forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Neman 1
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Markos
Webmaster



Croatia
28934 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 19/07/2022 : 11:22:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


"Takedin vizualni stil podsjeća na realistične, žestoke mange poput Lone Wolf and Cub, s magijom i čudovištima koji se itekako mogu mjeriti s onima iz filmova Hayaa Miyazakija."
- PUBLISHERS WEEKLY

"Fantastično: krasno ispričana priča o magiji i strahu, neljudskosti i iskorištavanju, o smislu ljudskosti i nemanima koje svi nosimo u sebi. Užitak."
- NEIL GAIMAN

"Živopisan, dinamičan svijet. Nikad nisam vidio ništa nalik na NEMAN."
- THE NEW YORK TIMES

Maika Poluvuk živi u svijetu koji je zahvatio vihor rata – u alternativnoj, matrijarhalnoj Aziji 20. stoljeća prepunoj mističnih opasnosti. Dok se ona s mukom trudi nadvladati traumu nasilja i upoznati svoju prošlost, sve je čvršća njezina veza s nadnaravnom nemani goleme moći. Ta povezanost oboje će ih preobraziti i pretvoriti u metu ubojitih sila, kako ljudskih, tako i nezemaljskih.

Ovo impresivno izdanje objedinjuje prvih 18 svezaka omiljene i višestruko nagrađivane serije Marjorie Liu i Sane Takede, kao i dodatke koji uključuju dosad neviđene skice.

Neman 1 • Neman: knjiga prva • 528 stranica • Kolor • 190 x 285 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Marojorie Liu • Crtež Sana Takeda • Prijevod Ivan Zorić • Lektura i redaktura Josip Sršen • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 19.7.2022. • Cijena 300 Kn

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/neman-1-neman-knjiga-prva/803/

Trouble will find me

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 19/07/2022 : 11:44:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Odličan strip za svakoga tko voli fantasy. Malo drugačiji štimung nego u klasičnim fantasy serijalima je pravo osvježenje, likovi su zanimljivi i kvalitetno se razvijaju, dok je worldbuilding detaljan i nevjerojatno zanimljiv.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6054 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 19/07/2022 : 11:47:58  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Ja sam probao privju i moram priznat da mi nikako nije sjeo.
Puno više mi se svidio Nešto nam ubija djecu npr.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 19/07/2022 : 11:53:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Nemani treba neko vrijeme da se zahukta kako treba. Prvih nekoliko brojeva je takoreći postavljanje pozornice.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6910 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 19/07/2022 : 12:48:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Kad su u pitanju fantasy stripovi koje smo imali prilike vidjeti u domaćim izdanjima, Neman spada u sam vrh. Prve trejdove sam čitao nekoliko puta i sa zadovoljstvom ću ih ponoviti u Fibrinom izdanju.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39296 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 19/07/2022 : 13:44:43  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Je l' se ovo cita u rikverc?
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6054 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 19/07/2022 : 13:47:17  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

Je l' se ovo cita u rikverc?



Ne, nije ovo manga, ovo je iz US of A.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37314 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 19/07/2022 : 13:47:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Ostavljam za jesen i IL, ali kod mene fantasy bas i nema bodova, no preview me nekako kupio. Nadam se da i dalje dobro grebe i da se ne "zahebem."



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16352 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 19/07/2022 : 13:57:51  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
Stani malo, to je isti strip kao ovo https://www.stripovi.com/enciklopedija/strip/monstr/monstrumesa/?
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 19/07/2022 : 14:02:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Je.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2432 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 19/07/2022 : 16:06:36  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Procitao sam prva tri trejda u Monstrumesinom izdanju, sve je to lepo uradjeno, vuce te da vidis sta dalje. Meni zanr, tematika ne odgovara...
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11654 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 19/07/2022 : 16:16:31  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Meni se ovo nije svidjelo pa sam rano odustao. Moguće da traži strpljenja kojeg ja nisam imao.

Have mercy
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3123 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 19/07/2022 : 16:42:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Previše magije za moj ukus, nije epska fantastika kakvu ja volim. A crtež mi ne leži nikako. Dva puta sam probao Monstress, ali ne ide pa ne ide.
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3498 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 19/07/2022 : 18:04:58  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Monstress nije epic fantasy već fuzija dark fantasy-a i steampunk-a, gde je Marjorie sjajno prikazala tu igru prestolu klasnih razlika između različitih kasta dok traje njihov večiti sukob oko borbe za prevlast i moć, kao i nemani koji čuče u nama samima. Crtež je glavni atribut ovog stripa i Takeda je potpuno zasluženo pobrala sve nagrade koje je dobila ili za koje je bila nominovana. Ovo je ujedno u neku ruku i mana ovog stripa jer crtač strašno sporo crta i ovaj strip izlazi presporo, a dešavalo se i da crtež u pojedinim brojevima nije na nivou na koji nas je navikao na početku serijala.

