forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Burza Stripova
 Aukcije
 Aukcije i uvođenje Eura u HR
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 13

Poli
Advanced Member



Slovenia
37357 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 13/07/2022 : 16:16:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Ja bi sve centove izbacio iz opticaja, dobro, barem ove od 1, 2 i 5 c, mada i 10 je bzvz, jedino ove od 20 i 50 centi zadrzati, sto se kovanica tice. Slicno i sa samim cijenama. Bzvz su ti centovi, ako to nije recimo cijena goriva ili negdje gdje moras to imati zbog racunanja velikih kolicina, no same cijene namirnica i svakodnevnih artikala...

quote:
Originally posted by jaki

To su cijene za SL...
Zna Berni da imate veći standard pa vas oplete malo više😄
Nadam se da će u nas ostat kao sada...


Sigurno nece biti 2 cijene u eurima gore.

Ili... pak!?

Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

magnus
Junior Member



Slovenia
340 Posts

Member since 22/08/2004

Posted - 13/07/2022 : 16:19:32  Show Profile Show Extended Profile  Send magnus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Sr77777

quote:
Originally posted by magnus

quote:
Originally posted by Sr77777

quote:
Originally posted by ivanl

Radio sam za Taljane kad su uvidili euro sa lira. To je njima bilo bezumlje. Bit ce i nama. I autimatski sve poskupljuje jer se zaokruzuje. I cipele, i tresnje i Maxi Zagor.



A evo za primjer u Fibrinom webshopu cijene su trenutno dvojne i one u izražene u eurima zaokružene su na nize, no ipak je to Fibra, "gdje se osjećam kao čovjek" rekao bi jedan slogan.





Cijene na fibrinom webshopu su tu negdje.
Finančni ministri EU postavili su tečaj 7,53450 kn za 1 €!
Pa si onda izračunaj




Izračunaj si ti, ja sam izračunao prije
par dana i sve su niže od tečaja koji
navodiš, odnosno po povoljnijem tečaju
za kupca i kad bi se svi vodili primjerom
navedenog izdavača onda mi ovdje ne bi
imali o čemu - lapr...




Ja sam ti samo naveo službeni tečaj po kojem čete automatski zamijeniti kune u Euro.
https://www.vecernji.hr/vijesti/uskoro-formalna-potvrda-ministri-financija-eu-danas-odlucuju-o-ulasku-hrvatske-u-eurozonu-1601377

Today's readers are tomorrow's leaders
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7796 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 13/07/2022 : 16:23:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

To isto prije par dana,popijen kavu u kafic i kosta 13 kn. Dan 15 a ova se nesto meskolji valjda ocekujuci da kazen u redu je,zadrzi i sl. E ne moze! Vrati 2 kune.

Dobro je to, samo nemoj piti kavu dvaput zaredom u istom kaficu...

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11085 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 13/07/2022 : 16:23:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
Ne znam... ali bid od 1 E je previše.
Aukcije koje sad idu od jedne kune nebi imale smisla osim kod onih stripova za koje se zna da će postić većću cijenu.
Strip koji sad postavim od kune minimalno bi mora biti prodan za 7,5 kn što je u bar pola kiosk stripova cijena koji nitko neće ponuditi.
Na drugu stranu često sam zadovoljan da prodam kuriju stripova po 5,6,7 kn... nisam u minusu ( po nekoj mojoj općoj računici +/- ) a kutoja stripova na lageru manje. Kupci zadovoljni, ja zadovoljan.
Na drugu stranu strip koji vridi 2 E i to mu je početna cijena i kao takva prihvatljiva je samo prvom kupcu je da vridi 3 E koliko bi bila sljedeća cijena onda bi ga kao prodavač ( kod fiksnih aukcija ) i stavija 3 Eura.
U ovakvom raspletu došli bi do paradoksa suprotnog današnjoj praksi pa i donekle smislu aukcija... Naime danas se ponude većinom ostavljaju pri kraju ili na samom kraju aukcija... stavljanjem minimalnog bida od 1 E došli bi do situacije da je povoljnije odmah bidati jer time iz igre izbacujete većinu ako ne i sve potencijalno zainteresirane.
Ovo govorim za jeftinije aukcije. Kod skupljih je naravno svejedno oću li dati 300 ili 310 kn...
Bid od 20 centi bi možda bio optimalan... 1,5 kn i goni.

