forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Kolorka 211 - Gus
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10112 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 28/02/2023 : 17:00:42  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

pogotovu što Blejn nema veze sa Tvrđama u scenarističkom smislu,niti su Tvrđe pale u kvalitetu i zabavnosti - eno,izdaje su više nego ikad.I malo malo,pa je neki naslov na vrhu prodavanih stripova.Pratim to redovno.
Inače je Trondhajm odlično prodavan autor,a to što se nije primio u SFRJ je što smo i dalje region gde je Zagor sve i svja,i što se i dalje sve što je novo i drugačije slabo prihvata.


Dovoljno je da se samo pojavi da Trondheimu padne volja i kvaliteta.
Tvrđe sa Blaineon su za ocjenu lošije od onih u kojima ga nema.
Tebi i Isak biće neka petica?
Mlohavo klimava, ali ipak petica?

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!

Edited by - NESVRSTANI on 28/02/2023 17:02:44
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6918 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 28/02/2023 : 18:26:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Baš lupetaš. Praskozorje je najbolji podserijal Tvrđe.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10112 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 28/02/2023 : 19:22:32  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

Baš lupetaš. Praskozorje je najbolji podserijal Tvrđe.




Lupetaš.
Svi su podserijali dobri, Praskozorje najlošije.
Još uvik je to solidnih 7.5, al daleko od devetki kojih ima u ostalin podserijalima.

Vade retro Blain!

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

panda
New Member



Serbia
229 Posts

Member since 30/10/2011

Posted - 28/02/2023 : 19:55:00  Show Profile Show Extended Profile  Send panda a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

Baš lupetaš. Praskozorje je najbolji podserijal Tvrđe.





+1

Slazem se da su ostali podserijali (ako smem da pricam o Smiraju posle samo 2 albuma) jaka 9/10, ali Praskozorje je 11/10 u mojoj knjizi.
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2142 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 28/02/2023 : 22:21:22  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by panda

quote:
Originally posted by Shaner

Baš lupetaš. Praskozorje je najbolji podserijal Tvrđe.





+1




+2
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10112 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 01/03/2023 : 08:53:09  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
Ovi Blainovci su novi Larcenetovci.
Da san zločest reka bi da su sekta ka Zagorovci.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9199 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 01/03/2023 : 09:04:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Praskozorje je najromantičnije, ali i mora tako biti jer inače ne bi bilo Zenita. Zenit je herojsko doba, živi u trenutku, stari ideali su izblijedjeli a neki novi klinci ne mare za nasljeđe. Smiraj je pokušaj kroz herojstvo vratiti stare ideale.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10112 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 01/03/2023 : 22:52:52  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Deers

Praskozorje je najromantičnije, ali i mora tako biti jer inače ne bi bilo Zenita. Zenit je herojsko doba, živi u trenutku, stari ideali su izblijedjeli a neki novi klinci ne mare za nasljeđe. Smiraj je pokušaj kroz herojstvo vratiti stare ideale.


Oćeš reć Blainovski tetkasto?
Slažen se.

Šta se Gusa tiče, neznan šta je mi bilo da baš kod njega prekršin vlastito pravilo o nekupovanju prije čitanja iz knjižnice. I to nakon onog nesritnog Isaka????
Ako se neko oće minjat, vrlo rado. Ne mora bit jednako vridno, bitno samo da nije srpsko izdanje.


Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!

Edited by - NESVRSTANI on 01/03/2023 22:54:59
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6918 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 02/03/2023 : 07:04:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Ponudio bih ti ja Magnusov omnibus u zamjenu, ali već imam Gusa.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1217 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 02/03/2023 : 07:52:47  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
Zar ima i takvih kojima se Isak nije svideo?
Dok cekam da mi dodje Gus mogao bi da se
obnovi Isak. Hvala sto si ga se setio!

pcoro je to sve lepo napisao o Isaku i Gusu 2013, bravo!

pcoro
Senior Member
Croatia
1859 Posts

Posted - 28/10/2013
Ja bi rekao da tu ne treba previše ići u dubinu: Blaineu se crtao strip o umjetniku koji postane gusar, ide okolo, ganja ženske i to je i nacrtao. Čini mi se da je radnju pisao već prema tome što mu se dalo crtat i da je ostavio nezavršen strip kad mu se više nije dalo crtat dalje. Njegov sljedeći strip, Gus je na vrlo sličnu foru: kauboji idu okolo, pucaju i ganjaju ženske. Sve je to krasno nacrtano, strip nije jako skup i meni je ok

Under construction.

