forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FRONTISPIS predstavlja: LESTER COCKNEY 3
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Frontispis
Starting Member



76 Posts

Member since 10/12/2019

Posted - 07/10/2022 : 19:29:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Frontispis a Private Message  Reply with Quote



Posljednja tri nastavka Lestera Cockneya nacrtana su s velikim vremenskim razmakom, prvi krajem osamdesetih i početkom devedesetih, a drugi i treći objavljeni su tek 2005., dvije godine nakon Franzove smrti. Između njih je nacrtao dvije priče o Lesterovoj mladosti koje ćete pronaći u četvrtoj knjizi.

RASCJEP
Napravivši puni krug, Lester svraća u rodnu Irsku, u Gap of Dunloe, gdje ga dočekuje pismo koje otvara neka davno zaboravljena pitanja i nagovještava postojanje izgubljenog blaga. Trag vodi do slikovitih španjolskih obala i sukoba s okrutnom bandom. Povratak u Indiju prilika je da se neke stare veze pokrpaju ili obnove, dok je druge sve teže sačuvati.

OREGONSKI PUT

Prilika za dobru zaradu i nove pustolovine odvodi nas u divlja prostranstva Novoga svijeta, kojim vlada neumoljiva žudnja – za napretkom, bogaćenjem ili tek novim domom. Prateći krdo indijskih zebua u njihovu novu domovinu, Lester i društvo sukobljavaju se s bezobzirnim lokalnim moćnikom. Dok pokušavaju izbjeći vješala ili robiju, usput sklapaju nepredviđena savezništva.

ZAVRŠNI UDARAC

Suočen s neizbježnim promjenama u svojem životu, Lester odlučuje promijeniti cilj putovanja ali biva uvučen u sukob između novih doseljenika i onih koji se već smatraju starosjediocima. Međutim, i jedni i drugi često zaboravljaju da ih iz daljine promatraju oči pravih domorodaca. Jedna kriva procjena dovest će do kobnih posljedica ali i susreta s neobičnim Belgijcem i njegovom indijanskom ženom.

-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-


Nakon dvije godine objavljujemo nove nastavke Lestera Cockneya i Jugurte.
Možete ih nabaviti s popustom na https://frontispis.com/strip/paket-2022/ a uskoro u odabranim striparnicama i knjižarama.
Ako se do sada niste odlučili za kupovinu Lestera Cockneya, sve četiri knjige možete kupiti uz 10% popusta na https://frontispis.com/strip/komplet-lester-cockney/


-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-



Frontispis: tipogr. a. ilustracija koja se nalazi nasuprot naslovnog lista knjige

El Morisco
Junior Member



Croatia
459 Posts

Member since 10/12/2007

Posted - 17/10/2022 : 10:51:49  Show Profile Show Extended Profile  Send El Morisco a Private Message  Reply with Quote
Želim zahvaliti i čestitati na ovom izdanju koje mi se čini prolazi većini "ispod radara"!

3 integrala sa svih 9 epizoda Lestera + kratke priče + 4 Integral s dvije priče iz djetinjstva - u samo dvije godine, uz vjerujem mnogo poteškoća zaslužuje respekt.

Sjećam se kupovine prvog Integrala u Zagrebu, usred karantene i par dana nakon potresa, doslovno na ulici od vlasnika striparnice koji mi je izašao u susret. Kako loš trenutak za promociju!

Radi se o sasvim solidnom stripu kojeg je Franz uspio izgurati do kraja. I to je najveći plus, jer većina autora ne zna kako završiti serijal. Likovi su zanimljivi, geografija vrhunska, osjeti se pad forme autora pred smrt, ali ponavljam, uspio je završiti serijal. Ako netko može sva 4 Integrala dobiti za 500-600 kuna komplet, apsolutna preporuka.

---

<b></b>
Go to Top of Page

corto33
Senior Member



Slovenia
2502 Posts

Member since 18/11/2003

Posted - 17/10/2022 : 13:31:31  Show Profile Show Extended Profile  Send corto33 a Private Message  Reply with Quote
Odličan je Lester, pogotovo crtež.


Društvo ljubiteljev stripov Stripoholik
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10042 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 17/10/2022 : 15:06:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by corto33

Odličan je Lester, pogotovo crtež.




+1

I odlično da ga je dovršio Frontispis.

Volio bih da je tisak bio bolji.
Go to Top of Page

Jozzinelli
Senior Member



1582 Posts

Member since 10/04/2011

Posted - 22/10/2022 : 04:16:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Jozzinelli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

Volio bih da je tisak bio bolji.


