forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 ČK PREDSTAVLJA - Negdašnji i budući 1
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Melusine
Junior Member



350 Posts

Member since 17/05/2017

Posted - 04/05/2022 : 12:53:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Melusine a Private Message  Reply with Quote
Predstavljamo vam pravu poslasticu za sve ljubitelje arturijanskih mitovа, iz pera Kjerona Gilena, bestseler autora („Život na Kocki“, „Vulverin: Poreklo“), i s ilustracijama Dena More, dobitnika Nagrade „Ras Mening“!

„NEGDAŠNJI I BUDUĆI“ 1 na LETEĆEM STARTU po ceni od 1.810 dinara!



Format 15,8 x 24 cm
Povez Tvrd
Broj strana 304
Štampa Kolor
Serijal NOVI SVET

PRELISTAJTE OVO IZDANJE:
https://carobnaknjiga.rs/chest/odlomak/_Negda%C5%A1nji%20i%20budu%C4%87i%201_%20prelistavanje%20.pdf

Sve legende, sve priče... Sve su istinite.

Grupa nacionalista pronalazi korice čuvenog mača Ekskalibura i pomoću njihove magije vraća kralja Artura iz mrtvih ne bi li obistinila mračno proročanstvo. Ali kada brana između svetova popusti, samo Bridžet Makgvajer, penzionisana lovkinja na čudovišta, zna kako da zaustavi te mistične sile. Uvukavši svog neupućenog unuka Dankana u svet koji on poznaje samo iz priča, Bridžet se, zajedno s njim, upušta u pohod tokom kog će biti prisiljena da otkrije složenu istoriju porodice Makgvajer, kao i da se suoči sa smrtonosnim tajnama iz prošlosti Britanije koje sada prete njenoj budućnosti...

Iz pera Kjerona Gilena, bestseler autora (Život na Kocki, Vulverin: Poreklo), i s ilustracijama Dena More, dobitnika nagrade „Ras Mening“, Negdašnji i budući je moderna epska avantura koja, u duhu večnih klasika, preispituje način na koji sagledavamo mitologiju.

„Kjeron Gilen i Den Mora sa Negdašnjim i budućim pucaju visoko, i u tome apsolutno uspevaju.“ – coMicBooK.coM
„... dinamična pustolovina koju vredi preporučiti svim ljubiteljima žanrovske književnosti, i prava poslastica za ljubitelje arturijanskih mitova.“ – puBlisHErs WEEKlY

„NEGDAŠNJI I BUDUĆI“ 1 na Letećem je startu u striparnicama „Čarobna knjiga“ u Dečanskoj 5 u Beogradu, TC „Kalča“ u Nišu i TPC „Radnički“ u Kragujevcu, Striparnici „Alan Ford“ na Novom Beogradu, u Klubu čitalaca Čarobne knjige „Bulevar Books“ u Novom Sadu i na našem sajtu, po ceni od 1.810 dinara, od srede, 4. maja, do subote, 8. maja 2022. Posle Letećeg starta cena u našim klubovima čitalaca i na sajtu iznosiće 2.000 dinara, a u ostalim knjižarama 2.699 dinara.

don_draper
Advanced Member



3747 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 04/05/2022 : 15:32:29  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
Zanimljiva premisa, stilski djeluje jako primamljivo, popratit će se

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3543 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 20/05/2022 : 15:19:54  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
* Tematika stripa je zarazna za čitanje pa sam nastavio čitanje i van ovog izdanja Čarobne tako da se osvrt odnosi na celokupan serijal #1-30. Bitni spojleri su boldovani


Meni je već sama legenda o Arthuru dovoljna da dam šansu stripu, ali taj koncept multiverzuma gde se različite verzije mita o Arthuru paralelno dešavaju i međusobno isprepliću mi je odličan i tera na dalje čitanje. Gotivno mi je što se pored ekipe oko Arthura (Merlin, Lancelot, Galahad, Guinevere itd) pojavljuju i drugi likovi iz anglosaksonskog folklora, kao npr Beowulf, što otežava predviđanje u kom smeru će se radnja dalje kretati. A da i ne spominjem koliko je strip politički aktuelan jer je Arthur kao britanski simbol vaskrsnut kako bi se izborio sa "neprijateljski" nastrojenim došljacima. Očigledno da su autori inspiraciju za ovaj strip povukli iz Brexita.

