forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Orka 55 - Siva kronika
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

Tonto
Advanced Member



7765 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 20/07/2022 : 13:50:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by malimarinko

quote:
Originally posted by Tonto

quote:
Originally posted by Tunguska
Koji je kafić?

Lotus.



Plati li Jere piće pod stare dane?

Ako imas dekolte i minicu...

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10117 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 20/07/2022 : 14:48:05  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

quote:
Originally posted by malimarinko

quote:
Originally posted by Tonto

quote:
Originally posted by Tunguska
Koji je kafić?

Lotus.



Plati li Jere piće pod stare dane?

Ako imas dekolte i minicu...


Ništa to.
Ja san pravi Europejac. Uzmen račun, vidin koliko košta ono šta san popija, i toliko ostavin. Konobaru ne ostavljan ništa.


Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7765 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 20/07/2022 : 15:05:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Nisi ti jedini jere na svitu, misli na mog sefa.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7874 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 20/07/2022 : 15:06:07  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by Tunguska

quote:
Originally posted by Tonto

Kome je na ruku i koga interesira potpisujem u kaficu.



https://ezadar.net.hr/kultura/4259886/zadarski-likovnjak-marko-jacan-ilustrirao-strip-po-sceariju-darka-macana/

Koji je kafić?


Šetaš po Zadru, i kad čuješ Parni Valjak, tu si.



otprilike tako
i to da se vrti ona njihova honkitonkvumen s radnjom u sloveniji

inače, čestitam od srca i kupujem obavezno

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10117 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 20/07/2022 : 15:07:26  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

Nisi ti jedini jere na svitu, misli na mog sefa.


Ma skužija san da je neki lokalni Jere.
Zašto bi me neko koga neznan oslovljava imenon na forumu?

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2631 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 20/07/2022 : 15:51:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
Slijedeći tjedan sam u Zadru pa ću i ja navratiti s primjerkom za potpisivanje.
Valjda nas neće gazda početi izbacivati zbog stvaranja gužve :-)
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2631 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 29/07/2022 : 16:41:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
Siva kronika još nije stigla u zadarske knjižare, ali je Markos spasio stvar i kutija sa stripovima je stigla za manje od 48 sati iz Zagreba.
Ovo mi nije prvi susret sa ovim stripom, prije puno godina sam pročitao jednu priču u Strip reviji, ali to je bilo tako davno da sam se više sjećao dojmova nego samog stripa.
Svidio mi se strip i pročitao sam ga cijelog u jednoj sesiji. Mislim da je dojam bolji nakon što se pročita cijela knjiga jer neke trikovi iz Macanove scenarističko/mađioničarske radionice, koje bi u pojedinim pričama odvukle pažnju, ovako ostaju u službi šire priče. Usprkos manjim primjedbama, Macan mi je, kao i obično, još bolji u svojim domaćim pričama nego u BD tezgama.
Markov (Tontov) crtež smo svi na forumu upoznali i znamo njegovu kvalitetu. Izvrsno paše ovom stripu i samo pohvale za obavljeni posao. Vjerujem da se Macan neće naljutiti, ali sad kad pomislim na Kronike, mislim na strip Marka Jačana.
Tonta sam upoznao, ugodno pročakulao s njim i dobio posvetu na strip. Naravno da ga nisam pohvalio, da se ne umisli :-)
Iskreno se nadam da će se Siva kronika brzo rasprodati i da će Marko (i drugi hrvatski autori) imati još koji strip u Fibri . Siva kronika, Godišnjak i Martina Mjesec su mi uljepšali ovu stripovski godinu.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6925 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 31/07/2022 : 15:04:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Priče variraju od dobrih do još boljih, dok je crtež konstantno na visokoj razini i upečatljiv. Ništa, kad prođe sezona morat' ću se psihički pripremiti na Parni valjak i put Zadra.

Iznimno mi je drago vidjeti domaće radove u Fibrinom katalogu i nadam se da će ih biti sve više.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4118 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 31/07/2022 : 19:41:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Ovo je bogme iznenađenje. Većina čitatelja bi ugledavši naslovnicu očekivala klasičnu dozu domaćeg sivila i patetike, no to se ovdje (neobjašnjivo!) nije manifestiralo. Gotovo sve priče u albumu su nešto što bi svatko mogao smjestiti u svoje okruženje i sve su jednostavne (ali ne i prizemne), životne (ali bez intervencije u čitateljev stav). Macan je čak uspio obuzdati svoju rječitost i izostaviti netipične i anakrone riječi iz ove priče, što nekad radi u u stripovima i u prijevodima a ovdje je izostanak toga svakako pomogao "oživljavanju" likova. Sve je fino, pitko i nenametljivo - sve štima.

Što se crteža tiče - ja sam više linijaš ali i točkanje me često fascinira tako da su me i ovdje neki kadrovi zapanjili i dugo sam ih promatrao. Nisam brojao točkice btw.
Very cool stuff je epizoda s Francekom. Bizarno da istočkano djeluje ljepše i kvalitetnije od originalnih bista/kipova. Naša stvarnost.
Navodno i da je Tonto kradomice ubacio Van Der Graf Generator easter eggove u neku priču, ali za to bi trebalo preslušati cijelu diskografiju. Pa ko je hrabar i ima zalihu normabela nek krene na preslušavanje hehe. Zez

Na kraju svega- nije da nemam materijala za čitati ali stvarno mi je žao da nema toga još toga. Mislim da je ovo ispalo netipično dobro za domaće prilike!

