forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 LMS / GOLCONDA / 1007: Slomljeno Srce
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 27

teller
Advanced Member



Slovenia
18403 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 14/01/2023 : 20:27:11  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jagodanbg

A vidiš, meni baš to odgovara. Ja sam mislio da neću kupovati uopšte, a već sam 3 broja kupio. Baš mi odgovara ta raznovrsnost, cena, kvalitet...pravi strip da ga kupiš na trafici da imaš šta da pročitaš taj dan u gradskom prevozu, leti na plaži..i da ti ne bude žao ako ga daš nekom ili ga zaboraviš u nekom kafiću 🙂



CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Pajtos
Advanced Member



Sierra Leone
4659 Posts

Member since 28/07/2008

Posted - 14/01/2023 : 20:57:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Pajtos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Largo

A sta je u najavi za sledeci broj? :)


Veliki Blek, "Djavolji učenik".
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18403 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 14/01/2023 : 22:39:43  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Pajtos

quote:
Originally posted by Largo

A sta je u najavi za sledeci broj? :)


Veliki Blek, "Djavolji učenik".



CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Pajtos
Advanced Member



Sierra Leone
4659 Posts

Member since 28/07/2008

Posted - 14/01/2023 : 22:52:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Pajtos a Private Message  Reply with Quote

Evo, Teleru, da pariš oči :)

Edited by - Pajtos on 19/01/2023 14:48:30
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11206 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 14/01/2023 : 23:21:16  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
Ko stoji iza ove priče?

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

Pajtos
Advanced Member



Sierra Leone
4659 Posts

Member since 28/07/2008

Posted - 14/01/2023 : 23:32:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Pajtos a Private Message  Reply with Quote
Scenario Obradović (ili Milanović, nisam siguran), crtež je Lebovićev.
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7618 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 14/01/2023 : 23:52:56  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by delboj

quote:
Originally posted by zlatan bihac

quote:
Originally posted by Largo

A sta je u najavi za sledeci broj? :)


Veliki Blek...đavolji učenik..odoh na uporedni popis da vidim o čemu je riječ..


Evo i ja sam pogledao, epizoda iz SZ almanah 5.


Hajde, barem nije neki reprint iz starog lms, zasad nema takvih slučajeva kao što je vč radio par reprinta iz stare zs.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18403 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 15/01/2023 : 03:10:36  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Hvala Pajtose…
Ove naslovnice nema u ifedizioni…
Važmo da ima onaj stari šmrek 80-tih!

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

dzoni
Advanced Member

Serbia
4276 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 15/01/2023 : 14:45:24  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message  Reply with Quote
da ali da je lms ( kao iz zs) iz dnevnika pozivela sve do danas..sta mislis da bi se kit vrteo od pocetka pa opet i sve tako iznova i ostali? naravno da bi u dnevnikovim edicijama bio i natan i svi ostali novi junaci....
Go to Top of Page

SPQRoma
Average Member



Italy
813 Posts

Member since 30/06/2015

Posted - 15/01/2023 : 15:14:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit SPQRoma's Homepage  Send SPQRoma a Private Message  Reply with Quote
Kako su mi smiješne sve ove priče "Kako je nekad bilo". Dokle će se to ponavljati da mi je znati? Baš me zanima da li neko od vas vozi stojadina, juga 45, da li koristi Nokiu 3310... Da ne nabrajam dalje.

HOKA-HEY
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24659 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 15/01/2023 : 15:25:17  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by SPQRoma

Kako su mi smiješne sve ove priče "Kako je nekad bilo". Dokle će se to ponavljati da mi je znati? Baš me zanima da li neko od vas vozi stojadina, juga 45, da li koristi Nokiu 3310... Da ne nabrajam dalje.



A onda je i ova edicija smešna po toj tvojoj logici. Čemu pokretati ediciju koja je umrla pre trideset godina? Mogli su lepo da pokrenu sasvim novu, sa novim imenom i dizajnom, umesto ovog..

