forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Sport
 WC Qatar 2022
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 147

don_draper
Advanced Member



4150 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 15/11/2022 : 23:14:57  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
Nkunku iz Francuske otpao sa SP-a zbog ozljede na treningu

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



13876 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 16/11/2022 : 08:35:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
Previše je tih ozljeda po reprezentacijama. Izgleda da je ozljeda nikad više pred neko Svjetsko prvenstvo.
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39920 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 16/11/2022 : 09:08:45  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Pitanje je i kome se tamo ide
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
30606 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 16/11/2022 : 09:18:03  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
Ma svima se ide to je neupitno!

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



13876 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 16/11/2022 : 09:26:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
Muani iz Eintrachra zamijena za Nkunkua.
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
30606 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 16/11/2022 : 11:52:14  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
https://www.index.hr/sport/clanak/na-svjetskom-prvenstvu-bit-ce-832-igraca-evo-koji-klubovi-i-zemlje-ih-daju-najvise/2412412.aspx?index_ref=clanak_sport_najnovije_d

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
30606 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 16/11/2022 : 11:57:11  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
Uk.c.kartona(7,5)-SP2022

Uk.kaz.udar.(21,5)-SP2022

Uk.golova(160,5)-SP2022

Uk.ž.kartona(215,5)-SP2022

Uk.autogolova(4,5)-SP2022

Što mislite na granice u kladionicama?

8 crvenih bi moglo biti, a teško da će biti 22 penala, pa to je svaku treću utakmicu penal ili će VAR pridonijeti većem broju penala. 160 golova mi se isto čini puno, čini mi se da je prošlo SP bilo debelo ispod. 216 žutih bi moglo biti.

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



13876 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 16/11/2022 : 12:42:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
Penali ispod. Žutih više. Crvenih manje. Autogolova bi moglo bit.
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
30606 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 16/11/2022 : 16:54:17  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
Gledam sastav Argentine i najslabija karika je Otamendi, ali mali Alvarez bi mogao biti zlatna kopačka, sve u svemu puno bolji nego prije 4 godine.

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



13876 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 16/11/2022 : 17:21:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
Argentina protiv UAE na poluvremenu vodi 4-0.Ako se po jutru dan poznaje..
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16944 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 17/11/2022 : 08:03:20  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Strašnu momčad imaju, no nije im valjda Otamendi standardni stoper?!
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
30606 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 17/11/2022 : 08:38:00  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
https://www.index.hr/sport/clanak/spanjolcima-se-ozlijedio-igrac-sest-dana-prije-prve-utakmice-spa-zamjena-je-spremna/2412667.aspx?index_ref=clanak_sport_najnovije_d

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

Chief Warhead
Senior Member



1258 Posts

Member since 28/08/2011

Posted - 17/11/2022 : 16:26:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Chief Warhead a Private Message  Reply with Quote
Dok se čeka na početak, za prijatelje sporta i sporCke poJezije - Istorija Svetskih prvenstava!



https://www.youtube.com/channel/UCIPRpR4GlJ8patEnpxkJ9KQ/videos

Tri ljuta moderatora suzbijala spam.
Jedan dobi povišicu, ostade ih dva...
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



13876 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 17/11/2022 : 17:03:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
https://www.index.hr/mobile/sport/clanak/video-kanada-pobijedila-japan-golom-u-95-minuti-borjan-kiksao/2412860.aspx?index_ref=naslovnica_najnovije_m
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



13876 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 17/11/2022 : 17:04:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tex2

https://www.index.hr/sport/clanak/spanjolcima-se-ozlijedio-igrac-sest-dana-prije-prve-utakmice-spa-zamjena-je-spremna/2412667.aspx?index_ref=clanak_sport_najnovije_d



Da, da, ozljede na sve strane
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



4150 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 18/11/2022 : 12:57:26  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
Iako imamo topic za predviđanja, mali osvrt na skupine i izglede sada kad se manje-više zna tko i u kakvom sastavu i snagama nastupa.

