forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 STRIP UTOPIJA
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11085 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 26/10/2022 : 09:04:01  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
Valjda je svima jasno da je Paka u pravu i da je to piraterija.
To spada pod ono “javno”.... posuditi jedan drugome nije u toj kategoriji.
Naravno da nismo “nevini” i da nad je većina “skinila” film, seriju, muziku... ali valjda smo svjesni da je to prekršaj i ova naša opravdanja ne drže vodu.

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4703 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 26/10/2022 : 09:08:59  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by guderian

quote:
Originally posted by Paka01

quote:
Originally posted by maddjuro

ako se nešto nemože legalno kupiti, treba se imati mogućnost nekako pročitati



Baš me zanima šta bi nosioci autorskih prava rekli na to.



A što bi nosioci tih prava rekli na ovo?
Ja kupim strip i posudim ga tebi da ga čitaš?
Smije li se to?

Svoju fizičku kopiju ne možeš distribuirati tisućama istovremeno.

Go kneel and weep
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6873 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 26/10/2022 : 10:02:47  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney


Jednom kad kupim strip, strip je moj i radit ću s njim što mi je volja.



quote:
Originally posted by guderian

quote:
Originally posted by Paka01

quote:
Originally posted by maddjuro

ako se nešto nemože legalno kupiti, treba se imati mogućnost nekako pročitati



Baš me zanima šta bi nosioci autorskih prava rekli na to.



A što bi nosioci tih prava rekli na ovo?
Ja kupim strip i posudim ga tebi da ga čitaš?
Smije li se to?



Ah, kako ljudi ne znaju elementarne stvari. Na tuđoj intelektualnoj svojini ne smeš da zarađuješ.

Imaš pravo da radiš sa svojim primerkom stripa, knjige, CD-a šta hoćeš. Da ga pozajmljuješ, pa i da ga prodaš kao polovnog.

Ne možeš da zarađuješ na serijskoj prodaji stripova ili skenova istih, ako nemaš prava. To uključuje i "besplatno" deljenje po sajtovima, za koje uzimaš zaradu oglašavanjem/reklamama.
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16874 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 26/10/2022 : 10:28:09  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by risbozg

Gašenje striputopija bloga je veliki udarac za sve ljubitelje stripa..nadam se da se budu ubrzo opet pojavili



Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7797 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 26/10/2022 : 10:37:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
I ova palica koju sam kupio je moje vlasnistvo i radit cu s njom sto me volja, npr. nabit je u guzicu nekome tko skenira i postavi javno strip koji sam objavio. Mila majko koja razmišljanja.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7268 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 26/10/2022 : 10:51:10  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

I ova palica koju sam kupio je moje vlasnistvo i radit cu s njom sto me volja, npr. nabit je u guzicu nekome tko skenira i postavi javno strip koji sam objavio. Mila majko koja razmišljanja.



Odma sodomija i parafilija, šta ne možeš rascipat glavu, slomit nadlakticu, pokoje rebro ka sav normalan svit?

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10063 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 26/10/2022 : 11:25:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
To(rcida)nto destroyer.
Go to Top of Page

Chief Warhead
Senior Member



1213 Posts

Member since 28/08/2011

Posted - 26/10/2022 : 12:25:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Chief Warhead a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

I ova palica koju sam kupio je moje vlasnistvo i radit cu s njom sto me volja, npr. nabit je u guzicu nekome tko skenira i postavi javno strip koji sam objavio. Mila majko koja razmišljanja.



A nemoj da arčiš palicu za dž, čuvaj je za dupence onog ko odštampa imitaciju regularnog izdanja, taj ti je ozbiljno ušao u džep. Priča da su skeneraši nešto posebno štetni je presmešna.

Tri ljuta moderatora suzbijala spam.
Jedan dobi povišicu, ostade ih dva...
Go to Top of Page

Ampoo
Starting Member



Serbia
81 Posts

Member since 07/09/2022

Posted - 06/12/2022 : 22:55:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Ampoo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

quote:
Originally posted by Dwayne_Looney


Jednom kad kupim strip, strip je moj i radit ću s njim što mi je volja.



quote:
Originally posted by guderian

quote:
Originally posted by Paka01

quote:
Originally posted by maddjuro

ako se nešto nemože legalno kupiti, treba se imati mogućnost nekako pročitati



Baš me zanima šta bi nosioci autorskih prava rekli na to.



A što bi nosioci tih prava rekli na ovo?
Ja kupim strip i posudim ga tebi da ga čitaš?
Smije li se to?



Ah, kako ljudi ne znaju elementarne stvari. Na tuđoj intelektualnoj svojini ne smeš da zarađuješ.

Imaš pravo da radiš sa svojim primerkom stripa, knjige, CD-a šta hoćeš. Da ga pozajmljuješ, pa i da ga prodaš kao polovnog.

Ne možeš da zarađuješ na serijskoj prodaji stripova ili skenova istih, ako nemaš prava. To uključuje i "besplatno" deljenje po sajtovima, za koje uzimaš zaradu oglašavanjem/reklamama.



