forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Fanart
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

dxgnation
Starting Member



Serbia
56 Posts

Member since 14/04/2022

Posted - 30/07/2022 : 13:36:18  Show Profile Show Extended Profile  Send dxgnation a Private Message  Reply with Quote
Evo topic za deljenje sopstvenih radova vezanih za Bonelli stripove (pošto još nisam videla tako nešto ovde, bar ne kao zaseban topic) Ne mora biti ništa profesionalno, niti previše ozbiljno, mogu biti i meme-ovi ili kolaži, figurice, makete, bilo šta što ste sami napravili! Sigurna sam da nas sve inspirišu ovi stripovi koje čitamo, pa bi ovo bilo lepo mesto da se ta inspiracija i podeli

zbog jer ja sam šef - boss baby, kineski magnet na mom frižideru i spiritualni guru

jaki
Advanced Member



Croatia
25756 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 30/07/2022 : 13:39:06  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
crtat ne znam.
ja kida sličice nastavka pa lipija u teku(vlastiti album sličica:))
kad nađem(ako)stavit ću sliku.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 30/07/2022 : 13:54:31  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Clanovi brdar, ddeki i zeljko ferri i jos netko ne mogu se sjetiti nicknamea, imaju svoje topike ako se ne varam, tamo objavljuju svoje radove.

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"

Edited by - emirem on 30/07/2022 13:55:09
Go to Top of Page

dxgnation
Starting Member



Serbia
56 Posts

Member since 14/04/2022

Posted - 30/07/2022 : 14:05:38  Show Profile Show Extended Profile  Send dxgnation a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by emirem

Clanovi brdar, ddeki i zeljko ferri i jos netko ne mogu se sjetiti nicknamea, imaju svoje topike ako se ne varam, tamo objavljuju svoje radove.



Ah, da, videla sam, bar Brdarov, ali u tom slučaju, to je ceo strip! Ovde je nekako zamisao topik za deljenje zasebnih ilustracija ili sličnog, ne dužih projekata, koji je otvoren za sve Pokušaću da nadjem navedene postove ipak, sad me zanima.

zbog jer ja sam šef - boss baby, kineski magnet na mom frižideru i spiritualni guru

Edited by - dxgnation on 30/07/2022 14:20:31
Go to Top of Page

Qwertz
Senior Member

Croatia
1590 Posts

Member since 03/09/2021

Posted - 30/07/2022 : 14:36:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Qwertz a Private Message  Reply with Quote
Zanimljiv topic. Osobno, imam dosta ilustracija Zagora i još ponekih SBE likova te 2 autorska stripa; 1 je o nekom templarskom blagu (glavni lik je Fishleg kojeg sam malo posudio od Zagora😁), a drugi koji još uvijek radim je o Vijetnamskom ratu. Možda jednom postavim koju sliku kada budem sve skenirao. Naravno, izgledaju potpuno bezveze(usudio bih se reći i ružno, ali nema veze :)).
Također, pohvale za topic. Moglo bi to izgledati super ako zaživi.

Pod punom kaznenom i zakonskom odgovornošcu tvrdim da je Python bolji i lakši od C++-a.
Najružnija istina je bolja od najljepše laži, sve što želiš to i traži, sve što misliš to i kaži.

Edited by - Qwertz on 30/07/2022 14:36:48
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 30/07/2022 : 14:55:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote

ZAGOR U PAKLU KRADLJIVACA BIČIKLETA
Go to Top of Page

dxgnation
Starting Member



Serbia
56 Posts

Member since 14/04/2022

Posted - 30/07/2022 : 14:57:36  Show Profile Show Extended Profile  Send dxgnation a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Qwertz

Zanimljiv topic. Osobno, imam dosta ilustracija Zagora i još ponekih SBE likova te 2 autorska stripa; 1 je o nekom templarskom blagu (glavni lik je Fishleg kojeg sam malo posudio od Zagora😁), a drugi koji još uvijek radim je o Vijetnamskom ratu. Možda jednom postavim koju sliku kada budem sve skenirao. Naravno, izgledaju potpuno bezveze(usudio bih se reći i ružno, ali nema veze :)).
Također, pohvale za topic. Moglo bi to izgledati super ako zaživi.



