forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 ČK PREDSTAVLJA - Helblejzer: Od naprava svojih
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Melusine
Junior Member



350 Posts

Member since 17/05/2017

Posted - 09/06/2022 : 09:41:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Melusine a Private Message  Reply with Quote
Majstor malerozne magije mora stati na put demonskoj pandemiji... ali hoće li njegov lek biti gori od same bolesti?

„HELBLEJZER: OD NAPRAVA SVOJIH“ na LETEĆEM STARTU po ceni od 1.000 dinara!



Format 15,8 x 24 cm
Povez Tvrd
Broj strana 128
Štampa Kolor
Serijal DC GOLD

PRELISTAJTE OVO IZDANJE:
https://carobnaknjiga.rs/chest/odlomak/_Helblejzer-OdNapravaSvojih_prelistavanje%20_.pdf

„Majk Keri je napisao idealnu priču o Džonu Konstantinu. Ako želite da skapirate zašto svi dižu frku oko njega, trebalo bi da pročitate ovaj strip.“ – Nil Gejman

Da li će prevejano britansko kopile uspeti da spase nevinu dušu unuke svog drugara ili će ovaj put ceh pobede ipak biti previsok za nepopravljivog antiheroja u mantilu? Saznajte u samostalnom strip-romanu i vrhunskoj horor priči iz pera majstora Majka Kerija, uz zapanjujuće krvave ilustracije Leonarda Manka. Ovo izdanje takođe uključuje rezime likova i istoriju serijala koji detaljno opisuje istoriju Džonovog više puta ponovljenog putovanja do pakla i nazad.

„HELBLEJZER: OD NAPRAVA SVOJIH“ na Letećem je startu u okviru Letnje stripomanije Čarobne knjige od petka, 10. juna, do nedelje, 19. juna 2022. u svim klubovima čitalaca Čarobne knjige u Beogradu, Nišu, Kragujevcu i Novom Sadu, na našem sajtu i u Striparnici Alan Ford po ceni od 1.000 dinara. Posle Letećeg starta cena u našim klubovima čitalaca i na sajtu iznosiće 1.100 dinara, a u ostalim knjižarama 1.499 dinara.

Rogan
New Member



Serbia
297 Posts

Member since 12/04/2005

Posted - 09/06/2022 : 14:20:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Rogan a Private Message  Reply with Quote
A nedeljnik Vreme je najzad otključao intervju koji sam radio s Kerijem povodom ovdašnjeg izdanja ovog stripa: https://www.vreme.com/mozaik/4595284/

Malo je kraćen zarad objavljivanja, kad-tad ću negde udomiti i "punu" verziju, koja je neznatno posvećenija postojećim fanovima HB-a.


"There is no Devil, it's just God when he's drunk"

-- Tom Waits
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10826 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 09/06/2022 : 15:28:19  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
uh, deluje vrhunski, a i preko toga
hocemo celog dzona konstantina
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3543 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 09/06/2022 : 17:58:50  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Svaka čast što Čarobna cepa po Hellblazeru, overiće se
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 13/06/2022 : 01:52:18  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Zavir i intervju obećavaju. Pravac korpa

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”

Edited by - PijaniPatak on 13/06/2022 01:52:52
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5614 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 15/08/2022 : 18:40:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
Pročitao, dobar strip, nastavljam s Hellblazerom ako još štogod bude objavljeno, baš mi odgovara.

Inače, jedno pitanje (i mala zamjerka): dok sam čitao, bio sam zbunjen zašto u drugom poglavlju John leti za LA. Adresa koja je pisala na podu je 1247 Murtsnom. Pošto sam odmah vidio da je to riječ Monstrum napisana unazad, zaključio sam da je to nekako bitno za radnju. Onda sam pogledao sken originala i tamo stoji ovo:



ENSTROM LA

Shvaćam da je Enstrom premetaljka od Monster, ali gdje se izgubilo ovo LA? I zašto je to uopće prevođeno, ima li neke poveznice sa svijetom Hellblazera jer su u stripu spominjali to mjesto kao adresu gdje je živio netko poznat?

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3543 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 26/12/2022 : 22:11:09  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Misteriozna zaraza baca ljude u komu po celom svetu i ovde Constantine pomaže svom vernom pajtašu Chasu da spase njegovu unuku. Opasna igra između dve vatre gde ga sa jedne strane čeka drevni bog koji je uvek žedan krvi žrtava, i ambiciozni demon koji želi da stvori sopstveni privatni pakao, pakao na zemlji, ko će bolje da se snađe u ovoj igri između dve vatre negoli majstor blefiranja Constantine, samo što ova priča nije pokerska igra već igra ko će ispasti veći kukavica.. Zanimljivo da je ovo jedna od retkih, ako ne i jedina priča gde Constantine ne privodi devojku, već to radi Chas što se u redovnom serijalu nikada nije desilo.

Korektno je Carey ovo odradio, zadovoljan sam pročitanim, pored nekih drugih, zvučnijih imena koji su pisali na Hellblazeru kao što su Ennis, Azzarello, Ellis; Carey mi je najprijatnije iznenađenje koliko je zapravo odradio dobar posao sa Constantinom. Pored ove velike trojke rangirao bih ga kao najboljeg od ostalih pisaca koji su radili na ovom serijalu.

Živi bili pa dočekali objavljivanje i drugih epizoda iz Hellblazer univerzuma
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.08 seconds. Snitz Forums 2000