forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Glazba
 Di ste i kako otkrili svoj najdraži bend?
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

panzer
Advanced Member

12504 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 14/07/2022 : 20:18:21  Show Profile Show Extended Profile  Send panzer a Private Message  Reply with Quote
Vrtili jih moji metal prijatelji pa se navukao ...

Ich bin kein Mensch, ich bin kein Tier, ich bin ein Panzer-Grenadier!
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 14/07/2022 : 21:22:06  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

Bila je to kazeta cijela izlijepljena onom smedjom selotejp trakom, a na njoj je pisalo samo V.D.G.G. Stariji brat od frenda ju je nabavio nekim mracnim kanalima od nekog teskog narkomana.


Biće van prvi put da besplatno, pa kad ste se navukli počea tražit pare?

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11158 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 14/07/2022 : 21:50:11  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by Chief Warhead

Neki stari pankeri iz kraja u svojoj kolekciji imali po jednu TDK-D kasetu, a na njojzi Venom - Black Metal i Exploited - Troops of Tomorrow (to se kasnije pregazilo sa Horror Epics). Venom mi najduže bio omiljen bend, a i Exploited uvek tu negde. Tako se ozbiljnije krenulo sa metalom i pankom.
Pre toga seko vene na Dejvida Bouvija i Igi Popa, za to krivim prvu komšinicu.



Jel se slušalo ovo?




Naravno, odličan bend.
Doktore, pomagaj!

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 14/07/2022 : 22:35:34  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

Najdraža ha. Recimo jedna od najdražih na koju san i danas navučen(iako manje) MDB . Bilo je to pred nekih 25 godina kraj 96. ili početak 97. kaže meni najbolji prika (nažalost pokojni ),jedan moj prijatelj iz razreda isto sluša metal (tad san bija na Metallici,Sepulturi,Maidenu) ajde s menom do njega pa vidi ,možda šta nađeš pa presnimi. I dođosmo mi do tog lika (taj je nažalost isto pokojni ),upoznamo se a ovaj ima gomilu kazeta svega i svačeg od metala.
I tako presnimimo nešto i dođen nazad kući i slušan . Čin san čuja The Cry of Mankind oduševija san se. ta mi je vjerovatno u top 5 pisama po slušanosti u cilon životu.

Nedugo san nabavija i CD tog albuma The Angel and the Dark River (20.08.1997. eto skoro 25 punih godina kako vrime leti). A uskoro i ostale albume.


Jaro dragi oki tebe sve umrli

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

mezzano
Senior Member



Serbia
1241 Posts

Member since 26/06/2007

Posted - 14/07/2022 : 22:36:36  Show Profile Show Extended Profile  Send mezzano a Private Message  Reply with Quote
Kao osnovac tamo negde 1991-1992, otprilike, sam od sestre dobio na slušanje nekoliko kaseta (tada se na taj način dolazilo do muzike), od koji su mi se najviše dopala Iron Maiden - Seventh son of a seventh son. Tako sam otkrio svet metala i roka. Te godine, sam bio na moru sa roditeljima u Petrovac u Crnoj Gori, i tamo kupio "Crni" album od Metalike, pa mi se to još više posvidelo. Ta dva benda i dan danas slušam, ali uglavnom starije albume. Nakon toga sam došao do nekog članka o Nirvani, i nabavio njihov "Unpluged". To je označilo prelazak sa metala na grunge. Sve to je vodilo otkrivanju benda koji sada najviše slušam, a to je Radiohead.

Dakle, Iron Maiden > Metallica > Nirvana > Pearl Jam > Radiohead, to je su moji omiljeni bendovi. Naravno pored nhih slušam/slušao sam još gomilu drugih, koje isto volim i sad da preslušam, a pre svih AIC, Linkin Park, Nightwish, Sonc Youth, Korn, Smashing Pumpkins...
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 15/07/2022 : 08:46:45  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

Najdraža ha. Recimo jedna od najdražih na koju san i danas navučen(iako manje) MDB . Bilo je to pred nekih 25 godina kraj 96. ili početak 97. kaže meni najbolji prika (nažalost pokojni ),jedan moj prijatelj iz razreda isto sluša metal (tad san bija na Metallici,Sepulturi,Maidenu) ajde s menom do njega pa vidi ,možda šta nađeš pa presnimi. I dođosmo mi do tog lika (taj je nažalost isto pokojni ),upoznamo se a ovaj ima gomilu kazeta svega i svačeg od metala.
I tako presnimimo nešto i dođen nazad kući i slušan . Čin san čuja The Cry of Mankind oduševija san se. ta mi je vjerovatno u top 5 pisama po slušanosti u cilon životu.