Edited by - matori paraliticar on 02/03/2023 08:02:47
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2142 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 02/03/2023 : 08:39:15  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Nakon te 2013 sam još jednom čitao Isaca i bio mi je bolji drugi put, čak odličan. Znao sam već kakva će bit priča, pa sam opušteno uživao u crtežu ali i u gusarštini, moru, kokama. To su teme s kojima ne možeš falit. Kužim šta se Nesvrstanom ne sviđa to što su likovi, a jebiga, sebični šupci. Zbog toga se ni ja ne mogu potpuno raspametiti Blaineovim stripovima. Ali ta njegova linija, masna, crna, energija koju mu imaju kadrovi, likovi, to mi je fantastično, obožavam ih gledati.
Go to Top of Page

alaniusfordius
Senior Member

1005 Posts

Member since 10/04/2017

Posted - 02/03/2023 : 10:01:47  Show Profile Show Extended Profile  Send alaniusfordius a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by matori paraliticar

Zar ima i takvih kojima se Isak nije svideo?
Dok cekam da mi dodje Gus mogao bi da se
obnovi Isak. Hvala sto si ga se setio!

pcoro je to sve lepo napisao o Isaku i Gusu 2013, bravo!

pcoro
Senior Member
Croatia
1859 Posts

Posted - 28/10/2013
Ja bi rekao da tu ne treba previše ići u dubinu: Blaineu se crtao strip o umjetniku koji postane gusar, ide okolo, ganja ženske i to je i nacrtao. Čini mi se da je radnju pisao već prema tome što mu se dalo crtat i da je ostavio nezavršen strip kad mu se više nije dalo crtat dalje. Njegov sljedeći strip, Gus je na vrlo sličnu foru: kauboji idu okolo, pucaju i ganjaju ženske. Sve je to krasno nacrtano, strip nije jako skup i meni je ok



Zar ima takvih kojima se Magnusov omnibus nije svideo?
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9538 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 02/03/2023 : 10:40:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
brojadin je izgleda priveo kraju backupovanje i ovog foruma xD
to vam je sto vam je sad, sto ste rekli - rekli ste, nema nazad xD

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Macon
Senior Member

Slovenia
1195 Posts

Member since 18/03/2005

Posted - 02/03/2023 : 13:22:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Macon a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cromwell

Koji je točno problem s konjem na naslovnici? Ne kužim.
Jeste imali priliku biti u blizini tih mrcina? Ne kužim se u konje ali ja u nekoliko navrata jesam i ima ih svakakvih. Od veličine odojka do gorostasa koji izgledaju kao da su ih hranili malom djecom i steroidima. Ko tenkovi!
Uostalom-> evo jedan zgodan primjer
Naslovnica totalno opisuje strip. Gus i banda si možda umišljaju da su tvrdi igrači, kovači svoje sreće, maderfakeri! No u konačnici žene su te koje ih vuku za nos One ih povlače na kratkoj lajni kroz pustinju života no to je život koji robuje niskim strastima i zbog toga u konačnici i jesu pušioničari.



Ovo na naslovnoj je konj viteza specialne velike evropske pasme koja je bila trenirana, da gazi ljude i nosi viteza od 150 kila (sa željezom na njemu) i još nekih 50 kila zaštitnog željeza za samog konja. Takav konj je bio samo za turnire i bitke i zaboravi, da je bio izdržljiv za duge marševe kroz prerije i polupustinje kao konji u Americi. Pored toga je požderao ogromno hrane i trebao ogromno vode i opet zaboravi, da je takav konj imao išta raditi u Americi na divljem zapadu jer bi u tamošnjim uvjetima crknuo za tri dana. I još na kraju bio je vrlo skup, više puta skuplji od običnog jahačkog konja, mercedes među konjima za tačno određenu svrhu- ratni konj oklopne konjanice. Vitezovi jih nisu ni jahali na marševima nego obične konjeve, ovoga je oproda držao na konopu i čuvao ga ko zenicu svog oka. Siguran sam, da je bio gubitak takvog konja plemiču veči gubitak nego gubitak oprode jer je bilo puno lakše nabaviti novoga oprodu.