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7618 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 15/01/2023 : 16:21:31  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
Pa dobro, zombiji su tek jedan one shot, kao što je nekad u staroj zlatnoj seriji bio onaj strip u svemiru, je li bude ono veliki džudok ili kako već...meni su ok svih ovih 8 junaka šta idu u lms, samo dok su bonelli junaci, naravno da bih volio i specijalne brojeve lms izdanja vidjeti, pa i neke vanredne na 200-300 stranica, ali to su ipak samo moje želje..
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6866 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 15/01/2023 : 16:34:03  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kontrast 2


Vidi, u situaciji kada imaš desetine Boneloidnih junaka u edicijama bliskim ili identičnim originalnim, a neko pokrene ediciju koja se zove LMS - upravo očekuješ da bude u duhu stare LMS, jer je sve drugo besmisleno.



U duhu - je jedno, a slepa kopiranje nekadašnjeg - drugo.

Zapitajmo se jedno - hipotetička realnost - još uvek postoji SFRJ, još uvek Dnevnik izdaje svoja izdanja, nikad nije ni prestajao.

Da li bi u toj realnosti LMS 2023. izgledao baš isto kao LMS 1983-e?

Vrlo verovatno, što se izgleda (format, dizajn) tiče, ali zna se da su i u LMS i ZS ponekad dodavani novi Bonelli stripovi, a oni koji se više ne rade, logično i prestajali.

Kao što je Boneli povremeno kreirao nove serijale, tako bi ih njihov ex-yu izdavač ubacivao. Zato ne vidim logiku kako to Julija ili NN ne odgovaraju koncepciji.

Sve što je CB Boneli strip na 90-ak manje/više strana i serijal je, odgovara koncepcijama starih ZS/LMS, pa i njihovih novih verzija.
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6866 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 15/01/2023 : 16:37:35  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dzoni

da ali da je lms ( kao iz zs) iz dnevnika pozivela sve do danas..sta mislis da bi se kit vrteo od pocetka pa opet i sve tako iznova i ostali? naravno da bi u dnevnikovim edicijama bio i natan i svi ostali novi junaci....



Da, dzoni je to već rekao kratko - mozda bi se samo isti junaci vrteli neko vreme, ali još 30 godina neprestano, nije za verovati.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18403 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 15/01/2023 : 17:24:23  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Ovaj koncept LMS sad je meni odlican...
Malo stara garda,... malo noviteti...
Volim Bleka i Tellera... ali pobogu dosade i oni stalno da se vrte...
Samo dajte tim receptom dalje a u specijalima jos pokoju starinu u vidu Dzudas, Tim i Dasti, PSDZ, Tajanstveni Alan..

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24659 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 15/01/2023 : 18:05:45  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

Zapitajmo se jedno - hipotetička realnost - još uvek postoji SFRJ, još uvek Dnevnik izdaje svoja izdanja, nikad nije ni prestajao.

Da li bi u toj realnosti LMS 2023. izgledao baš isto kao LMS 1983-e?


Hipotetički, da još uvek postoji SFRJ i da Dnevnik nikada nije prestao da izdaje stirpove, ne bi ni došlo do ponovnog pokretanja ZS i LMS. Te dve edicije bi nastavile da evoluiraju, možda bi u jednom trenutku prestale da postoje iz ovog ili onog razloga.

Ovj sadašnji LMS pokušava da nastavi tamo gde je stari stao. Igra na kartu nostalgije (a ako se setimo, prvih par brojeva su imali najčešći komentar "nostalgija na najjače"), i samo na tu kartu. JEDINO na tu kartu, inače ne vidim pokretanje te edicije, sa istim logoom i konceptom. I zato mislim da je isuviše "šaranja" i bežanja od starog duha. Prvih nekoliko brojeva je išlo u tom duhu, a sada je MENI taj duh izgubljen. Valjda imam pravo da kažem tako nešto?

Julija, NN i sl. mi nikako, ali baš nikako ne idu u ovu ediciju. Onda neka ubace i Lazarusa, Steela, Napoleona, Dragonera i sl. Previše junaka u jednoj ediciji u mesečnom ritmu ne ide. Inače ćemo imati po 1, najviše dve epizode jednog junaka godišnje. Da je sedmični ili barem dvosedmični ritam, pa hajde. mada i tada mi se ovi navedeni junaci uklapali.