Nedugo san nabavija i CD tog albuma The Angel and the Dark River (20.08.1997. eto skoro 25 punih godina kako vrime leti). A uskoro i ostale albume.


Interesantan izbor. Mislin da si prvi čovik kojega znan da mu je MDB najdraži bend.
Metal je početkon devedesetih otiša u nekoliko smjerova, a meni se nije svidija ni jedan.
Onu nesritnu Metallicu neću ni spominjat.
Pojavija se Doom. MDB, Cathedral,Tiamat, Anathema.
Sporo, depresivno.
Pojavija se dječji Death metal. Bendovi tipa Cannibal corpse i Deicide.
Sotona, krv,criva, i te puberteske šeme, a iz puberteta san taman izaša.
Pojavila se Pantera. Ajme meni. Onaj pari da će se posrat dok piva. Isti Thopmson.

Sredinon devedesetih san odjeba pokušaje slušanja novih bendova, i sa 19-20 godina skužija da više ništa nevalja.
Pametan san bija sa 19-20. Pametniji nego sad.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!

Edited by - NESVRSTANI on 15/07/2022 08:47:24
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4092 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 15/07/2022 : 13:11:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Nesvrstani, koje godine je izašao zadnji metal album koji ti se svidio? :)

Lwood nije prvi koga znam da obožava MDB ali slažem se da je to prilično bizaran izbor.
Ja već godinama ne mogu čuti niti jedan album od MDBa, Tiamata, Anatheme itd... Čak me i Paradise Lost deprimira na loš način. Neke stvari jednostavno prerasteš kad te popusti teenage angst/melankonija ali tradicionalni doom valja uvijek. Solitude Aeturnus, Reverend Bizarre i Count Raven čisto sumnjam da će me ikad popustiti.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15620 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 15/07/2022 : 13:25:20  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cromwell

Nesvrstani, koje godine je izašao zadnji metal album koji ti se svidio? :)

Lwood nije prvi koga znam da obožava MDB ali slažem se da je to prilično bizaran izbor.
Ja već godinama ne mogu čuti niti jedan album od MDBa, Tiamata, Anatheme itd... Čak me i Paradise Lost deprimira na loš način. Neke stvari jednostavno prerasteš kad te popusti teenage angst/melankonija ali tradicionalni doom valja uvijek. Solitude Aeturnus, Reverend Bizarre i Count Raven čisto sumnjam da će me ikad popustiti.



To je meni sa Saxonom, Judasom, Acceptom, Maidenima... nikad los album, a stalno ih izbacuju. NWOBHM nikad ne staje osim kad umres kao Lemmy, Dio...

Kad spominjes, Paradise Lost mi je rak rana. Dracinian jedan od najboljih albuma ikad, ne samo u Metalu, a vidi ih danas...
Cak su mi i uzivo bili u kurcu kad sam ih gledao. Napunili set listu pizdarijama sa zadnjih albuma koji nista ne valjaju.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 15/07/2022 : 13:28:08  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cromwell

Nesvrstani, koje godine je izašao zadnji metal album koji ti se svidio? :)

Lwood nije prvi koga znam da obožava MDB ali slažem se da je to prilično bizaran izbor.
Ja već godinama ne mogu čuti niti jedan album od MDBa, Tiamata, Anatheme itd... Čak me i Paradise Lost deprimira na loš način. Neke stvari jednostavno prerasteš kad te popusti teenage angst/melankonija ali tradicionalni doom valja uvijek. Solitude Aeturnus, Reverend Bizarre i Count Raven čisto sumnjam da će me ikad popustiti.


