forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Tinta, strip festival, 5.-9. oktobar 2022
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Deers
Advanced Member

Croatia
8414 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 05/10/2022 : 20:17:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
U Ljubljani se i ove godine odvija strip festival Tinta!

U fokusu ovogodišnejg programa su: efant terrible europske stripovske scene, Belgijanac Brecht Evans, svestrani berlinski vizualni umjetnik ATAK, zvijezda švedskog stripa u usponu Moa Romanova, glasoviti američki strip majstor Peter Kuper i nagrađivani nezavisni strip izdavaš kuš! iz Latvije!

Festival ima raznoliku ponudu programa i ostalih događanja, od razgovora, predavanja, radionica , programa za djecu pa sve do tradicionalnog stripovskog sajma u Kinu Šiška gdje će se dodijeliti nagrada Zlatirepec za najbolje domaće i prevedeen stripove godine.

U FOKUSU:
► 𝐀𝐓𝐀𝐊 (DE):
— Otvaranje izložbe: SRI, 5. 10., u 19.00 / Slovenski etnografski muzej
► 𝐌𝐎𝐀 𝐑𝐎𝐌𝐀𝐍𝐎𝐕𝐀 (SE):
— Otvaranje izložbe: SRI, 5. 10., u 20.30 / Zorica
►𝐊𝐔Š! (LV): uzbudljiva raznolikost suvremnih strip autoraBaltika
— Otvaranje izložbe: ČET, 6. 10., u 20.00 / DobraVaga
► 𝐁𝐑𝐄𝐂𝐇𝐓 𝐄𝐕𝐄𝐍𝐒 (BE):
— Otvaranja izložbe: PET, 7. 10., u 19.00 / Galerija Equrna
► 𝐏𝐄𝐓𝐄𝐑 𝐊𝐔𝐏𝐄𝐑 (US):
— Razgovor s autorom: SUB, 8. 10. u 18.00 / Kino Šiška
► 𝐒𝐓𝐑𝐈𝐏𝐎𝐕𝐒𝐊𝐈 𝐒A𝐉A𝐌: cjelodnevno sajamsko druženje sa autorima, izdavačima i stripofilima, podjela nagrada Zlatirepec 2022
— SUB, 8. 10., 10.00–20.00 / Kino Šiška

Program: https://www.tinta.si/

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."

corto33
Senior Member

Slovenia
2423 Posts

Member since 18/11/2003

Posted - 05/10/2022 : 21:03:30  Show Profile Show Extended Profile  Send corto33 a Private Message  Reply with Quote
Deers, da li dolaziš možda u subotu na sajam?

Društvo ljubiteljev stripov Stripoholik
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member

Croatia
8414 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 05/10/2022 : 21:09:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Volio bih, i imam u planu, ako ništa nenadano ne iskrsne.

Go to Top of Page

corto33
Senior Member

Slovenia
2423 Posts

Member since 18/11/2003

Posted - 05/10/2022 : 21:52:40  Show Profile Show Extended Profile  Send corto33 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Deers

Volio bih, i imam u planu, ako ništa nenadano ne iskrsne.

Ako dolaziš javi se na štandu Stripoholika, biću tamo cijeli dan. :)

Go to Top of Page

Deers
Advanced Member

Croatia
8414 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 05/10/2022 : 22:22:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Dogovoreno!

Go to Top of Page

Deers
Advanced Member

Croatia
8414 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 06/10/2022 : 10:04:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Što se tiče Moe Romanove, nedavno joj je VBZ objavio Čudakinju

https://www.vbz.hr/book/cudakinja/

Za ostale, nisam siguran da li su objavljivani osim na slovenskom.

Go to Top of Page

corto33
Senior Member

Slovenia
2423 Posts

Member since 18/11/2003

Posted - 06/10/2022 : 11:54:13  Show Profile Show Extended Profile  Send corto33 a Private Message  Reply with Quote
Nema na slovenskom još ništa njeno objavljeno.
Uskoro će biti objavljen taj strip Čudakinja - Leto spodrsljajev.

Go to Top of Page

Deers
Advanced Member

Croatia
8414 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 06/10/2022 : 12:32:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Imaš pravo, mislio sam na druge goste, Kupera prvenstveno.

Go to Top of Page

Deers
Advanced Member

Croatia
8414 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 09/10/2022 : 20:19:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Posjet Tinti nakon dvije godine pauze bio je odličan. Što samo potvrđuje zašto mi je to jedan od omiljenijih festivala stripa. Naizgled manji, sa manje šušura ali u pravilu sa puno bogatijim program. Možda je tome tako jer nema bonellija. U svakom trenutku možeš "usput" škočiti na festival i obići sajam i poslušati nešto novo, zanimljivo, ili naučiti nešto o nekom autoru. I to nisu neki aninonimusi, redom se radi o inače itekako priznatim i nagrađivanim autorima samo što su nekako izvan tokova domaće publike i izdavača.

Primjetno je da slovenski izdavači sve više i više šire svoj lepezu naslova. I da imaju hrpu domaće produkcije.

Ovaj put ću posebno pamtiti jer sam uspio na sajmu upoznati corta33 i Polija. Uz to, porazgovarao sam malo sa Smiljanićem i Dješkom i poslušao razgovor sa Moom Romanovom.

Što se tiče Moe Romanove, jako me se dojmila, ne nužno pozitivno. Njezin stav, koji mogu smjestit jedino u stereotipni zapadnjački milenijski mentalitet, me trznuo. Stekao sam dojam, možda griješim, da što se tiče slave i uspjeha ali i stripa uopće, smatra da se povijest nastavlja s njom. Ne negira povijest i uzore ali je tako iritantno nezainteresirana. Dobila je Eisnera a nije se potrudila ni proguglati i/ili zapamtiti tko je to. To te razljuti, ali u jednu ruku je u pravu. Taj anarhistično - buntovnički stav iz "može me se" filozofije je ujedno i oslobađajući. Sama tematika stripa, i nagrada koja, možda je a možda nije povezana sa recentnim događajima (ako uopće ima takve nezavisne nagrade), nije mi najzanimljivija ali nakon poslušanog razgovora svakako ću pokušati pročitati taj strip.

Go to Top of Page

corto33
Senior Member

Slovenia
2423 Posts

Member since 18/11/2003

Posted - 10/10/2022 : 09:40:40  Show Profile Show Extended Profile  Send corto33 a Private Message  Reply with Quote
Super je bio sajam u subotu, ljudi je bilo možda najviše od svih Tinti do sada.

Na kraju su bili izabrani i naj stripovi što su izašli u prošloj godini:
quote:

🏆 Najboljši prevedeni otroški strip:
Vampirček gre v šolo - Joann Sfar (Mladinska knjiga 2021) Prevod: Izar Lunaček

🏆 Najboljši izvirni otroški strip:
Lahko noč, sine: 7 pravljic v stripu - Izar Lunaček (Zavod Stripolis, 2021)

🏆 Najboljši prevedeni strip za odrasle:
BLAST 2 - Apokalipsa po svetem Jackyju - Manu Larcenet (VigeVageKnjige, 2021) Prevod: Katja Šaponjić

🏆 Najboljši izvirni strip za odrasle:
Slovenski klasiki v stripu 2 - Tomaž Lavrič (Buch, 2022)

https://www.facebook.com/tintafestival

Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.79 seconds. Snitz Forums 2000