Hvala! Iskreno se nadam da ćeš podeliti svoje crteže ovde u nekom trenutku, jer, možda je ovo cheesy, ali stvarno smatram da bilo šta što čovek napravi s željom i ljubavlju vredi. Znam da većinski kad se pomisli na fanart serijala koje čitamo, to su obično radovi umetnika koji ili već rade u Boneliju, ili se nadaju da će raditi, te je njihov pristup dosta ozbiljan i uredjen. Što nije loše, naravno, ali možda malo sputava kreativnost... iskreno, radije bih da vidim neki komičan osvrt na likove ili amaterski crtež nego npr još jednu uglačanu verziju Zore živih mrtvaca nekog umetnika koji je proveo cele svoje studije trudeći se da bude novi Vila (sorry, pretežno čitam Dilana)

Anyway, postaviću ja svoje škrabotine, pa možda drugima bude manje glupo da pošalju svoje





(ovo poslednje... pa... drugarica je nacrtala Gruča kao hrčka i onda... ne znam... demoni su odradili svoje)

zbog jer ja sam šef - boss baby, kineski magnet na mom frižideru i spiritualni guru
Go to Top of Page

Ted Miller
Average Member



615 Posts

Member since 28/10/2021

Posted - 30/07/2022 : 15:13:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Ted Miller a Private Message  Reply with Quote
u ovaj Dylan mi izgleda odlično ;)
Go to Top of Page

Qwertz
Senior Member

Croatia
1590 Posts

Member since 03/09/2021

Posted - 30/07/2022 : 15:32:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Qwertz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dxgnation

quote:
Originally posted by Qwertz

Zanimljiv topic. Osobno, imam dosta ilustracija Zagora i još ponekih SBE likova te 2 autorska stripa; 1 je o nekom templarskom blagu (glavni lik je Fishleg kojeg sam malo posudio od Zagora😁), a drugi koji još uvijek radim je o Vijetnamskom ratu. Možda jednom postavim koju sliku kada budem sve skenirao. Naravno, izgledaju potpuno bezveze(usudio bih se reći i ružno, ali nema veze :)).
Također, pohvale za topic. Moglo bi to izgledati super ako zaživi.



Hvala! Iskreno se nadam da ćeš podeliti svoje crteže ovde u nekom trenutku, jer, možda je ovo cheesy, ali stvarno smatram da bilo šta što čovek napravi s željom i ljubavlju vredi. Znam da većinski kad se pomisli na fanart serijala koje čitamo, to su obično radovi umetnika koji ili već rade u Boneliju, ili se nadaju da će raditi, te je njihov pristup dosta ozbiljan i uredjen. Što nije loše, naravno, ali možda malo sputava kreativnost... iskreno, radije bih da vidim neki komičan osvrt na likove ili amaterski crtež nego npr još jednu uglačanu verziju Zore živih mrtvaca nekog umetnika koji je proveo cele svoje studije trudeći se da bude novi Vila (sorry, pretežno čitam Dilana)

Anyway, postaviću ja svoje škrabotine, pa možda drugima bude manje glupo da pošalju svoje





(ovo poslednje... pa... drugarica je nacrtala Gruča kao hrčka i onda... ne znam... demoni su odradili svoje)


Vraga su škrabotine. Ove prve dvije Dylan Dog ilustracije izgledaju bolje od nekih profesionalnih radova

Pod punom kaznenom i zakonskom odgovornošcu tvrdim da je Python bolji i lakši od C++-a.
Najružnija istina je bolja od najljepše laži, sve što želiš to i traži, sve što misliš to i kaži.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 30/07/2022 : 15:51:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Potpisujem ovo što je Qwertz napisao. Odlično to izgleda, svaka čast!


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25756 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 30/07/2022 : 16:12:41  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Bondage...hmmm...

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

dxgnation
Starting Member



Serbia
56 Posts

Member since 14/04/2022

Posted - 30/07/2022 : 16:20:24  Show Profile Show Extended Profile  Send dxgnation a Private Message  Reply with Quote
hvala puno momci! ja crtam ponekad, kao hobi, mada većinski ne stvari koje su previše PG-13 (npr, ovo je samo jedna od mnogih Mater Morbi slika, ali retka relativno pristojna pff ne znam koja su forum pravila po tom pitanju...), ali se nadam da ću naći još stvari da stavim ovde nekad
Stavite i vi neke svoje radove ako ih imate

zbog jer ja sam šef - boss baby, kineski magnet na mom frižideru i spiritualni guru
Go to Top of Page

