forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: KOLORKA 210 - Wild West
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Markos
Webmaster



Croatia
28934 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 03/06/2022 : 22:26:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


Zapad ne osvajaju oni slabog srca.

U svijetu nasilja, bez vjere i zakona, prvi album ovog vesterna prati sudbinu Marthe Cannary prije nego što je postala Calamity Jane.

Šesnaestogodišnja Martha spremna je upustiti se u prostituciju, no susreće lovca na glave koji joj otkriva tajnu Zapada.

Sloboda je svakome nadohvat ruke. Oružje briše fizičku neravnopravnost.

Čak i maloljetnica od 50 kg može poraziti gromadu od 100 kg.

Treba samo imati volje.

Kolorka 210 • Wild West • 116 stranica • Kolor • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Thierry Gloris • Crtež Jacques Lamontagne • Prijevod Dorotea Held • Lektura i redaktura Aleksandar Gucunski • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 3.6.2022. • Cijena 150 Kn

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/kolorka-210-wild-west/764/

Trouble will find me

ivanl
Advanced Member



Croatia
15665 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 03/06/2022 : 23:22:42  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Nikad dosta Vesterna. Nikad dosta Kolorki!

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20694 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 04/06/2022 : 15:54:35  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
najslabiji strip ove izuzetne ture.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6910 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 29/07/2022 : 23:32:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Da ne kompliciram samo ću prenijeti ovdje kozeove dojmove sa topica za ČK izdanje.


quote:
Originally posted by koze123

Baš mi se pre neki dan čitao neki "moderan" vestern, ali bez 100 nastavaka i kud se baš uvatio ovog sra*a. Očekivao sam nešto u rangu sjajnog Do poslednjeg, koji je po meni vrlo dobar noviji vestern iz BD kujne (nisam još čitao Pogrebnika, a prvi Bas mi je baš mnjeh). Ono što sam dobio ne bih baš preporučio ni ljubiteljima vesterna, a kamoli široj strip publici.

E sad, u čemu je problem? Pre svega problem je u bescijlnom i haotičnom scenariju, u radnji koja skače sa jedne tačke na drugu bez ikakvih iole smislenih poveznica, i u potpuno neobrađenim likovima koji zapravo treba da predstavljaju temelj celog stripa. Dakle prvi album se zove Kalamiti Džejn a drugi Divlji Bil, no ni u jednom trenutku nisam osetio bilo kakvu simpatiju prema tim likovima. Krivim nevešto napisan scenario i dijaloge koji su infantilni i dosadni za to. Zapravo moram priznati da mi je prvi album počeo interesantno, ali jako brzo se sve to razvodnilo, dogašaji su se samo nizali bez nekog smisla, onaj "preokret" na kraju prvog albuma je toliko banalan i sulud da je više smešan nego šokantan. Taj princip i ideja "svi su me izdali, silovali i mučili pa sam odlučila da pokažem svetu i zauzmem se za sebe" je sto puta bolje obrađena u drugim delima, i da bi funkcionisala zahteva jaku emotivnu pozadinu koju autori nisu uspeli da ispune. Drugi album mi je čak i malo slabiji od prvog pre svega jer kao da nema priču - priča Divljeg Bila nastavlja se iz prvog albuma i do kraja stripa on šeta i traži istu osobu kao na prethodnih 100 stranica, i to je to. Džejnina priča je imala potencijala ali je opet srozana na vrlo infantilan nivo, zagrebana čisto da se i ona pojavi. Rekao bih da je nedostatak dobro osmišljenih i napisanih negativaca još jedan problem, jer pored bezličnih glavnih junaka ne postoji drugi razlog da čitamo ovaj strip, rekao bih.
Primetio sam da je scenraista dosta bio inspirisan naracijom kakvu viđamo u američkoj školi stripa - što nikako nije problem samo po sebi, ali takva vrsta naracije, uz ovako brzo sklepane dijaloge i dosadnjikavu priču ne pije vodu, kao ni nagli prelazi sa jedne scene na drugu baš kada nema potrebe za time.

