forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 Udruga CRŠ predstavlja... THE PUNISHER: RATNA ZONA
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

CRŠ
New Member



151 Posts

Member since 03/04/2016

Posted - 01/06/2022 : 13:54:13  Show Profile Show Extended Profile  Send CRŠ a Private Message  Reply with Quote


Najopakiji osvetnik iz pera Chucka Dixona, Johna Romite Jr. i Klausa Jansona još je jedna Marvelova uspješnica u CRŠ izdanju.
Kada su mu mafijaši pobili obitelj, Frank Castle zavjetovao se da će ih cijelog života osvećivati. Profesionalni marinac, opremljen najmodernijim naoružanjem, objavio je rat kriminalu!
Potražite Punishera na 25. CRŠ - Zagreb Comic Con u zagrebačkoj Tvornici Kulture od 3 do 5. lipnja po festivalskoj cijeni!

Autori: Chuck Dixon, John Romita Jr., Klaus Janson, Gregory Wright
Prijevod: Ozren Švarc
Broj stranica: 144 (u boji)
Format: 19,3 x 29,7 cm
Cijena: 150,00 kn

27. CRŠ - ZAGREB COMIC CON
SC ZAGREB / 19. - 21. 4. 2024.

ivanl
Advanced Member



Croatia
15665 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 01/06/2022 : 15:20:08  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
E ovo ja zovem losim crtezom, (apropo Pakine teme od nekidan), to jest lose, bas lose nacrtanom naslovnicom.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37314 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 01/06/2022 : 15:30:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Nisam htio da komentarisem ali isto konstatujem, bas bas ruzno. Moze ga izbaviti jedino dobra prica, ali sumnjam. Mislim da preskacem. Po do sada viđenom na internetu, nije to za mene.




Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 01/06/2022 : 16:09:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
Prije Gartha Ennisa, Chuck Dixon je bio sinonim za Punishera, a Ratna zona je jedan od njegovih vrhunaca. Jedna jako zabavna priča, o tome što se dogodi kada se Frank Castle infiltrira u moćnu mafijašku obitelj. Dixonov furiozan scenarij sjajno je oživio tandem Romita mlađi/Janson. Kiša metaka nikad nije izgledala ovako prekrasno.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3123 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 01/06/2022 : 16:35:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Kiša metaka nikad nije izgledala ovako prekrasno.


Ne znam, meni su ovde isto dobri
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 01/06/2022 : 16:57:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Red Marquis

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Kiša metaka nikad nije izgledala ovako prekrasno.


Ne znam, meni su ovde isto dobri



Hehe, drago mi je da je netko uhvatio asocijaciju.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15665 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 02/06/2022 : 12:59:55  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Uf, grdne li glazbe. Bolje reci muzike. Kao i ona naslovnica gore, tu negdje. (Cak i uz uvjet da se zna da najveci spremnik Uzi-a nosi 50 metaka)

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

fler
Senior Member



Croatia
1967 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 02/06/2022 : 14:04:41  Show Profile Show Extended Profile  Send fler a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

E ovo ja zovem losim crtezom, (apropo Pakine teme od nekidan), to jest lose, bas lose nacrtanom naslovnicom.



A ono, Romita Jr.
Čovjek ima poprilično specifičan stil,
koji (koliko sam primijetio) nekome ili leži ili ne.
Nema ravnodušnih, što i ovdje vidimo


Davno sam čitao, mogao bih baš i ponoviti.

Split your lungs with Blood and Thunder
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 02/06/2022 : 14:08:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
JRJR zna biti odličan, a zna bome biti i katastrofalan, ovisi kako kod kojeg naslova.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15665 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 02/06/2022 : 16:52:35  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by fler

quote:
Originally posted by ivanl

E ovo ja zovem losim crtezom, (apropo Pakine teme od nekidan), to jest lose, bas lose nacrtanom naslovnicom.



A ono, Romita Jr.
Čovjek ima poprilično specifičan stil,
koji (koliko sam primijetio) nekome ili leži ili ne.
Nema ravnodušnih, što i ovdje vidimo


Davno sam čitao, mogao bih baš i ponoviti.



Isto kao; tripice/fileki/vampi/dropci/skembici/tripe

Davno sam ih, ima vec konzumirao. Mogao bi bas i ponoviti.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15665 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 02/06/2022 : 16:53:23  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

JRJR zna biti odličan, a zna bome biti i katastrofalan, ovisi kako kod kojeg naslova.



Ma pari da 3-4 covika crtaju...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

verab
Senior Member

Croatia
2520 Posts

Member since 22/01/2015

Posted - 02/06/2022 : 21:28:38  Show Profile Show Extended Profile  Send verab a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

JRJR zna biti odličan, a zna bome biti i katastrofalan, ovisi kako kod kojeg naslova.


A svojevremeno na ComicBook.com-u Punishera su stavili u JRJR-ov top 10. čak respektabilno 9. mjesto, čudi me da mu Daredevil nije no.1. Tu je blistao...


https://comicbook.com/news/10-greatest-john-romita-jr-creative-runs/
Go to Top of Page

fler
Senior Member



Croatia
1967 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 02/06/2022 : 21:55:39  Show Profile Show Extended Profile  Send fler a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl
Isto kao; tripice/fileki/vampi/dropci/skembici/tripe
Davno sam ih, ima vec konzumirao. Mogao bi bas i ponoviti.




