forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Orka 56 - Mrlja
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 15/07/2022 : 10:56:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


Ovo je priča o postarijoj gospođi što piše strašne bajke za djecu, o majci koja ne može govoriti i kćeri koja ne može prestati, o zloćudnome mačku, o skupljaču čuda sa šest prstiju na svakoj ruci, o divovskoj fosilnoj ptici, o krivotvoritelju što ga opsjedaju imena koja je stvorio te o tajni staroj kao svijet.

Orka 56 • Mrlja • 328 stranica • C/B • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Serge Lehman • Crtež Frederik Peeters • Prijevod Darko Macan • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 15.7.2022. • Cijena 170 Kn

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/orka-56-mrlja/800/

Trouble will find me

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 15/07/2022 : 11:39:19  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Vidjet cemo...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 15/07/2022 : 18:03:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Hm, ipak je Peeters... mada jos nisam 100% prelomio. Ovaj ide u onaj dio "kada sam tamo vidjet cu" (a onda ionako uzmem :D).



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 15/07/2022 : 20:56:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Iznenađujuće dobar strip.

Trouble will find me
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 17/07/2022 : 13:28:45  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Frederik Piters=masthevuša

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Chui
Average Member



924 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 12/08/2022 : 02:26:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
Evo pao je i četvrti strip na godišnjem Mrlja. Veliki sam fan Peetersa, posebice Kome i Aame. Ovdje Peeters samo crta, a crta predivno, obožavam njegov stil. Cijela atmosfera stripa pogotovo kišovitog Pariza je odlično vizualizirana. Priču potpisuje Lehman i zanimljiva je i dobra mada ne baš toliko zanimljiva kao Peetersovi ludi i maštoviti scenariji. Stalno sam očekivao da se nešto luđe mora desiti kad je Peeters postavio takve standarde. Svejedno treba pročitati pa vidjeti kako će kome sjesti, meni je za 4/5.
Dodatak: na drugo čitanje sam sve još bolje pohvatao pa bih se ispravio u ocjeni i podignuo je na 4.5/5. Hm ubuduće neću niš komentirati dok ne pročitam dva puta haha istaknuo bih u stripu genijalno napravljen lik Betty Singer. I cijeli tekst je odličan, Macan super preveo. Ostaje u kolekciji

Edited by - Chui on 13/08/2022 11:21:59
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 14/08/2022 : 16:51:22  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Iznenađujuće dobar strip.


+1

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 14/08/2022 : 17:04:20  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Dobro,od Frederika Pitersa (Koma,Aama,Kule od peska,Pahiderm,Plave pilule,Miris gladnih dečaka) imam velika očekivanja,pogotovu kad nije samo on scenarista (osim u slučaju Dečaka),ali mislio sam da će ovde biti neka majndfak završnica gde će priča biti donekle nedorečena,što nije slučaj.

Serž Leman i F.Piters nam daju sjajan triler sa elementima fantastike i misterije.Priča ima glavu i rep,i sa fenomanelnim dijalozima - čudo kako sve to teče neverovatno lako,ni u sekundi se ne može reći da je nešto usiljeno,neprirodno.Osim sjajnog scenarija,kod koga se mora i malo pomučiti da se pohvataju svi konci,ali ne preterano,tu je i bravurozni (barem za mene) Pitersov crtež.

Sve u svemu,gromovita 5/5, obavezno štivo za kolekciju kome ću se vraćati ponovo.

*na bedeteci piše da scenario poptpisuju i Leman i Piters,kod Fibre samo Leman - ko je u pravu?

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 14/08/2022 : 17:06:22  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
ovo može sledeće od FP:
https://www.bedetheque.com/BD-RG-INT-Integrale-165655.html

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Chui
Average Member



924 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 15/08/2022 : 17:10:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto


Osim sjajnog scenarija,kod koga se mora i malo pomučiti da se pohvataju svi konci,ali ne preterano,


Vezano za ovo Mrlja mi je potvrdila ono što sam već i prije znao al nekako izgorim od želje da što prije pročitam a to je da ne smijem čitati strip umoran ili na večer.
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3429 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 04/09/2022 : 22:11:52  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Zanimljiva kombinacija fantastike i misterije koja te tera da čitaš dalje kako bi saznao širu sliku, upareno sa sjajnim Petersovim crtežom. Početak mi je bio sjajan, ali kako se priča približavala kraju ostao sam pomalo razočaran i zapitao se, zar je to sve? Priča je jednolinijska, sve kockice se na kraju poslože i sam kraj je za neka moja shvatanja previše limunada, pogotovo uzimajući u obzir kako su se završavali neki drugi Petersovi radovi. Pogotovo me razočarala borba na kraju stripa. Iskreno očekivao sam drugačiji tip stripa i malo više ludila, ali ovde se ipak dobije nešto drugačije. Mrlja je više za one koji vole kada se misterija u potpunosti objasni na kraju i gde ništa ne ostane nerazjašnjeno.