Uz sve to crtež mi je, kao i scenario, krajnje amaterski, previše statičan i drven i pored predivnih boja nije mi se svideo niti me uvukao u atmosferu Divljeg Zapada. Uopšte nisam uspeo da se izmestim iz kreveta u Divlji Zapad, niti da se uvućem u radnju i zainteresujem. Što se mene tiče - probao sam, jbg, ali nije ovo za kolekciju. Radovao sam se čitanju ali ispade zbrzano i bez neke dubine, šteta.




http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Cuvam starudije
Senior Member



1909 Posts

Member since 03/02/2012

Posted - 30/07/2022 : 08:16:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Cuvam starudije a Private Message  Reply with Quote
Meni skroz skroz dobar strip. Lep crtez, zanimljive boje... Inace vestern tematika mi je jedna od omiljenih, pa cudi da pored toliko razocaranih ljudi ja ovde nisam nasao nista sto bi mene razocaralo.
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5241 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 30/07/2022 : 20:31:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cuvam starudije

Meni skroz skroz dobar strip. Lep crtez, zanimljive boje... Inace vestern tematika mi je jedna od omiljenih, pa cudi da pored toliko razocaranih ljudi ja ovde nisam nasao nista sto bi mene razocaralo.



I meni je strip dobro legao, bio mi je bas pravo osvezenje u svetu westerna, nesto drugacije... I crtez mi je bio dobar
Go to Top of Page

Cuvam starudije
Senior Member



1909 Posts

Member since 03/02/2012

Posted - 31/07/2022 : 15:16:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Cuvam starudije a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dr. Zistis

quote:
Originally posted by Cuvam starudije

Meni skroz skroz dobar strip. Lep crtez, zanimljive boje... Inace vestern tematika mi je jedna od omiljenih, pa cudi da pored toliko razocaranih ljudi ja ovde nisam nasao nista sto bi mene razocaralo.



I meni je strip dobro legao, bio mi je bas pravo osvezenje u svetu westerna, nesto drugacije... I crtez mi je bio dobar



Upravo to.
Go to Top of Page

corto33
Senior Member



Slovenia
2502 Posts

Member since 18/11/2003

Posted - 31/07/2022 : 16:56:14  Show Profile Show Extended Profile  Send corto33 a Private Message  Reply with Quote
I meni sasvim ok, možda malo ispod nivoa Pogrebnika.


Društvo ljubiteljev stripov Stripoholik
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4108 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 27/10/2022 : 13:58:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Solidno je ovo ponajprije zbog lijepog crteža (čitaj boja!) kojime se uspjela dobiti sasvim dobra atmosfera, stvarno mi je bilo gušt zastajati na pojedinim stranicama iako nije da nema bizarnih anatomskih grešaka.
Ono što je minus je razrada likova, naime netom prije toga sam čitao neke Ken Parkere gdje kao što znamo Berardi uvijek genijalno stvori karakter svakog lika koliko god kratku "minutažu" imao. Ovdje je pak potpuno suprotna situacija- likovima je udahnuta duša jedva školski, odnosno blago rečeno-bezveze. Od takvih glasovitih ličnosti poput Calamity Jane i Wild Billa bi se ipak trebao zakuhati malo saftniji obrok. Šteta :(

Btw čitao sam ovo još prije, u skenu, i bilo mi je lijepo za oko ali naravno da ovako na papiru to izgleda duplo ljepše. Za klasičare masthevuša dok za ostale usputno i za mozak na pašu.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

anam
New Member



187 Posts

Member since 23/08/2022

Posted - 27/10/2022 : 19:29:35  Show Profile Show Extended Profile  Send anam a Private Message  Reply with Quote
Ah, kao i uvijek po pitanju stripa nikad zadovoljnih svi bi perfekciju (po svom ukusu) a kad je nađu sve ostalo je onako. Osobno strip voliš ili ne voliš. Pratiš neki žanr...nekog crtača-scenaristu-izdavača. Meni osobno Wild West je strip vrijedan pažnje i da ga imam u kolekciji. Počeo s izdanjem Čarobne (prvi izdali), ali kad Fibra izdala ČK izdanje otišlo za poklon...osobno čekam sljedeća izdanja iz serijala...
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11654 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 27/10/2022 : 20:09:13  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Preporuka od mene. Vrlo dobar western.

http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=-2&TOPIC_ID=52140&REPLY_ID=2412616

Have mercy
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10106 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 27/10/2022 : 21:08:16  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anam

Ah, kao i uvijek po pitanju stripa nikad zadovoljnih svi bi perfekciju (po svom ukusu) a kad je nađu sve ostalo je onako. Osobno strip voliš ili ne voliš. Pratiš neki žanr...nekog crtača-scenaristu-izdavača. Meni osobno Wild West je strip vrijedan pažnje i da ga imam u kolekciji. Počeo s izdanjem Čarobne (prvi izdali), ali kad Fibra izdala ČK izdanje otišlo za poklon...osobno čekam sljedeća izdanja iz serijala...


