forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Domaci strip
 Jasenovac, tamna strana mraka
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Tornadomaster
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2478 Posts

Member since 01/08/2009

Posted - 20/07/2022 : 12:35:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit Tornadomaster's Homepage  Send Tornadomaster a Private Message  Reply with Quote
https://www.glassrpske.com/lat/kultura/kultura_vijesti/objavljen-strip-jasenovac-tamna-strana-mraka-moralni-dug-stradalim-precima/425246

Pici dalje Dilan Dože, da te braca na police slože.

teller
Advanced Member



Slovenia
18378 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 20/07/2022 : 13:25:10  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Dok god se narodi bivše Yuge budu hranili prosloscu.. napredka i boljeg života za sve... nema na vidiku.

Samo zderite stare pokvarene corbe i dalje...

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2443 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 20/07/2022 : 13:32:49  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Roller

Evo stigla mitomanijska velikosrpska propaganda i u strip obliku. Baš me zanima hoće li Markos i moderatori reagirati.



Ako treba reagovati onda treba tebe banovati
Go to Top of Page

InvisibleMan
Starting Member



82 Posts

Member since 07/01/2021

Posted - 20/07/2022 : 14:22:30  Show Profile Show Extended Profile  Send InvisibleMan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Roller

Smatram da ovdje treba njegovati ono pozitivno što nas povezuje, a ne ono što nas razdvaja. Ako me zbog ovog treba banirati? Samo izvolite.




Ne treba te banati.

Ali ovo gore, to je roba koja najbolje ide.
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9193 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 20/07/2022 : 14:24:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Roller, po čemu si zaključio da se u stripu radi o "mitomanijskoj velikosrpskoj propagandi"?

Mene više brine što na ovih par tabli izgleda da je crtež u najmanju ruku nevješt (da ne kažem amaterski), brine me da je autor izdao prije toga još jedan strip o kojem ne nalazim niti jednu tablu da vidim kako to drugo čudo izgleda pa da ne skačem bezveze pred rudo sa zaključcima; brine me neprofesionalan odnos prema stripu raznih udruga/muzeja/štaveć koji štancanju stripove jer je to kul a bez nekog tko će to urediti kako treba; brine me što naslov implicira da postoji i svijetla strana mraka...

Ali, vjerojatno je to do mene.


"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16352 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 20/07/2022 : 15:06:58  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Deers

brine me da je autor izdao prije toga još jedan strip o kojem ne nalazim niti jednu tablu da vidim kako to drugo čudo izgleda pa da ne skačem bezveze pred rudo sa zaključcima


Misliš na ovo?

https://www.olx.ba/artikal/36259093/srbi-istorija-u-stripu-slobodan-borjanovic/


Edited by - delboj on 20/07/2022 15:08:35
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37314 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 20/07/2022 : 15:30:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Deers

Mene više brine što na ovih par tabli izgleda da je crtež u najmanju ruku nevješt (da ne kažem amaterski), brine me da je autor izdao prije toga još jedan strip o kojem ne nalazim niti jednu tablu da vidim kako to drugo čudo izgleda pa da ne skačem bezveze pred rudo sa zaključcima; brine me neprofesionalan odnos prema stripu raznih udruga/muzeja/štaveć koji štancanju stripove jer je to kul a bez nekog tko će to urediti kako treba; brine me što naslov implicira da postoji i svijetla strana mraka...



Ja ne vidim ni tih "par tabli", gdje su one? Jer u linku nema nista osim naslovnice stripa i autora.
No, ocigledno je neki amaterski rad (vidim i slike iz tog drugog "stripa"), neka hvala.


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16352 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 20/07/2022 : 15:38:24  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli

quote:
Originally posted by Deers

Mene više brine što na ovih par tabli izgleda da je crtež u najmanju ruku nevješt (da ne kažem amaterski), brine me da je autor izdao prije toga još jedan strip o kojem ne nalazim niti jednu tablu da vidim kako to drugo čudo izgleda pa da ne skačem bezveze pred rudo sa zaključcima; brine me neprofesionalan odnos prema stripu raznih udruga/muzeja/štaveć koji štancanju stripove jer je to kul a bez nekog tko će to urediti kako treba; brine me što naslov implicira da postoji i svijetla strana mraka...



