forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zagor 328 - Misterij na brdu Naatani
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

Ted Miller
Average Member



629 Posts

Member since 28/10/2021

Posted - 29/05/2022 : 15:30:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Ted Miller a Private Message  Reply with Quote
ma nije , patak je u pravu al nema uvrede ni bola, ja i dalje citam sve i promatram u kojem smjeru ide Zagor, posto citam sve sto izlazi, mogu uzivati u razlicitim periodima Zagora i igrati se uspoređivanja i slicno.
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9200 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 29/05/2022 : 15:36:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

quote:
Originally posted by Deers

Da li se želim kazniti?


Prvo kupi pa se onda njime kazni. Uzmi dve kopije kako bi se predanije posvetio kazni, ali i da ostaviš jedan glancer budućim naraštajima, da se i oni sami samo-kazne



Imaš pravo, jednog dana ću moći djeci prijetiti da ako ne budu dobra će morat pročitati i drugog Buretovog Hellingena

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 29/05/2022 : 15:41:54  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stripnik

O; Fck,
Koliko lijepo složenih riječi i rečenica. Pomislio bi čitalac da se radi o kritici velikog znanstvenog rada.

Pa, fck, radi se o Zagoru kojega, ako čitaš, čitaš zabave i ugode radi.
Zašto konstantno tražite veliku umjetnost u Zagoru? On je tu zabave radi.

Kako se opustiti u zabavi ako stalno očekuješ nešto za što znaš da se neće dogoditi. Povremeni bljeskovi inspiracije i umjetnosti nisu dovoljni da Zagor postane ono što bi vi htjeli.

On je nastao davno. U vrijeme Westerna i Spaghetti Westerna. Da bi zabavio, čak i inspirirao tadašnje teeneger-e, odnosno nas.

Tu dozu inspiracije nemoguće je doživjeti kao 56-godišnjak.

Zato, ako se možeš zabaviti uz Zagora, zabavi se. Ne bi trebalo tražiti danas inspiraciju koju je davao nekada davno.



Stripniče, druže, drago mi je što se barem neko zabavlja ovom pričom. Ako ti ovaj moj ekstremno subjektivan i afektivan komentar izgleda kao forma kritike naučnog rada, molim te da mi linkuješ kritike koje čitaš,to moram da vidim ;)

Potpisujem sve što je cromwell napisao gore uz dodatak:
Do negde br.400, Zagor je bio ultimativni vid zabave avanturističkog stripa koji nas je hranio i nekim finesama iz kojih su nikli pojmovi poput "Zagorologija" i "Filozofiranje sekirom" i iz kojih smo imali ovde fantastične rasprave do pre 5-6 godina.

U mom potpisu imaš primer toga. Pročitaj "Zagor priča", pa moj članak na tu temu, pa onda sa tim sklopom u glavi prelistaj sasvim korektne Burattinijeve "Korene", pa će ti možda biti jasno koliko smo mi ludaci blagosloveni tim nizom priča do 400, i prokleti skoro svime šta je došlo posle.

Neću više ni Nolitte ni Ferrija. Budi originalan, budi svoj i poštuj tradiciju tako što ćeš parirati kompletnom svetskom mejnstrim stripu grafički i narativno

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 29/05/2022 : 15:44:00  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Deers

quote:
Originally posted by PijaniPatak

quote:
Originally posted by Deers

Da li se želim kazniti?


Prvo kupi pa se onda njime kazni. Uzmi dve kopije kako bi se predanije posvetio kazni, ali i da ostaviš jedan glancer budućim naraštajima, da se i oni sami samo-kazne



Imaš pravo, jednog dana ću moći djeci prijetiti da ako ne budu dobra će morat pročitati i drugog Buretovog Hellingena



Burattinija u ruke i marš u ćošak!
Neeeeee ugasi mi wi-fi ceo vikend ali samo to neeee

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

Poncho
stripovi.com suradnik



Croatia
3377 Posts

Member since 31/08/2007

Posted - 29/05/2022 : 16:17:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Poncho a Private Message  Reply with Quote
Ova priča je još jedan pokušaj magarčića da se obračuna sa svim autorima prije njega i da im dokaže da je dostojan pa čak i boljih od njih. Kompleksi malog Morena pršte na sve strane. Svasta je Zagor doživio al ovo je jedno od najjačih duplih dna serijala, čitati uz dozu kakvog smirujućeg napitka.
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7266 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 29/05/2022 : 17:41:33  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Ja ovo sranje jednostavno neću ni pročitat i adio!

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46537 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 29/05/2022 : 18:36:11  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Ovo ću pročitat jedino zato šta će brat kupit...

