with Quote
Apsolutno iznenađenje. Uživam kao prasac ćitajući Scotta.
Kupio sam prvo samo prvu knjigu očekujući štivo crtano i pisano isključivo za Adult Teen generaciju. Mislio sam neće biti ništa od toga. Još jedan neuspješan stripovski povratak u djetinjstvo i mladost.

A kad ono. Sve mi je sjelo. Odjednom sam osjetio kao da sam u Lap-u, Kulušić-u, Jabuci ... Osjetio sam pod prstima Spectrum 48k, pa Commodeore 64, pa Amigu 500 ... Sve mi je leglo. Crtež, atmosfera. Uopće nisam razmišljao da štivo nije pisano za nas Adult bez teen.
Bio sam na moru, na Unijama. Pročitao sam prvu knjigu u dahu. U nestrpljenju skinuo sam film.
Ali, kad sam došao do dijela u kojem je prvi dio knjige stao stao sam i ja sa filmom. Po povratku u ZG i Samobor pohitao sam u FIbrino skladište i kupio i drugi i treći dio. Želim pohvaliti TIhomira na ljubaznosti.
Ostavio sam si ovaj vikend za taj gušt.
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1680 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 08/07/2022 : 08:58:19  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stripnik

... Osjetio sam pod prstima Spectrum 48k, pa Commodeore 64, pa Amigu 500 ...

Kako to može? Kakav si bre to čovek?
Pa ako si Spectrumovac, onda si Spectrumovac! Ako si Commodoreovac, onda si Commodoreovac!
To kao da navijaš za Partizan, pa pređeš da navijaš za Zvezdu, tj kao da navijaš za Dinamo, pa pređeš da navijaš za Hajduk!

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4118 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 08/07/2022 : 09:37:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Pročitao prvu knjigu i bogme me poprilično iznenadila tranzicija iz "realnog" u "cartoonnetworkovski". U tim akcijskim dijelovima sam više puta htio dići ruke od svega ali genijalna karakterizacija likova mi se već totalno uvukla pod kožu i jednostavno nije dozvolila da odustanem.
Ovo nije najbolji strip koji sam čitao ali posjeduje elemente koji bi i neke veće pisce/scenariste mogle naučiti kako uspješno voditi radnju i razvijati likove.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25861 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 08/07/2022 : 10:08:32  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
film mi je bija puno bolji.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20708 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 09/07/2022 : 22:48:54  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by KuntaKinte

quote:
Originally posted by stripnik

... Osjetio sam pod prstima Spectrum 48k, pa Commodeore 64, pa Amigu 500 ...

Kako to može? Kakav si bre to čovek?
Pa ako si Spectrumovac, onda si Spectrumovac! Ako si Commodoreovac, onda si Commodoreovac!
To kao da navijaš za Partizan, pa pređeš da navijaš za Zvezdu, tj kao da navijaš za Dinamo, pa pređeš da navijaš za Hajduk!


moguće je - prvo sam kod ujaka igrao igrice na spektrumu,i tada sam bio spektrumovac.
neku godinu kasnije,kupili su mi komodor,i postao sam iskreni komodorovac.
godinama kasnije sam kupio amigu,i sledećih godina sam bio posvećeni amigovac.

da imam vremena,cepao bih igrice i za ZX81,i C64 i A500 (preko emulatora) - mada,najviše bih uživao u onim za Prijateljicu.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

mike
Senior Member

Slovenia
2803 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 09/07/2022 : 23:37:42  Show Profile Show Extended Profile  Send mike a Private Message  Reply with Quote
@anto

Amiga .

Jack the Black.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20708 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 10/07/2022 : 18:33:10  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6057 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 13/07/2022 : 13:16:30  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Da, Amiga je do jaja! :D
Još jedan + od mene za Antoana. ;)

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2142 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 22/09/2022 : 08:49:35  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Čitam Scotta pa mi je upao u oko izraz psihičke moći. Ok, na engleskom su Psychic powers ali šta ne bi to bile natprirodne moći? Nadnaravne moći? Psihičke moći mi nekako čudno zvuči.
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29540 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 22/09/2022 : 08:59:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Blesavo zvuči, ali je jedan od mogućih korektnih prijevoda
Ja bih išao radije sa telepatskim moćima, ali i sa ovim tvojim primjerima
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2142 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 22/09/2022 : 09:34:18  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Ja bi u kontekstu stripa čak išao na supermoći
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3504 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 20/12/2022 : 22:08:49  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Konačno nabavio svoje primerke Pilgrima pa je pala jedna obnova gradiva, i šta reći sem da je strip neverovatno zarazan za čitanje da sam slistio sva tri toma u tri dana. I dalje mislim da je film neke stvari uradio bolje od stripa, u svakom slučaju jedna od najuspešnijih adaptacija jednog stripa na velikom ekranu, dok su neke druge stvari ipak na stani stripa (Lisa Miller, koja se ni ne spominje u filmu; veća minutaža za Kim Pine, kao i bolje odrađen sukob Pilgrima sa Nega-Scottom u odnosu na njihov "sukob" u filmu).