Peyo, znači li to da ga imaš kupljenog ili si ga samo čitao?

Inače, meni se sedmi album nije svideo, kad sam ga čitao u Stripoteci, šesti bi bio bolji kao kraj serijala.

Ovo tek kasnije, putovanje u Ameriku, nisam čitao, ali mi je u startu odbojno što se svaki mogući nastavak nekog serijala
mora odvijati u (Severnoj) Americi, i Lester, i Sedam života kopca, i Nošeni vetrom...

Detinjstvo u Irskoj mi već deluje privlačnije za pročitati.


Mek Koj nema alternativu
Go to Top of Page

corto33
Senior Member



Slovenia
2502 Posts

Member since 18/11/2003

Posted - 22/10/2022 : 11:22:14  Show Profile Show Extended Profile  Send corto33 a Private Message  Reply with Quote
Dobar je i taj ciklus u Ameriki a detinjstvo je možda čak i najbolji dio serijala.


Društvo ljubiteljev stripov Stripoholik
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10042 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 22/10/2022 : 13:08:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jozzinelli

quote:
Originally posted by Peyo

Volio bih da je tisak bio bolji.


Peyo, znači li to da ga imaš kupljenog ili si ga samo čitao?

Inače, meni se sedmi album nije svideo, kad sam ga čitao u Stripoteci, šesti bi bio bolji kao kraj serijala.

Ovo tek kasnije, putovanje u Ameriku, nisam čitao, ali mi je u startu odbojno što se svaki mogući nastavak nekog serijala
mora odvijati u (Severnoj) Americi, i Lester, i Sedam života kopca, i Nošeni vetrom...

Detinjstvo u Irskoj mi već deluje privlačnije za pročitati.





Čitao sam Lestera u Stripoteci, a što se tiče ocjena slažem se s cortom33.

Što se tiče avantura junaka francusko-belgijskih stripova u SAD-u to je stara slabost/naklonost. Ide još od Hergeovog Tintina, preko Spiroua, Goscinnyjevih i Gregovih junaka i da ne nabrajam.

Što se tiče mojih primjedbi na tisak, ne znam da li je o zbog papira ili nečeg drugog, ali otisak mi je tamniji i boje mi nisu zbog toga kakve mislim da bi trebale biti. Recimo da je tisak na 80% od onog kako bi trebalo biti. To me zasad odvlači od kupnje, knjige sam posudio iz knjižnice pa na temelju toga sudim.

Kod Yugurthe, pogotovo prva knjiga, je još lošiji tisak, ali tamo je pretpostavljam do dobivenih materijala/podloga.

Teško da će se drugi izdavači odvažiti na ove junake, tako da tko želi ove knjige ovo će mu biti jedina opcija. Dakle, što se tiče tiska solidno, ali ne odlično.
Go to Top of Page

Jozzinelli
Senior Member



1582 Posts

Member since 10/04/2011

Posted - 23/10/2022 : 08:44:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Jozzinelli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

Recimo da je tisak na 80% od onog kako bi trebalo biti. To me zasad odvlači od kupnje, knjige sam posudio iz knjižnice pa na temelju toga sudim.


Aha, znam da si ti rigorozan u vezi toga i da se teško odlučuješ na kupovinu izdanja ako nisi 100% zadovoljan tiskom.
Ni sa tablama Darkvudovog Mek Koja nisi bio u potpunosti zadovoljan, koliko se sećam. Zato sam te i pitao.
Hvala na odgovoru.


Mek Koj nema alternativu
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10042 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 23/10/2022 : 10:17:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Imaš dobro pamćenje.
Go to Top of Page

mmihoci
Average Member

944 Posts

Member since 01/02/2018

Posted - 06/11/2022 : 23:04:07  Show Profile Show Extended Profile  Send mmihoci a Private Message  Reply with Quote
Vidi se da je u samo izdanje uložen znatan trud. Super su mi ove stvari s fusnotama koje su navedene prije svake epizode. Također orginalni jezik s prijevodom na dnu stranice.
Korice vrlo dobre.
To što je objavljeno sve, je odlika najboljih strip zaljubljenika. Pogotovo s tako recimo manje popularnim stripovima i u ova "čudna" vremena.

Možda jedino da je unutar korica onaj glatki papir jer mi se čina da neke sličice u tamnim tonovima još su tamnije.