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25893 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 29/05/2022 : 19:24:21  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Čita sam skenirano i zaboravija kakav je strip🙂

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

dzoni
Advanced Member

Serbia
4276 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 29/05/2022 : 19:52:27  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message  Reply with Quote
ovo je najgori helingen od svih-a blizu je i najgoreg zagora do sad...buratini lagano unistava sve
Go to Top of Page

panzer
Advanced Member

12514 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 29/05/2022 : 22:03:12  Show Profile Show Extended Profile  Send panzer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

Ovo ću pročitat jedino zato šta će brat kupit...



A zašto ne budeš dobar brat pa ga upozoriš da ovo ne kupi?

Ich bin kein Mensch, ich bin kein Tier, ich bin ein Panzer-Grenadier!
Go to Top of Page

doom
stripovi.com suradnik



720 Posts

Member since 28/07/2016

Posted - 30/05/2022 : 14:19:42  Show Profile Show Extended Profile  Send doom a Private Message  Reply with Quote
Zamislite da je Tolkien ubio Saurona na polovici Prstenove Družine, na samo jednoj stranici, bez ikakve razrade, bez akcije, bez avanture kroz Međuzemlje, bez ikakvog razumijevanja koje je značenje tog najmoćnijeg lika u čitavoj priči. Frodo će pritisnuti jedan gumbić, Sauron će se pojaviti ispred njega na temelju nekog banalnog racionalnog rješenja koje ima smisla samo u glavi pisca, i ovaj će ga sasjeći mačem. Što će trošiti vrijeme na tamo neko putovanje i pustolovinu po Međuzemlju. E takvo nešto je Burattini smišljao 30 godina.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18398 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 30/05/2022 : 16:44:09  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Buratini je car...
Nema lose priče..
Prerasli ste Zagora odavno..
Ko vam kriv?
Zasluzuje spomenik za Pueblo i Keraca i mnoge vrhunske price...
Ostali bi mladi u srcu i duši pa bi uživali u svakom njegovo Zagoru i dalje..
Ovako... samo patite i dalje!

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!

Edited by - teller on 30/05/2022 16:45:34
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10364 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 30/05/2022 : 19:20:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by panzer

quote:
Originally posted by lwood

Ovo ću pročitat jedino zato šta će brat kupit...



A zašto ne budeš dobar brat pa ga upozoriš da ovo ne kupi?



Računa na infarkt i nasljedstvo

Ali da, svi samo seremo pa opet kupimo i onda se čudimo kako je netko mogao napisati ovako nešto.
Sami smo krivi. I ovdje, i u Italiji, Turskoj...
Da pustimo da samo "%$#""$$ kojima je ovo dobro kupuju ove strahote gosp. Morona, nešto bi se valjda i u SBE promijenilo kad bi prodaja praktički stala. Veza je veza, ali lova je lova.

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 30/05/2022 : 19:36:12  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Zar nije trebao Bure skoro u penziju?
Tko pretendira na njegovo mjesto kao redaktora, ako uopce postoji?
Tko su drugi suradnici ili je to sve po Luju 16 "drzava, to sam ja! " narcizam-egoizam?
Haj'mo, predaj palicu vise!

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

Anto_123
Average Member

761 Posts

Member since 16/01/2015

Posted - 30/05/2022 : 21:27:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Anto_123 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

Ovo ću pročitat jedino zato šta će brat kupit...


-Heh ja neeemam brata pa moram
Go to Top of Page

Duke Zill
Senior Member



Croatia
1069 Posts

Member since 23/05/2015

Posted - 30/05/2022 : 21:38:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Duke Zill a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by emirem

Zar nije trebao Bure skoro u penziju?
Tko pretendira na njegovo mjesto kao redaktora, ako uopce postoji?
Tko su drugi suradnici ili je to sve po Luju 16 "drzava, to sam ja! " narcizam-egoizam?
Haj'mo, predaj palicu vise!