Ali činjenica ostaje da je Pilgrim zabavno, presmešno i pitko štivo uz obilje referenci iz pop kulture, pogotovo iz sveta video igara i muzike, i sa grafičkom podlogom koja podražava crtež iz mangi. Veliki plus za Pilgrima je i način na koji je autor pristupio škakljivoj temi političke korektnosti, Pilgrim je primer iz bukvara kako ovo treba da se odradi, a da deluje prirodno i bez neke skrivene agende, i da radnja u stripu ne pati zbog toga. Svaka čast O'Malleyu kako je realizovao ovo.

Vrh je Pilgrim

p.s. kome Kim Pine nije omiljeni lik momentalno leti na IL
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3125 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 20/12/2022 : 22:57:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by naker

Veliki plus za Pilgrima je i način na koji je autor pristupio škakljivoj temi političke korektnosti, Pilgrim je primer iz bukvara kako ovo treba da se odradi, a da deluje prirodno i bez neke skrivene agende, i da radnja u stripu ne pati zbog toga. Svaka čast O'Malleyu kako je realizovao ovo.


Ipak je Pilgrim deo nekog malko srećnijeg, pre-woke perioda.

A pričamo o jedva desetak i kusur godina, a deluje kao mnogo više koliko je brzo sve zastranilo. Danas da je izašao već u startu bi bile kritike jer Scott izlazi s curom koja nije punoletna(iako je on samo 5 godina stariji). A i Kim Pine bi morala biti crnkinja.
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2142 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 21/12/2022 : 09:00:52  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Čitao sam ga i ja u Fibrinom izdanju ali teško je ukratko sažeti dojmove. Ima tu puno toga i trebalo bi napisati ili dugu recenziju ili šutjeti.

Dojmovi zadnjeg čitanja: i dalje klasik, remek djelo stripovske umjetnosti. Boja mu dobro stoji. Vrhunac su trejdovi od 2 do 5 - u početku se crtež malo uhodava, a kraj, iako dobar, ima puno tih obaveznih scena velikih borbi i razrješenja - najveća snaga Scott Pilgrima nije u tome nego u malim stvarima, sitnicama koje čine da nam njegov svijet i likovi postanu stvarni i bliski.

Najveća razlika između Scotta i ostalih stripova šta izlaze je to što ovo nije strip koji čitaš, kao ostale obične stvari, nego jedan od onih stripova koji, ako te pogode, te uvuku u svoj svijet i zaroniš se u njegau i ne želiš izaći. Sporo listaš stranice, brige ostaju negdje vani. Život bude dobar..
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2142 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 22/12/2022 : 08:23:51  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Zaboravio sam napisati- Kim Pine. Svi vole Kim jer je Kim u duši Hrvatica. Živi taj bezvezan život, vječno je namrgođena, čini se jedina normalna ali ispada da je uvijek okružena blesanima i idiotima kojima je bolje nego njoj. Nama ni momka, radi dosadni, slabo plaćeni posao koji propada i na kraju se mora vratit doma i opet uselit starcima jer ne može plaćat stan.
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3504 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 22/12/2022 : 08:36:11  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Da, ali Kim ima pegiiice.

Slatkica.
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2142 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 22/12/2022 : 09:24:29  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Ma kakve crne pjegice😤 Kim ima ogorčenje, ogorčenje sobom, životom i ogorčenje naspram ostalih lakomislenih likova koji izgledaju kao da nemaju ni brige ni pameti u životu. Nije to sad neko paralizirajuće ogorčenje, niti mržnja prema samom sebi koja se tako često eksploatira u Dilan Dogu ili u modernijim serijama/filmovima. Ipak ima i prijatelje i bend i pokušava naći simpatiju, znači bori se, ima vjere, ali ta blaga crta ogorčenja, važnija od ikakvih pjegica, čini od nje dubok, skoro bergmanovski lik, posebno blizak nama s ovih prostora.
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10047 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 19/02/2023 : 14:10:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Napalili ste me s pohvalama ovom stripu. Možda bi bilo bolje da niste.

Meni je ovo nekoliko puta slabije od stripova Rumiko Takahashi (koja mi je izvrsna - Maison Ikkoku, prve Ranme).
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20708 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 19/02/2023 : 15:15:32  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
davaj markose maison ikkoku!!!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3125 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 19/02/2023 : 15:33:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

Napalili ste me s pohvalama ovom stripu. Možda bi bilo bolje da niste.


Mene čudi što si uopšte i probao, moglo se predvideti da nije za tebe.
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10047 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 19/02/2023 : 16:14:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Vidoviti Markiže, pošto tu nema neke dubine, misliš generacijski pretpostavljam?

A tebi je po tome blisko štivo? Ako nije tajna koliko si star?

Namjerno sam napravio usporedbu s Takahashi jer nalazim neke sličnosti sadržajno, ali kod nje je to puno kvalitetnije (zabavnije je, bolji zaplet i bolji humor) odrađeno.
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6806 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 19/02/2023 : 17:32:00  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Mislim da ovaj strip nije naišao ni na kakav odjek i da je retko koga privukao. Verovatno zasluženo.
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000