forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: KOLORKA 227 Mjesečevo Lice
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Chui
Average Member



943 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 09/10/2022 : 10:39:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

quote:
Originally posted by Chui

quote:
Originally posted by DiSkAcH

Meni je isto Lama jedan od najslabijih Jodo-a koje sam čitao. Pročitao sam iz knjižnice i nisam kupio tj mislim da je ionako već bio rasprodan.
Ali def najslabiji mi je Presveto Srce, 2 puta sam krenuo čitat i bio mi je naporan pa sam odustao (nije zbog ''kontroverzne'' teme).
Pročitao sam privju Mjesečevog Lica i meni je ovo insta'buy. Odlično, od crteža do priče do likova...jedva čekam da ga se dočepam. :)


Presveto srce je totalni rollercoaster zajebancije kojem je najbolje samo se prepustiti i isključiti bilo kakva racionalna očekivanja



Ne mogu se natjerat čitat. Dosadan mi je skroz. Dva puta sam probao.

Život je prekratak da gubim vrijeme na nešto što mi nije leglo dok god ima debelo previše ostaloga što bi mi moglo leći. Tako, neki moj čudan način razmišljanja.

Isto radim i sa filmovima i serijama i knjigama i videoigrama, probam 10-20min (ili X stranica), ako me nije ćopilo, ćao-bao, neeeext.


Takav sam i ja kad su u pitanju serije npr, pogledam jednu epizodu i baj baj ako mi nije dala bar neke nade u potencijal da bi tu moglo biti nešto kasnije. U stripu ako osjetim da se mučim i tjeram da čitam nešto što me ne zanima odustanem. Al recimo u glazbi najbolji albumi su mi oni koji mi nisu sjeli na prvu nego tek nakon nekoliko preslušavanja i ti su ostali u srcu zauvijek, ovi koji su na prvu sjeli su brzo dosadili.
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3570 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 11/10/2022 : 00:39:45  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Chui
Al recimo u glazbi najbolji albumi su mi oni koji mi nisu sjeli na prvu nego tek nakon nekoliko preslušavanja i ti su ostali u srcu zauvijek, ovi koji su na prvu sjeli su brzo dosadili.



Tačno tako, kada sam kao srednjoškolac prvi put slušao Tool nije mi se uopšte svideo, ali vremenom mi je postao jedan od najboljih progressive rock bendova.

Samo po meni ovo ne važi samo za muziku već i za film, serije, stripove itd. Razumem da je u 21. veku vreme najdragoceniji resurs, ali iskreno duša me zaboli kada pročitam neki osvrt gde neko odustane od čitanja jer mu se nisu svideli početni albumi. Asterix, Blueberry, Nošeni vetrom, Balada o Halo Jones, Hermetička garaža.. ne bih sad da licitiram, ali stvarno ima mnogo primera stripova koji štucaju na početku, ali kasnije postaju sve bolji i bolji. Skoro uvek završim strip koji započnem jer mi je bitnije kako se on završi negoli kako je započeo. Beli lama je jedan od takvih stripova Dao bih levu ruku za Fbrin reprint Belog lame ili da Čarobnjaci urade svoje izdanje
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1588 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 11/10/2022 : 14:16:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Diskach, ja te ovdje čekam da javiš jel ti se sviđa ili ne, nisi mi uvijek mjerodavan ali ovdje bi nam se mogla potrebiti očekivanja:)
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6073 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 14/10/2022 : 10:25:25  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kerempir

Diskach, ja te ovdje čekam da javiš jel ti se sviđa ili ne, nisi mi uvijek mjerodavan ali ovdje bi nam se mogla potrebiti očekivanja:)



Nema frke, samo ja čekam IL i popuste. Beg JE cicija.

@Naker: Ja sam probao 9 albuma Blubača i nije išlo nikako. To je valjda dovoljan broj da sam siguran da mi ne leži. Plus je što sam ga prodao brzo i bez gubitaka, kao golf 2 dizel.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 14/10/2022 10:28:32
Go to Top of Page