Izgubio sam te.

Split your lungs with Blood and Thunder
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15665 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 02/06/2022 : 23:09:04  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by fler

quote:
Originally posted by ivanl
Isto kao; tripice/fileki/vampi/dropci/skembici/tripe
Davno sam ih, ima vec konzumirao. Mogao bi bas i ponoviti.




Izgubio sam te.



Ono, neki se guse u njima a neki ih se gnusaju.
Nema veze za izgubljenost. Naci cemo se na, recimo Iron Maidenima...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

knauso
New Member



297 Posts

Member since 18/12/2020

Posted - 04/06/2022 : 07:37:19  Show Profile Show Extended Profile  Send knauso a Private Message  Reply with Quote
Ne razumem sta vam je tu ruzno.
Gledam sad strip online sasvim dobar crtez
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37314 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 04/06/2022 : 23:19:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Ipak prelomio i uzeo (bio je 120 kn umjesto 150), nadam se da necu pozaliti.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6054 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 05/06/2022 : 07:25:04  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Uzeo sam i ja ovog Kaznišu. Javim dojmove kada pročitam :)

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7731 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 05/06/2022 : 08:06:18  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by knauso

Ne razumem sta vam je tu ruzno.
Gledam sad strip online sasvim dobar crtez


Imaš link? Ja tražio i nikako ne mogu naći.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37314 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 05/06/2022 : 12:51:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

par tabli na brzinu
https://theunspokendecade.com/2014/04/07/the-front-line-is-everywhere-punisher-war-zone-1/



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6787 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 05/06/2022 : 13:59:46  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Dok je u Marvelu bilo sjajnih tušera i "embellisher-a", u kolaboraciji sa takvima, John Romita Jr. je kao olovkar mogao da postigne odličan konačni izgled crteža.
U novije vreme, kad se tušeri svode na tehničke crtače - "tracere", došle su više do izražaja njegove crtačke mane, ponajviše lošija lica.

Naslovna ilustracija, sem što je nemaštovita, ne bi se moglo reći da je "loše nacrtana", ali način na koji su stilizovane oči Panišera i njegov vrat (Panišer ne bi trebalo da je Hulk) mogu da doprinesu lošijem utisku.

Ako ništa drugo, za razliku od crteža sa naslovnice, koji je JRJR sam tuširao, u stripu je tušer Klaus Janson, koliko vidim.

A da li on spada u bolje, koji zadovoljavaju nečije kriterijume konačnog izgleda crteža, odlučite sami, a bilo je dovoljno prilike da se njegov stil vidi i kod nas (recimo na Milerovom Daredevilu ili DKR...).

Edited by - alexts on 05/06/2022 14:01:51
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37314 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 05/06/2022 : 16:09:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Za sada procitao prve 2 epizode i ne dopada mi se crtez (i dalje), a i taj "americki kolor" ne volim previse, ali prica moze posluziti. Ionako je to vec 100 puta prozvakana poznata prica, kao u daljnim edicijama prvotnog Punishera tako u filmovima i TV seriji.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37314 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 05/06/2022 : 16:12:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

Naslovna ilustracija, sem što je nemaštovita, ne bi se moglo reći da je "loše nacrtana", ali način na koji su stilizovane oči Panišera i njegov vrat (Panišer ne bi trebalo da je Hulk) mogu da doprinesu lošijem utisku.



A to je vrat... tek sada sam skontao kada sam ponovo pogledao naslovnicu.
Zapravo, i te usi te dio glave iza usi su cudno postavljene... kao da mu je netko smrvao lubanju zada i vec malo otvorio glavu prema napred.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See

Edited by - Poli on 05/06/2022 17:31:32
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6054 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 05/06/2022 : 16:32:31  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Meni je iznutra crtež dosta bolji od te naslovnice, ali mi je priča i stil iste tako-tako tj meni se ovo uopće nikako ne može mjeriti sa Ennisom i Aaronom.
Oni su mi za par kopalja ispred.
Onako, neki prosječan strip, nit mi smrdi niti miriše.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1763 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 05/06/2022 : 21:21:59  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


par tabli na brzinu
https://theunspokendecade.com/2014/04/07/the-front-line-is-everywhere-punisher-war-zone-1/





Mnogo bolje od DKR i DK2. Uzimam cim stigne u Alan Ford.

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37314 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 05/06/2022 : 22:38:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Dobro, ove table u linku su zapravo jos ok, one dobre, plus vise mi se sviđa boja kakva je ovde u linku prikazana, znaci manje drecava od one konacne. Steta, ovaj "6 ili 8 boja" pristup tipa 70-ih mi nikad nije dobro seo, ni kod Konana gde mi je kasniji "moderniji" kolor u Hronikama ipak postigao bolji efekt.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

jerki44
Starting Member



Croatia
89 Posts

Member since 26/08/2017

Posted - 06/06/2022 : 18:53:41  Show Profile Show Extended Profile  Send jerki44 a Private Message  Reply with Quote
Meni je ovo super. Nekako pušim taj stil 90's marvel stripova, s pretencioznim oružjem i mačoističkim likovima :D
Nije po nikojim mjerilima ovo "vrhunski" strip..Pričaj je ispričana u 100-tinjak akcijskih filmova 80 i 90, i ako to voliš volit ćeš i ovo.
Crtež od Romita mi super ide uz ovakvu priću.
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000