Divine intervention, znači 1994.
S tin da ako samo na thrash mislin, i taj Divine intervention je ka neki pusti otok. Prije njega baren 4 godine od zadnjeg dobrog thrash albuma, nakon toga ništa.
Taj početak devedesetih mi je ona prva generacija Death metal bendova bila dobra. Obituary, Death, Pestilence, Entombed, Dismember, Morbid angel. Napalm death ka crossover DMa i grindea mi je bija top.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!

Edited by - NESVRSTANI on 15/07/2022 14:18:08
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7658 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 15/07/2022 : 13:35:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by Tonto

Bila je to kazeta cijela izlijepljena onom smedjom selotejp trakom, a na njoj je pisalo samo V.D.G.G. Stariji brat od frenda ju je nabavio nekim mracnim kanalima od nekog teskog narkomana.


Biće van prvi put da besplatno, pa kad ste se navukli počea tražit pare?

Nisi daleko.... i onda bi bija proda i mater i cacu za novu dozu. Godine su prosle dok se nismo dokopali nekog drugog albuma.

...bila je to ljubav na prvi ton.


The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4092 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 16/07/2022 : 10:42:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
@ivanl: Je, Draconian je i meni bio 20 godina vjerojatno jedan od najboljih albuma ikad, ali prošle godine sam ga pokušao slušat i ugasio nakon 10 minuta. Baca me u neko loše stanje iako uopće nije depresivan, prije melankoličan- čemu sam povremeno sklon i obično mi paše.
Nešto se promijenilo, koćegaznat.
Bio i na koncertu i bilo mi je ok, čak lovio autograme za Draconian ali sve skupa ništa nezaboravno. I da nisam išao bilo bi mi svejedno.

quote:
Originally posted by NESVRSTANI
Divine intervention, znači 1994.
S tin da ako samo na thrash mislin, i taj Divine intervention je ka neki pusti otok. Prije njega baren 4 godine od zadnjeg dobrog thrash albuma, nakon toga ništa.


Bome, ranije nego što sam očekivao, ali nije da te ne razumijem. Budući da sam ja počeo krajem devedesetih znam kakvo je to usrano doba bilo za metal (čast izuzecima). Ipak, zadnjih desetak godina je metal opet živ kao i u osamdesetima i stvarno ima gomila izuzetno kvalitetnih bendova koje je šteta propustiti. Naravno, u "undergroundu", koliko god ta riječ zvučala glupo za današnje pojmove. :)
Od nedavno razmjenjujem kvazi kazetne mp3 kompilacije sa prijateljem iz djetinjstva i ako imaš volje mogu i tebi napravit jednu i šibnut na dropbox ili di oćeš. Ali moraš obećat da ćeš poslušat.
Ako ti se ne da, nemaš potrebu i ne zanima te - isto ok.
Al si onda obični penzioner i odi si van na na balote u čarapama i japankama!

btw: Tapping the Vein ništa? Previše bassasto?

Bok, kako si.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15620 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 16/07/2022 : 11:16:18  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Je, Draconian Time je upravo najvise melankolican kako si kazao. I meni nosi taj stih, ali je i dubok, crn, snazan, ravnomjerno nosi sklad cijelog trajanja albuma. 'Vozi' bez 'skretanja' ne 'osvrce' se dok ne stane...
Ja ga jako puno koristim za solo slusanje, (inace jako puno pustam i slazem ekipi glazbu, kazu da me dobro ide)
To je jedan od onih jedinstvenih albuma koji nikad ne gube svjezinu, (bar meni), uz bok albumcina koji mi stalno pomazu u zivotu, tipa; Black Sabbath/Heaven and Hell, Pink Floyd/Animals, Doors/L.A. Woman, Azra/Filigranski Plocnici, Nick Cave/No More Shall We Part... da ne nabrajam tu cijelu stranicu. Oni albumi koji mi pomazu u kojim vec razlicitim trenucima, srece, tuge, kad treba razmisliti ili se umiriti, sto god...
Uglavnom, jos me dan danas puni i snagom i emocijama, kako tekstom tako i glazbom. Draconian Time mi je jedan od najdrazih.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!

