forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: KOLORKA 234 Zagrljaj
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 20/10/2022 : 12:58:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


Romy je učiteljica.
Benjamin je mladi kipar koji priprema svoju prvu izložbu.
Tijekom vikenda u Cadaquésu dogodit će se nezamislivo.
Zagrljaj je priča o nepoznatoj ženi fotografiranoj na jednoj plaži.
To je priča o rastancima.
Priča o ljudima koji se okrznu.
I o nekim osjećajima. Lijepim osjećajima.
I o onima o kojima radije ne razgovaramo.

Zagrljaj, rad dvojice nadarenih umjetnika iz svijeta stripa, grafički je šok od kojeg se stegne grlo. Rijetka i ambiciozna knjiga koju još dugo nakon čitanja nosimo u sebi.

„Ne tražite mi srce, više ne kuca.“

Kolorka 234 • Zagrljaj • 304 stranica • Kolor • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Jim • Crtež Laurent Bonneau • Prijevod Dorotea Held • Lektura i redaktura Aleksandar Gucunski • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 20.10.2022. • Cijena 250 Kn

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/kolorka-234-zagrljaj/821/

Trouble will find me

DK24
Average Member



Croatia
581 Posts

Member since 24/04/2020

Posted - 20/10/2022 : 13:15:36  Show Profile Show Extended Profile  Send DK24 a Private Message  Reply with Quote
Uh ovo izgleda dosta teško, ali i jednako tako privlačno.
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 20/10/2022 : 18:15:48  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Cura mu u komi, a on bi galebario.
Dobra prica i crtez.

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

Zula
Average Member

669 Posts

Member since 07/10/2015

Posted - 04/01/2023 : 21:43:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Zula a Private Message  Reply with Quote
Zagrljaj

Svašta mi je padalo na pamet i razne misli su me spopadale dok sam čitao, a i nakon čitanja... I to mi je najveća vrijednost lijepo nacrtanog stripa - odvlači čitaoca u raznim smjerovima.
I nije savršen. Bilo je tu možda prostora za još nešto pojasniti, za staviti koju misao i sliku manje ili više, za razblažiti ili pojačati neki osjećaj… Autori su se dobro zabavljali dok su ga stvarali i dio njihove kreacije je sigurno prešao i na mene, i daje mi misliti. Zahvalan sam im.

Ocjena: 8/10 za strip, 10/10 za zagrljaj stripa
Go to Top of Page

SenG
Junior Member



Canada
370 Posts

Member since 23/04/2006

Posted - 18/01/2023 : 20:24:15  Show Profile Show Extended Profile  Send SenG a Private Message  Reply with Quote
Nadahnut crtež i sigurno vođena netipična priča. Bilo mi je zanimljivo u pogovoru pročitati neuobičajenu genezu kako se ovo dvoje spojilo. Čvrsta preporuka!

Ich bin nur ein Schauspieler
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
6984 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 27/01/2023 : 12:47:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
Iako se najčešće pri kupovanju Fibrinih albuma vodim mini recenzijama na ovom forumu ovdje nisam imao previše dilema da li ga odmah nabaviti. Jimovo ime kao autora stvorio mi je dovoljan kredibilitet da ga odmah nabavim.

Još jedno senzualno djelo koje ovaj put dira puno dublje od očekivanog. Teška tema, neobičan način vođenja priče, u pogovoru poslije doznajemo da su Jim i Bonneau eksperimentirali s ovim stripom tako što je Bonneau prvo nabacivao redom slike i kadrove na koje je Jim morao napraviti smisleni scenarij. A čitav zaplet se razvio zbog jedne obične fotografije žene na plaži iz stvarnog života oko koje je Jim temeljio cijelu priču. A ona počinje strašnom prometnom nezgodom u kojoj je nastradao ni kriv ni dužan jedan par. Benjamin je kipar i uspijeva relativno neokrznut izaći iz nezgode, dok je ona upala u komu. I tu počinje jedna potresna priča, puna senzibiliteta, unutarnjih borbi kako bi se našao smisao u cijeloj situaciji. Tjedni prolaze, ona se ne budi, a on mora pronaći nešto što će ga držati da ne pukne. Da se održi na površini, da ne potone u ništavilo gdje više ništa neće imati smisao. I tada se sjeti jedne obične fotografije djevojke s plaže na razbijenom mobitelu. Fotografija koja naizgled ne odiše ničim posebnim, ali njemu jako znači. On se mora uhvatiti za nešto, mora pronaći tu žensku osobu i to mu postaje misija koja prelazi u opsesiju. U toj bjesomučnoj potrazi Benjamin preispituje sebe. Da li je ovo što radi izvan svake pameti? Da li će se utopiti u vlastitoj krivnji? Ne vidi li sebe kao izdajicu? Dok se ona bori za život može li on svoj održati i izroniti na površinu na ovaj neobičan način?