A) Usudio bih se reći da je Nizozemskoj ova skupina došla kao naručena. Imali su dobru formu u LN, premda su daleko od nekih favorita za prvenstvo jer dosta je to mlada i neiskusna ekipa. Senegal je bez Manea, ali favoriziram ih za prolaz svejedno. Prvaci kontinenta nisu sigurno bili samo na račun jednog igrača. Ekvador mi djeluje slična priča kao Peru 2018., euforična južnoamerička momčad s dobrim nogometom, ali bez jasne ideje i realizacije. Domaćina nikad ne treba diskreditirati, ali Kataru će trebati neka spot-on bunker igra, sreća i domaćinsko suđenje da prođu ovo.

B) Politički zasigurno najnapetija skupina, ali nogometno gledano najmanje atraktivna na turniru. Sve osim šetnje Engleske kroz skupinu bi bilo kontra očekivanja. Albion ima svojih problema i mislim da je Southgate već odslužio svoje i da treba netko sa svježijom i hrabrijom vizijom te nakon ove skupine ih ne vidim dalje od 1/4 finala. SAD i Wales bi tu trebali u borbu za preostalo mjesto u skupini. Amerikanci su uvijek simpa na ovim SP-ovima i mislim da bi mogli nadići Velšane koji će ovisiti o "skoro umirovljenom" Baleu. Naginjem ipak na stranu mlade i poletne USA. Iran mi ovdje djeluje kao autsajder, iako možda ta tvrda obrana urodi kojim bodom.

C) Argentina se mora iskazati i ovo je "last dance" Lea Messija na ovakvim smotrama, a dolazi u jako dobroj formi. Rekao bih da mu period u Parizu otvara nove vidike u igri i da je sad nekako kolegijalniji kad više nije glavna zvijezda kluba. Konačno Argentina ima dobrih aduta i u obrani i vezi, a ne samo napadu. Ukoliko budu hladne glave lako će ovo proći i otići daleko u turniru. Igraju jako dobro već par godina i ona sramota od 2018. se čini daleko iza njih. Saudijce bih tu odmah otpisao jer u više navrata smo vidjeli na SP-ovima da im ne ide. Meksiko je tradicionalno onaj koji prođe skupinu i odmah kasnije poklekne. Tako bi moglo biti i ovaj put. Poljaci imaju Lewandowskog, ali imali su ga i na mnogo turnira prije ovoga pa im to nije donosilo neke vrhunske uspjehe. Drvena medalja za njih u ovoj skupini.

D) Francuzi će valjda izbjeći prokletstvo branitelja naslova i proći skupinu, skupa s Dancima. Ne djeluju više jaki kao prije 4 godine i ne favoriziram ih za titulu, ali i dalje je to ekipa s pregršt talenta i kvalitete. Danci su ih nadmašili u LN i konzistentno igraju dobro tako da nema straha ni za njihov prolaz. Čak bih rekao da će biti prvi u skupini. Australci su često bili teški oponenti na prvenstvima, ali sad mi se čine puno slabiji nego inače. Tunižani su ovdje autsajderi. Vrlo zanimljiva borba za 1.mjesto, ali prolasci mi se čine prilično sigurni.

E) Ponovno skupina s 2 izrazita favorita, ali Kostarika i Japan su znali iznenađivati i najjače. Japanci ipak nemaju toliku kvalitetu i nogometnu tradiciju da bih ih svrstao dalje od 4.mjesta. Kostarika uvijek odigra kvalitetan turnir i mnogima su nepoznanica, a nije da ne znaju igrati. No, ove dvije europske ekipe mi djeluju kao top 5 najjačih (uz Brazil, Argentinu i Francusku). Nijemce vidim jako daleko u ovom turniru, bez obzira što po imenima i kvalifikacijskoj igri nisu na razini one 2014. godine. Jednostavno imam neki feeling oko njih i mislim da će potiho iznenaditi. Mlada, potentna ekipa predvođena respektabilnim trenerom, na temeljima uvijek dobrog Bayerna. Gnabry, Goretzka, uvijek vjerni Muller, a tu su Musiala i Sane, obojica u fenomenalnoj formi. Španjolci su još mlađi, ali mislim da se Enrique previše kocka i da bi to moglo dosta lošije proći ako se nakupi pritiska pred njima.