Edited by - ivanl on 16/07/2022 11:19:24
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 16/07/2022 : 12:15:25  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cromwell

@ivanl: Je, Draconian je i meni bio 20 godina vjerojatno jedan od najboljih albuma ikad, ali prošle godine sam ga pokušao slušat i ugasio nakon 10 minuta. Baca me u neko loše stanje iako uopće nije depresivan, prije melankoličan- čemu sam povremeno sklon i obično mi paše.
Nešto se promijenilo, koćegaznat.
Bio i na koncertu i bilo mi je ok, čak lovio autograme za Draconian ali sve skupa ništa nezaboravno. I da nisam išao bilo bi mi svejedno.

quote:
Originally posted by NESVRSTANI
Divine intervention, znači 1994.
S tin da ako samo na thrash mislin, i taj Divine intervention je ka neki pusti otok. Prije njega baren 4 godine od zadnjeg dobrog thrash albuma, nakon toga ništa.


Bome, ranije nego što sam očekivao, ali nije da te ne razumijem. Budući da sam ja počeo krajem devedesetih znam kakvo je to usrano doba bilo za metal (čast izuzecima). Ipak, zadnjih desetak godina je metal opet živ kao i u osamdesetima i stvarno ima gomila izuzetno kvalitetnih bendova koje je šteta propustiti. Naravno, u "undergroundu", koliko god ta riječ zvučala glupo za današnje pojmove. :)
Od nedavno razmjenjujem kvazi kazetne mp3 kompilacije sa prijateljem iz djetinjstva i ako imaš volje mogu i tebi napravit jednu i šibnut na dropbox ili di oćeš. Ali moraš obećat da ćeš poslušat.
Ako ti se ne da, nemaš potrebu i ne zanima te - isto ok.
Al si onda obični penzioner i odi si van na na balote u čarapama i japankama!

btw: Tapping the Vein ništa? Previše bassasto?


Ma 4 godine od Divine intervention je poprilično paušalno.
Odličan mi je Sodom. Oni su isto uspili ostat dobri u devedesetima.
Šta se kompilacije tiče, može.
Samo ćeš mi morat objasnit kako i šta.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!

Edited by - NESVRSTANI on 16/07/2022 12:21:35
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4092 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 17/07/2022 : 10:55:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Super! Trebam malo prerovat po bilješkama ali znam sigurno barem 5-6 novijih thrash stvari/albuma u relativno klasičnom stilu koji po mom mišljenju vrijede i zbog riffljanja i pristupa i autentičnog zvuka; koji u mainstreamu u pravilu fali. Inače bolje poznajem black/thrash jer sam slab na rani Bathory pa sam konstantno u potrazi za copycatsima ali ljeto mi je uvijek rezervirano za izvornu trešeriju. :D
Javim na p.m. kad složim...

Bok, kako si.

Edited by - Cromwell on 17/07/2022 10:56:50
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3648 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 17/07/2022 : 13:55:47  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
Do svog omiljenog benda sam došao na dosta nelogičan i obrnut način.
2011. sam na radiju čuo jako dobru pjesmu te čuo da ju je izbacio solo projekt čiji je nositelj Noel Gallagher. Pošto sam tada bio dosta glazbeno neuk i tek otkrivao najbolje od glazbe, nisam ni slutio da je to bio kreativni mozak iza legendarnog benda Oasis.
I tako slušajući i istražujući, došao sam do njegovih uradak s Oasisom, gdje je napisao 90% njihovih pjesama, od 1994. do 1996. imao nevjerojatnu slavu u Engleskoj i živio pravi rockstar život.
Nažalost nikad ih nisam, a očito ni neću čuti uživo, ali i dan danas on i brat Liam imaju vrlo dobre solo karijere, tako da i to je nešto.
Prva dva albuma su antologijska, dalje je kvaliteta malo popustila, ali pred kraj postojanja su ponovno izvukli neke dragulje. Nisu baš najkvalitetniji bend koji znam, ali imaju mi ono nešto zbog čega ih izrazito volim i cijenim.
Naravno, u tim godinama sam otkrio i još neke od danas najdražih bendova pa su tu Strokesi, Monkeysi, Beatlesi, Peppersi, U2 itd.