Izdavači su ti koji daju pirateriji vetar u leđa da rade to rade. Nabave prava da izdaju strip i to urade u zanemarljivo malom tiražu, a po visokoj ceni. Mislim da kada bi povećali tiraže i reprintovali rasprodata izdanja da budu dostupna ljudima, manje bi bilo i piraterije. Ipak je lepše čitati strip na papiru, nego na ekranu.

Nije bogatstvo imati, vec je bogastvo imati kome dati
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 06/12/2022 : 23:00:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Glupi izdavači i njihovo... (provjerava bilješke) izdavanje stripova koje šteti strip industriji!

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 06/12/2022 : 23:24:59  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Hercule Poirot

Možda Pijani Patak bude imao kakvu konkretniju informaciju, vidjet ćemo...


Zašto ja, zaboga?
Nemam nikakve veze sa njima. Nisam nikad ni ulazio tamo.

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10121 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 07/12/2022 : 06:24:04  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Ampoo

quote:
Originally posted by alexts

quote:
Originally posted by Dwayne_Looney


Jednom kad kupim strip, strip je moj i radit ću s njim što mi je volja.



quote:
Originally posted by guderian

quote:
Originally posted by Paka01

quote:
Originally posted by maddjuro

ako se nešto nemože legalno kupiti, treba se imati mogućnost nekako pročitati



Baš me zanima šta bi nosioci autorskih prava rekli na to.



A što bi nosioci tih prava rekli na ovo?
Ja kupim strip i posudim ga tebi da ga čitaš?
Smije li se to?



Ah, kako ljudi ne znaju elementarne stvari. Na tuđoj intelektualnoj svojini ne smeš da zarađuješ.

Imaš pravo da radiš sa svojim primerkom stripa, knjige, CD-a šta hoćeš. Da ga pozajmljuješ, pa i da ga prodaš kao polovnog.

Ne možeš da zarađuješ na serijskoj prodaji stripova ili skenova istih, ako nemaš prava. To uključuje i "besplatno" deljenje po sajtovima, za koje uzimaš zaradu oglašavanjem/reklamama.



Izdavači su ti koji daju pirateriji vetar u leđa da rade to rade. Nabave prava da izdaju strip i to urade u zanemarljivo malom tiražu, a po visokoj ceni. Mislim da kada bi povećali tiraže i reprintovali rasprodata izdanja da budu dostupna ljudima, manje bi bilo i piraterije. Ipak je lepše čitati strip na papiru, nego na ekranu.


Prokleti izdavači.
Di rastu ovakvi genijalci?
Uzea bi dici jednoga da se imaju s kin igrat.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!

Edited by - NESVRSTANI on 07/12/2022 06:45:01
Go to Top of Page

Odoakar
Junior Member



415 Posts

Member since 04/02/2017

Posted - 07/12/2022 : 08:38:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Odoakar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zeljko

Ako izdavac proda kompletan tiraz
I ne planira reprint

Kako njemu steti piraterija?

Ps
Ne citam skenirano nista



Ovo je na tragu razmišljanja "ako ja nisam ni planirao kupiti taj strip, onda izdavač ništa ne gubi ako pročitam piratsku verziju"
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7797 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 07/12/2022 : 09:25:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by Ampoo

quote:
Originally posted by alexts

quote:
Originally posted by Dwayne_Looney


Jednom kad kupim strip, strip je moj i radit ću s njim što mi je volja.



quote:
Originally posted by guderian

quote:
Originally posted by Paka01

quote:
Originally posted by maddjuro

ako se nešto nemože legalno kupiti, treba se imati mogućnost nekako pročitati



Baš me zanima šta bi nosioci autorskih prava rekli na to.



A što bi nosioci tih prava rekli na ovo?
Ja kupim strip i posudim ga tebi da ga čitaš?
Smije li se to?



Ah, kako ljudi ne znaju elementarne stvari. Na tuđoj intelektualnoj svojini ne smeš da zarađuješ.

Imaš pravo da radiš sa svojim primerkom stripa, knjige, CD-a šta hoćeš. Da ga pozajmljuješ, pa i da ga prodaš kao polovnog.

Ne možeš da zarađuješ na serijskoj prodaji stripova ili skenova istih, ako nemaš prava. To uključuje i "besplatno" deljenje po sajtovima, za koje uzimaš zaradu oglašavanjem/reklamama.



Izdavači su ti koji daju pirateriji vetar u leđa da rade to rade. Nabave prava da izdaju strip i to urade u zanemarljivo malom tiražu, a po visokoj ceni. Mislim da kada bi povećali tiraže i reprintovali rasprodata izdanja da budu dostupna ljudima, manje bi bilo i piraterije. Ipak je lepše čitati strip na papiru, nego na ekranu.


Prokleti izdavači.
Di rastu ovakvi genijalci?
Uzea bi dici jednoga da se imaju s kin igrat.


