forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Putovanja, snovi i tajne
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Markos
Webmaster



Croatia
28972 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 03/06/2022 : 22:27:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


Scenariji iz snova i situacije iz noćnih mora, muškarci i žene šarmantni koliko i nepouzdani, igre zavođenja i sitne podvale. Bilo da su na jahti na Mediteranu, usred safarija u Africi ili u renesansnoj slici, nepogrešivi potpis Vittorija Giardina uvijek stvara atmosfere zaustavljene u vremenu i prožete suptilnom nelagodom. A ova knjiga, koja obuhvaća priče objavljene u zbirkama Vacanze fatali (Fatalni praznici) i Viaggi inquieti (Nelagodna putovanja), uz druge rijetke priče i pomnu selekciju ilustracija, gotovo je kompendij njegovog djela: partitura u kojoj trenutke razigranog opuštanja smjenjuju bljesci žestoke napetosti. Ne dajte da vas prevare nježne boje i magnetska senzualnost protagonista ovih stranica: iza koprene delikatne ružičaste i obavijajuće plave, Giardinov svijet obojen je noirom, intrigom, nadrealizmom i neobuzdanim strastima.

Kolorka 212 • Putovanja, snovi i tajne • 224 stranica • Kolor • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Vittorio Giardino • Crtež Vittorio Giardino • Prijevod Lana Brčić • Lektura i redaktura Aleksandar Gucunski • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 3.6.2022. • Cijena 180 Kn

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/kolorka-212-putovanja-snovi-i-tajne/766/

Trouble will find me

Peyo
Advanced Member



Croatia
10062 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 03/06/2022 : 22:43:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Kupit će se.

Jako lijepo izdanje.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20722 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 03/06/2022 : 22:49:31  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
šesti pik ture

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11692 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 03/06/2022 : 23:05:58  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Čitao sam neke priče. Snovi, putovanja, lijepe žene...

Have mercy
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15686 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 03/06/2022 : 23:20:52  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Sanjajmo. Putujmo. S lijepim zenama, sto da ne...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6064 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 07/06/2022 : 05:17:12  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Pročitao sam i baš je fora, dosta dobar strip.
Skup kraćih priča, sa autorovim kratkim objašnjenem kako je svaka nastala.
U početku fokusiran na godišnji odmor, a kasnije tu ima svega...
Lijep i šaren crtež, zanimljive priče, možda su mi 1-2 slabije, sve ostale su dobre.
Moj drugi Giardino, nije mu vrhunski autor, ali su mi ovo i Sam Pezzo dobri stripovi.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37358 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 07/06/2022 : 08:55:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Ipak okusaj jos No pasaran i Jonas Fink ako ti nalete, moze i knjiznica (ako je ima sa dobrim stripovima u prihvatljivom radiu).



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1681 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 07/06/2022 : 09:41:59  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Da li se varam ili su neke od priča objavljivane u Strip Reviji Večernjeg lista?

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6064 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 07/06/2022 : 09:43:04  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Ipak okusaj jos No pasaran i Jonas Fink ako ti nalete, moze i knjiznica (ako je ima sa dobrim stripovima u prihvatljivom radiu).






Ima ima, hrpu toga i jesam pročitao u knjižnici.
Kod mene ide na čitanje prvo ono što sam kupio, ako nisam siguran želim li kupiti ide knjižnica, e tek ako nema tamo idu skenovi na tabletu...a neki puta nema ni tamo.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6942 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 07/06/2022 : 14:57:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by KuntaKinte

Da li se varam ili su neke od priča objavljivane u Strip Reviji Večernjeg lista?


Ne varaš se.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

corto33
Senior Member



Slovenia
2505 Posts

Member since 18/11/2003

Posted - 07/06/2022 : 18:54:41  Show Profile Show Extended Profile  Send corto33 a Private Message  Reply with Quote
Ako se dobro sjećam neke priče su bile objavljene već u SS Maxiju.
Prekrasno izdanje, Fibra je sad objavila skoro pa sve od Giardina.


Društvo ljubiteljev stripov Stripoholik
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15686 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 09/06/2022 : 06:20:28  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by corto33

Ako se dobro sjećam neke priče su bile objavljene već u SS Maxiju.
Prekrasno izdanje, Fibra je sad objavila skoro pa sve od Giardina.



Tocno. Objavljivan je bio Sam Pezzo. SS Maxi iz ozujka 88.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46545 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 09/06/2022 : 07:59:59  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
hm ,ne znan, djeluje mi nekako prepi.kasto

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1769 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 22/06/2022 : 21:41:17  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
Ne pamtim kada sam ovako uzivao i u prici (pricama) i u crtezu. Prelepo letnje stivo. Naslovnica me je odmah kupila a kad sam utonuo o price i crtez, to je to. Giardino mi se dopao na Jonas Fink-u, ovde me je odusevio. Uskoro cu da se bacim i na citanje No pasaran i Sam Pezzo.