E sada vama su konji konji i sve je to isto (zašto vama onda koker španjeli nisu isto ko rotweileri), onda su za vas i Mongoli imali ovakve konje a valjda i japanski samuraji jer je sve to po vaše isto. Ne, imali su male žilave konje. Posebno Mongoli koji su na njima prolazili sto i više kilometara na dan a Japanci su bili zatvoreni na otocima bez šireg kontakta čak sa Kinom i Korejom. Njima bi teškaši verovatno odgovarali ali nisu imali nikakve šanse, da jih nabave. Mongolima su bili bezvezni za svrhu izdržljivosti iako su se sreli sa njima u Poljskoj i Madžarskoj i sasjekli viteze zajedno sa konjevima.

Vidio si konja tenka i normalno, da su se onda služili sa njima u posebnim uvjetima divljega zapada prije 150 i više godina jer ti to shvačaš po tome što si ti vidio.

Najbitnija je višina leđa. Pogledaj bilo koji western jer se u njima služe konjima koji su još danas radni jahački konji na rančevima. Kavboj prosjećne visine ima cijelu glavu iznad leđa konja što znači, da je visina ispod 140 cm. Konj tenk je imao visinu leđa oko dva metra i bio je težine više od tone.

www.maconcomics.com

Edited by - Macon on 02/03/2023 16:46:56
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11663 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 02/03/2023 : 13:50:08  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Heavy Horses - Jethro Tull

Have mercy
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4116 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 02/03/2023 : 14:49:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
@Macon: odbijam povjerovati da si napisao cijeli ovaj burek od poruke samo da kažeš da postoji više vrsta konja i da eto baš ovakav nikako nije mogao klipsati po divljem zapadu.
Ok imaš fascinantno znanje o konjima, to je sasvim u redu ali podjelu konja prema namjeni sasvim slučajno znam i sam.
Nego, daj reci da li je na divljem zapadu mogao postojati neki hahar sa nosom od pol metra poput Gusa? Ili je i tu Blain zajebao stvar. Imaš u samom stripu konje koji više nalikuju na medojedne jazavce i bafometa. Kakva je to vrsta, ako znaš?

Nerealno ovo, nerealno ono. Svi samo traže 100% realno, nitko više ne uživa u sadržaju, samo daj da je 100% autentično. Ok, takav je valjda zeitgeist, interneti sa svim mogućim informacijama pa eto to je nama naša borba dala...

Btw palo mi na pamet: koliko je metaka potrebno da se Zagora ne pogodi u sljepoočnicu?

Bok, kako si.
Go to Top of Page

Macon
Senior Member

Slovenia
1195 Posts

Member since 18/03/2005

Posted - 02/03/2023 : 16:41:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Macon a Private Message  Reply with Quote
Konji su u ovom stripu stilizirani puno manje nego u Lucky Lukeu. Isto sve ostalo, pejsaži, odječa, oružje. Najkarikirani su likovi.

Ako mogu viteški konji, onda mogu i neke europske puške umjesto winchestrke ili bilo koji pištolji umjesto coltova. Umjesto kaubojskih šešira neka nose ruske kučme. Za pejsaž neka se onda crta hrvatsko Zagorje ili otok Brač i salon neka izgleda kao zamak Snježane i sedam patuljka.

Ne ide to tako. Karikiranje likova je namjerni odabir a ostalo ne može kako se kome zahoće ako mora biti rezultat divlji zapad a ne bajka.

www.maconcomics.com

Edited by - Macon on 02/03/2023 16:45:35
Go to Top of Page

Macon
Senior Member

Slovenia
1195 Posts

Member since 18/03/2005

Posted - 02/03/2023 : 16:42:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Macon a Private Message  Reply with Quote
Baš ovakav konj sa naslovne nikako nije mogao klipsati po divljem zapadu.