Totalno krivo.
Sakupljački.
Primjetit da je crtež "mjestimice blesav" je traženje perfekcije?
Meni je ovo loše.
Skoro da mi nije jasno šta traži u fibrinome katalogu.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46483 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 27/10/2022 : 22:04:38  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Po privjuu ne djeluje loše. Crtež pari ok,nasilno je ,agresivno ,ima i silovanja... Daću mu šansu.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20694 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 27/10/2022 : 23:39:00  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Divlji zapad,novi vestern serijal iz BD kuhinje,ima sve elemente da bude uspešan (što verujem i jeste) - pored dobrog crteža i živopisnih boja,imamo moderniji pristup žanru (kao uostalom i kod ostalih serijala koji su aktuelni,poput Basa,Pogrebnika,Sterna...) uz nasilje i golotinju.
U središtu događanja su istorijske ličnosti,Marta Kanari i Vilijam Hikok,i ne znam sad (a mrzi me da proverim),koliko je Tijeri Glori uklopio u strip istorijske činjenice vezane za njih dvoje;a nešto sumnjam da ih se držao u većoj meri.Takođe,ne znam da li će uvoditi još neke poznate face (izlazi treći album,koliko vidim,nije niko selebriti na njoj).

Dva albuma,povezanih priča,nam pripovedaju o životnim putevima Kalamiti i Divljeg Bila (koji se neprekidno ukršta),gde je Bil na osvetničkom pohodu,a mladu Džejn život gura u neslućenim pravcima,od prostituke do vojnika.

Strip je jako,jako dobar, i nemam neke zamerke ni na šta;ali,ne mogu da kažem da me je baš pogodio,kako sam očekivao - da li je sad to zbog visokih očekivanja koja sam postavio,ili jednostavno Glori nije pisac koji je na identični talasni dužinama kao i moja malenkost,ne znam.

potanka 4.5/5

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

ŠAŠ
Average Member



627 Posts

Member since 13/10/2013

Posted - 10/12/2022 : 18:51:47  Show Profile Show Extended Profile  Send ŠAŠ a Private Message  Reply with Quote
https://www.bdgest.com/preview-3651-BD-wild-west-version-nb-calamity-jane-wild-bill.html
Go to Top of Page

tekumze
New Member

106 Posts

Member since 20/05/2012

Posted - 04/07/2023 : 10:35:29  Show Profile Show Extended Profile  Send tekumze a Private Message  Reply with Quote
Meni je ovo odličan western. Obe priče su ok, dobro nacrtane, priča dosta zanimljiva sa poznatim likovima. Ocijenio bi sa 4/5.
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1582 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 18/01/2024 : 22:05:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Poznati likovi iz western mitologije, brutalna ubojstva, kurve, indijanski ratovi....

Fascinantno je kako su uspjeli napraviti sterilan strip.
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6044 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 06/04/2024 : 20:20:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message  Reply with Quote
Nije loše ali daleko je ovo od Pogrebnika, Dicka...da o Bassu ne govorim. Tu negdje sa Svi do zadnjeg, znaci prolazna ocjena i nista vise.

Scenarista mora još peći zanat. Nabacao je sve živo ali zaboravio je ono najbitnije - udahnuti život likovima. Toga ovdje nema, ali zato ima pistolja, kurvi, šerifa, lovca na glave, indijanaca, Custera, vojnika itd.

Crtež jest lijepo obojan i detaljan, ali drven i statičan. Manjak dinamike htio je sakriti stvarno ultra detaljnim scenama i bojama ali na trenutke izgleda baš amaterski.
Vidim da su još 2 albuma vani. Šteta što se nije sve objavilo u jednom integralu, da uštedimo na prostoru.

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20694 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 06/04/2024 : 23:38:58  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Svi do zadnjega je sjajan vestern,daleko iznad prelazne ocene.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000