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7302 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 18/07/2022 : 21:34:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message  Reply with Quote
bila je 1995. bilo je to vrijeme kada je MTV suvereno vladao, kada je rock bio na vrhuncu, sa svim podžanrovima koji su se počeli da proizlaze iz njega. i pojavila se ta pjesma STUPID GIRL koja je zvučala toliko drugačije od svega što se tada, ali i još uvijek sada, moglo i može ćuti. i taj jeftini ali efektni videospot prepun kričavih boja i kontrasta. sve je to zvučalo nevjerovatno, da bi zatim na scenu stupila antologijska ONLY HAPPY WHEN IT RAINS sa jednakim zvukom koji je bio i rock, i funk, i punk, i tehno, i elektronika popračen ponovno jednako kontrastnim i intenzivnim videospotom. band se, naravno, zvao GARBAGE. meni sasvim dovoljno da postanem hard core obožavatelj. legendarni producent/glazbenik butch vig i karizmatična pjevačica sa prepoznatljivim vokalom shirley manson = uspjeh. godinama vjerni prepoznatljivom zvuku, bez večih oscilacija u glazbenom opusu... ne toliko komercijalni kao prije ali još uvijek going strong i još uvijek respektabilni.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 19/07/2022 : 10:38:38  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by lwood

Najdraža ha. Recimo jedna od najdražih na koju san i danas navučen(iako manje) MDB . Bilo je to pred nekih 25 godina kraj 96. ili početak 97. kaže meni najbolji prika (nažalost pokojni ),jedan moj prijatelj iz razreda isto sluša metal (tad san bija na Metallici,Sepulturi,Maidenu) ajde s menom do njega pa vidi ,možda šta nađeš pa presnimi. I dođosmo mi do tog lika (taj je nažalost isto pokojni ),upoznamo se a ovaj ima gomilu kazeta svega i svačeg od metala.
I tako presnimimo nešto i dođen nazad kući i slušan . Čin san čuja The Cry of Mankind oduševija san se. ta mi je vjerovatno u top 5 pisama po slušanosti u cilon životu.

Nedugo san nabavija i CD tog albuma The Angel and the Dark River (20.08.1997. eto skoro 25 punih godina kako vrime leti). A uskoro i ostale albume.


Interesantan izbor. Mislin da si prvi čovik kojega znan da mu je MDB najdraži bend.
Metal je početkon devedesetih otiša u nekoliko smjerova, a meni se nije svidija ni jedan.
Onu nesritnu Metallicu neću ni spominjat.
Pojavija se Doom. MDB, Cathedral,Tiamat, Anathema.
Sporo, depresivno.
Pojavija se dječji Death metal. Bendovi tipa Cannibal corpse i Deicide.
Sotona, krv,criva, i te puberteske šeme, a iz puberteta san taman izaša.
Pojavila se Pantera. Ajme meni. Onaj pari da će se posrat dok piva. Isti Thopmson.

Sredinon devedesetih san odjeba pokušaje slušanja novih bendova, i sa 19-20 godina skužija da više ništa nevalja.
Pametan san bija sa 19-20. Pametniji nego sad.

To ti je stvar navike i recimo da nesto upadne bas u neki trenutak. Meni osin MDB se prakticki nista drugo nije svidjalo iz tog doom djira.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 19/07/2022 : 10:41:00  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kiky