Kako god, moje mišljenje, najvažnije je da se većini sviđa.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6866 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 15/01/2023 : 19:04:27  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Veći broj serijala, trebalo bi da izlazi češće, to je jasno.
Go to Top of Page

tex ciller
New Member

213 Posts

Member since 15/06/2012

Posted - 15/01/2023 : 19:29:05  Show Profile Show Extended Profile  Send tex ciller a Private Message  Reply with Quote
Ne izlazi mjesečno nego svakih dvadeset dana. Pa meni se čini da je onaj duh starog LMS sačuvan. Odlično što su Julija, Nik, Magični tu...
Go to Top of Page

Golconda
Average Member



Serbia
567 Posts

Member since 23/08/2019

Posted - 15/01/2023 : 19:37:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit Golconda's Homepage  Send Golconda a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by alexts

Zapitajmo se jedno - hipotetička realnost - još uvek postoji SFRJ, još uvek Dnevnik izdaje svoja izdanja, nikad nije ni prestajao.

Da li bi u toj realnosti LMS 2023. izgledao baš isto kao LMS 1983-e?


Hipotetički, da još uvek postoji SFRJ i da Dnevnik nikada nije prestao da izdaje stirpove, ne bi ni došlo do ponovnog pokretanja ZS i LMS. Te dve edicije bi nastavile da evoluiraju, možda bi u jednom trenutku prestale da postoje iz ovog ili onog razloga.

Ovj sadašnji LMS pokušava da nastavi tamo gde je stari stao. Igra na kartu nostalgije (a ako se setimo, prvih par brojeva su imali najčešći komentar "nostalgija na najjače"), i samo na tu kartu. JEDINO na tu kartu, inače ne vidim pokretanje te edicije, sa istim logoom i konceptom. I zato mislim da je isuviše "šaranja" i bežanja od starog duha. Prvih nekoliko brojeva je išlo u tom duhu, a sada je MENI taj duh izgubljen. Valjda imam pravo da kažem tako nešto?

Julija, NN i sl. mi nikako, ali baš nikako ne idu u ovu ediciju. Onda neka ubace i Lazarusa, Steela, Napoleona, Dragonera i sl. Previše junaka u jednoj ediciji u mesečnom ritmu ne ide. Inače ćemo imati po 1, najviše dve epizode jednog junaka godišnje. Da je sedmični ili barem dvosedmični ritam, pa hajde. mada i tada mi se ovi navedeni junaci uklapali.

Kako god, moje mišljenje, najvažnije je da se većini sviđa.


Zapravo, ideja je bila da bude red nostalgije, red inovacija...
Ne kažem da smo pokušali i hteli time da zadovoljmo bilo koga, jer je nemoguće svetu ugoditi, ali smo smatrali da je to fin odnos, lagana modernizacija starog brenda, koji je zbog loga, formata, opreme, sasvim dovoljno retro, dok su unutra i stare i nove priče.
Svi se hvataju zombija koji su samo jedna priča, tih priča generalno i nema još puno (svega još 5-6), a brojevi su tako raspoređeni da trenutno ne zadovoljavaju zamišljeni koncept kolekcionarskih knjiga Priča. Na njihovo mesto kasnije verovatno nećemo ništa ubacivati, jer, kao što ste i primetili ima sasvim dovoljno serijala u ediciji.

FACEBOOK | INSTAGRAM | WEB
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18403 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 15/01/2023 : 20:40:46  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Samo 14 dnevni ritam i sve ok..

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Bruce Springsteen
Advanced Member



5545 Posts

Member since 28/10/2008

Posted - 15/01/2023 : 21:23:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Bruce Springsteen a Private Message  Reply with Quote
Sta fali LMS-u, samo brzi ritam, bar na dve nedelje i nista vise... sve ostalo kako je vec zaplanirao izdavac, i sa svim junacima i serijalima odlicno, jer za to ima izdavacka prava... knjige su za kolekcionare 300 do 500 primeraka, i to nema veze sa kiosk izdanje od 270 din. a knjizarksi jos jeftinije... vanredni i specijalni brojevi LMS bi bili neka normalnost, i ponovo to mogu biti vanredni i specijalni brojevi kao u Italiji istih junaka...

