forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Racunala i internet
 Moj kompjuter me zajebava [:(]
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Chief Warhead
Senior Member



1206 Posts

Member since 28/08/2011

Posted - 17/07/2022 : 15:02:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Chief Warhead a Private Message  Reply with Quote
Pozdrav svima iz safe mode with network, pomagajte ako boga znate!
Ukratko, neko veče mi se komp restaruje nekoliko puta uz poruku da je neki problem sa power surge. Nije bio pregrejan,čak ispod proseka. Kako je bilo kasno, ugasim ga da prenoći i sutradan neće da se upali. Odnesem ga juče kod servisera, kod njega isto mrtav, i promeni mu napajanje, stavljeno je kvalitetnije i nekih 100w jače.Promenjena je i baterija na matičnoj, ništa ne ukazuje da ima neki problem sa memorijom, matičnom itd. Kod njega sve OK, radi.
Donesem ga kući, podigne sistem normalno. Skeniram sa Malwarebytes, nema ništa sumnjivo. Neko vreme ga naprego da radi više stvari istovremeno, sve ok, komp ladan ko špricer. Ostavim ga preko noći da vrti u jakoj rezoluciji neki yt video, jutros sve u redu. Nekih sat kasnije kreće ponovo isto, problem sa power surge. Ištekam ga sa produžnog i priključim na utičnicu, još dva puta ponovi isto, najduže je radio nekih 5 minuta. Sad je u safe modu nekoliko sati i nema problema.Kako kaže - "If an existing problem doesn't reappear when you start in safe mode, you can eliminate the default settings and basic device drivers as possible causes."
Zvirnuo sam u Event viewer. U Windows Logs/System prijavljuje gomilu grešaka, source je najčešće Service Control Manager i DistributedCOM. Sačuvao sam All Events, prekopiraću ovde ako neko iz toga može išta smisleno da zaključi.
Naponski udari kod nas nisu nepoznanica ali ovakva serija udara u jedinici vremena se nikad nije desila. Sumnjam da nije ni to.
Imal neko ideju koji se đavo dešava i kako da ga otklonim? Prednost dajem korisnim i besplatnim savetima. Hvala.

Danas ima da se zezam, a za sutra stvarno ne znam.

ivi skoj
Senior Member



Croatia
2112 Posts

Member since 07/12/2015

Posted - 17/07/2022 : 15:20:26  Show Profile Show Extended Profile  Send ivi skoj a Private Message  Reply with Quote
Mali mi završio Fer i nema ništa pametno za preporučiti, kaže da bi on pokušao u drugom Os-u da vidi da li je do Windowsa.
Nisi se baš od nas kruha najeo, ali je barem besplatno.

samo još vjeverice, Pola i Slatea cekam
Go to Top of Page

Chief Warhead
Senior Member



1206 Posts

Member since 28/08/2011

Posted - 17/07/2022 : 15:33:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Chief Warhead a Private Message  Reply with Quote
I sirće je slatko kad je besplatno
De pitaj malog jel tu radi posao neki repair Pendžera il mora da se gazi sve novim?

Danas ima da se zezam, a za sutra stvarno ne znam.
Go to Top of Page

ivi skoj
Senior Member



Croatia
2112 Posts

Member since 07/12/2015

Posted - 17/07/2022 : 15:50:23  Show Profile Show Extended Profile  Send ivi skoj a Private Message  Reply with Quote
Nije lako sa dicom komunicirati, redovno dobijem odjebitis ko da ih nisam uzdržavao dok nisu postali pametnjakovići.
Kaže da probaš najmanje invenzivno sa Linuxom sa usba, šta god to značilo.

samo još vjeverice, Pola i Slatea cekam
Go to Top of Page

Chief Warhead
Senior Member



1206 Posts

Member since 28/08/2011

Posted - 17/07/2022 : 16:20:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Chief Warhead a Private Message  Reply with Quote
Ok, mislim da razumem, hvala.
Sad ga možeš izbaciti iz kuće

Danas ima da se zezam, a za sutra stvarno ne znam.
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 17/07/2022 : 18:07:52  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Chief Warhead

Ok, mislim da razumem, hvala.
Sad ga možeš izbaciti iz kuće



Odi na serach (ona ikona povećala) i upiši CMD pa ga ''run as admin'', ili pokreni kao admin (riječ je o Command Promptu, crni ekran u koji možeš pisati).

Unutra prvo iskopiraj ovo i stisni enter ako ne krene:

DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth

Mora doći do 100%, kompa mora imati internet i nadam se da je riječ barem o windows10.