bila je 1995. bilo je to vrijeme kada je MTV suvereno vladao, kada je rock bio na vrhuncu, sa svim podžanrovima koji su se počeli da proizlaze iz njega. i pojavila se ta pjesma STUPID GIRL koja je zvučala toliko drugačije od svega što se tada, ali i još uvijek sada, moglo i može ćuti. i taj jeftini ali efektni videospot prepun kričavih boja i kontrasta. sve je to zvučalo nevjerovatno, da bi zatim na scenu stupila antologijska ONLY HAPPY WHEN IT RAINS sa jednakim zvukom koji je bio i rock, i funk, i punk, i tehno, i elektronika popračen ponovno jednako kontrastnim i intenzivnim videospotom. band se, naravno, zvao GARBAGE. meni sasvim dovoljno da postanem hard core obožavatelj. legendarni producent/glazbenik butch vig i karizmatična pjevačica sa prepoznatljivim vokalom shirley manson = uspjeh. godinama vjerni prepoznatljivom zvuku, bez večih oscilacija u glazbenom opusu... ne toliko komercijalni kao prije ali još uvijek going strong i još uvijek respektabilni.

Garbage je legendarna grupa . Malo su posustali nakon prva 2 albuma . 3.i4. Su slabiji al nakon toga iduca 3 albuma su bas odlicna.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2614 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 20/07/2022 : 17:08:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
Pretpostavljam da je ekipi koja je odrasla sa streamingom i mogućnošću da čuje bilo koju pjesmu kad hoće, čudno čitati o ne tako davnim vremenima kad je bilo gotovo nemoguće doći do nekog albuma ili poslušati pjesmu koju bi želio.

Prva priča, ljeto 80. u Zadru, između 4. i 5. razreda. Dosađujem se jer moji nekoliko godina stariji bratići s kojima se obično družim preko ljeta rade svoj prvi ljetni posao (srednjoškolci su i istovaruju soju u luci). Sve se promijenilo kad su prvu plaću potrošili na gramofon i nekoliko ploča. Sjećam se Dugmeta i Doživjeti stotu, Prljavaca i Crno-bijelog svijeta, Metka i Morskog psa, ali meni su najveće otkriće bile Crvena i Plava kompilacija Beatlesa. Doslovce ne znam koliko desetaka (stotina?) puta sam preslušao te albume.

Druga priča, školska ekskurzija u Kumrovac, godina je 82. ili 83. Kupio sam na nekom štandu kazetu Azra Singl Ploče 1979-1982. To je bila prva kazeta koju sam sam kupio od džeparca. Iako više ne mislim da je Azra najbolji domaći band ikad (mislim da su to ipak Majke), to mi je najdraži album/kompilacija koji imam.

Treća priča, bratići me vode kao klinca na koncerte Filma i Idola. Ni sad mi nije jasno kako su me roditelji pustili. Film je bio dosta dobar, ali s Idolima sam bio oduševljen. Novi val rules.
Nažalost, brzo nakon toga, na koncertu Riblje čorbe u Zagrebu pogiba jedna mlada djevojka i roditelji me više ne puštaju na koncerte (negdje do 3. srednje). To sam djelomično nadoknadio s Muzičkom omladinom. Na matinejama u Domu sportova sam pogledao većinu najpopularnijih grupa.

Četvrta priča, na TV-u je film Američki grafiti, fantastičan soundtrack, spominju se Buddy Holly i Beach Boys. Rockabilly i surf rock dolaze na listu za slušanje.

1984. počinje s radom Omladinski radio u Zagrebu (101). Oni su mi godinama bili izvor informacija o novim grupama. Tu otkrivam grupe koje su mi ostale važne sve ove godine, poput R.E.M. ili Beastie Boys.

Glazba se u to doba uglavnom dijelila na presnimljenim kazetama. Bilo je tu i mainstreama, ali i ruskih rockabilly bandova, speed metala (imam jednu trideset minutnu kazetu s 40+ pjesama 😊) ili elektropunk bandova popu DAF-a. Zadnja presnimljena kazeta koju sam dobio (93/94.) imala je na jednoj strani Big Country, a na drugoj strani Dookie od Green Daya. Big Country sam slušao u Zagrebu kao predgrupu Stonesima, a Green Day mi je sigurno u top 10 bandova. Na žalost nisam nikad bio na njihovom koncertu.