E sad, strip je daleko od savršenog nažalost. Monstress je ruku delo dve žene i produkt je vremena u kome živimo jer teži da bude moderan, pa su većina likova u stripu ženskog roda, dok su retki muškarci koji se pojave po pravilu zli ili kriju nešto maliciozno u sebi (bukvalno u celom stripu postoji samo jedan pozitivan muški lik, a cenim da je samo pitanje vremena pre nego što se otkrije da je i on zao ). Ali najveća mana je što se radnja nažalost odvija previše sporo i strip je de facto predugačak (izbrojte samo koliko vremena je Maiki potrebno da sakupi sve deliće maske? wtf). Kada Marjorie ponestane ideja onda obično ubaci yo soy tu madre momente što su jeftini scenaristički trikovi da se strip veštački produži. Kada je počeo da izlazi mislio sam da će ovo biti nešto ponajbolje od fantasy-a, ali sam se u međuvremenu oladio od stripa i iskreno sumnjam da će autorke znati ovo umešno privesti kraju. Opet ta čuvena ahilova peta Image-a da im stripovi počnu sjajno, ali što duže traju postaju nezanimljiviji i lošije napisani. Ali u pitanju je tekući serijal pa nadam se da će me razuveriti.

Ova prva Fibrina knjiga sakuplja najkvalitetniji deo serijala i mislim da vredi čitanja, a pogotovo gledanja, a svako za sebe nek proceni kako će Monstress rangirati u odnosu na neke druge radove iz fantasy žanra
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 19/07/2022 : 18:37:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by naker

Monstress je ruku delo dve žene i produkt je vremena u kome živimo jer teži da bude moderan, pa su većina likova u stripu ženskog roda, dok su retki muškarci koji se pojave po pravilu zli ili kriju nešto maliciozno u sebi (bukvalno u celom stripu postoji samo jedan pozitivan muški lik, a cenim da je samo pitanje vremena pre nego što se otkrije da je i on zao ).


Za razliku od mnogih stripova koji prisilno guraju stvari o kojima pišeš, po mom mišljenju Monstress ne igra na tu kartu. Da, većina likova su žene, no niti u jednom trenutku mi to nije djelovalo isforsirano ili nametnuto samo kako bi se pokazalo da su i žene jake kao muškarci (ili jače). Ne, Monstress po meni sasvim kvalitetno karakterizira svoje likove bez da pritom drži ikakve propovijedi ili šalje agresivne poruke. Točno tako i treba pisati ženske likove.


quote:
Originally posted by naker

Ali najveća mana je što se radnja nažalost odvija previše sporo i strip je de facto predugačak




S ovim se slažem.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa

Edited by - Paka01 on 19/07/2022 18:37:52
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6910 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 19/07/2022 : 22:55:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
I meni se čini da su ga malo previše rastegle. Zato sam i stao s čitanjem negdje oko četvrtog trejda i nadam se skorom kraju. Mislim da će biti bolji doživljaj pročitati ga cijelog bez predugačkih pauza.

Što se ženskih likova i poruka tiče, slažem se s Pakom. Za razliku od mnogih djela danas, ovaj strip prikazuje likove i svijet u kojem se nalaze bez da išta gura čitateljima niz grlo.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39296 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 24/07/2022 : 23:44:41  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Video u AF, prelistao i uzeo grdosiju. Videcemo hoce li mi leci.
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2432 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 25/07/2022 : 00:07:49  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Nece.
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39296 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 25/07/2022 : 00:11:30  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Znaci zajebao sam se. :) Ali dobro, Fibra bar ne devalvira :) Necu mnogo izgubiti
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11080 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 25/07/2022 : 01:05:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
Odlično... zasad. Lipo plovi i priča i crtež. Preporuka.
Ovaj detalj sa manjkom muških likova nisan ni primjetija... i neka. ;-)

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 25/07/2022 : 08:58:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
Odličan prevod naslova.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39296 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 25/07/2022 : 09:34:12  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Kao ona slika toaleta. Kod muskog stoji "MAN" a kod zenskog "NEMAN" :D
Go to Top of Page

Jocko
stripovi.com suradnik



Serbia
1138 Posts

Member since 22/11/2016

Posted - 25/07/2022 : 11:28:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Jocko a Private Message  Reply with Quote
Nemanessa
Zverka
Chudovishnaya (чудовищная)


Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39296 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 26/07/2022 : 21:22:57  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by john connor

Nece.



Definitivno si bio u pravu. Odustao. Grozno!!!!! Previse za moje granice ukusa..
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3498 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 26/07/2022 : 21:39:48  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Šokantno
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6054 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 27/07/2022 : 05:57:03  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

quote:
Originally posted by john connor

Nece.



Definitivno si bio u pravu. Odustao. Grozno!!!!! Previse za moje granice ukusa..



Pa što ne čitaš privjue?
OK, priznajem da su mene i privjui par puta zeznuli, neki put su oni loši, a cijeli strip super i obrnuto. Ali generalno su OK za procjenu.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000