F) Ispočetka sam bio dosta nezadovoljan ždrijebom za Hrvatsku, ali s vremenom i jako dobrom izvedbom u LN, uvjeren sam da imamo prolaz ovdje. Belgija je svima na jeziku kad se govori o prvom mjestu, ali mislim da im možemo dati izazov. De Bruyne je i dalje fenomenalan, ali ova generacija Belgije je ipak u zalasku i nikada nisu ostvarili svoj potencijal i izgleda da ni neće. Maroko djeluje atraktivno, ali mislim da im loše paše što igraju s nama prvu utakmicu, a mi smo tada uvijek nabrijani. Kanađani su nepoznanica, igrali su impresivne kvalifikacije, ali su prema dolasku SP-a pokazivali dosta nesigurne izvedbe.

G) Možda najatraktivnija skupina. Brazil je najčešće spominjan kao favorit i mislim da osvajaju prvo mjesto ovdje. Diskutabilno sad da li mogu doći do kraja pošto sam već spominjao da mi se čine previše neizbalansirana ekipa. Gužva kvalitete u napadu i na stoperskim pozicijama, ali bekovi i vezni red su li-la. Kamerun mi djeluje najslabije i mislim da su prekaotični za išta napraviti. Srbija djeluje moćno, ali pitanje je samo koliko će mentalno izdržati izazove, pogotovo Švicarce u velikom showdownu. Potonji nekako uvijek prođu skupinu i mislim da će ta tradicija ipak prevagnuti, uz vrhunsku formu top Arsenalovca ove sezone, Granita Xhake.

H) Potencijalno zanimljiva skupina. Koreja je očito oporavila Sona i bit će spremni prirediti još jedno iznenađenje. Gana je odigrala slab Afcon, ali mislim da će biti zeznuti za proći i da imaju svojih šansi. Tipujem na Urugvaj da ovu skupinu osvoji. Puno je kvalitete u njihovim redovima i mislim da će ih Valverde nositi itekako daleko. Po meni dark horse turnira, a bilo je tako i već u ranijim turnirima. Portugal će se morati nositi s medijskim kaosom zadnjih par dana vezanih za svog kapetana. Atmosfera vjerojatno nije najbolja, a ni igra od zadnjeg SP-a. Santos se još fura na recept iz 2016, što je kriminalno s obzirom da ima obilje talenta i kvalitete za ofenzivni i autoritativni nogomet. Ali vjerojatno će barem skupinu proći.

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
30606 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 18/11/2022 : 13:48:23  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
Da, tako to stoji na papiru, ali uvijek bude iznenađenja. Volio bi da netko novi osvoji, iako teško. Mislim da prošlo SP nijedna afrička reprezentacija nije prošla skupinu, a moglo bi tako biti i ovaj put. Neke šanse dajem Senegalu i Maroku, iako ću tipovati na Ecuador. Belgiju ne mogu spasiti Courtois i de Bruyne, obrana je kriminalna. Iranci bi mogli proći bar skupinu od Azijata.

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game

Edited by - tex2 on 18/11/2022 13:48:40
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3236 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 18/11/2022 : 14:37:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Obavezno jedno veliko iznenađenje bude u grupama. Po meni, nemci su zreli za rano ispadanje, ali grupa im je slaba. Tako da jedino ko mi je sumnjiv je Portugal. Od njih stvarno ne znam šta da očekujem. Da je Ronaldo povređen i nije došao, rekao bih da će Portugal do polufinala. Ovako s njim, mogu i u finale, a i da ispadnu u grupi.