Brdar
Senior Member

Bosnia and Herzegovina
2770 Posts

Member since 22/10/2003

Posted - 31/07/2022 : 16:13:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Brdar a Private Message  Reply with Quote
nacrtao sam puno ilustracija (uglavnom zagor) ali ovdje cu postati samo dva crteza jer smatram da lice na nesto (ostali moji crtezi su uglavnom nista posebno)





Go to Top of Page

dxgnation
Starting Member



Serbia
56 Posts

Member since 14/04/2022

Posted - 31/07/2022 : 21:33:52  Show Profile Show Extended Profile  Send dxgnation a Private Message  Reply with Quote
Čak iako se nisam dohvatila Zagor stripova (i iskreno sumnjam da ću ikada, jer me taj žanr ne privlači baš), meni ovi crteži baš dobro izgledaju, veoma verno izvornim ilustracijama/naslovnicama koje sam imala priliku videti ovde! :) Drago mi je da vidim još ljudi koji crtaju digitalno, da li koristiš grafičku tablu? Ja sam skoro prošle godine konačno kupila jednu s displejem i videla Boga

zbog jer ja sam šef - boss baby, kineski magnet na mom frižideru i spiritualni guru
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9176 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 31/07/2022 : 22:16:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Dobro ti je ovo dxgnation, ali hrčci su ti zakon!

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."

Edited by - Deers on 31/07/2022 22:34:59
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9176 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 31/07/2022 : 22:44:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Neki moji crteži u sklopu nekih inktobera. Slikani, naravno, mobitelom.





"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Brdar
Senior Member

Bosnia and Herzegovina
2770 Posts

Member since 22/10/2003

Posted - 31/07/2022 : 23:56:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Brdar a Private Message  Reply with Quote
@ dxgnation - hvala na komplimentima i tvoji crtezi su dobri, posebno mi se sviđa onaj dylan, izgleda pravo dobro, izgleda profi. sto se materijala za crtanje tice, koristim ipad 3rd generation i apple pencil

@ Deers - nije lose, simpaticni crtezi
Go to Top of Page

dxgnation
Starting Member



Serbia
56 Posts

Member since 14/04/2022

Posted - 31/07/2022 : 23:57:23  Show Profile Show Extended Profile  Send dxgnation a Private Message  Reply with Quote
GAHAHAHH e to je to! Baš sam ovakve stvari želela da vidim, joj, mnogo su slatki crteži Štrumf me je ubio, predobro je. Baš mi se svidja kako crtaš ljude :) I hvala bogu, konačno neko ko ceni taj meme s hrčcima!


zbog jer ja sam šef - boss baby, kineski magnet na mom frižideru i spiritualni guru
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9176 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 01/08/2022 : 08:21:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Tnx

Što se tiče memeova, i prije no što su se tako zvali imali smo jedan genijalni topic na tu temu posvećen članu mali od palube. Šteta što su sve slike sada izgubljene...
http://forum.stripovi.com/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=31448&whichpage=1

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Brdar
Senior Member

Bosnia and Herzegovina
2770 Posts

Member since 22/10/2003

Posted - 01/08/2022 : 21:29:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Brdar a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

dxgnation
Starting Member



Serbia
56 Posts

Member since 14/04/2022

Posted - 02/08/2022 : 05:53:51  Show Profile Show Extended Profile  Send dxgnation a Private Message  Reply with Quote
Ooo još jednom super Zagor, sad u dinamičnijoj akcionoj pozi! Jel ovo crtaš neku seriju (pošto su prethodne bile u sličnom stilu)?

Nemam šta celo da postavim ali volim da pravim kompilacije lica likova koje crtam, jer mi je zanimljivo kako uvek nekako ispadnu drugačiji (pih zato nikad neću crtati sopstveni strip, ništa tužnije od umetnika kome likovi izgledaju drugačije od kadra do kadra ). Evo opet Dilan i ekipa


@Deers: ne znaš koliko mi je žao što mnogo toga na forumima više nije dostupno

zbog jer ja sam šef - boss baby, kineski magnet na mom frižideru i spiritualni guru
Go to Top of Page

Ted Miller
Average Member



615 Posts

Member since 28/10/2021

Posted - 02/08/2022 : 10:14:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Ted Miller a Private Message  Reply with Quote
fora stil, jako dobro crtaš Dilana :)
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9176 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 02/08/2022 : 10:26:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Vidim da je Mater Morbi prilično inspirativna. Sviđa mi se što radiš s likovima i bojom.

