forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Novi Tex u Italiji...
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

Siljak66
Junior Member



Iraq
351 Posts

Member since 15/06/2022

Posted - 03/07/2022 : 10:41:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Siljak66 a Private Message  Reply with Quote
Tutto Tex 616 (izlazi 28.):

Priča i Scenario: Tito Faraci
Crtež: Raul i Gianluca Cestaro
Naslovnica: Claudio Villa





Go to Top of Page

Qwertz
Senior Member

Croatia
1590 Posts

Member since 03/09/2021

Posted - 03/07/2022 : 10:56:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Qwertz a Private Message  Reply with Quote
Vauuu, kakav crtež. Nevjerojatno je kako su stripovi u vizualnom smislu napredovali u odnosu na one početne epizode...

Pod punom kaznenom i zakonskom odgovornošcu tvrdim da je Python bolji i lakši od C++-a.
Najružnija istina je bolja od najljepše laži, sve što želiš to i traži, sve što misliš to i kaži.

Edited by - Qwertz on 03/07/2022 10:56:15
Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 03/07/2022 : 10:56:41  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message  Reply with Quote
Podrska za topic, lipo sve na jednom mistu, naslovnice i preview, prije bi trazija na sto mista kako sta izlazi..

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"
Go to Top of Page

Siljak66
Junior Member



Iraq
351 Posts

Member since 15/06/2022

Posted - 03/07/2022 : 11:01:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Siljak66 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Qwertz

Vauuu, kakav crtež. Nevjerojatno je kako su stripovi u vizualnom smislu napredovali u odnosu na one početne epizode...


I logično, kad naš rendžer izlazi već preko 70 godina, logično je da će ići u napred a ne kaskati u mestu, ili ići čak i u nazad, kao što Zagor sada ide, recimo, u svakom smislu, nažalost.

quote:
Originally posted by brni

Podrska za topic, lipo sve na jednom mistu, naslovnice i preview, prije bi trazija na sto mista kako sta izlazi..



Hvala, drago mi je da sam ti olakšao vidit nove brojeve, to mi je bio i cilj.

Živ bio!

Edited by - Siljak66 on 03/07/2022 11:10:10
Go to Top of Page

Siljak66
Junior Member



Iraq
351 Posts

Member since 15/06/2022

Posted - 03/07/2022 : 11:14:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Siljak66 a Private Message  Reply with Quote
Tex 741 BIS (letnje sveske sa celim pričama, izlazi 21.):

Priča i scenario: Pasquale Ruju
Crtež: Giovanni Freghieri
Naslovnica: Claudio Villa








Edited by - Siljak66 on 03/07/2022 12:40:21
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
29284 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 03/07/2022 : 15:21:09  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
Siljak66 već je i prošli Mefisto (Yamin znak) bio jedan od najbolje nacrtanih Texova uopće, a braća Cestaro i Civitteli s novim Mefistovim pričama su opet briljirali! Kad se vide sve ove table, vidi se da Tex ima najbolji crtački staf! Siljak66 čekamo te u Texovom recenzentskom stafu!

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

Siljak66
Junior Member



Iraq
351 Posts

Member since 15/06/2022

Posted - 03/07/2022 : 15:31:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Siljak66 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tex2

Siljak66 već je i prošli Mefisto (Yamin znak) bio jedan od najbolje nacrtanih Texova uopće, a braća Cestaro i Civitteli s novim Mefistovim pričama su opet briljirali! Kad se vide sve ove table, vidi se da Tex ima najbolji crtački staf! Siljak66 čekamo te u Texovom recenzentskom stafu!


Svesku Il segno di Yama sam čak i kupio, jer sam se obreo u Italiji baš kada je izdanje izašlo
Fenomenalan crtež, i jako lepa Villina naslovnica!
Braća Cestaro vidim da su crtali prethodni redovnjak isto sa Mefistom, isto izgleda super, mada mi je Civitelli svakako bolji crtač, on i Ticci su mi nekako oduvek bili omiljeni na Texu, koliko sam čitao do sada.
Tex apsolutno ima najbolje crtače u SBE, i tu nema dvojbe, a i scenariste, verovatno! U SBE se sa Texom ne šale i ništa ne prepuštaju slučaju.
Nadam se da ću dobro početi sa Texovim reckama!
Nisam dugo pisao, ali, izguraćemo, generalno, u tim ranim epizodama (kojih sam se prvih dohvatio), ni nema toliko toga da se piše u recki, imam osjećaj, neki sažet kritički osvrt i recap epizode su mi nekako u planu, naravno, plus i neke zanimljive teme ukoliko se nametnu u stripu.

Edited by - Siljak66 on 03/07/2022 15:32:25
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
29284 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 03/07/2022 : 15:39:23  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
Super Siljak za recke!