A što se samog Lestera tiče, mladost mi je najbolji dio. Ozbiljniji Kušanov Koko ili Twainov Tom Sawyer/Huckleberry Finn.

Uživao u čitanju.

Hvala što se je Izdavač odlučio izdati Lestera umjesto da si nabavi neku tam hrđu tipa merđo ili bembaru.

Go to Top of Page

Frontispis
Starting Member



76 Posts

Member since 10/12/2019

Posted - 07/11/2022 : 12:23:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Frontispis a Private Message  Reply with Quote
Razumijem kritike na papir i ritam izlaženja, no jednostavno, ne bi bilo računice da se išlo na skuplji. Nema je niti ovako, s obzirom na troškove na svakom primjerku ostane oko 10%, a kako nije realno da se ikada rasproda, zaradu će pojesti neprodani primjerci.
Što se tiče boja, i ja se grizem kao general poslije bitke. Tu je problem s različitim koloristima. Ako usporedite Rascjep sa zadnje dvije epizode u 3. knjizi, promijetit ćete ogromnu razliku u tonovima. Rascjep je koloriran akvarelom, s namjerom da se tiska na mat papiru, a western epizode računalno, s namjerom da se koristi sjajni papir. Indigo plava je ispala dosta tamna u tisku i pokrila crtež. Da mi je današnja pamet, korigirao bih boje, ali sad je prekasno.

Frontispis: tipogr. a. ilustracija koja se nalazi nasuprot naslovnog lista knjige
Go to Top of Page

mmihoci
Average Member

944 Posts

Member since 01/02/2018

Posted - 07/11/2022 : 18:33:00  Show Profile Show Extended Profile  Send mmihoci a Private Message  Reply with Quote
Ja sam u principu jako zadovoljan Lestereom (i Jugurtom) u vašem "pakiranju", posebice s prijevodom i tim fusnotama prije i unutar same epizode.

Nadam se, da će ipak financije dovest do nekih novih (ovako nebičnih raritetnih) junaka u vašoj "režiji".

Mogao bih možda sad vas gnjaviti oko Kelly Green umjesto Fibre. Hm... evo već počeo.
Go to Top of Page

Frontispis
Starting Member



76 Posts

Member since 10/12/2019

Posted - 07/11/2022 : 19:21:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Frontispis a Private Message  Reply with Quote
Samo vi gnjavite Fibru, mene biste se načekali :)
No, ako imate kakvih 25,000 kuna za baciti u vjetar, javite se, pa da bacimo zajedno.

Frontispis: tipogr. a. ilustracija koja se nalazi nasuprot naslovnog lista knjige
Go to Top of Page

mmihoci
Average Member

944 Posts

Member since 01/02/2018

Posted - 07/11/2022 : 19:26:49  Show Profile Show Extended Profile  Send mmihoci a Private Message  Reply with Quote
Ako je tako loše onda pusti to kvragu i kupu bembaru.
Manje potrošiš živaca a užitak je veći (valjda?).
Go to Top of Page

Frontispis
Starting Member



76 Posts

Member since 10/12/2019

Posted - 07/11/2022 : 20:06:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Frontispis a Private Message  Reply with Quote
Izglednija mi je Dacia od BMW-a.
No ok, nekako će se navući lova za zadnja dva albuma Jugurte a onda će i penzija brzo...

Frontispis: tipogr. a. ilustracija koja se nalazi nasuprot naslovnog lista knjige
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15017 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 07/11/2022 : 22:05:33  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Frontispis

Izglednija mi je Dacia od BMW-a.
No ok, nekako će se navući lova za zadnja dva albuma Jugurte a onda će i penzija brzo...



Koji je razlog da izdaš Lestera do kraja , a Jogurtu na čekanje..nikad se na to ne bi kladio..uvijek bi dao prednost Jogurti pa baš zato me i zanima.

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
AJMOOOOOOOO CREME DE LA CREME HRVATSKE LIGE DINAMOOOOOOOOOOOOOO
Go to Top of Page

Frontispis
Starting Member



76 Posts

Member since 10/12/2019

Posted - 08/11/2022 : 09:32:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Frontispis a Private Message  Reply with Quote
Ovako sam razmišljao: imam kapaciteta za tri albuma, pet nisam mogao isproducirati nikako. Treba mi 3 tjedna po albumu, a moram raditi i druge poslove, tako da to bude oko pet tjedana.