Volim kad mi jutro pocne ovakvim budalastinama.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

verab
Senior Member

Croatia
2522 Posts

Member since 22/01/2015

Posted - 07/12/2022 : 09:49:08  Show Profile Show Extended Profile  Send verab a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI


Di rastu ovakvi genijalci?
Uzea bi dici jednoga da se imaju s kin igrat.


ajde u kurac, skoro sam prolija kavu...

tonto je u pravu, lijepo je kad ovako počne dan.

hejt, jal & rock 'n' roll
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4868 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 07/12/2022 : 09:51:00  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Ne, ne, nije čovjek ništa krivo rekao. Izdavači su krivi što postoje pirati, pa to je istina. Da nema izdavača ne bi bilo ni pirata. To je potpuno logično.

I banke su krive što postoje pljačkaši banaka. Da nema banaka ne bi bilo ni pljačkaša banaka. Pljačkali bi nešto drugo.
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10063 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 07/12/2022 : 09:58:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

Ne, ne, nije čovjek ništa krivo rekao. Izdavači su krivi što postoje pirati, pa to je istina. Da nema izdavača ne bi bilo ni pirata. To je potpuno logično.

I banke su krive što postoje pljačkaši banaka. Da nema banaka ne bi bilo ni pljačkaša banaka. Pljačkali bi nešto drugo.



Na tom tragu:

Za lupetanja su krivi forumi.

Da ih nema morali bi izaći na ulicu ili u park, a netko i u pivnicu.
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4120 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 07/12/2022 : 10:21:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Krivi su čitatelji zbog toga što žele čitati više od svojih mogućnosti!

Bok, kako si.
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4868 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 07/12/2022 : 10:51:40  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by vukozec

Ne, ne, nije čovjek ništa krivo rekao. Izdavači su krivi što postoje pirati, pa to je istina. Da nema izdavača ne bi bilo ni pirata. To je potpuno logično.

I banke su krive što postoje pljačkaši banaka. Da nema banaka ne bi bilo ni pljačkaša banaka. Pljačkali bi nešto drugo.



Na tom tragu:

Za lupetanja su krivi forumi.

Da ih nema morali bi izaći na ulicu ili u park, a netko i u pivnicu.



U pivnicu, što bi rekao željac, kapitalisti, a ostali u park na klupicu.
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10121 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 07/12/2022 : 11:09:37  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by vukozec

Ne, ne, nije čovjek ništa krivo rekao. Izdavači su krivi što postoje pirati, pa to je istina. Da nema izdavača ne bi bilo ni pirata. To je potpuno logično.

I banke su krive što postoje pljačkaši banaka. Da nema banaka ne bi bilo ni pljačkaša banaka. Pljačkali bi nešto drugo.



Na tom tragu:

Za lupetanja su krivi forumi.

Da ih nema morali bi izaći na ulicu ili u park, a netko i u pivnicu.


Ja volin lupetat i na ulici, parku, i pivnici.
Ja san demokratičan čovik.
Mogu svugdi lupetat.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik



Croatia
1300 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 07/12/2022 : 11:12:12  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message  Reply with Quote
Strip utopija je kad pijan čitaš na klupici u parku nasuprot kojeg se nalazi Tiskov kiosk, a onda naiđe GLS dostavljač i donese ti Fibru.

“Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.” - Mark Twain
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4120 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 07/12/2022 : 11:22:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Striputopija je kad jednom jest a onda više nije. Onda je Stripdistopija

Bok, kako si.
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10063 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 07/12/2022 : 12:09:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by vukozec

Ne, ne, nije čovjek ništa krivo rekao. Izdavači su krivi što postoje pirati, pa to je istina. Da nema izdavača ne bi bilo ni pirata. To je potpuno logično.

I banke su krive što postoje pljačkaši banaka. Da nema banaka ne bi bilo ni pljačkaša banaka. Pljačkali bi nešto drugo.



Na tom tragu:

Za lupetanja su krivi forumi.

Da ih nema morali bi izaći na ulicu ili u park, a netko i u pivnicu.


Ja volin lupetat i na ulici, parku, i pivnici.
Ja san demokratičan čovik.
Mogu svugdi lupetat.



Nema svako tvoje kapacitete.

Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4868 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 07/12/2022 : 12:29:06  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

I ova palica koju sam kupio je moje vlasnistvo i radit cu s njom sto me volja, npr. nabit je u guzicu nekome tko skenira i postavi javno strip koji sam objavio. Mila majko koja razmišljanja.



Mada, kad malo razmislim, najgori su zapravo ovakvi kao Tonto što crtaju stripove. Oni su pravo ishodište problema.
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10063 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 07/12/2022 : 12:37:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

quote:
Originally posted by Tonto

I ova palica koju sam kupio je moje vlasnistvo i radit cu s njom sto me volja, npr. nabit je u guzicu nekome tko skenira i postavi javno strip koji sam objavio. Mila majko koja razmišljanja.



Mada, kad malo razmislim, najgori su zapravo ovakvi kao Tonto što crtaju stripove. Oni su pravo ishodište problema.



Znači djecu ne kvare stripovi, već oni koji ih crtaju?
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.27 seconds. Snitz Forums 2000