Uh, baš me je sve ovo dirnulo. Toliko čest motiv prolaznosti života i uživanja u običnim životnim trenucima koje čovjek jednostavno zanemari, ali kad ih se sjeti već bude kasno, ovdje je ispričan na krajnje neobičan način, s puno senzibiliteta da ne možeš ostati na ovo ravnodušan. Bonneau sa svojim eksperimentalnim crtežom u kojem je miksao samo 3 boje se fino uklopio mada mi je trebalo dosta da se priviknem na ovakav stil.

Svakako strip vrijedan tople preporuke!

9,3/10

Edited by - Jerry Krause on 27/01/2023 12:48:46
Go to Top of Page

Macon
Senior Member

Slovenia
1192 Posts

Member since 18/03/2005

Posted - 02/07/2023 : 16:58:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Macon a Private Message  Reply with Quote
Vrlo dobra melodrama. Crtež je odličan, sve na akademski figuri sa dodatom ekspresijom pozadine i scenografije. Na kraju piše, da je bio scenarij improvizacija sa spajanjem dijeliča ali kako se je to dobro sastavilo. Vrlo fluidno i otvoreno.

Onda žene. Tako uvjerljivih žena več dugo nisam sreo u nijednom mediju. Tri mlađe u najboljim godinama i jedna starija slože arhetip žene i ženskog.

9.5 od 10 ili tako nekakvo bi bila moja ocjena. Manje od 9 sigurno ne. Više se snalazim u žanru i mješanih sam osječaja ali nemam nikakvih primjedbi u smislu grešaka. Nisam navikao na "slice of life", koji te snažno dotakne.

www.maconcomics.com

Edited by - Macon on 02/07/2023 17:45:07
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 23/07/2023 : 19:47:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by emirem

Cura mu u komi, a on bi galebario.



Pojednostavljeno, to je to, ali autori su pokušali biti pretenciozni pa su zbog toga štošta smotali u tananu i po meni nerealnu priču.

quote:
Originally posted by Zula
Autori su se dobro zabavljali dok su ga stvarali ...



S obzirom na sadržaj ne znam koliko je prikladno koristiti ove izraze. U svakom slučaju mene nisu zabavili iako me zanimalo kuda će to voditi.

quote:
Originally posted by Macon
Tako uvjerljivih žena več dugo nisam sreo u nijednom mediju.



I da i ne. Fragmentarno da, ali kao cjeline mi ne djeluju realno. Plus kao da su samo čekale da im uleti glavni junak koji je pogubljen kao i one.

quote:
Originally posted by Macon
Crtež je odličan ...



Složio bih se.

Zapanjile su me ovako visoke ocjene. Zbog crteža bih dao maksimalno nategnutu sedmicu od 10.

Meni je ovo izrazito nestripski strip. Ne vidim baš nikakvog posebnog razloga da se rade stripovi na ovakve teme koje po meni više odgovaraju za knjige ili filmove. Zapravo kada ih čitam često imam utisak da im je konačan cilj da se po njima snimi film.

I ne treba mi da čitam strip kako bih razmišljao o temama iz ovog stripa. Kao da bez stripa ne bih nikad razmišljao o temama o kojima se u njemu govori.
Go to Top of Page

Zula
Average Member

669 Posts

Member since 07/10/2015

Posted - 23/07/2023 : 23:05:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Zula a Private Message  Reply with Quote
Peyo, Peyo... Što si stariji to si dosljedniji ponavljati iste priče. Kao da će ponavljanjem tvoja istina biti jača od drugih istina.

A što se tiče tvoje opaske na moje mišljenje o zabavljanju autora dok stvaraju... Način stvaranja stripa je opisan na kraju, a da im nije tako odgovaralo vjerojatno bi ga radili drugačije.
Zabavljaju se i kompozitori klasične glazbe i r&r, režiseri horora i drama, pisci krimića i ljubića... pa vjerojatno i strip autori humorističnih i stripova kao što je Zagrljaj. Da se ne zabavljaju ne bi to ni radili...

I na kraju, ajde obrnuto, molim te o kojim ti to temama nikad ne bi razmišljao da nije stripa?

Opusti se i uživaj!
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 24/07/2023 : 00:35:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Zula, frende, da se nisi javio bio bih razočaran .

Imaš pravo, o previše toga razmišljam.

Iskočit će mi osigurači.

Da si mi živ, zdrav i veseo.

Go to Top of Page

borg
Senior Member



Serbia
1671 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 06/08/2023 : 00:56:24  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
Tiha, tužna, slikovita priča.



Resistance is futile.
Go to Top of Page

ŠAŠ
Average Member



627 Posts

Member since 13/10/2013

Posted - 03/01/2024 : 11:39:27  Show Profile Show Extended Profile  Send ŠAŠ a Private Message  Reply with Quote
zašto su neki kadrovi namjerno razmuljani prstima?

kao npr na strani 114 i 115.ovo se ponavlja na više mjesta u stripu
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000