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

djdjuro
New Member



Croatia
104 Posts

Member since 27/09/2011

Posted - 13/07/2022 : 16:24:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit djdjuro's Homepage  Send djdjuro a Private Message  Reply with Quote
Očekivao sam da će svugdje doći do zaokruživanja cijena, na štetu kupaca nažalost. Svih cijena. Osim plaće naravno, jer ona će se zaokruživati vjerojatno na niže stotice. Na više neće sigurno. Svaka čast za Fibrin web shop, gdje to već sad funkcionira tako kako je opisano.
U svakom slučaju, što se aukcija tiče, po meni je početna cijena od 1 € i opet minimalno podizanje cijene za 1 €, ogroman skok (čak 7,5 puta veći skok, što je rekao Jakša). Recimo to ovako, veliki broj stripova se do sada mogao kupiti u rasponu od 5-10kn, a po novome (ako tako bude napravljeno) ispada da će ih se u nadbidavanju moći kupiti tek za 15kn pa 23kn itd. To su ogromni skokovi i ogromna razlika, pogotovo na veću količinu kupljenih stripova. Ja sam svakako za da ti pragovi budu što je moguće sličniji ovima sada. Pa makar ih svaki put pri unosu cijene morao unositi sa zarezom i decimalom.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37357 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 13/07/2022 : 16:25:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Sr77777

quote:
Originally posted by magnus

quote:
Originally posted by Sr77777

quote:
Originally posted by ivanl

Radio sam za Taljane kad su uvidili euro sa lira. To je njima bilo bezumlje. Bit ce i nama. I autimatski sve poskupljuje jer se zaokruzuje. I cipele, i tresnje i Maxi Zagor.



A evo za primjer u Fibrinom webshopu cijene su trenutno dvojne i one u izražene u eurima zaokružene su na nize, no ipak je to Fibra, "gdje se osjećam kao čovjek" rekao bi jedan slogan.





Cijene na fibrinom webshopu su tu negdje.
Finančni ministri EU postavili su tečaj 7,53450 kn za 1 €!
Pa si onda izračunaj



Izračunaj si ti, ja sam izračunao prije
par dana i sve su niže od tečaja koji
navodiš, odnosno po povoljnijem tečaju
za kupca i kad bi se svi vodili primjerom
navedenog izdavača onda mi ovdje ne bi
imali o čemu - lapr...



Ali gore nije povoljniji tecaj. Marko je uzeo tecaj 7,5 i samim time je recimo strip od 200 kn sada 26,67 €, dok bi sa ovim "official" tecajem trebao biti 26,54 € (ili 26,55 ako uzmes vise decimalki). Nije to neka razlika, ali posto si vec rekao...


Ja se sjecam da je kod nas pri uvođenju eura s 1. 1. 2007 bila konverzija 1 € za 239,64 tolara. Ono, nisu mogli uzeti 240 SIT nego bas 239,64 SIT. :D




Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

djdjuro
New Member



Croatia
104 Posts

Member since 27/09/2011

Posted - 13/07/2022 : 16:28:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit djdjuro's Homepage  Send djdjuro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Renky

Ne znam... ali bid od 1 E je previše.
Aukcije koje sad idu od jedne kune nebi imale smisla osim kod onih stripova za koje se zna da će postić većću cijenu.
Strip koji sad postavim od kune minimalno bi mora biti prodan za 7,5 kn što je u bar pola kiosk stripova cijena koji nitko neće ponuditi.
Na drugu stranu često sam zadovoljan da prodam kuriju stripova po 5,6,7 kn... nisam u minusu ( po nekoj mojoj općoj računici +/- ) a kutoja stripova na lageru manje. Kupci zadovoljni, ja zadovoljan.
Na drugu stranu strip koji vridi 2 E i to mu je početna cijena i kao takva prihvatljiva je samo prvom kupcu je da vridi 3 E koliko bi bila sljedeća cijena onda bi ga kao prodavač ( kod fiksnih aukcija ) i stavija 3 Eura.
U ovakvom raspletu došli bi do paradoksa suprotnog današnjoj praksi pa i donekle smislu aukcija... Naime danas se ponude većinom ostavljaju pri kraju ili na samom kraju aukcija... stavljanjem minimalnog bida od 1 E došli bi do situacije da je povoljnije odmah bidati jer time iz igre izbacujete većinu ako ne i sve potencijalno zainteresirane.
Ovo govorim za jeftinije aukcije. Kod skupljih je naravno svejedno oću li dati 300 ili 310 kn...
Bid od 20 centi bi možda bio optimalan... 1,5 kn i goni.


+1
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7736 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 13/07/2022 : 16:38:06  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message  Reply with Quote
1 euro početna cijena, i bid od 1 euro je previše.

