forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Sport
 WC Qatar 2022
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 147

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
29283 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 07/12/2022 : 16:15:14  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
U našim vrtićima rade tete bez potrebne stručne spreme i ravnatelji su politički postavljeni, sve u svemu daleko od toga da djeca imaju savršen tretman.

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12915 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 07/12/2022 : 16:23:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli

quote:
Originally posted by Hercule Poirot

Mafija je svugdje, nažalost, ne samo u nogometnim klubovima. Pomislim da i vrtiće vodi mafija. Tko je upisivao djecu u vrtić, zna o čemu pričam...


Ja ne znam, ali dobro, ja samo radim u vrticu posljednjih 15 godina.
Nije ovo topic, ali ako ti se da, objasni u nekom drugom topicu, zivo me zanima.






Sve je @tex fino i kratko objasnio.
S obzirom da si ti iz Slovenije, dozvoljavam da kod vas stvari i kod vrtića izgledaju drugačije. Ili ako hoćeš:bolje.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37355 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 07/12/2022 : 16:47:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Aha, tako... E, kod nas, barem za Ljubljanu, mogu reci da smo sasvim na nivoju najboljih vrtica Zapada, cak imamo dosta bolje nego neke Skandinavske. A upravo posljednjih par godina smo bili gore i u Finskoj (2 puta), Norveskoj i Svedskoj, te Njemackoj, kao i nekim vise eksoticnim zemljama preko Erasmus+, pa se moglo primjerivati. Ali dobro, znali smo to vec prije.

A sto se politike tice, toga u vrticima prakticki nema, mozda malcice vise u skolama, ali skoro zanemarivo. Ionako nije to zanimljivo politiki, barem ne toliko. I na srecu vijece zavoda je i dalje sastavljeno tako da ga predstavlja 5 zaposlenih, 3 roditelja i 3 ustanovitelja (opstine). Naravno, Janseva vlada je pokusala to sjebati i uvuci svoje ljude unutar time da su smanjili broj zaposlenih iz 5 na 3, ali na srecu to je trajalo veoma kratko vrijeme i onda se vratilo nazad. Pokusali su i sada ali su popusili na izborima na cijeloj crti (dabogda se nikad ne vratili).
Oni imaju svoju vecinu u ruralnim predjelima pa mozda tamo dobiju posao njihovi ljudi, jer u selendrama imaju najvise gradonacelnika.

U skolama je malo drugacije. Pogotovo sad za nekih cca 10 godina kada ce nekih 30% nastavnika otici u penziju, a novih vec danas nema dovoljno.



Sorry za offtopic, vracamo se na NOGOMET!!



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See

Edited by - Poli on 07/12/2022 16:54:59
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7793 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 07/12/2022 : 16:51:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
To da ce maguire zaustavit mbapea mi izgleda moguce isto kao i da ce juranovic zabit hat trick brazilu.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4867 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 07/12/2022 : 17:06:11  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Potvrđujem da u RH politika, te stranačko kadroviranje i spletkarenje imaju svoje prste duboko umočene i u vrtiće.
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11684 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 07/12/2022 : 17:09:43  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Kod nas u BiH vrtići su neovisni.

Have mercy
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12915 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 07/12/2022 : 17:16:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

To da ce maguire zaustavit mbapea mi izgleda moguce isto kao i da ce juranovic zabit hat trick brazilu.



Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 07/12/2022 : 17:49:03  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Držite se teme molim.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Caleb
Advanced Member



Greece
16208 Posts

Member since 01/07/2008

Posted - 07/12/2022 : 17:53:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit Caleb's Homepage  Send Caleb a Private Message  Reply with Quote
https://www.b92.net/sport/qatar2022/vesti.php?yyyy=2022&mm=12&dd=07&nav_id=2255558

Preveo: Goran Krickovic, Tekst interpretirali: Ljubiša Bacic, Nada Blam, Miroslav Bijelic, Vlastimir Ðuza Stoiljkovic i Nikola Simic, Magnetoskop: Miroslav Nikolov, Ton majstor: Rihard Merc, Realizacija: Slavko Tatic
https://www.youtube.com/watch?v=TkE5VYffiR0
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24659 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 07/12/2022 : 18:03:39  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI
Ne zajebavan, ozbiljno me zanima.
Kako druga generacija gleda na ovo "mi"? Konkretno, je li tvojoj dici kad kažu "mi" u glavi Srbija ili Švicarska?