Jedva čekam meč sa Švajcarcima, bolji smo, ali to ništa ne znači. A ni komšije mi nisu sto odsto sigurne, ako potcene Kanadu, moglo bi da ih zasvrbi.
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



13876 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 18/11/2022 : 14:54:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
Volio bih da u top 4 ili top 8 uđe neko iznenađenje, za takvo što uvijek navijam.
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
30606 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 18/11/2022 : 14:58:42  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
Portugal ima toliku kvalitetu da teško može ispasti. Da, s Balkancima se nikad ne zna, Hrvatska kad prođe skupinu ode daleko, a puno puta nije prošla, srećom s Afrikancima nam ide, a za Kanadu se slažem, Meksiko nas je redovito dobivao, a Kanađani završili kvalifikacije ispred Meksika. Ali mislim da je pozitivno ozračje i kod Vatrenih i kod Orlova, pa je prolaz izgledna opcija.

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

Macbeth
Junior Member



361 Posts

Member since 19/08/2022

Posted - 18/11/2022 : 15:28:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Macbeth a Private Message  Reply with Quote
Grupa A - svašta se može tu dogoditi, ali smatram da je prolaz Nizozemske neupitan. Ostaju nam tri momčadi - tu možda Katar čak iznenadi... ovisi o Senegalu, Ekvador stavljam na posljednje mjesto.

Grupa B - jako zanimljivo, ali 90% sam siguran u prolaz Engleske i SAD-a. I to imam neki osjećaj da će SAD biti skroz solidan, a Englezi pate tradicionalno zbog trenera.

Grupa C - vrlo očigledno, Argentina ide dalje, drugo mjesto između Meksika i Poljske.

Grupa D - Francuska i Danska idu dalje, nema se tu što dodati.

Grupa E - ovdje je zanimljivo, jer se križamo s njima ako prođemo skupinu... e sad, tko će biti prvi, a tko drugi, između Španjolske i Njemačke? Mislim da Njemačka ipak ima prednost, Španjolci mi ne djeluju kao uvjerljiva momčad ovako po imenima...

Grupa F - Mi i Belgijci, nadam se Mislim da smo bolji od svih, ne bi trebalo biti većih problema.

Grupa G - teška grupa, ali mislim da ovdje prolaze Brazil i Švicarska. Švicarska je uvijek solidna, imaju odličnog golmana, iskustva na velikim natjecanjima... Srbija je valjda nikad jača, ali mislim da mogu čak i zadnji završiti i da nemaju sreće u ovoj grupi, ovisi o Kamerunu i potencijalno gol razlici...

Grupa H - također vrlo zanimljiva grupa, najveća prednost ide Portugalu i Urugvaju, ali nije ni Gana za odbaciti.

Favoriti? Očigledno Brazil i Argentina, iako imam neki osjećaj da će ipak neka europska država osvojiti na kraju... premda tu postoji i problem križanja, a u svakoj mogućoj verziji koju sam izvrtio u onim Predictor simulacijama, Urugvaj mi konzistentno dolazi do finala ili polufinala... mislim da Urugvaj ima strašan potencijal, iako su mi oči krvarile od njihovog antinogometa prošlo prvenstvo
Hrvatska nema neke velike šanse, križamo se s najjačima (ovako na prvu), ali nikad ne znaš...
Naravno, navija se za romantiku, afričke i azijske države
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



8150 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 18/11/2022 : 15:59:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Prolaze:

Grupa A: nizozemska i senegal
Grupa B: engleska i wales
Grupa C: meksiko i poljska
Grupa D: danska i australija
Grupa E: njemacka i costa rica
Grupa F: hrvatska i kanada
Grupa G: brazil i svicarska
Grupa H: urugvaj i gana

Eto, uplatite pare.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



13876 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 18/11/2022 : 18:33:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
Srbija - Bahrein 5-1
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25100 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 18/11/2022 : 18:36:57  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Ne znam zašto vlada mišljenje da je ovo najjača Srbija ikada. Meni je ona iz 2010. bila uigranija i jača, ali je svejedno prošla kako je prošla..

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



13876 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 18/11/2022 : 18:39:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
Djeluju kao pravo društvance, a kad je tako i eventualni manjak kvalitete se lako nadoknadi na terenu.
Go to Top of Page
Page: of 147 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.34 seconds. Snitz Forums 2000