Sjebat će nas ovaj euro samo tako, i ne samo na aukcijama.
Unatoč nekim klaunovskim mudracima koji su govorili da neće.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25905 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 13/07/2022 : 16:38:45  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Dobro da sam otvorija topik da možemo smekšat gazdu na vrime

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25905 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 13/07/2022 : 16:41:47  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
problem je šta ogroman broj aukcija ne vrijedi 1 euro.
pa takve stripove neće biti ni koristi stavljati na aukciju jer niko ih neće kupiti.onda bi se morali grupirati lotovi a lotovi puno ljudi odbiju jer ako im triba samo nešto od toga zašto bi kupovali cijeli lot?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28972 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 13/07/2022 : 16:42:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by djdjuro

Očekivao sam da će svugdje doći do zaokruživanja cijena, na štetu kupaca nažalost. Svih cijena. Osim plaće naravno, jer ona će se zaokruživati vjerojatno na niže stotice. Na više neće sigurno. Svaka čast za Fibrin web shop, gdje to već sad funkcionira tako kako je opisano.
U svakom slučaju, što se aukcija tiče, po meni je početna cijena od 1 € i opet minimalno podizanje cijene za 1 €, ogroman skok (čak 7,5 puta veći skok, što je rekao Jakša). Recimo to ovako, veliki broj stripova se do sada mogao kupiti u rasponu od 5-10kn, a po novome (ako tako bude napravljeno) ispada da će ih se u nadbidavanju moći kupiti tek za 15kn pa 23kn itd. To su ogromni skokovi i ogromna razlika, pogotovo na veću količinu kupljenih stripova. Ja sam svakako za da ti pragovi budu što je moguće sličniji ovima sada. Pa makar ih svaki put pri unosu cijene morao unositi sa zarezom i decimalom.


Je, i onda će mi svaki dan dolaziti netko da je greškom unio 150 eura umjesto 1,50 pa mogu li ispraviti ponudu.
Prosječan broj bidova za aukcije koje su završile ispod 15 kuna je 2. Dakle, za aukcije ispod 2 eura imaš u prosjeku 2 bida. To je taman to što sam i predložio.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11085 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 13/07/2022 : 16:52:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos
Prosječan broj bidova za aukcije koje su završile ispod 15 kuna je 2. Dakle, za aukcije ispod 2 eura imaš u prosjeku 2 bida. To je taman to što sam i predložio.



I strip doša na 15 kn a po starom bi bija tri.
Volija bi ja to ali neće se prodati. U konačnici i tebi manje... na stranu znači li ti to ili ne... ali matematički manje.
Ako je po 20 centi. Pod uvjetom da najmanja početna bude kao i najmanji mogući bid kao i dosad... dođemo opet na tri.

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25905 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 13/07/2022 : 16:58:17  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Možda ova Markosova logika nije i luda...
Ovako će kupci imati birat jeftini strip za euro ili eventualno 2 eura.
A škart stripove ćemo umisto na aukciju stavljat u stari papir.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11085 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 13/07/2022 : 17:01:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Možda ova Markosova logika nije i luda...
Ovako će kupci imati birat jeftini strip za euro ili eventualno 2 eura.
A škart stripove ćemo umisto na aukciju stavljat u stari papir.




Čime sam sebi uskačeš u usta zagovornika što jeftinijeg, paketića i tako to... jer ima onih kojima su STRIPOVI koje nazivaš "škart" sasvim ok i prezadovoljni su kad ih kupe za 5, 6, 7 kn.

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7736 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 13/07/2022 : 17:12:24  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos
Je, i onda će mi svaki dan dolaziti netko da je greškom unio 150 eura umjesto 1,50 pa mogu li ispraviti ponudu.
Prosječan broj bidova za aukcije koje su završile ispod 15 kuna je 2. Dakle, za aukcije ispod 2 eura imaš u prosjeku 2 bida. To je taman to što sam i predložio.


Zar ima toliko nepismenih?
Ali onda je i sve dosad bilo takvih problema?
Jer mogu se stavljati lipe na aukcijama...
Go to Top of Page

magnus
Junior Member



Slovenia
340 Posts

Member since 22/08/2004

Posted - 13/07/2022 : 17:15:05  Show Profile Show Extended Profile  Send magnus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Možda ova Markosova logika nije i luda...
Ovako će kupci imati birat jeftini strip za euro ili eventualno 2 eura.
A škart stripove ćemo umisto na aukciju stavljat u stari papir.



Kod na u SLO se na raznim sajmovima prodavaju škart stripovi (kupus ZS,LMS SD Ludens) 1€,
nešto bolji 2€, a dobro očuvani brojevi ZS i LMS od 3€ pa do 10€. (govorim za brojeve od 600 do 900).
Za kunu 2, 3, 5 ne dobiješ ništa, ni strip bez naslovnice koji se raspao

Today's readers are tomorrow's leaders
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25905 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 13/07/2022 : 17:16:19  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Renky
Čime sam sebi uskačeš u usta zagovornika što jeftinijeg, paketića i tako to... jer ima onih kojima su STRIPOVI koje nazivaš "škart" sasvim ok i prezadovoljni su kad ih kupe za 5, 6, 7 kn.