Bok, kako si.
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5613 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 04/08/2022 : 18:01:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
Pročitao i ja, dobar strip ali nisam baš oduševljen. Čitat ću ga ponovo, pa ćemo vidjeti hoće li dojmovi biti bolji. Malo su mi čudno okarakterizirani likovi, scena seksa mi je totalno nelogična (ali neka je u stripu, sad će ga i anto nabviti :D). Epizoda s Tuđmanom je baš moćna, to mi je vrhunac Sive kronike.

Tontov crtež dobar, samo mislim da bi bolje izgledao na manjem formatu. Linije bi bile ispeglanije, a šrafure puno impresivnije. Ako bude reprinta (a nije nemoguće), nek se razmisli o Bonelli formatu.

Inače, čestitke Tontu na prvoj Fibri, iskreno mi je drago zbog njega i svaka čast Markosu na sve više domaćih stripova!

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25863 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 05/08/2022 : 17:09:35  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Koji je đir sa nekim bila kava toniranim stranicama pri kraju knjige?
Po meni bi bolje izgledalo da su sve stranice takve a ne bijele.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7765 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 06/08/2022 : 12:25:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Koji je đir sa nekim bila kava toniranim stranicama pri kraju knjige?
Po meni bi bolje izgledalo da su sve stranice takve a ne bijele.


bome ja to nisam primjetio. Ti imas neki poseban primjerak.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7765 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 06/08/2022 : 12:30:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Otvorim forum i vidim da je jaki ostavio post na topicu. Naivno pomislim da je komentirao strip, naravno da je komentirao papir.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25863 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 06/08/2022 : 13:54:44  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Naravno🙂
Ima 6,7 toniranih stranica pri kraju stripa;Čak ima slučajeva
da je na istom listu s jedne strane bijela a s druge žućkasta?
Znači nije tako planirano obda je greška u tiskari..triba opalit novi print😁

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

mmihoci
Average Member

945 Posts

Member since 01/02/2018

Posted - 06/08/2022 : 18:20:34  Show Profile Show Extended Profile  Send mmihoci a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Naravno🙂
Ima 6,7 toniranih stranica pri kraju stripa;Čak ima slučajeva
da je na istom listu s jedne strane bijela a s druge žućkasta?
Znači nije tako planirano obda je greška u tiskari..triba opalit novi print😁



Jel se to ti zajebavaš ili što?
Kode mene sve ok.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25863 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 06/08/2022 : 18:35:15  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Ne.
Očigledno je u tiskari nešto zeznuto.
Ali ionako te tonirane stranice izgledaju ljepše od bijelih

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25863 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 06/08/2022 : 18:44:23  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Stranice 82,83,90,91,94,95.
Nije prevelika razlika ali odmah se primjeti a još bolje golim okom nego li fotografijom.
[url=https://postimg.cc/G4gsVF4G][/url]

Ja sam fetišist papira!

Edited by - jaki on 06/08/2022 18:46:15
Go to Top of Page

mmihoci
Average Member

945 Posts

Member since 01/02/2018

Posted - 06/08/2022 : 19:37:06  Show Profile Show Extended Profile  Send mmihoci a Private Message  Reply with Quote
Ja to jednostavno ne vidim u svojem primjerku. Sve su mi jednako bijele. Nema nimalo žutila.

Edited by - mmihoci on 06/08/2022 19:40:43
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2631 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 06/08/2022 : 21:07:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
Nemam svoj primjerak trenutno kod sebe, ali vjerujem da bih primijetio razliku kad sam čitao.

Edited by - Ernie Pike on 06/08/2022 21:09:30
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6925 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 07/08/2022 : 11:58:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
I kod mene su sve stranice jednake.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25863 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 07/08/2022 : 12:28:24  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Triba pitat Renkyja🙂

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

verab
Senior Member

Croatia
2521 Posts

Member since 22/01/2015

Posted - 08/08/2022 : 19:22:14  Show Profile Show Extended Profile  Send verab a Private Message  Reply with Quote
uvalili su ti krš primjerak, baci ga (bez brige, mladjo će ga pronać i vratit u knjižnicu:))

i kod mene je boja ok. nema razlike.




Inače,
slažem se s Bevom, priča "Franjo" je kruna albuma, scenaristički, konceptualno i crtački. Smještanje radnje iza serije Franjinih spomenika, od krajnje diletantskih do akademskih čini "nevidljivu" radnju strahovito vidljivom, realnijom, emotivnijom. Kako se ono kaže? "Makni oku vidljivo i istina će ti postati kristalna"... tako nekako.

hejt, jal & rock 'n' roll
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25863 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 08/08/2022 : 20:04:25  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
A jebate po tvom primjerku ispada da u mene nije falinga u toniranim stranicama nego u bijelim😁
Znači,cili album osim tih 6 je na "krivim"listovima.😅

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

verab
Senior Member

Croatia
2521 Posts

Member since 22/01/2015

Posted - 08/08/2022 : 20:35:46  Show Profile Show Extended Profile  Send verab a Private Message  Reply with Quote
je, fotka je truba. nekidan sam nešto petljao i sjebao postavke, sad ne znam vratit kako je bilo. :)) morat ću dat kćeri da mi to sredi, tatina pametnica.

hejt, jal & rock 'n' roll
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25863 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 08/08/2022 : 21:33:07  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Ma pusti aparat..Jesu li stranice bijele ili malo tonirane?
Po slici izgledaju tvoje sve tonirane?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000