forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Kozikas - Bajka na kraju sveta 1 - Poslednja bašta
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

alaniusfordius
Senior Member

1005 Posts

Member since 10/04/2017

Posted - 24/05/2022 : 13:10:18  Show Profile Show Extended Profile  Send alaniusfordius a Private Message  Reply with Quote
Želeo bih da našoj strip publici skrenem pažnju na jedan strip na koji sam slučajno naleteo u prodaji.

U pitanju je strip „Bajka na kraju sveta 01 - Poslednja bašta“ poljskog autora Marćina Podoleca, u izdanju novosadskog izdavača Kozikas ( https://knjige.kozikas.rs/ )




Sa sajta izdavača:
Prvi album postapokaliptične serije za najmlađe.
“Bajka na kraju sveta“ je postapokaliptična serija za najmlađe čiji je autor Marćin Podolec, jedan od najtalentovanijih poljskih stvaralaca stripova i animiranih filmova.
Viktorija i Bajka putuju kako bi pronašle roditelje. Prolaze pored kratera koji se dime, pored izumrlih šuma i ruševina, a pravac im pokazuju tajanstvena svetla na nebu.
Svet posle Velikog praska definitivno nije mesto za devojčicu i psa. Međutim, ako se njih dve tamo već nalaze, možemo samo da im držimo palčeve.

Izdanje je u tvrdim koricama, 68 strana u boji, format 25x18,5cm. Sam album izgleda vrlo lepo, odabir papira odličan a za štampu je zaslužan kragujevački „Grafostil“, još jedno odlično izdanje iz ove štamparije.

Tiraž za pohvalu – 1500.

Slike/zavir sam ja slikao telefonom i koji obuhvata prvu priču iz albuma:



















Ovaj strip je prvi album u serijalu koji, za sada, ima 6 albuma. Na ovom blogu ima malo više o prva tri albuma https://magicznykociolek.wordpress.com/2018/07/07/bajka-na-koncu-swiata-ostatni-ogord-opuszczony-dom-odzywczy-deszcz-marcin-podolec-kultura-gniewu/

p.s. budući da sam nisam izdavač, molim moderatore da premeste temu ako sam je otvorio na pogrešnom mestu


  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.08 seconds. Snitz Forums 2000