forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 House of the Dragon
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

King Warrior
stripovi.com suradnik



22149 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 06/10/2022 : 10:15:24  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zeljko

Desnica i njegov sin su spaljeni u Harrenhalu

ja se ovoga ne sjećam



Ni ja se ne sjecam. Ili su nama vanzemaljci izbrisali pamcenje
ili ovi drugi imaju mandela efekat.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24662 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 06/10/2022 : 10:29:11  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Ma kako se ne sećate? Njegov sin je bio prognan/unapređen kao Lord Harrenhal, otac je krenuo da ga otprati, a njihov brat/sin je unajmio ljude da ih ubiju.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3542 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 06/10/2022 : 10:48:04  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lord Vader89
problem je vise to sto je Oto OTeran prilicno skandalozno onako, cerka ubedila kralja da je izdajnik, on se naljutio, itd itd. I sad odjednom evo njega tu opet kao da je bio otisao samo da kupi pljuge, pa se vratio sad, nikom nista, svi srecni



Desnica je mrtav, a kome će se sad već senilan kralj okrenuti ako ne čoveku koji je već radio taj posao. Naravno da je ovo pogrešna odluka i Oto ne bi trebao biti ponovo desnica jer ima svoje interese i serija odlično prikazuje tu i fizičku i mentalnu degradaciju kralja koji iz epizode u epizode sve više kopni i gubi moć.

Meni je jedan od omiljenih detalja iz prošle epizode bio kada se Viseris zbunio i kraljicu oslovio imenom svoje prve supruge. Pad starog kralja je postepen i nepovratan :(
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12785 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 06/10/2022 : 10:57:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ken2

quote:
Originally posted by Lord Vader89

iskreno, meni je ovo skroz dobro
bas to sto je sporo, it takes its time (a nije da se ne desavaju stvari), mozes lagano da uzivas u svemu, dobrodosla promena u vremena prenatrpavanja praznoglavog wannabe adrenalina gde god se okrene covek
cela scena sa familijom i svitom nakon sto su se deca pobila je vrhunska; i "plot twist" na kraju mi je dobrodoslo osvezenje, da cak i u tom svetu ne mora bas sve da se okonca pokoljem, da neko moze da dobije i neki svoj mali happy ending, itd.

vizuelno je odlicna (na stranu ona glupost s momentalnim zatamnjenjem svega na 15min, ne kapiram, no dobro), i ajd kad se vec na sve strane poredi s "Prstencima moci" let me jump that train too -> ova serija deluje neuporedivo stvarnije, opipljivije, uverljivije, you name it, nego svi oni Amazonovi pikseli i 3D-printovani oklopi za konje

samo da nema onih shortcut kretenizama* tipa ko u prosloj epizodi ona likusa sto je na ocigled sviju usred sopstvenog porodjaja odsetala na rostilj, i vrh xD
ili na primer u ovoj epizodi tek tako se Ctrl+Z odluka da se protera Otto Hightower, bez ikakvog objasnjenja, odnosno bilo cije reakcije, nista? eto te stvari samo malo kad bi ispeglali, bila bi maltene besprekorna serija....



pa i nisu to male stvari
ja recimo, na početku ove epizode nisam imao pojma čiji je to sprovod, ko je ta leana i od čega je umrla...
ni čija su to sve djeca nisam baš kapirao
a i to za otta - kako je sad on opet namjesnik????
previše je to rupa, pogotovo za naizgled lagan ritam

ali i svega pored toga, seriju pratim i dalje


Hm, meni se čini da ti nisi uopće pogledao šestu epizodu. Jer u njoj su odgovori na sva tvoja pitanja.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9543 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 06/10/2022 : 11:27:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by naker

Desnica je mrtav, a kome će se sad već senilan kralj okrenuti ako ne čoveku koji je već radio taj posao. Naravno da je ovo pogrešna odluka i Oto ne bi trebao biti ponovo desnica jer ima svoje interese i serija odlično prikazuje tu i fizičku i mentalnu degradaciju kralja koji iz epizode u epizode sve više kopni i gubi moć.


iskreno, on je lik koji bi isto to uradio i pre 10 godina dok nije bio senilan; i velim da mi nije problem odluka kao takva, nego nacin na koji je prikazana; bukvalno nema ama nikakvog uticaja na celu stvar to sto je Oto bio Oteran i sto je tokom kolko vec godina na njegovom mestu bio tip koji je izgoreo sa svojim sinom na nevidjeno
samo zameni "Oto nije tu jer je oteran" sa "Oto je tu", i nista se nece promeniti

elem, da ne tupim, rekoh da mi ic ne smeta da zazmurim na to sve (osim na debilane poput bezanja one likuse iz porodilista xD) jer mi u globalu prija voznja

quote:
Meni je jedan od omiljenih detalja iz prošle epizode bio kada se Viseris zbunio i kraljicu oslovio imenom svoje prve supruge. Pad starog kralja je postepen i nepovratan :(


ma i kamen bi zaplakao xD

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17663 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 06/10/2022 : 12:00:44  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