Ja ne vidim ni tih "par tabli", gdje su one? Jer u linku nema nista osim naslovnice stripa i autora.
No, ocigledno je neki amaterski rad (vidim i slike iz tog drugog "stripa"), neka hvala.


Vidio sam da ima na ovom linku https://www.nezavisne.com/kultura/knjizevnost/Predstavljen-strip-Jasenovac-tamna-strana-mraka/727402

Edited by - delboj on 20/07/2022 15:38:38
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9193 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 20/07/2022 : 15:38:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
@delboj

Da, to je to. Hvala!

@Poli

Našao na drugom linku: https://www.nezavisne.com/kultura/knjizevnost/Predstavljen-strip-Jasenovac-tamna-strana-mraka/727402

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37314 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 20/07/2022 : 16:02:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Eh, stvarno izgleda vise ko neki srednjeskolski rad, plus je na cirilici, preskacem.

Drukcije tema sigurno aktualna, danas mozda jos vise nego prije par desetljeca.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24617 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 20/07/2022 : 17:56:15  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Tema kao tema, šta'š...

Ali ovo koliko vidim je stvarno amaterski urađeno. Naracija poput Mirka i Slavka, a crtež više nego naivan.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37314 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 20/07/2022 : 18:00:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Roller

Ja mislio da su aktualna ljetovanja, more, sunce,manje korone, zgodne žene s manje obleke...kad ono...


To je svake godine, nista aktualno. Ali kad se dimnjacari vracaju, cak i preko politike i RKC, onda je to alarmantno i aktualno.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

srleb
Average Member



Serbia
634 Posts

Member since 08/11/2006

Posted - 30/07/2022 : 15:48:20  Show Profile Show Extended Profile  Send srleb a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Roller

Na ovu temu bih mogao puno pisati(sakupio sam dosta knjiga,svjedočanstava, dokumenata sa mnogo strana, jer me zanimala tema povijesti ovih prostora)...ali neću, jer imam važnijeg posla. Za odgovor Deersu; u izvještaju o stripu spominje se više stotina hiljada ubijenih Srba, Roma, Jevreja... Službeno u spomen muzeju Jasenovac je popis od nekih oko 80 000 žrtava, premda je ustanovljeno da i na tom popisu stoje generalije osoba koje su poginule na sasvim nekom drugom mjestu, od sasvim nekih drugih ruku. Dakle i taj popis, i te brojke su kontroverzne... Dok se ne izvrše iskopavanja, a kako stoje stvari neće nikad, unatoč dostupnosti modernih tehnologija,ostaje veliki prostor za manipulaciju brojkama u dnevnopolitičke i prigodne svrhe.Iako mi je kao čovjeku i samo jedna žrtva previše... Stoga sam napisao kvalifikaciju tog stripa. Naknadno sam vidio par strana zaista pučkoškolsko napisanog i nacrtanog
uratka, i čini se da naslovnica odudara od autorske naive i "siromaštva" unutar korica...
Inače, ježim se svakog ekstremizma,a u traganju za Istinom nastojim gledati bez "ideoloških naočala".


.


očigledno pogrešne knjige čitaš, ili su ti naočale loše. po tebi će za par godina da bude da su Srbi sami sebe klali.. i to ne više od nekih tričavih 50-60 ljudi, mislim neljudi

Pozdrav!!!
Go to Top of Page

srleb
Average Member



Serbia
634 Posts

Member since 08/11/2006

Posted - 31/07/2022 : 08:57:36  Show Profile Show Extended Profile  Send srleb a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Roller

Mi lažemo da bismo obmanuli sebe, da utešimo drugoga; lažemo iz samilosti, lažemo iz stida, da ohrabrimo, da sakrijemo svoju bedu, lažemo zbog poštenja. Lažemo zbog slobode. Laž je vid srpskog patriotizma i potvrda naše urođene inteligencije. Lažemo stvaralački, maštovito, inventivno", rekao je Dobrica Ćosić opisujući povijest, sadašnjost, a kako se čini i budućnost srpske politike


auu, sad si me ubedio... pa ti si zaista doktorirao ovu temu

Pozdrav!!!
Go to Top of Page

srleb
Average Member



Serbia
634 Posts

Member since 08/11/2006

Posted - 31/07/2022 : 09:07:07  Show Profile Show Extended Profile  Send srleb a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Roller

Laž je srpski državni interes", kaže Ćosić i upravo je zato negirao genocid koji je počinio Ratko Mladić u Srebrenici dok je ratom pokušavao ostvariti ideje Memoranduma kojeg je Ćosić stvarao.