Rekao bih je ovo netipičan Petersov rad u odnosu na njegove dosadašnje radove objavljene u regionu, jer ovde nema uobičajenih mindfuck momenata na kraju koji krase njegove druge radove. Nije ovo loše naravno, ali nekako kako se misterija rešila nemam neku želju da se ponovo vraćam ovom stripu.
Go to Top of Page

borg
Senior Member



Serbia
1671 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 13/10/2022 : 20:13:42  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
Ja bih rekao u stilu solidnih epizoda Šerlok Holmsa. Ja sam tek pred kraj naslutio kakav će biti kraj. Što je veliki plus. Priča vozi na tri koloseka, i ne znaš kojim će putem dalje krenuti. Razrešenje misterije mi je olakšanje za mozak (za razliku od nekih drugih njegovih radova, ne ponovile mi se Kule od peska).
Zanimljivo, zarazno štivo. Svakako preporuka za čitanje.

Marko, jel ovo "i" moralo da bude nedonošče? Nisi mogao da ga staviš u ravan sa ostalim slovima sa kvačicama? Nerviralo me sve vreme čitanja.


Resistance is futile.
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
14933 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 13/10/2022 : 22:56:21  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
Mrlja ili Žvrlja pitanje je sad

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 13/10/2022 : 23:57:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by borg

Ja bih rekao u stilu solidnih epizoda Šerlok Holmsa. Ja sam tek pred kraj naslutio kakav će biti kraj. Što je veliki plus. Priča vozi na tri koloseka, i ne znaš kojim će putem dalje krenuti. Razrešenje misterije mi je olakšanje za mozak (za razliku od nekih drugih njegovih radova, ne ponovile mi se Kule od peska).
Zanimljivo, zarazno štivo. Svakako preporuka za čitanje.

Marko, jel ovo "i" moralo da bude nedonošče? Nisi mogao da ga staviš u ravan sa ostalim slovima sa kvačicama? Nerviralo me sve vreme čitanja.




To je Peetersov font kojem sam ja samo dodao naše čćšđž. Nisam htio mijenjati to i, već kad ga je on tako htio, neka mu bude, iako razumijem da te smeta.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 13/10/2022 : 23:59:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Više me nervira kako sam katastrofalno loše prelomio ovaj prvi oblačić, ovo "što" je moralo ići u drugi red itd itd. Mislim da moram smanjiti broj izdanja jer ovakvi mi se glupi propusti ne bi smjeli dešavati.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 14/10/2022 : 06:32:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Više me nervira kako sam katastrofalno loše prelomio ovaj prvi oblačić, ovo "što" je moralo ići u drugi red itd itd. Mislim da moram smanjiti broj izdanja jer ovakvi mi se glupi propusti ne bi smjeli dešavati.


Slažem se.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 14/10/2022 : 09:53:56  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by Markos

Više me nervira kako sam katastrofalno loše prelomio ovaj prvi oblačić, ovo "što" je moralo ići u drugi red itd itd. Mislim da moram smanjiti broj izdanja jer ovakvi mi se glupi propusti ne bi smjeli dešavati.


Slažem se.





+1 i od mene. Ali ozbiljno, baš previše toga izlazi.
Znam da uvijek ima nezasitnih ljudi koji bi najradije valjda 500 izdanja po izdavaču, ali ima i nas suprotnih...

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

DzekDenijels
Senior Member



Serbia
2329 Posts

Member since 26/07/2009

Posted - 14/10/2022 : 23:01:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit DzekDenijels's Homepage  Send DzekDenijels a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by Markos

Više me nervira kako sam katastrofalno loše prelomio ovaj prvi oblačić, ovo "što" je moralo ići u drugi red itd itd. Mislim da moram smanjiti broj izdanja jer ovakvi mi se glupi propusti ne bi smjeli dešavati.


Slažem se.


Ne slažem se.
Manje više za reč koja je mogla da ide u drugi red, ali za smanjivanje broja izdanja nikako.
Za ovakav broj kvalitetnih izdanja koje radi Fibra imam samo jednu reč: FENOMENALNO...

Carpe diem
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 14/10/2022 : 23:17:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Pa ono, očito se s razlogom spominje smanjenje.
Ako kvaliteta pati zbog količine, onda je bolje smanjiti količinu.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 15/10/2022 : 00:16:14  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DzekDenijels

quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by Markos

Više me nervira kako sam katastrofalno loše prelomio ovaj prvi oblačić, ovo "što" je moralo ići u drugi red itd itd. Mislim da moram smanjiti broj izdanja jer ovakvi mi se glupi propusti ne bi smjeli dešavati.