Ma kako se ne sećate? Njegov sin je bio prognan/unapređen kao Lord Harrenhal, otac je krenuo da ga otprati, a njihov brat/sin je unajmio ljude da ih ubiju.




aaa toga se sjećam

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17663 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 06/10/2022 : 12:01:47  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
malo je nelogično što nije ubijena ona koja je napala buduću kraljicu

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24662 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 06/10/2022 : 12:05:10  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Misliš sadašnja kraljica? ;)

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17663 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 06/10/2022 : 12:18:44  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
kazna za napad bi trebala biti smrt jer je ona kraljica supruga
to je izdaja

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24662 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 06/10/2022 : 12:33:01  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
U knjizi je Viseris opisan kao neodlučan i blag kralj, kome je na prvom mestu bila porodica. Mislim da je u seriji njegov lik sasvim dobro prenesen. Takođe je uvek bio nesiguran u odlukama i vodio se savetima svojih savetnika, što će se ispostaviti pogrešno.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.


Edited by - manhunter on 06/10/2022 12:33:19
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9543 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 06/10/2022 : 13:39:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
btw, kakva ti je knjiga overall?

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24662 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 06/10/2022 : 13:59:18  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Pa ono, istorijska

Nema veze sa romanom, nego se jednostavno nabrajaju događaji.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9543 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 06/10/2022 : 14:00:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
au jbt, treba pregrmeti 800 strana toga xDD

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24662 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 06/10/2022 : 14:43:10  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Sve što smo do sada videli u seriji je stalo na tačno dvadeset stranice knjige. Just sayin

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17663 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 06/10/2022 : 15:06:13  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
a ima 800?

ja sam sve batalio od martina ne želim ništa više čitat
ali mogu tjedno 50 minuta pogledati

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9543 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 06/10/2022 : 15:25:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zeljko

a ima 800?


zadnjih 700 strana ce resiti u 8. sezoni na brzaka xDD

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24662 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 06/10/2022 : 15:47:01  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Knjiga ima 540 stranica, a dešavanja u seriji kreću od 270.

Preskočen je "početak", to jest, propast Valirije i osvajanje Vesterosa od strane Egona Osvajača. Serija počinje u periodu blagostanja i mira u Vesterosu, a ide ka borbi zmajeva, građanskom ratu u kome će se sve promeniti. Tek posle ovog će se videti zašto je Daenerys i njeni zmajevi bili tako značajna pojava u GoT.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9543 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 06/10/2022 : 15:51:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
ja koje god izdanje pogledam, TPB ili HC, ima izmedju 700 i 800 strana

mozda su ti uvalili neki skart tamo u Svici, zato nema sav taj materijal koji navodis xD

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24662 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 06/10/2022 : 15:56:30  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Ja imam ovo izdanje

https://www.laguna.rs/n4178_knjiga_vatra_i_krv_laguna.html

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24662 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 06/10/2022 : 15:57:03  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Patriota, jbg :D

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9543 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 06/10/2022 : 15:59:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
zajebala nas ljaguna xD
al da, veci format pa manje strana, sve jasno:)

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7887 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 07/10/2022 : 22:36:11  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by naker

@ken2; Desnica i njegov sin su spaljeni u Harrenhalu, dok je Laenu spržio zmaj. Pa majku mu, nisu peta i šesta epizoda emitovane baš toliko davno pa da se pozaboravljalo



ništa se ja toga ne sjećam
ozbiljno
izgleda da ipak nisam odgledao šestu do kraja, u krevetu ja to gledam i mora da se oko ubilo
a ništa, ponovit ću je

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25905 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 10/10/2022 : 04:28:26  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Više vridi Viserysov ulazak,put i sjedanje na tron nego cili ROP.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7887 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 10/10/2022 : 21:24:14  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
pogledao šestu ponovo
ovaj put do kraja
i pohvatao konce :))

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24662 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 10/10/2022 : 21:47:51  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Koja jebena epizoda. Kraljev ulazak u dvoranu i sedanje na tron je toliko moćna scena, nemam reči.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.


Edited by - manhunter on 10/10/2022 21:48:27
Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000