Prvo sam mislio objaviti jednog Lestera i jednog jugurtu, ali kako se 3. i 4. knjiga Lestera nadopunjuju, nije mi ih bilo smisla objaviti s godinu dana razmaka. Mislim da ne bi bilo smisla ni da sam išao kronološki, pa objavio Rascjep i dvije epizode mladog Lestera u trećoj, a westerne u 4. knjizi. Zato sam išao na dvije knjige Lestera.
Da sam objavio tri toma Jugurte, bojim se da bi do sljedeće godine svi zaboravili da sam ikada objavio Lestera.

Da mi je današnja pamet, napravio bih drugačije: prvo objavio 4 knjige Lestera a onda 5 knjiga Jugurte. Vidim da se pojavio interes, pa dio novih kupaca kupuje Lestera u kompletu. Tako će valjda biti i s Jugurtom kad se dovrši. Plan mi je rujan 2023.




Frontispis: tipogr. a. ilustracija koja se nalazi nasuprot naslovnog lista knjige
Go to Top of Page

Frontispis
Starting Member



76 Posts

Member since 10/12/2019

Posted - 08/11/2022 : 09:47:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Frontispis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

[quote]

Što se tiče mojih primjedbi na tisak, ne znam da li je o zbog papira ili nečeg drugog, ali otisak mi je tamniji i boje mi nisu zbog toga kakve mislim da bi trebale biti. Recimo da je tisak na 80% od onog kako bi trebalo biti. To me zasad odvlači od kupnje, knjige sam posudio iz knjižnice pa na temelju toga sudim.

Kod Yugurthe, pogotovo prva knjiga, je još lošiji tisak, ali tamo je pretpostavljam do dobivenih materijala/podloga.




Djelomično ste u pravu. Papir koji sam odabrao je nešto kvalitetniji od onoga na kojem su tiskali Belgijci osamdesetih, tako da nije do papira. Međutim, kad usporedim original s mojim otiscima, sve je ispalo mnogo tamnije i "kričavije" (boje su zasićenije). Tiskano je iz materijala koje sam dobio iz Belgije, s upozorenjem da ne smijem ništa mijenjati. Sad mi je žao što nisam ipak posvijetlio scene koje se događaju u mraku. No, svejedno mi je jako čudno da su neke boje skroz drugačije nego u originalu iz 1980-ih (u nekim scenama likovi nose crvene halje a u prvom izdanju su bile oker), pa pretpostavljam da su nešto petljali s bojama kad su radili integrale početkom 2000-ih. Kako danas tiskare preskaču probne otiske, već vam samo pošalju pdf na odobrenje, ne možete ni pretpostaviti kako će boje ispasti na kraju.

PS. Jugurta se ni na jednom jeziku ne piše Yugurtha :)

Frontispis: tipogr. a. ilustracija koja se nalazi nasuprot naslovnog lista knjige
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15017 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 08/11/2022 : 14:50:57  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Frontispis

Ovako sam razmišljao: imam kapaciteta za tri albuma, pet nisam mogao isproducirati nikako. Treba mi 3 tjedna po albumu, a moram raditi i druge poslove, tako da to bude oko pet tjedana.

Prvo sam mislio objaviti jednog Lestera i jednog jugurtu, ali kako se 3. i 4. knjiga Lestera nadopunjuju, nije mi ih bilo smisla objaviti s godinu dana razmaka. Mislim da ne bi bilo smisla ni da sam išao kronološki, pa objavio Rascjep i dvije epizode mladog Lestera u trećoj, a westerne u 4. knjizi. Zato sam išao na dvije knjige Lestera.
Da sam objavio tri toma Jugurte, bojim se da bi do sljedeće godine svi zaboravili da sam ikada objavio Lestera.

Da mi je današnja pamet, napravio bih drugačije: prvo objavio 4 knjige Lestera a onda 5 knjiga Jugurte. Vidim da se pojavio interes, pa dio novih kupaca kupuje Lestera u kompletu. Tako će valjda biti i s Jugurtom kad se dovrši. Plan mi je rujan 2023.








10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
AJMOOOOOOOO CREME DE LA CREME HRVATSKE LIGE DINAMOOOOOOOOOOOOOO
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7760 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 26/12/2022 : 13:19:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Ovaj franz je poseban. Najbolje kod njega je taj aftertaste. Crtacki me rijetko odusevljava, naracijski uglavnom zivcira,a na kraju uvijek nekako uspijem biti zadovoljan procitanim.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000