Za crtež se slažem i meni je Civitteli jedan od najdražih crtača, slažem se i za Ticcija, a meni je i Fusco drag, a danas je definitivno crtački staf na Texu najbolji u SBE! Scenarij ponekad i prođe svašta nešto, ali generalno sjajno to izgleda i nakon 70 godina!

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

Ivan Liverpool
stripovi.com suradnik



Croatia
2039 Posts

Member since 10/04/2021

Posted - 03/07/2022 : 16:01:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Ivan Liverpool a Private Message  Reply with Quote
Crtez je jedna od konstanti serijala - uvijek odlican. Pogotovo na redovnoj seriji, na maxiju se na zalost i nadu losi crtaci, osobno ne volim Disa i njegov Tex mi je mozda i najgori, a imao je dosta radova na maxiju.
A sto kazete na Marcella? On mi je mozda i najbolji Texov crtac. A i uvijek je zanimljivo, radio s Bosellijem na nekim legendarnim epizodama, tako da cim bih vidio Boselli- Marcello kombinaciju, odmah bih znao da je rijec o nekoj epskoj epizodi.
Mislim da je Marcello samo jednu epizodu crtao na Texu ciji scenarij je pisao netko drugi. Bar ja znam samo za jednu takvu, a to je "Thonga tiranin" ciji je scenarij pisao Nizzi. Drugo sve je bilo s Bosellijem ako se ne varam. Jedino ako mi nije nesto promaklo, ako netko zna?

"Losing is not my enemy. Fear of losing is my enemy."
Go to Top of Page

Siljak66
Junior Member



Iraq
351 Posts

Member since 15/06/2022

Posted - 03/07/2022 : 16:06:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Siljak66 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tex2

Super Siljak za recke!

Za crtež se slažem i meni je Civitteli jedan od najdražih crtača, slažem se i za Ticcija, a meni je i Fusco drag, a danas je definitivno crtački staf na Texu najbolji u SBE! Scenarij ponekad i prođe svašta nešto, ali generalno sjajno to izgleda i nakon 70 godina!


Ticci pogotvo u jubilarcima, sa fenomenalnim kolorom, predivno to zna izgledati...
Fusco mi je isto solidan crtač, čitao sam pokoju epizodu od njega, mada mislim da je bio u pitanju njegov baš kasni rad, pa i nije verovatno bio na visini zadatka kao nekada, ali opet je bio dobar crtež, mislim da je u pitanju epizoda u VČ objavljena pod naslovom "Rečni pljačkaši", no, uistinu, davno sam čitao pa se i ne sećam baš najbolje. Tada mi je bilo dobro, verujem da bi bilo i sada.
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12915 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 03/07/2022 : 16:13:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
@Ivan Liverpool, osobno, nisam veliki zaljubljenik u Marcellov rad.
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
29284 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 03/07/2022 : 16:31:05  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
Yucatan Nizzi/Marcello i spomenuti Thonga, dvije suradnje s Nizzijem.

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

Ivan Liverpool
stripovi.com suradnik



Croatia
2039 Posts

Member since 10/04/2021

Posted - 03/07/2022 : 16:46:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Ivan Liverpool a Private Message  Reply with Quote
E da na Yucatan sam skroz zaboravio .

"Losing is not my enemy. Fear of losing is my enemy."
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18404 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 03/07/2022 : 19:19:49  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Tiranin Thonga je jedan od 10 najboljih Texova ikad...bar meni..
čekam Libellus the besst biblioteku, da to pročitam ponovo, sada u koloru..
Marcello je kralj bio!

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Anto_123
Average Member

761 Posts

Member since 16/01/2015

Posted - 03/07/2022 : 21:03:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Anto_123 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

Tiranin Thonga je jedan od 10 najboljih Texova ikad...bar meni..
čekam Libellus the besst biblioteku, da to pročitam ponovo, sada u koloru..
Marcello je kralj bio!

A čitači tragova i onaj nastavak te priče i ne toliko nastavak koliko isti protagonisti.Da šteta , nema ga više a i na Zagoru je bio odličan. Prolaz na Sjeverozapad pa ona priča sa Komančima.Šteta .kasno se pojavio u meni omiljenim junacima
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 03/07/2022 : 21:46:00  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by shalilo6

quote:
Originally posted by emirem

Ovo sa pionirima kao da sam nedavno citao nesto na isti kalup, jel to bjese "Nuaces Valley" li nesto iz mladosti… Ovaj "Tex prica" mi se malo ponavlja na nek cudan nacin, imas ga u Maxiju, autorskim, sad u redovnom adolescentskom dobu.Neka dodirne tocke. 🤨

Ne kao da si čitao, nego vjerojatno jesi. Ovaj Extra je Tex Maxi Nueces Valley rastavljen na dijelove. Prva tri su bila Andreuccijev Texone.