Edited by - Bruce Springsteen on 15/01/2023 21:24:12
Go to Top of Page

cronos six
Advanced Member



Serbia
7890 Posts

Member since 09/09/2008

Posted - 15/01/2023 : 22:27:26  Show Profile Show Extended Profile  Send cronos six a Private Message  Reply with Quote
Sto se tice Julije u lms...
Jedna od najboljih(bonelli) prica koje sam procitao u zadnjih godinu i vise!!!
Berardi je i dalje najbolji scenarista(pisac)Najjboljiii!!!

Juznjak!
Tex Willer.
Go to Top of Page

SPQRoma
Average Member



Italy
813 Posts

Member since 30/06/2015

Posted - 16/01/2023 : 09:53:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit SPQRoma's Homepage  Send SPQRoma a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kontrast 2

quote:
Originally posted by SPQRoma

Kako su mi smiješne sve ove priče "Kako je nekad bilo". Dokle će se to ponavljati da mi je znati? Baš me zanima da li neko od vas vozi stojadina, juga 45, da li koristi Nokiu 3310... Da ne nabrajam dalje.



Vidi, u situaciji kada imaš desetine Boneloidnih junaka u edicijama bliskim ili identičnim originalnim, a neko pokrene ediciju koja se zove LMS - upravo očekuješ da bude u duhu stare LMS, jer je sve drugo besmisleno.
Sigurno je kupci neće uzimati ako se tamo objavljuju Mange, ili fra-bel stripovi (sem kao dodatak, ako je to nekada bio slučaj, ne sećam se).





Ma jasno sve. Ali uhvatili se zombija, kao da je to ne znam šta. Šta fali? Em je priča dobra, em crtež razbija? Kao da nismo imali zombije u Zagoru i sl. ranije.

Naravno da je cilj malo novijeg, malo starijeg. S obzirom na objašnjenu priču od ranije oko prava, šta se moglo očekivati u LMS-u onda? Blek, Kit i to je to? Mora još nešto da se doda, naravno da će na početku da se ubaci još ponešto da se "opipa puls" publike.

HOKA-HEY
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18403 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 16/01/2023 : 09:56:56  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by SPQRoma

quote:
Originally posted by Kontrast 2

quote:
Originally posted by SPQRoma

Kako su mi smiješne sve ove priče "Kako je nekad bilo". Dokle će se to ponavljati da mi je znati? Baš me zanima da li neko od vas vozi stojadina, juga 45, da li koristi Nokiu 3310... Da ne nabrajam dalje.



Vidi, u situaciji kada imaš desetine Boneloidnih junaka u edicijama bliskim ili identičnim originalnim, a neko pokrene ediciju koja se zove LMS - upravo očekuješ da bude u duhu stare LMS, jer je sve drugo besmisleno.
Sigurno je kupci neće uzimati ako se tamo objavljuju Mange, ili fra-bel stripovi (sem kao dodatak, ako je to nekada bio slučaj, ne sećam se).





Ma jasno sve. Ali uhvatili se zombija, kao da je to ne znam šta. Šta fali? Em je priča dobra, em crtež razbija? Kao da nismo imali zombije u Zagoru i sl. ranije.

Naravno da je cilj malo novijeg, malo starijeg. S obzirom na objašnjenu priču od ranije oko prava, šta se moglo očekivati u LMS-u onda? Blek, Kit i to je to? Mora još nešto da se doda, naravno da će na početku da se ubaci još ponešto da se "opipa puls" publike.



da je na naslovnici FaktoraZ... Duh sa sjekirom, nebi bilo prigovora...

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7745 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 16/01/2023 : 11:27:34  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Pajtos


Evo, Teleru, da pariš oči :)
(Trenutno nemam bolju fotografiju)



super što je idući broj yu blek, nadam se da će češće ići u LMS.

"Experience is simply the name we give our mistakes"
Go to Top of Page
Page: of 27 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000