Ne znam da li je on kvalificiran, ali ja navijam za Raucha.
Mislim da me niti jednom pričom nije razočarao.
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4120 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 31/05/2022 : 09:25:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Rauch je vrlo dobar, u redovnoj seriji nema slabe priče dok su mu oni specijalci a posebno imbecilni kolorci poprilična mrlja na karijeri. volim vjerovati da ga je na to urednik prisilio.
Međutim, pisanje scenarija jedno a uredovanje nešto sasvim drugo tako da tko zna kako bi to na kraju izgledalo s obzirom na politiku u SBE. No svakako da bi bio kvalitetniji i hrabriji od Buregrobara.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

WOLF-HUNTER
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
2633 Posts

Member since 25/12/2013

Posted - 31/05/2022 : 14:46:53  Show Profile Show Extended Profile  Send WOLF-HUNTER a Private Message  Reply with Quote
Burattini - covjek koji nas je pocastio "Nultom godinom Darkwooda", "Dvorcem na nebu", "Covjekom koji je pobijedio smrt", "Mocvarom robijasa", "Kamenim divom" pa posle kolektivno posrao "Faraonovom sjenom", "Hellingenovom sudbinom" ali i sigurno najaktuelnijim Mortimerom.
Go to Top of Page

guderian
Junior Member



303 Posts

Member since 10/07/2009

Posted - 31/05/2022 : 14:53:57  Show Profile Show Extended Profile  Send guderian a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stripnik

O; Fck,
Koliko lijepo složenih riječi i rečenica. Pomislio bi čitalac da se radi o kritici velikog znanstvenog rada.

Pa, fck, radi se o Zagoru kojega, ako čitaš, čitaš zabave i ugode radi.
Zašto konstantno tražite veliku umjetnost u Zagoru? On je tu zabave radi.

Kako se opustiti u zabavi ako stalno očekuješ nešto za što znaš da se neće dogoditi. Povremeni bljeskovi inspiracije i umjetnosti nisu dovoljni da Zagor postane ono što bi vi htjeli.

On je nastao davno. U vrijeme Westerna i Spaghetti Westerna. Da bi zabavio, čak i inspirirao tadašnje teeneger-e, odnosno nas.

Tu dozu inspiracije nemoguće je doživjeti kao 56-godišnjak.

Zato, ako se možeš zabaviti uz Zagora, zabavi se. Ne bi trebalo tražiti danas inspiraciju koju je davao nekada davno.

quote:
Originally posted by PijaniPatak

Banalizovanje, nacizovanje i "gartanje" Helingena,raz*ebavanje Vindiga (Bozelija) kao poslednjeg mulca, neprirodni dijalozi i napumpane ekspozicije, loša ideja povratka starog lika samo povratka radi i još gora razrada (raz*ebavanje Nolite, dakle), konstantni transfer srama, te sterilna i statična kopija negdašnje grafike.

Sve što u današnjem uredništvu Zagora ne valja, revno složeno u samo jednu priču.

Preporuka!





Stvar je u tome da Zagor nikada nije bio manje zabavan već zadnjih 10-15 godina.
Nije to ni sluga zabavi iz iz Noći demona, Svemirske braće, Demonske maske, Ludog Hakarama i tako.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18398 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 31/05/2022 : 15:58:01  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Duke Zill

quote:
Originally posted by emirem

Zar nije trebao Bure skoro u penziju?
Tko pretendira na njegovo mjesto kao redaktora, ako uopce postoji?
Tko su drugi suradnici ili je to sve po Luju 16 "drzava, to sam ja! " narcizam-egoizam?
Haj'mo, predaj palicu vise!



Ne znam da li je on kvalificiran, ali ja navijam za Raucha.
Mislim da me niti jednom pričom nije razočarao.


I meni je Rauh ok..

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 31/05/2022 : 17:54:20  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Zagor je vec duze p….. dim. Sorry, al'tak je!
Dok Rauch dodje nece nista od Zagora ostati.
A gdje ima dima ima i vatre.
Rauch (njem.) =dim
Nadam se da ce Dimko krenuti u novom smjeru i osvjetlati obraze ovom napacenom strip junaku.

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46537 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 31/05/2022 : 21:16:36  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by panzer

quote:
Originally posted by lwood

Ovo ću pročitat jedino zato šta će brat kupit...



A zašto ne budeš dobar brat pa ga upozoriš da ovo ne kupi?



Pa samo kupuje Zagora tako da i nije neka šteta.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4337 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 01/06/2022 : 14:54:26  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
nisam čitao, ali već po samoj naslovnici slutim da je priča loša. inače Volim buretove scenarije, ali mislim da bi trebao smanjiti sa hiperprodukcijom te pisati duplo manje priča. neka marola i rauh preuzmu dio tereta. minjako mi je trenutno najgori.
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16871 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 01/06/2022 : 19:23:47  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Bojim da ima i gori od Mignacca, zove se Zamberletti, e taj stvarno ne zna napisati ništa suvislo.
Go to Top of Page

gogs.321
New Member



Croatia
231 Posts

Member since 13/02/2011

Posted - 03/06/2022 : 07:16:21  Show Profile Show Extended Profile  Send gogs.321 a Private Message  Reply with Quote
Na kioscima.
Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000