10/10

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6942 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 24/07/2022 : 12:09:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Kolege su već istakli neke adute:

quote:
Originally posted by Peyo

Jako lijepo izdanje.



quote:
Originally posted by izivko

Snovi, putovanja, lijepe žene...



quote:
Originally posted by DiSkAcH

Skup kraćih priča, sa autorovim kratkim objašnjenem kako je svaka nastala.

Lijep i šaren crtež, zanimljive priče...



quote:
Originally posted by AleksandarN

Prelepo letnje stivo.



Ja bih samo istaknuo umješnost s kojom Giardino dočarava razna okruženja u kojima se likovi nalaze (zapravo je dovoljno pogledati naslovnicu i već se osjeti vrućina na koži i čuje šum mora), kao i raznovrsnost samih likova. Meni je veliki plus i što se više priča dotiče umjetnosti pa nas autor vodi na lokacije poput Venecije, Urbina ili Lucce. Tekstovi o nastanku priča i galerija ilustracija na kraju su više nego dobrodošao bonus. Bilo bi lijepo češće vidjeti takve dodatke.

Ostali Giardinovi radovi su mi bili dobri, ali tematski ne toliko zanimljivi. Ovdje je napokon sve sjelo na svoje mjesto. Savršeno ljetno štivo.

Marko, od Giardina još prva dva Maxa Fridmana i to je to ili postoji šansa da vidimo i Evu Mirandu i Little Ego?


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

ZoranC
Senior Member



Germany
1894 Posts

Member since 20/09/2010

Posted - 24/07/2022 : 15:11:20  Show Profile Show Extended Profile  Send ZoranC a Private Message  Reply with Quote
Sinoc procitao. Fantasticno. Jos dok je bilo u najavi, kad sam vidio naslovnu, vidio sam sebe na ovoj terasi za par godina...
Lijepa igra sjenki u crtezu, upacatljiv, realistican izraz lica u mnogim kadrovima.
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6048 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 19/09/2022 : 13:29:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message  Reply with Quote
Naslovnica fenomenalna, galerija na kraju isto...izdanje bonbončić.

Ostalo - u biti klasični Giardino. Lijepo, uredno, dotjerano, čisto, ali nikakav spektakl. Najbolji je prvi album, sa epizodama koje smo čitali i u Strip-reviji.

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4120 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 21/10/2022 : 10:18:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Nakon dosadnog No pasarana i vrlo dobrog Jonasa Finka evo napokon nečeg vanserijskog. Očito je da Giardinu puno bolje leži kraća forma u kojoj ne treba očekivati nekakvu akciju i dinamiku ali zato posjeduje u potpunosti uspješno dočaravanje ugođaja, laganu erotiku i dovitljiv humor. Često mi se činilo da je Giardinov crtež malo prestatičan, sa metlom u guzici, no ovdje mi to niti malo nije smetalo. Uživao sam u svakom kadru, bojama i linijama a posebice u ženama koje su nacrtane decentno i neopisivo šarmantno. Opuštajuće, zabavno i romantično štivo idealno za ljeto, premda ima i par tmurnih pričica koje se opet doimaju toplo, poput sobe zagrijane velikim kaminom i dušom zagrijanom viskijem sobne temperature.

9/10

Bok, kako si.
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2147 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 21/10/2022 : 13:38:46  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Fora je strip, meni najbolji Giardino. Ako mi je nešto minus, onda su to te žene koje Cromwell hvali jer su sve vrlo slične, previše otmjene i previše elegantna. Sve na isti kalup. Ali priče su fora i crtež je fora, zove te da se udubiš i prenese te na lokaciju.. kad bi mi netko htio poklonit jednog Giardinota, volio bi da to bude baš ovaj.
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3754 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 06/10/2023 : 20:18:41  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
Prvi put da se susrećem s Giardinovim radom, iako mi je žao što mi je promakao Jonas Fink. Djeluje mi da Talijan zna napraviti elegantan i tečni strip.
Ovo je više kolekcija kratkih priča nastalih uz par anegdote koje autor iznese u uvodniku za svaku priču. Teme su uglavnom odmori, lijepi krajevi, tenzije među ljudima, a tu su i česti motivi krivice i osvete.
Nekada su priče opuštajuće i vrlo ironične, nekada gotovo paranormalne i hektične, ali čini se kao da Giardino sve to bez nekog opterećenja radi.
Varijacije u kvaliteti su poprilične, ali ni za jednu priču se ne može reći da je baš loša. Doduše moglo bi se reći da su predvidljive i nekada previše formulaične.

Meni neće ostati u nekom posebnom pamćenju i nisam još uvijek siguran da ostaje u kolekciji, ali prilično sam zadovoljan s pročitanim. Rijetko kada je bilo dosadno čitajući ovo, likovi su ekscentrični i zanimljivi na svoj način. Imam nekada dojam da bi uz više autorske eskcentričnosti ovo bio još jači strip.

3.5/5

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.81 seconds. Snitz Forums 2000