petarStripovi10
Senior Member

Croatia
1066 Posts

Member since 03/12/2014

Posted - 13/11/2022 : 11:55:44  Show Profile Show Extended Profile  Send petarStripovi10 a Private Message  Reply with Quote
Odličan Boucquov crtež.
A što se tiče priče, standardna Jodorowsky opačina.
Zapravo to je religiozni strip s elementima Jodorowsky opačine.
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6073 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 19/11/2022 : 12:22:16  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Jao što je meni ovo dobro, Jodo razvalio kao i (skoro) uvijek.
Ludilo, jaja, sex i droga ali bez rock'n rolla.
Ima tu svega, ima tu i sličnosti sa nekim drugim njegovim radovima, ali ovo mi je u samom vrhu njegovih stripova.
Boucq mi je bio odličan u Triptihu i Bounceru, a bogami je i ovdje pokazao da zna znanje.
Ovo mi je čak i bolje djelo ovog dvojca od odličnog Bouncera, ali mislim da i nisu baš usporedivi osim istih autora.
Glupo mi je bilo što pisati o radnji osim da nije za djecu, da tu ima klasičnog Jodovog ludila u najboljem smislu i da ovo čudo toplo preporučujem svima a ne samo njima. :D

EDIT: Marko, imaš li još štogod u planu od ovog dobrog čovjeka?!
Npr već spomenuti Alef-Thau? Anibal 5? Bilo što? Give us moar!

Ako se dobro sjećam, jednom prilikom si napisao da si izdao sve Jodovo što si mislio, a onda smo dobili ovu poslasticu, pa zato sada opet gnjavim.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 19/11/2022 17:07:02
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20738 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 19/11/2022 : 16:33:15  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
alef tau,ono što sam čitao u stripoteci je predobro
al neko reče da nije tako u celini
šteta

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6073 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 19/11/2022 : 17:07:28  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

alef tau,ono što sam čitao u stripoteci je predobro
al neko reče da nije tako u celini
šteta



Neka on to nama tiska pa da procjenimo sami.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3570 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 19/11/2022 : 18:24:03  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Albumi nakon smrti izvornog crtača nemaju veze sa vezom i to ne treba objavljivati, ali osmi album ima lep i zaokružen kraj cele priče, i ako se Alef-Thau posmatra kao celina od tih osam albuma onda je reč o odličnom stripu. Francuzi su to odradili u dva integrala, ali mudar izdavač bi sve to stavio u jedan tom od oko 400 stranica
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20738 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 19/11/2022 : 18:31:01  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
pričaš o svetovima alefa taua

alef tau ima osam albuma,sedam potpisuje Arno,osmi drugi crtač,i tih osam su celina,te objavljeni u dva integrala.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3570 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 19/11/2022 : 18:48:26  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Već sam zaboravio da li je Arno odradio neke table iz osmog albuma ili su sve potpisali drugi crtači, ali da, mislio sam na tih osam albuma
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2151 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 05/12/2022 : 11:58:12  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Nisam neki ljubitelj Jodoa ali ovo je solidno. Prvi dio je dobar, a onda je završnica klasični magijski mumbo jumbo gdje logika napušta bojno polje i sve postaje moguće. Znači uvod, osmišljavanje svijeta i one jurnjave, to mi je baš fora - pogotovo zahvaljujući sjajnom Boucqovom crtežu. Lijepo je osmislio svijet, velike valove, betonske građevine..

Vezano za ovaj strip, sjećam se jednog starog kvadrata ili Patka u kojem je Cecile Quintal (valjda Darko Macan) po abecedi prolazio značajne stvari koje su se tih godina dešavale u svijetu stripa. Tad još nije bilo interneta, ničega i sva ta imana koja je on nabrajao su mi zvučala kao žestoka egzotika. Zamišljao sam kako zapravo izgledaju ti fantastični, dotad neviđeni stripovi. Jedan od nabrojanih je bio i prvi dio Mjesećevog lica, koji je bio i predstavljen sa par scena s ogromnim valom koji ruši sve pred sobom... Tad sam te stripove mogao samo zamisliti, a sad su tu, u knižnici, samo ih trebam posuditi. Ali se kroz godine izgubila moć čuđenja - danas me puno više začudila Anais Nin nego ova lijepa, šarena slikovnica koja bi mi 90tih bila sjajna, kontroverzna, napeta.
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6056 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 19/12/2022 : 11:03:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message  Reply with Quote
Ne znam jel zbog nogometa, ili je jednostavno strip nezanimljiv, ali trealo mi je 14 dana da ovo pročitam.

Sam zaplet, sa valom i tipom bez lica, to je sve ok. Počinje slično kao Inkal rekao bih, dakle neka jurnjava , bum i tras, tu su i tehnokrati i sl. Ali kasnije se to nekako previše razvodnilo, više od pola nisam uopće razumio. Uglavnom, jako teško za čitati, bar meni.

Boucq fantastičan. Možda i njegov najbolji rad, stvarno se razmahao. Samo zbog njega strip ostaje u kolekciji.

