forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: KOLORKA 231 Od Marsa do Pariza
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Markos
Webmaster



Croatia
28935 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 20/09/2022 : 08:26:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


Planet Mars, 1873.: Séraphin i prijatelji prate princezu i njezin narod preko Viših zaravni. Bježeći pred pruskom invazijom, kolona Marsovaca nada se pronaći utočište s onu stranu Zabranjenih teritorija što okružuju Marsov pol. Za to vrijeme začudnim pojavama na Marsu kao da nema kraja, a Bismarckovi "ratni orlovi" sve opasnije prijete... Hoće li naši junaci izlaz iz beznađa pronaći u reliktima drevne marsovske civilizacije ili u pragmatičnom savezništvu s novopečenim interplanetarnim carstvom Napoleona III.?

Kolorka 231 • Od Marsa do Pariza • 144 stranica • Kolor • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Alex Alice • Crtež Alex Alice • Prijevod Tony Šercer • Lektura i redaktura Aleksandar Gucunski • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 20.9.2022. • Cijena 150 Kn

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/kolorka-231-od-marsa-do-pariza/818/

Trouble will find me

alaniusfordius
Senior Member

1005 Posts

Member since 10/04/2017

Posted - 20/09/2022 : 12:24:13  Show Profile Show Extended Profile  Send alaniusfordius a Private Message  Reply with Quote
Kupujemo bez razmisljanja!
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39301 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 20/09/2022 : 12:49:48  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Kakav je ovo odmor za moj organizam!!! Jedva cekam!
Go to Top of Page

ivan_micic
Senior Member



Croatia
2327 Posts

Member since 19/12/2007

Posted - 20/09/2022 : 13:31:48  Show Profile Show Extended Profile  Send ivan_micic a Private Message  Reply with Quote
jes. Marko, da li u ovo izdanje ide i Le Retour à l'éther?
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28935 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 20/09/2022 : 13:40:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Ne znam sad napamet. Ako je to dio 5. ili 6. albuma onda ide. Ako nije onda ne.

Trouble will find me
Go to Top of Page

ivan_micic
Senior Member



Croatia
2327 Posts

Member since 19/12/2007

Posted - 20/09/2022 : 13:54:30  Show Profile Show Extended Profile  Send ivan_micic a Private Message  Reply with Quote
nemam pojma ni ja, ovaj 3. ciklus ima 6 "albuma", a ovaj koji sam ja naveo, nema broj ciklusa.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25856 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 24/09/2022 : 16:58:36  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Super.Za sve od 7-77.
Svaki put kad čitam Zvjezdane dvorce požalim šta je ovo Markos strpa u Kolorku.Ovo je stvoreno za veći format!

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2440 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 01/10/2022 : 22:54:02  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Kao i kod Negalyod, ovo zavredjuje veci format. Alice prvenstveno crta izvanredno.
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39301 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 30/10/2022 : 15:30:25  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Kakva je ovo lepota od stripa. Upravo procitao. Progutao i sad mi zao sto nema jos. Kad nastavak ide?
Go to Top of Page

alaniusfordius
Senior Member

1005 Posts

Member since 10/04/2017

Posted - 30/10/2022 : 19:52:01  Show Profile Show Extended Profile  Send alaniusfordius a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Super.Za sve od 7-77.
Svaki put kad čitam Zvjezdane dvorce požalim šta je ovo Markos strpa u Kolorku.Ovo je stvoreno za veći format!



Nesto mi se javlja da ce Markos i Vetar u vrbama/medju dinama i ovo stampati u uvecanom formatu kao sto su isla i Deca kapetana Granta...
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15017 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 02/11/2022 : 20:47:14  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alaniusfordius

quote:
Originally posted by jaki

Super.Za sve od 7-77.
Svaki put kad čitam Zvjezdane dvorce požalim šta je ovo Markos strpa u Kolorku.Ovo je stvoreno za veći format!



Nesto mi se javlja da ce Markos i Vetar u vrbama/medju dinama i ovo stampati u uvecanom formatu kao sto su isla i Deca kapetana Granta...



kaj se šuška

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
AJMOOOOOOOO CREME DE LA CREME HRVATSKE LIGE DINAMOOOOOOOOOOOOOO
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2140 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 15/11/2022 : 08:22:02  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Ipak manje dobar nego prva dva.. zapravo, peti album mi škripi. Nekako ima previše likova, previše akcije i neke stvari ne funkcioniraju najbolje - npr ona scena kad družina dođe na Marsov pol pa upada u onaj neki dvorac sa planetima - to mi je bilo prečudno, na brzinu obrađeno. Ne odobravam ni foru sa paralelnim vremenima u radnji, do sad je Zvjezdani dvorac pričan linearni i ne vidim šta se dobilo sa onih 20 mjeseci prije, 20 mjeseci poslije momentom.