Oni na to "mi" gledaju više nego ja.
Rođeni su ovde, sada imaju 17/16, do pre godinu dana su imali samo švajcarsko državljanstvo, a ponašaju se kao da su odrasli u YU.

Mom sinu je najbolji drug Hrvat, navija za Srbiju, sad za Hrvatsku. Juče silazi sa sprata, upravo u trenutku kad Portugal postiže šesti gol. Počinje da se smeje kao idiot i uzima telefon da zeza prijatelje Švicere. Ni sin, ni ćerka se ne identifikuju sa državom u kojoj su rođeni i u kojoj žive celi život. Već planiraju život u Srbiji, čim završe neki fakultet ili sl.

Zašto je to tako, pojma nemam. U našoj porodici nacionalnost nikada nije tema, a ja sam sve samo nisam tradicionalni Srbin. Oni se oduvek druže sa svim mogućim nacijama, žena mi je nastavnica u osnovnoj školi, a ja radim za Crveni Krst. Tako da smo više nego dobro integrisani i oni su imali sve predispozicije da postanu "pravi" Švajcarci.

Sin igra košarku za lokalni klub i kaže da ne postoji šansa da nekada zaigra za švajcarsku reprezentaciju. Tako da izgleda da roditelji nemaju nikakvog uticaja na decu.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15031 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 07/12/2022 : 18:09:46  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by NESVRSTANI
Ne zajebavan, ozbiljno me zanima.
Kako druga generacija gleda na ovo "mi"? Konkretno, je li tvojoj dici kad kažu "mi" u glavi Srbija ili Švicarska?



Oni na to "mi" gledaju više nego ja.
Rođeni su ovde, sada imaju 17/16, do pre godinu dana su imali samo švajcarsko državljanstvo, a ponašaju se kao da su odrasli u YU.

Mom sinu je najbolji drug Hrvat, navija za Srbiju, sad za Hrvatsku. Juče silazi sa sprata, upravo u trenutku kad Portugal postiže šesti gol. Počinje da se smeje kao idiot i uzima telefon da zeza prijatelje Švicere. Ni sin, ni ćerka se ne identifikuju sa državom u kojoj su rođeni i u kojoj žive celi život. Već planiraju život u Srbiji, čim završe neki fakultet ili sl.

Zašto je to tako, pojma nemam. U našoj porodici nacionalnost nikada nije tema, a ja sam sve samo nisam tradicionalni Srbin. Oni se oduvek druže sa svim mogućim nacijama, žena mi je nastavnica u osnovnoj školi, a ja radim za Crveni Krst. Tako da smo više nego dobro integrisani i oni su imali sve predispozicije da postanu "pravi" Švajcarci.

Sin igra košarku za lokalni klub i kaže da ne postoji šansa da nekada zaigra za švajcarsku reprezentaciju. Tako da izgleda da roditelji nemaju nikakvog uticaja na decu.



znači ukratko..odgajaš djecu kao svaki normalan čovjek.

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
AJMOOOOOOOO " CREME DE LA CREME HRVATSKE LIGE " DINAMOOOOOOOOOOOOOO
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7887 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 07/12/2022 : 18:14:05  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by NESVRSTANI
Ne zajebavan, ozbiljno me zanima.
Kako druga generacija gleda na ovo "mi"? Konkretno, je li tvojoj dici kad kažu "mi" u glavi Srbija ili Švicarska?



Oni na to "mi" gledaju više nego ja.
Rođeni su ovde, sada imaju 17/16, do pre godinu dana su imali samo švajcarsko državljanstvo, a ponašaju se kao da su odrasli u YU.

Mom sinu je najbolji drug Hrvat, navija za Srbiju, sad za Hrvatsku. Juče silazi sa sprata, upravo u trenutku kad Portugal postiže šesti gol. Počinje da se smeje kao idiot i uzima telefon da zeza prijatelje Švicere. Ni sin, ni ćerka se ne identifikuju sa državom u kojoj su rođeni i u kojoj žive celi život. Već planiraju život u Srbiji, čim završe neki fakultet ili sl.

Zašto je to tako, pojma nemam. U našoj porodici nacionalnost nikada nije tema, a ja sam sve samo nisam tradicionalni Srbin. Oni se oduvek druže sa svim mogućim nacijama, žena mi je nastavnica u osnovnoj školi, a ja radim za Crveni Krst. Tako da smo više nego dobro integrisani i oni su imali sve predispozicije da postanu "pravi" Švajcarci.