Zadnja relevantna priča je iz druge polovice 90-tih, oporavio sam se od rata, završio faks i zaposlio. Na prvi službeni put izvan Hrvatske (i prvi put izvan zemlje u skoro 10 godina) idem u Beč. Prva stvar koju sam napravio je odlazak u veliki music mega store. Kompletne dnevnice i dobar dio plaće (ne baš velike u to doba) sam potrošio na CD-ove. Prva stvar mi je bila kupiti sve što imaju od omiljene mi grupe The Clash, a imali su sve albume, a nakon toga …

Kako sam otkrio The Clash ili Springsteena ili Casha se ne sjećam. Vjerojatno sam ih prvi put čuo na radiju.

Go to Top of Page

Caleb
Advanced Member



Greece
16194 Posts

Member since 01/07/2008

Posted - 21/11/2022 : 22:49:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit Caleb's Homepage  Send Caleb a Private Message  Reply with Quote
Ja moram odvojiti pitanje na omiljeni domaci i strani band.

Majke sam prvi put u cuo u Metastazama (2008. ako se ne varam) i to onaj Unplugged koncert iz Tvornice. Kako tada nisam imao internet, iscimao sa ortaka da skine koncert. Meni je to i dan danas, nesto najbolje sto sam cuo... Nakon toga sam se upoznao sa pocecima grupe i ostalim albumima. Bare je inspiracija i jbna legenda.

Pearl Jam je omiljeni band, bez pogovora. Volim Grunge, generalno, Nirvanu, Audioslave, Alice in chains itd i cela ta subkultura u kombinaciji sa mestom nastanka zanra mi je super zanimljiva. Pokrece me i inspirise.
Prvo sto sam cuo od PJ je onaj MTV unplugged. Brate, kidalica. Alive mi je njihova najbolja stvar. Skoro sam nabavio Ten na vinilu, vrti se ploca bas cesto...

Preveo: Goran Krickovic, Tekst interpretirali: Ljubiša Bacic, Nada Blam, Miroslav Bijelic, Vlastimir Ðuza Stoiljkovic i Nikola Simic, Magnetoskop: Miroslav Nikolov, Ton majstor: Rihard Merc, Realizacija: Slavko Tatic
https://www.youtube.com/watch?v=TkE5VYffiR0
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
28981 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 22/11/2022 : 09:55:53  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
Bareta često vidim, živi u mom kvartu. Band zvuči svjetski od prvog dana, ali ipak je ono što su napravili do prvog raspada najbolje. Teško se odučiti koja je stvar naj, moji favoriti: Budi ponosan, Mene ne zanima, Ja sam budućnost, A ti još plaćeš...A tek laganice, balade, kako je to dobro!

Danas kad ima ime je okupio vrhunski band, ali nema više toliko žestokih stvari, ali svejedno vrhusnka glazba! Bare je legenda!

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 22/11/2022 : 10:10:42  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tex2

Bareta često vidim, živi u mom kvartu. Band zvuči svjetski od prvog dana, ali ipak je ono što su napravili do prvog raspada najbolje. Teško se odučiti koja je stvar naj, moji favoriti: Budi ponosan, Mene ne zanima, Ja sam budućnost, A ti još plaćeš...A tek laganice, balade, kako je to dobro!

Danas kad ima ime je okupio vrhunski band, ali nema više toliko žestokih stvari, ali svejedno vrhusnka glazba! Bare je legenda!



Mene ne zanima i A ti još plačeš su stvari napravljene nakon prvog većeg raspada (bilo je i još nekoliko "manjih" raspada prije)
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 22/11/2022 : 11:02:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Majke su govno uživo već 10ak godina... Na 3 njihova koncerta sam bio u zadnjih 10 godina i svaki je bio loš.
Te priče "Bare legenda, Bare jedini roker koji se nije prodao", jebeš sve to kad je loš i kad ne valja uživo.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 22/11/2022 : 11:04:09  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
Meni su Majke uživo u drugoj polovici devedesetih bile lošnjikave.
Nerado priznajen da su mi bolji na albumima nego uživo u tome periodu.
Majke su mi za nijansu draže od Partibrejkersa, ali Partibrejkersi ih jedu uživo.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 22/11/2022 : 11:22:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Da da, slažem se, Partibrejkersi uživo su prava pravcata mašina.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000