Ma ja to samo kad kupujem.
Kad prodajem onda volim skupoću.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25905 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 13/07/2022 : 17:17:39  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Pa eto ti biznisa...
Pokupuješ škart ovdje na aukciji za par kuna i onda prodaješ u SL

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 13/07/2022 : 17:19:22  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

quote:
Originally posted by lwood

To isto prije par dana,popijen kavu u kafic i kosta 13 kn. Dan 15 a ova se nesto meskolji valjda ocekujuci da kazen u redu je,zadrzi i sl. E ne moze! Vrati 2 kune.

Dobro je to, samo nemoj piti kavu dvaput zaredom u istom kaficu...



Jednom zgodom sef poduzeca, budza-direktor kaze svom tajniku, u napadu produhovljenosti; ajde necu te vise tjerati na kuhanje i nosenje kave, dosta je... a on mu uzvrati: ok, necu ti vise ni ja pljucati u nju.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Edi B
Average Member



Croatia
779 Posts

Member since 21/05/2020

Posted - 13/07/2022 : 17:27:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Edi B a Private Message  Reply with Quote
Mislim da se ovdje nije stvorio problem oko toga što cemo stripove na aukcijama platit par kuna više, nego što će zarada prilikom preprodaje biti par kuna manja.
Kako sada bidati 100 Fibrinih aukcija,..ponuditi eur manje, ili pak dići eur više..pa puta 100 aukcija..nije to više 100 kuna nego 100 eura razlike.
U svakom slucaju, ne pise nam se dobro uvođenjem europskog dolara
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28972 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 13/07/2022 : 18:42:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mpavin

quote:
Originally posted by Markos
Je, i onda će mi svaki dan dolaziti netko da je greškom unio 150 eura umjesto 1,50 pa mogu li ispraviti ponudu.
Prosječan broj bidova za aukcije koje su završile ispod 15 kuna je 2. Dakle, za aukcije ispod 2 eura imaš u prosjeku 2 bida. To je taman to što sam i predložio.


Zar ima toliko nepismenih?
Ali onda je i sve dosad bilo takvih problema?
Jer mogu se stavljati lipe na aukcijama...


Ima, nazalost.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28972 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 13/07/2022 : 18:49:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Renky

quote:
Originally posted by Markos
Prosječan broj bidova za aukcije koje su završile ispod 15 kuna je 2. Dakle, za aukcije ispod 2 eura imaš u prosjeku 2 bida. To je taman to što sam i predložio.



I strip doša na 15 kn a po starom bi bija tri.
Volija bi ja to ali neće se prodati. U konačnici i tebi manje... na stranu znači li ti to ili ne... ali matematički manje.
Ako je po 20 centi. Pod uvjetom da najmanja početna bude kao i najmanji mogući bid kao i dosad... dođemo opet na tri.


Ne bi bija tri, jer prosjek ponuda za stripove ispod 5 kn je 1:) Dakle, na to se nitko nije nadbidavao, prva ponuda je bila i dobitna. Razlika je što će sad ti stripovi od 5,6,7 kuna biti 7.5 tj. 1 Euro. Ovi što ne vrijede 1 euro, što su se prodavali za po kunu-dvije, stavite u pakete od po nekoliko za 1 euro i to je to.


Trouble will find me
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 13/07/2022 : 18:52:42  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

To isto prije par dana,popijen kavu u kafic i kosta 13 kn. Dan 15 a ova se nesto meskolji valjda ocekujuci da kazen u redu je,zadrzi i sl. E ne moze! Vrati 2 kune.


😁 Čika Baja. Tvrdica.

Uglavnom, BD kod mene su svi vecinom iza decimale sa 90 ct. Od 14,90 do 23,90 i tako dalje, nema zaokruzivanja.

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12214 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 13/07/2022 : 19:15:55  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by Markos
- početna cijena 1 euro.
- minimalno podizanje - 1 euro. Eventualno 0,5, ali sumnjam da ću se na to odlučiti.


Ne misliš li da će minimalno podizanje od 1 eura biti preveliko za gomilu jeftinijih stripova?
Razlika je 7,5 kuna tj.7,5 puta viša nego dosad.




1Euro ne bida jeftine stripove
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12214 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 13/07/2022 : 19:17:36  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Također početna od 1 eura...
Na aukciji ima sad tisuće stripova/predmeta sa početnom cijenom do 7,5 kuna.Ako se i sad slabo prodaju kako će onda kad će im početna morati biti minimalno 1 euro?



jap, najbolje da se pričeka, da 1Euro stavi svoju ponudu pa onda krenete i ostali sa svojim ponudama, mislim da bi tako bilo najpoštenije prema svima
Go to Top of Page
Page: of 13 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000