Sin igra košarku za lokalni klub i kaže da ne postoji šansa da nekada zaigra za švajcarsku reprezentaciju. Tako da izgleda da roditelji nemaju nikakvog uticaja na decu.



mladi su još
srbija, i općenito ex yu zemlje im izgleda cool u odnosu na 'hladnu' švajcarsku
ali brzo će oni shvatiti koja domovina im je bolja
živjet i radit će tamo, a navijat će u sportu za 'naše', slušat muziku odavle i odlazit na par tjedana godišnje, što je uvrh glave

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10121 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 07/12/2022 : 18:18:59  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by NESVRSTANI
Ne zajebavan, ozbiljno me zanima.
Kako druga generacija gleda na ovo "mi"? Konkretno, je li tvojoj dici kad kažu "mi" u glavi Srbija ili Švicarska?



Oni na to "mi" gledaju više nego ja.
Rođeni su ovde, sada imaju 17/16, do pre godinu dana su imali samo švajcarsko državljanstvo, a ponašaju se kao da su odrasli u YU.

Mom sinu je najbolji drug Hrvat, navija za Srbiju, sad za Hrvatsku. Juče silazi sa sprata, upravo u trenutku kad Portugal postiže šesti gol. Počinje da se smeje kao idiot i uzima telefon da zeza prijatelje Švicere. Ni sin, ni ćerka se ne identifikuju sa državom u kojoj su rođeni i u kojoj žive celi život. Već planiraju život u Srbiji, čim završe neki fakultet ili sl.

Zašto je to tako, pojma nemam. U našoj porodici nacionalnost nikada nije tema, a ja sam sve samo nisam tradicionalni Srbin. Oni se oduvek druže sa svim mogućim nacijama, žena mi je nastavnica u osnovnoj školi, a ja radim za Crveni Krst. Tako da smo više nego dobro integrisani i oni su imali sve predispozicije da postanu "pravi" Švajcarci.

Sin igra košarku za lokalni klub i kaže da ne postoji šansa da nekada zaigra za švajcarsku reprezentaciju. Tako da izgleda da roditelji nemaju nikakvog uticaja na decu.


Mislin da ti dici triba jedan reality check. Nek se osjećaju kako in paše, al nek se ne vraćaju na Balkan. Godinu dana san u vojsci bija sa 4-5 gastarbajtera, svima je njima izgledalo da u Hrvatskoj teku med i mmliko kad dođu ovde 2 tjedna na godišnji odmor. Ali nakon par miseci života ovde bilo je suza ko u priči.
Moj stariji ima 16 i žena i ja ga nagovaramo da ode vani studirat, i po mogućnosti i ostane vani, ali budaletina kaže da neće.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24659 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 07/12/2022 : 18:19:35  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ken2
D]
srbija, i općenito ex yu zemlje im izgleda cool u odnosu na 'hladnu' švajcarsku
ali brzo će oni shvatiti koja domovina im je bolja
živjet i radit će tamo, a navijat će u sportu za 'naše', slušat muziku odavle i odlazit na par tjedana godišnje, što je uvrh glave



Ma naravno da će odrasti. Samo njima Švajcarska ne bi trebalo da je hladna, pošto su ovde i napravljeni, rođeni i odrasli. Što se muzike tiče, ćerka svakodnevno sluša Parni valjak, Balaševića, Bajagu, Bijelo dugme i sl. Sin sluša nešto što ne znam ni kako se zove.

Ali ovo što ti kažeš, verovatno će tako i biti.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Caleb
Advanced Member



Greece
16208 Posts

Member since 01/07/2008

Posted - 07/12/2022 : 18:22:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit Caleb's Homepage  Send Caleb a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by NESVRSTANI
Ne zajebavan, ozbiljno me zanima.
Kako druga generacija gleda na ovo "mi"? Konkretno, je li tvojoj dici kad kažu "mi" u glavi Srbija ili Švicarska?



Oni na to "mi" gledaju više nego ja.
Rođeni su ovde, sada imaju 17/16, do pre godinu dana su imali samo švajcarsko državljanstvo, a ponašaju se kao da su odrasli u YU.

Mom sinu je najbolji drug Hrvat, navija za Srbiju, sad za Hrvatsku. Juče silazi sa sprata, upravo u trenutku kad Portugal postiže šesti gol. Počinje da se smeje kao idiot i uzima telefon da zeza prijatelje Švicere. Ni sin, ni ćerka se ne identifikuju sa državom u kojoj su rođeni i u kojoj žive celi život. Već planiraju život u Srbiji, čim završe neki fakultet ili sl.