Što se tiče same radnje, praktički svako poglavlje sa završava sa krupnim kadrom fokusiranim na novog lika koji stupa na scenu, u sledećem broju se odigra kratki sukob gde se nakon dva, tri zamaha mačem sve završi, nakon toga slede dijalozi, komični elementi i prepucavanja između članova družine, da bi se na kraju poglavlja ponovo pojavio neki novi lik i sve kreće opet jovo nanovo. Autori se drže ovog ključa i retko izlaze iz zone komfora što zna biti repetitivno. Bitke se u ovom stripu previše brzo završavaju dok se nekada potpuno preskoče (kao npr šorka između zmajčeka i Lancelota). Ono što meni nije uopšte leglo su glavni likovi i nikako nisam mogao da se povežem sa riđokosim bradatim štreberčićem i sa jednom madafaka bakutom koja sve zna i ima odgovor na sve, meni su ovo nezanimljivi i pomalo iritantni likovi i iskreno nije mi baš preterano stalo kakva će ih sudbina zadesiti.

Što se tiče crteža, Mora je prisutan kroz ceo serijal pa je vizuelni deo konstantno na istom nivou, za moj ukus previše sve to izgleda kompjuterski, ali moderni crteži se crtaju na takav način i tu nema pomoći. Jedino nisam siguran zbog čega je Lancelot nacrtan kao neki ultimativni SF ratnik iz budućnosti. Jedino što mi pada na pamet je da je moguće da je ova verzija Lancelota potekla iz francuske proze pa onda ovaj ratnik u očima britanaca izgleda sci-fi, kao tuđin.

Sve u svemu, iako je jedan fiktivni dok je drugi istorijski lik, po meni se između Arthura i našeg Kraljevića Marka mogu povući paralele. Oboje su izabrani da budu simboli nade naroda koji strahuje pred naletom neprijateljskog okupatora pa su im pripisivani herojski atributi i dostignuća koja nisu mogli ostvariti. Dovoljno dobar strip da mu se da šansa i isprati priča do kraja, ali nisam ubeđen da mi je ovo dovoljno dobro za kolekcionisanje i ponovno čitanje.

.......

EDIT: Nakon što sam iščitao poslednja dva poglavlja #29 i 30 postaje bolno očigledno da je Once and future je još jedan primer modernog stripa koji odlično počne i ima super ideju, ali sa razočaravajućom završnicom gde se stiče utisak zbrzanosti koji srozava opšti utisak o stripu. Autor na samom kraju otkriva bitnu stavku da je jedan od likova usvojen što u potpunosti menja koncepciju stripa i pruža jeftin scenaristički trik da se strip završi. Još jedna stvar, ja lično stvarno više nemam živaca za ove moderne stripove, filmove, knjige itd., gde se pojavljuju jake, emancipovane žene i naravno da ne treba čuditi da se na samom kraju saznaje da je Arthur zapravo ŽENA. Kakav zajeb

Ali najveće razočarenje ide na to što sam praktički ceo strip strpljivo čekao da vidim šta će autor uraditi sa Mordredom da bi saznao da će autor ovog lika u potpunosti ignorisati! Meni je zaista neverovatno da radiš strip baziran na legendi o Arturu i sve završiš nakon trideset sveščica, ta mitologija je toliko bogata i krcata zanimljivim likovima da je ovaj strip jednostavno morao da traje duže. Autor se u budućnosti naravno može predomisliti i vratiti serijalu da bi ispravio neke greške, ali u pogovoru nakon poslednjeg poglavlja je rekao da trenutno nema nameru da piše nastavak, ali videćemo.

Očekivao sam više od Once and Future, jer za mene ovo je bilo once and done za jedno čitanje i ništa više od toga. Šteta

Edited by - naker on 19/10/2022 22:58:49
Go to Top of Page

Largo
New Member

218 Posts

Member since 23/06/2021

Posted - 20/05/2022 : 15:58:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Largo a Private Message  Reply with Quote
Znaci ima materijala za samo jos jednu knjigu trenutno? U prvoj knjizi je prvih 12 poglavlja.
Go to Top of Page

karven
Senior Member



Serbia
1871 Posts

Member since 16/07/2006

Posted - 20/10/2022 : 08:00:22  Show Profile Show Extended Profile  Send karven a Private Message  Reply with Quote
O&F ima ukupno 30 poglavlja i priča je gotova. Poslednje je izašlo pre nekoliko dana. To će sve ići u još dve knjige.

All is one in Darkseid. This mighty body is my church. When I command your surrender, I speak with three billion voices. When I make a fist to crush your resistance. It is with three billion hands.
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39392 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 20/10/2022 : 08:30:23  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Meni ovo deluje zanimljivo. Ali cekacu da izadje kompletno..
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000