Znači, taj peti album mi je opasno zaštekao, ali sa šestim se sve vratilo na dobru razinu. Ekipa poslije ovog ide na Veneru, super, ali nadam se da se serijal neće razvlačiti u nedogled. Nek bude još jedan, dva integrala i kraj, da ostane super. Falilo mi je u ovom zadnjem integralu i malo prostora za likove, sve je pojela jurnjava. Mislim, oduvijek je ZD 95% jurnjava, 5% likovi, ali ovdje mi je falilo ih 5 %.


Sad sam tu malo srao, ali to je zato jer su mi prva dva Zvjezdana dvorca bili odlični, pravo osvježenje. I dalje mi je ovo zakon i veliko veselje za čitanje i nadam se da Alice neće usporiti sa tempom
Go to Top of Page

www2
Senior Member



Croatia
1040 Posts

Member since 11/02/2009

Posted - 16/11/2022 : 20:07:28  Show Profile Show Extended Profile  Send www2 a Private Message  Reply with Quote
Hmmm m, ne znam, meni je ovo potpuno u istom ritmu kao i prva 2, također i iste kvalitete, koja je jako velika od početka.

Alice je zaista stvorio jedan dobar svijet i vidjet cemo kamo će to sve otići.

I dalje svaka preporuka za Vitezove Etera.

8/10

Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6044 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 16/11/2022 : 20:49:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message  Reply with Quote
Kao da je došlo do zamora materiala. Još uvijek je to dobra, epska avantura, ali kao što pcoro kaže, kao da se malo razvlači na silu a sa druge strane sve brzopleto riješava. Odnosi među likovima u biti nepostojeći odnosno nema evolucije, jer stalno je neka jurnjava.

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2140 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 17/11/2022 : 08:09:54  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Čitam odmah i drugi put. Ovo je jedan od rijetkih novih stripova koje imam volje ponoviti i to brzo. U tom drugom, sporijem čitanju, ne mogu se ne nadiviti Aliceovoj crtačkoj mašti i vještini. Koliko tu ima izmišljene arhitekture, strojeva, kompleksnih stvari koje se možda pojave tek u par sličica, a treba ih osmisliti.. i to još ne na kompjuteru nego na papiru, s vodenim bojama. Respekt!

Pogotovo što ovo izlazi redovno, svake godine jedan album. Npr. oni Sami od Vehlmanna i Gazzottija imaju crtež s puno manje detalja i rekao bi, kompjuterskim kolorom, a albumi izlaze istim tempom, ako ne i rjeđe, a tako i većina fr-bel produkcije.
Go to Top of Page

bisley
Senior Member



Croatia
1182 Posts

Member since 08/06/2005

Posted - 17/11/2022 : 12:54:12  Show Profile Show Extended Profile  Send bisley a Private Message  Reply with Quote
Zanimljivo da je Alex Alice imao samo 23 godine kad je završio prvi album Trećeg zavjeta. Od tada do treće knjige Zvjezdanog dvorca je prošlo isto toliko vremena i crtež je postao mekši i jasniji, manje ukočen, sa boljim kompozicijama table i više u funkciji priče. Akvarel reduciranih boja također daje dojam prozračnosti i atmosfere. Koliko me je Treći zavjet živcirao djelomičnim odmakom crteža od priče, toliko je ovdje u funkciji priče. Preporuka mlađima i starijima koji odbijaju odrasti.
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39301 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 17/11/2022 : 13:56:56  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Treci zavjet je meni top!
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2140 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 17/11/2022 : 14:25:44  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Ma ne. Ne možemo sad hvaliti Treći zavjet jer time na neki način umanjujemo i sam zvjezdani dvorac.

Treći zavjet je idejno, scenaristički, crtački pa čak i izdavački promašen strip, jalov pokušaj nekakve kontroverzne srednjovjekovne akcije za koji je teško reći je li plići ili dosadniji. Crtački i pripovjedno je na niskom nivou, a jedino gdje može biti zanimljiv je kao slabiji rad kasnije etabliranih crtača i scenarista. Zadovoljstvo je vidjeti koliko je Alice napredovao od tada..

Ne spominjimo više Treći zavjet, ne kaljajmo topic.
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11662 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 17/11/2022 : 15:10:05  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Dobro veli pcoro, nisu za poredit. Dvorac je mnogo bolje osmišljen.
Iako ovaj treći dio, Vitezovi Marsa, manje mi se svidio.

Have mercy
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1582 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 28/11/2022 : 09:58:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Prije negoli sam krenuo čitati strip, morao sam ponoviti zadaću ponovnim čitanjem prethodnih brojeva ali to mi nije teško pao jer volim ovaj steampunk serijal i sa svakim brojem sve mi više raste kako rastu i geopolitičke ambicije zemaljskih carstava (zasad ograničene samo na unutarnji pojas Sunčevog sustava). Jedva čekam nove nastavku vitezove etera.

Crtež pak fantastičan
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000