Tako Ćosić opet u stilu Josepha Goebbelsa piše i govori kako u Srbiji "svaka laž na kraju postaje istina" pokušavajući opravdati svu propagandu koju su narodu Srbije on i njegovi politički suradnici i istomišljenici davali. Procesi rehabiliticije poznatih četničkih i fašističkih zločinaca i ideologa koji se od 2009. naovamo vrše na beogradskim sudovima, propaganda pod pokroviteljstvom vrha današnje srpske vlasti, rezultat je Ćosićevih umotvorina i rada.


samo se ti teši...

Pozdrav!!!
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24617 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 31/07/2022 : 10:07:37  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Ajmo vas dvojica koji živite u prošlosti, raspravite to privatnim porukama. Hvala i do viđenja.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

srleb
Average Member



Serbia
634 Posts

Member since 08/11/2006

Posted - 31/07/2022 : 11:04:12  Show Profile Show Extended Profile  Send srleb a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

Ajmo vas dvojica koji živite u prošlosti, raspravite to privatnim porukama. Hvala i do viđenja.


Ko živi u prošlosti? Koja dvojca? Jel ti čitaš prethodne postove? Jel vidiš da još pre 5 dana lupetao neke gluposti na nacionalnoj osnovi, a ti si se i dalje pravio žbun.
Ja sam mu samo satirično odgovorio ne upuštajući se u neku dublju raspravu. Pritom nikog nisam uvredio, ni privatno ni po nacionalnoj osnovi.
Sada ti mene svrstavaš po nekom idiotskim fazonu vas dvojca koji živite u prošlosti?!? Baš si pravedan admin.

Pozdrav!!!
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6787 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 31/07/2022 : 15:06:01  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Roller

Mi lažemo da bismo obmanuli sebe, da utešimo drugoga; lažemo iz samilosti, lažemo iz stida, da ohrabrimo, da sakrijemo svoju bedu, lažemo zbog poštenja. Lažemo zbog slobode. Laž je vid srpskog patriotizma i potvrda naše urođene inteligencije. Lažemo stvaralački, maštovito, inventivno", rekao je Dobrica Ćosić opisujući povijest, sadašnjost, a kako se čini i budućnost srpske politike



Ma koliko se trudio da ignorišem gluposti (među kojima su svi Rollerovi postovi ovde), ipak ne možemo dopuštati falsifikate.

Pravi citat je:

„Ropstvo, to je: smrtonosne su istine. Zato se i viču i šapuću laži. Svima i svakome. Laže okupator, lažu izdajnici, lažu i borci za slobodu. Lažemo da bi obmanuli sebe, da utešimo drugog; lažemo iz samilosti, lažemo da nas nije strah, da ohrabrimo, da sakrijemo svoju i tuđu bedu. Lažemo iz ljubavi i čovečnosti, lažemo zbog poštenja. Lažemo zbog slobode. Laž je vid našeg patriotizma i potvrda naše urođene inteligencije. Lažemo stvaralački, maštovito, inventivno. Za ovu laž pod okupacijom i običan idiot ima više mašte od mnogih romansijera. Laž je nužda: biološka, psihološka, nacionalna, politička. Beograd u ovim danima – to je apokalipsa laži.Moja iskrenost je revolt protiv ropstva. Još uvek najčovečniji protest. Toliko mi je život neizvestan da iema smisla sebe da mučim još i nekakvim dnevnikom, zapisivanjem. Ali ja više nemam s kim o svemu da razgovaram.“

I to je deo Ćosićevog romana Deobe. Nisu njegove reči iz intervjua ili sl

„laž kao srpski državni interes“ - ne postoji, to je izmišljotina.

I kakve to veze ima sa ovim stripom? Očigledno je rađen amaterski i šteta je što se takvom temom bave netalentovani, umišljeni kvaziautori.

Edited by - alexts on 31/07/2022 15:08:44
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6787 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 31/07/2022 : 15:08:21  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts


Pravi citat je:



Zapravo "odlomak", ne "citat".
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000