Hvala za sažetak.

www.maconcomics.com
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10112 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 02/03/2023 : 18:58:05  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
@Macon
Tebi je crtež u šumi djevica odličan.
Hvala.
Doviđenja.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10112 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 02/03/2023 : 19:10:33  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by pcoro

Nakon te 2013 sam još jednom čitao Isaca i bio mi je bolji drugi put, čak odličan. Znao sam već kakva će bit priča, pa sam opušteno uživao u crtežu ali i u gusarštini, moru, kokama. To su teme s kojima ne možeš falit. Kužim šta se Nesvrstanom ne sviđa to što su likovi, a jebiga, sebični šupci. Zbog toga se ni ja ne mogu potpuno raspametiti Blaineovim stripovima. Ali ta njegova linija, masna, crna, energija koju mu imaju kadrovi, likovi, to mi je fantastično, obožavam ih gledati.


Ne baš.
Onaj glavni iz Podmuklih Indija je sebični šupak na kvadrat pa je faca.
Najjači lik iz svijeta stripa je istovremeno i najsebičniji šupak iz svijeta stripa, pa mi opet krasi avatar.
Ima autora kojima svi stripovi imaju sličnu ili čak istu vibru. Recimo Giardino ili Cosey. Njihova vibra mi se sviđa. Blainova šonjava mi se ne sviđa.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Macon
Senior Member

Slovenia
1195 Posts

Member since 18/03/2005

Posted - 02/03/2023 : 19:14:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Macon a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

@Macon
Tebi je crtež u šumi djevica odličan.
Hvala.
Doviđenja.



Šta ti znaš o crtežu?

Ovde nisam pričao ništa o crtežu koji mi je kod Blaina odličan nego o pravilnosti konja na naslovnoj.

www.maconcomics.com

Edited by - Macon on 02/03/2023 19:14:53
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25856 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 02/03/2023 : 19:16:21  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
a di si sad?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4116 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 02/03/2023 : 19:41:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Gle Macon, hajde malo stani pa razmisli. Karikaturalni stilizirani strip na naslovnici ima 5% većeg konja od uobičajenog Mustanga ili Morgana pa eto ajmo se sada nadmudrivati do smrti.
Je, na forumu zna biti dosadno i raspravlja se o svakakvim sitničarijama, međutim ovo vrišti od dosade i nepotentnosti.

Ak već imaš toliko volje odi radije tražit konjske putovnice po arhivama u Oklahomi. Odokativno tvrdim da je ovakav konj postojao; došao je iz Engleske a služio je za izvlačenje trupaca kod Tulse. Radnici su ga zvali "Bimbo". Gus ga je ukrao iz obijesti i dosade a vlasnica koja ga jaši nema nikakvih problema s njegovom veličinom ni u kojem pogledu.
Bimbu se u očima vidi da može izdržat još desetak kilometara laganog kasa (to si u pravu).
Bimbo voli slobodu. Blain isto. Macon pak voli traženje dlake u jajetu čisto da ima priliku reći kako je ta dlaka preduga da bi tu spadala.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6804 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 02/03/2023 : 20:25:57  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Devojka kad stane pored konja ima visinu za glavu iznad njegovih leđa. Gledam sa telefona, nemam baš lenjir pri ruci.
Go to Top of Page

verab
Senior Member

Croatia
2520 Posts

Member since 22/01/2015

Posted - 02/03/2023 : 20:27:44  Show Profile Show Extended Profile  Send verab a Private Message  Reply with Quote
Nisam medicinske struke, dakle, pitanje za znalce: ako predug nos podrazumijeva preduge nosnice znači li to i povećan unos kisika za vrijeme fizičkog napora (što dugi marš kroz pustinju definitivno jest)? Ukoliko znači, možemo li pretpostaviti da bi pojačano usisavanje pustinjskog zraka povećalo i unos pijeska u pluća (pogotovo jer maršira iza veelikog konja) koji bi onemogućio Gusa u tom naporu?
Ako sam na pravom tragu vjerujem da ta anatomska problematika nije promakla ni Blainu te da je nacrtao ekstra guuste dlake u nosnicama i tako anulirao problem.
Međutim, što ako Gus diše na usta? Evo ne znam, nisam pametan...

Ubila me ova južina danas, ništa mi se ne da...

hejt, jal & rock 'n' roll
Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000