Slažem se.


Ne slažem se.
Manje više za reč koja je mogla da ide u drugi red, ali za smanjivanje broja izdanja nikako.
Za ovakav broj kvalitetnih izdanja koje radi Fibra imam samo jednu reč: FENOMENALNO...


normalno da se ne slažem - udri još jače.
ubaci i neki američki novinski (al probrano,best of varijanta),te pojačaj novotalasne (al ih obavezno guraj u kolorke,bolje će se prodavati (sve je više kompletista))

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 19/11/2022 : 17:16:37  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Pročitao sam i Mrlju.
Meni se svidjelo što stvarno nisam skužio priču unaprijed nego baš kada su autori htjeli što je meni veliki plus.
Bilo mi je napeto do zadnje strane i slistio sam ga popodne u šutu.
Još me jedna scena iz stripa sjetila da sam vulkanizeru pustio probešune gumu u ponedjeljak i potpuno zaboravio na nju(doduše, ležim doma bolestan od pon). :D
Crtež je odličan, jako atmosferičan i dosta živahan, a posebno mi se sviđa što je c/b.
Sve u svemu još jedan odličan strip.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 20/11/2022 : 21:19:04  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Odlična je Mrlja! Priča je kao iz neke prosječne, banalne epizode Dilan Doga ali je scenarij super. Radnja i likovi se razvijaju prirodno, organski, baš ožive u stripu, kroz sitne detalje, pažljivo dočaranu okolinu, kroz usporavanja u priči da se osjeti atmosfera..

Crtež je isto mrak, oduševio me Peeters ovdje. Do sad sam ga viđao malo jednostavnijeg (kao u Plavim pilulama) ili obojenog, kao u Aami ili Komi, a ovdje je raskošan, crno bijeli, ful detaljan, s puno kontrasta.

Možda mi je završni obračun malo antiklimaktičan, ili kad se cijela ta tajna razotkrije, ali to su samo male zamjerke jer strip funkcionira izvanredno. Veliko je zadovoljstvo imati ovako kul strip na kišni vikend i onda ga lagano čitati dok je vani noć i kiša.
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4091 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 06/12/2022 : 13:41:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Slažem se s komentarima, ovo je ko Bonelli i u više navrata me podsjetilo na Simeonijevu Vješticu. Atmosfera je sjajna i srećom tempirao sam si čitanje da bude prigodno s prognozom vani tako da mi je sjelo ko šamar budali. :) Vidim da neki nisu sve shvatili na prvu ali pripisujem to padu koncentracije jer nema tu nekih pretjeranih mozgalica i meni je bilo vrlo jednostavno pratiti radnju osim nekoliko iznenadnih tranzicija iz uvjetno rečeno "realističnog" u nadrealno. Rasplet je totalno Zagorovski!!! Za istaknuti je i odlična karakterizacija likova, ponajprije majke i kćeri ali imam zamjerku za Maxa koji baš vrišti (krešti?hehe) za malim produbljivanjem mitologije. Onaj okultni napaljenković sa šest prstiju je također mogao dobiti malo dužu minutažu. Mačak je đubre.
Crtež jako dobar i Peetersu baš odgovara ovaj monokromatski "kolor" i imam osjećaj da je baš jako dobio na gostoći i punini a samim time i bolje dočarao atmosferu. Na ranijim radovima mi je bio također dobar ali uvijek mi je tu falilo nešto.

8/10

Bok, kako si.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 11/12/2022 : 02:56:26  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Dobra je Mrlja.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

petarStripovi10
Senior Member

Croatia
1050 Posts

Member since 03/12/2014

Posted - 19/12/2022 : 18:21:20  Show Profile Show Extended Profile  Send petarStripovi10 a Private Message  Reply with Quote
Ok je strip, može se pročitati. Napeta atmosfera tokom cijelog stripa drži čitatelja u neizvjesnosti, što je pozitivno. I tjera ga da čita dalje sa zanimanjem i znatiželjom. Također izvrsna karakterizacija likova i dijalozi. Međutim onda na kraju ulete nadnaravni elementi koji vuku na Bonellija. Tako da mi je kraj najslabiji. Ipak je Dylan Dog bolji.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 19/12/2022 : 23:34:00  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Ne želim da omalovažavam Petrov ili ukus bilo kog drugog ko je fan Dilan Doga,ali staviti Dilana i ovakav strip u isti koš,pa još reći da je DD bolji,je totalni nonsens.

na stranu Mrlja,Dilan je odavno takvo govno od stripa,da to nije normalno - u stvari,ja ga tako doživljavam.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000