Što se tiče Brdara, već kad se neće on pohvaliti moram ga ja. Par topica niže imaš Kaznu za ohole Zagorologe, strip u kojem kroz humor i likove inspirirane forumašima radi posvetu Zagoru. Mislim da je to bas to što tražiš. Uz to, na homepageu imaš njegove, isto šaljive, strip osvrte na prva okupljanja forumaša u Makarskoj.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Brdar
Senior Member

Bosnia and Herzegovina
2770 Posts

Member since 22/10/2003

Posted - 02/08/2022 : 17:45:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Brdar a Private Message  Reply with Quote
@ dxgnation - jos jednom hvala ovo je samo vjezba, u originalnom crtezu je u pozadini bilo grmlje i drvece ali sam to naknadno uklonio da zagor dođe do izrazaja.
tvoji crtezi su zbilja ok, mislim da bi trebala pokusati nacrtati neki svoj strip. neka za pocetak bude nesto kratko, na par tabli, cisto za uhodavanje. likovi nece biti problem, samo je potrebno malo vremena da uđes u formu i uhvatis ritam ali zato moras poceti s crtanjem stripova. meni licno je puno lakse i zabavnije crtati stripove nego ilustracije jer kad crtas strip imas puno vecu slobodu u svemu (kadriranje, dinamika, emocije itd/isl.).
a kad je deers vec zapoceo promociju mojih stripova, iskoristicu priliku da nastavim s istom. vidim da te zanima horor, pa evo ovdje jedan moj strip u tom folu (nije zagor ali je zamisljen kao vjezba za moj fanartovski strip o zagoru koji nikad necu nacrtati jer dok sam se ja zagrijavao u međuvremenu je izasao zagor specijal broj 30 sa slicnim scenarijem)
http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=-2&TOPIC_ID=48577&REPLY_ID=2410782

@ deers - hvala na pohvalama i promociji
Go to Top of Page

dxgnation
Starting Member



Serbia
56 Posts

Member since 14/04/2022

Posted - 03/08/2022 : 14:14:46  Show Profile Show Extended Profile  Send dxgnation a Private Message  Reply with Quote
Mater Morbi je ko stvorena za mene, idealna žena


@Brdar - Izrada stripova me baš plaši, čovek mora baš dobro da zna sve osnove da bi to iole ličilo na nešto... I da ima mnogo strpljenja... Ali si upravu, mora odnekud da se počne! Od kad ti crtaš stripove? Btw pročitala sam strip koji si linkovao i hahahaha oh moj bože... Mnogo mi se svidja što je tako duhovit, to redjanje likova, svaki više apsurdan od onog pre njega, pa poslednja tabla... Šteta što su ti u Boneliju pročitali misli pa nisi imao priliku da nacrtaš taj Zagor fan-strip!

zbog jer ja sam šef - boss baby, kineski magnet na mom frižideru i spiritualni guru
Go to Top of Page

Brdar
Senior Member

Bosnia and Herzegovina
2770 Posts

Member since 22/10/2003

Posted - 03/08/2022 : 18:37:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Brdar a Private Message  Reply with Quote
stripove crtam jos od djetinjstva, ali ozbiljniji pristup crtanju poceo je prije nekih desetak godina. zapravo je prvi ozbiljniji strip koji sam nacrtao upravo taj kojeg sam ti linkao (i drago mi je da ti se svidio). sto se tice fanart zagora, nema veze, nacrtacu ja kad-tad drugi
a jos jednom apelujem da nacrtas neki svoj strip, nije bitno da li je fanart ili o liku koji je otisao do prodavnice da kupi kifle, nije bitno hoces li ga objaviti ili ne, ali je vazno da probijes led i razbijes taj nekakav strah od crtanja stripova. jer ako je samo strah od crtanja u pitanju, nestace nakon sto zavrsis svoj prvi strip. no, ako je u pitanju nesto drugo, odnosno ako nemas volje i zelje za crtanjem stripova onda je bolje ni ne pocinjati jer ce ti na kraju sve to postati teret.
eto, to ti je moj savjet a ti sad vidi dalje kako ces i sta ces.
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.27 seconds. Snitz Forums 2000