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10073 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 28/12/2022 : 19:42:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by petarStripovi10
Zapravo to je religiozni strip s elementima Jodorowsky opačine.



Ili Jodova opačina (svega tu ima čega ima i u svim njegovim kasnijim radovima) s elementima religioznosti i još koječega.

Izdanje perfektno, crtež nevjerojatan, kužim ja i tu metaforiku ali ...

U svakom slučaju ako nekom nije jasno što je pročitao nakon dobrog pogovora i novog čitanja sve bi trebalo sjesti na mjesto, ali ...
Go to Top of Page

borg
Senior Member



Serbia
1749 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 03/01/2023 : 01:20:10  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
Jodorowsky kao po običaju.
-Lik se oženio sestrom koja mu je ujedno i majka...
-Drugog kojeg "gura" za novog verskog proroka na svet donela prostitutka koja sa svojom džinovskom pi**** opslužuje ceo bordel, a ako treba malo stimulacije za vreme odnosa sa klijentima, zove sina da joj svira na uvce dok se sa trojicom ganja u isto vreme.
-Silovanja devojke u komi su mu već verski primat...
I tako dalje...
Uz klasične akcije i društvene frakcije, podignute na Jodo level, ovo bih svrstao u njegov prosek. Ne sečem vene na ove njegove izlive ljubavi prema katoličkoj crkvi, propagiranju incesta, bluda i klanja.
Crtež odličan. Priča zanimljiva, ali nešto fali. Ili nečeg ima previše.
Kao presoljena supa. :)

I dalje Inkal i Metabaroni jedini njegovi koje bih zadržao u kolekciji.


Resistance is futile.

Edited by - borg on 03/01/2023 09:34:08
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10073 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 03/01/2023 : 12:49:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by borg
I dalje Inkal i Metabaroni jedini njegovi koje bih zadržao u kolekciji.



A Presveto srce i Bouncer?
Go to Top of Page

borg
Senior Member



Serbia
1749 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 03/01/2023 : 16:45:51  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
Kaubojce slabo gotivim, generalno, ne zbog Jodoa.
A Presveto još nisam pročitao. Kad budem imao vremena svratiću do Fibrinog magacina u Čačku, da pročitam. :)

Resistance is futile.

Edited by - borg on 03/01/2023 16:48:28
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20738 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 03/01/2023 : 17:16:04  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
taj strip ćeš naći u klonji;sa njim brišem bulju u specijalnim trenucima.
Izbacivač je dobar,baš valja.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20738 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 03/01/2023 : 17:25:39  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by borg
I dalje Inkal i Metabaroni jedini njegovi koje bih zadržao u kolekciji.



A Presveto srce i Bouncer?


ovde sigurno ima forumaša muslimanske veroispovesti - zamisli da mu daš strip u kome se sprda sa Muhamedom ili nekim svetim ljudima njihove religije;ma ustanak bi digli,spalili bi desetak kola usput,izlomili 50 izloga...sa punim pravom.

nama se ovo poturi,i niko ništa;kakvi smo mi to hrišćani.
ma i to što je većina ateista,ne opravdava,pa to je ljudi srž naše istorije,naša vekovna tradicija po kojoj se sere...

ako me razumete
ako ne,jbga,nemojmo se čuditi kad evropu za par decenija preplave pripadnici neevropskog porekla.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7830 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 03/01/2023 : 17:47:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Ma kakvo razbijanje izloga, odma metak ili bombu jos bolje...

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9543 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 03/01/2023 : 18:09:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

ako ne,jbga,nemojmo se čuditi kad evropu za par decenija preplave pripadnici neevropskog porekla.



takozvani varvari, kako su govorili stari grci, jel tako anto?

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 03/01/2023 : 18:11:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10073 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 03/01/2023 : 18:17:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Navodno postoji religija u kojoj se kaže: Okreni i drugi obraz ...

A Marko ako hoće biti dosljedan neka objavi Lavričevog Čarodeja.
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11731 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 03/01/2023 : 19:09:43  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Usudio bih se raći da je Lavričev Čarodej u najmanju ruku ravan ovome.

Have mercy
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37392 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 03/01/2023 : 20:16:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Ajde ajde, nije to bas tako! :P :D


Kod Lavrica je ipak nesto drugo/drugacije u pitanju. I mislim da u stripu moze uzivati i HC hriscanin otvorene glave (citaj, da ne uzima strip zdravo za gotovo, za povijest, nego za jednu od tih "Kordejevih" subverzuma ili sta bi bilo, mozda je bilo, a sta ako...).






Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000