Ah, vidi ti to!
Kako se usudjuju cijepati maxi.
A ne sjecam se tog Andreuccijevog pogledat cu kasnije u izdanjima u trazilici naslovne.
Tnx!

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

shalilo6
Average Member



Croatia
554 Posts

Member since 30/03/2017

Posted - 04/07/2022 : 08:09:56  Show Profile Show Extended Profile  Send shalilo6 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by emirem

quote:
Originally posted by shalilo6

quote:
Originally posted by emirem

Ovo sa pionirima kao da sam nedavno citao nesto na isti kalup, jel to bjese "Nuaces Valley" li nesto iz mladosti… Ovaj "Tex prica" mi se malo ponavlja na nek cudan nacin, imas ga u Maxiju, autorskim, sad u redovnom adolescentskom dobu.Neka dodirne tocke. 🤨

Ne kao da si čitao, nego vjerojatno jesi. Ovaj Extra je Tex Maxi Nueces Valley rastavljen na dijelove. Prva tri su bila Andreuccijev Texone.


Ah, vidi ti to!
Kako se usudjuju cijepati maxi.
A ne sjecam se tog Andreuccijevog pogledat cu kasnije u izdanjima u trazilici naslovne.
Tnx!

SA Gigant 32: Čudesni odmetnik

Beware the Jabberwock, my son!
Go to Top of Page

Siljak66
Junior Member



Iraq
351 Posts

Member since 15/06/2022

Posted - 04/07/2022 : 10:25:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Siljak66 a Private Message  Reply with Quote
Libri Tex (sakuplja brojeve 193-196, 153. avaturu Texa):

Prica i scenario: Gianluigi Bonelli
Crtež: Erio Nicolo
Naslovnica: Claudio Villa







Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
29284 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 04/07/2022 : 11:13:16  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
Jedan od klasika, Pat ne zna jahati, demoliranja saloona, a sve lagano, a dugačka priča. Nicolo nije vrh crtača, ali priče koje je crtao su mi praktički sve odlične!


"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game

Edited by - tex2 on 04/07/2022 11:15:56
Go to Top of Page

Siljak66
Junior Member



Iraq
351 Posts

Member since 15/06/2022

Posted - 04/07/2022 : 12:29:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Siljak66 a Private Message  Reply with Quote
Jakim pričama i slabiji crtači postaju jači!

Edited by - Siljak66 on 04/07/2022 12:29:34
Go to Top of Page

Siljak66
Junior Member



Iraq
351 Posts

Member since 15/06/2022

Posted - 04/07/2022 : 17:13:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Siljak66 a Private Message  Reply with Quote
Libri Tex Willer (mladi Tex, brojevi 5-9, čini mi se, kolekcionarsko, HC izdanje):

Priča i scenario: Mauro Boselli
Crtež: Bruno Brindisi
Naslovnica: Massimo Carnevale
Kolor: GFB Comics






Edited by - Siljak66 on 04/07/2022 17:15:45
Go to Top of Page

Siljak66
Junior Member



Iraq
351 Posts

Member since 15/06/2022

Posted - 04/07/2022 : 17:35:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Siljak66 a Private Message  Reply with Quote
SuperTex 9 (3. deo reprinta u boji drugog po redu Maxi Texa (Lovac na fosile)):

Priča i scenario: Antonio Segura
Crtež: José Ortiz
Naslovnica: Stefano Biglia
Kolor: GFB Comics










Edited by - Siljak66 on 04/07/2022 17:35:42
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18404 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 04/07/2022 : 20:02:37  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Ortiz u boji je odlican..

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Siljak66
Junior Member



Iraq
351 Posts

Member since 15/06/2022

Posted - 04/07/2022 : 20:09:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Siljak66 a Private Message  Reply with Quote
Meni je Ortiz ipak nekako lepši za oči u c/b varijanti, perfektno se zna igrati odnosom crne i bele boje u službi pripovedanja, i to mi super izgleda uvek, a sa tehničke strane je suvislo i komentarisati njegovo umeće.
Nekako mi boja oduzima deo toga što mi se sviđa, ali dodaje samu boju, naravno, pa je kao i sve, i to sivo, ni crno ni belo, lično, estetski, Ortiza preferiram u c/b izdanju, ali ni u koloru mi nije odbojan, dapače
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6603 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 04/07/2022 : 20:19:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Ček... Ovaj Super Tex je reprint Maxi edicije, ali u dijelovima? Ako je tako, onda SBE bespoštedno muze kolekcionare. Baš nevjerojatno. Izkasapiti Maxi u tri dijela i u novu ediciju.

loading...
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000