Kada je to odrađeno, ne zatvaraj command prompt negu upiši slijedeće pa enter ako ne krene:

Sfc /Scannow

I ovo ti mora odvrtit do 100% i ako javi da je bilo grešaka mora napisat da ih je uspješno popravio. U protivnom preporučam frišku instalaciju win10.

Za ovaj savjet molim da uplatiš na Mladjotov tekući račun (njega pitaj za cifru, ja neznam). Hvala na razumijevanju.

EDIT: Brzinsko guglanje mi kaže da iskopčaš svu USB periferiju i da vidiš što te od toga zajezezava. Ta greška koju si napisao navodno win javljaju kad neki od USBa zeza. Može ti biti i utor na kompu, a može biti i ono što si ukopčao u neki od USB-a.

Za ovaj dodatak nećemo tražiti nadoplatu, sve je u cijeni, ali odradi i ono gore što sam ti naveo.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 17/07/2022 18:13:04
Go to Top of Page

Chief Warhead
Senior Member



1206 Posts

Member since 28/08/2011

Posted - 17/07/2022 : 18:18:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Chief Warhead a Private Message  Reply with Quote
Pendžer je 7, samo je miš na usb. Što se Mlađe tiče, može samo odloženo plaćanje, odlagaću plaćanje do kraja vremena.
Imal pomoći pod ovakvim uslovima?

Danas ima da se zezam, a za sutra stvarno ne znam.
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 17/07/2022 : 18:20:46  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Chief Warhead

Pendžer je 7, samo je miš na usb. Što se Mlađe tiče, može samo odloženo plaćanje, odlagaću plaćanje do kraja vremena.
Imal pomoći pod ovakvim uslovima?



Ima, probaj svejedno ovo što sam napisao.
Tj bez DISM komande (toga nema na W7), samo ovo sa SFC /SCANNOW.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 17/07/2022 18:21:49
Go to Top of Page

Chief Warhead
Senior Member



1206 Posts

Member since 28/08/2011

Posted - 17/07/2022 : 18:30:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Chief Warhead a Private Message  Reply with Quote
Pokrenuo, za sad izgleda ovako:


Danas ima da se zezam, a za sutra stvarno ne znam.
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 17/07/2022 : 18:38:47  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Chief Warhead

Pokrenuo, za sad izgleda ovako:





Odlično, kad to odradi, napravi i ovo sa USB-ima, ispada da te prca nešto od čudesa koje si ukopčao u USB. Za početak pusti samo tastaturu i miša ukopčane pa vidi da li je riješilo problem. Ako nije, probaj posudit od nekoga tastaturu i pacova na dan-dva i probaj opet.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Chief Warhead
Senior Member



1206 Posts

Member since 28/08/2011

Posted - 17/07/2022 : 19:59:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Chief Warhead a Private Message  Reply with Quote
Hvala tebi kao da je uspelo.
Dva puta stigao do nekih 79% i tu zabo
Drugi put otkačio mišonju, tastatura nije usb, isto.
Ništa, ovo daleko prevazilazi moja znanja, sutra ga nosim nazad pa da vidim šta će kaže serviser.

Danas ima da se zezam, a za sutra stvarno ne znam.
Go to Top of Page

ivi skoj
Senior Member



Croatia
2112 Posts

Member since 07/12/2015

Posted - 17/07/2022 : 23:03:06  Show Profile Show Extended Profile  Send ivi skoj a Private Message  Reply with Quote
Možda da nabaviš neki comp protektor da se to ne događa u budućnosti?
Mi imamo najnoviju verziju, samo je tu i tamo protreseš ko miša kad zaspe.
Nije ni neka bog zna kakva cijena, samo moraš nešto uložiti u održavanje.


samo još vjeverice, Pola i Slatea cekam
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 18/07/2022 : 05:48:43  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Chief Warhead

Hvala tebi kao da je uspelo.
Dva puta stigao do nekih 79% i tu zabo
Drugi put otkačio mišonju, tastatura nije usb, isto.
Ništa, ovo daleko prevazilazi moja znanja, sutra ga nosim nazad pa da vidim šta će kaže serviser.



Ako nije uspio do kraja, toplo preporučam frišku instalaciju win.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 18/07/2022 : 08:15:21  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivi skoj




Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Spiderman
Senior Member



Croatia
2732 Posts

Member since 06/11/2001

Posted - 18/07/2022 : 17:15:54  Show Profile Show Extended Profile  Visit Spiderman's Homepage  Send Spiderman a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivi skoj

Možda da nabaviš neki comp protektor da se to ne događa u budućnosti?
Mi imamo najnoviju verziju, samo je tu i tamo protreseš ko miša kad zaspe.
Nije ni neka bog zna kakva cijena, samo moraš nešto uložiti u održavanje.





Što je je dobar ti je ovaj pomagač


Moj strip
Moje aukcije
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000