Zašto je to tako, pojma nemam. U našoj porodici nacionalnost nikada nije tema, a ja sam sve samo nisam tradicionalni Srbin. Oni se oduvek druže sa svim mogućim nacijama, žena mi je nastavnica u osnovnoj školi, a ja radim za Crveni Krst. Tako da smo više nego dobro integrisani i oni su imali sve predispozicije da postanu "pravi" Švajcarci.

Sin igra košarku za lokalni klub i kaže da ne postoji šansa da nekada zaigra za švajcarsku reprezentaciju. Tako da izgleda da roditelji nemaju nikakvog uticaja na decu.



Ma, svaka cast. Nisam ni sumnjao da je drugacija situacija. Jedino je ovo lose, sto, u nekom trenutku, hoce da dodju ovde da zive. Ali, brzo ce shvatiti...

Preveo: Goran Krickovic, Tekst interpretirali: Ljubiša Bacic, Nada Blam, Miroslav Bijelic, Vlastimir Ðuza Stoiljkovic i Nikola Simic, Magnetoskop: Miroslav Nikolov, Ton majstor: Rihard Merc, Realizacija: Slavko Tatic
https://www.youtube.com/watch?v=TkE5VYffiR0
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24659 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 07/12/2022 : 18:24:11  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

Mislin da ti dici triba jedan reality check. Nek se osjećaju kako in paše, al nek se ne vraćaju na Balkan. Godinu dana san u vojsci bija sa 4-5 gastarbajtera, svima je njima izgledalo da u Hrvatskoj teku med i mmliko kad dođu ovde 2 tjedna na godišnji odmor. Ali nakon par miseci života ovde bilo je suza ko u priči.
Moj stariji ima 16 i žena i ja ga nagovaramo da ode vani studirat, i po mogućnosti i ostane vani, ali budaletina kaže da neće.



Ma naravno da se neće vraćati na Balkan. Govore pet jezika, nadam se da će ih iskoristiti za nešto bolje nego prevođenje kad dođu gastarbajteri. Najgore od svega, mi čak ni ne idemo jednom godišnje na dve-tri sedmice "dole". Bili smo letos, a pre toga 2019. Možda je u tome greška, treba ih ostaviti malo duže i češće, da vide kako i šta se dešava u Srbiji.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24659 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 07/12/2022 : 18:25:46  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

Držite se teme molim.



Mladjo, pauza je do prekosutra. Trenutna tema je položaj mladih dijasporaca u Srednjoj Evropi.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19386 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 07/12/2022 : 18:26:02  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
To me podsjeća na moje planiranje prije 10 godina da se vratim korijenima u Split. Ostalo je na planovima.
Još sam mulac, možda se ostvari jednom, ali trenutno mi je to zadnji grad u koji bih išao živjeti.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10121 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 07/12/2022 : 18:39:18  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

Mislin da ti dici triba jedan reality check. Nek se osjećaju kako in paše, al nek se ne vraćaju na Balkan. Godinu dana san u vojsci bija sa 4-5 gastarbajtera, svima je njima izgledalo da u Hrvatskoj teku med i mmliko kad dođu ovde 2 tjedna na godišnji odmor. Ali nakon par miseci života ovde bilo je suza ko u priči.
Moj stariji ima 16 i žena i ja ga nagovaramo da ode vani studirat, i po mogućnosti i ostane vani, ali budaletina kaže da neće.



Ma naravno da se neće vraćati na Balkan. Govore pet jezika, nadam se da će ih iskoristiti za nešto bolje nego prevođenje kad dođu gastarbajteri. Najgore od svega, mi čak ni ne idemo jednom godišnje na dve-tri sedmice "dole". Bili smo letos, a pre toga 2019. Možda je u tome greška, treba ih ostaviti malo duže i češće, da vide kako i šta se dešava u Srbiji.


E to već zvuči puno racionalnije.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!

Edited by - NESVRSTANI on 07/12/2022 18:41:44
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 07/12/2022 : 18:42:51  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by NESVRSTANI
Ne zajebavan, ozbiljno me zanima.
Kako druga generacija gleda na ovo "mi"? Konkretno, je li tvojoj dici kad kažu "mi" u glavi Srbija ili Švicarska?



Oni na to "mi" gledaju više nego ja.
Rođeni su ovde, sada imaju 17/16, do pre godinu dana su imali samo švajcarsko državljanstvo, a ponašaju se kao da su odrasli u YU.

Mom sinu je najbolji drug Hrvat, navija za Srbiju, sad za Hrvatsku. Juče silazi sa sprata, upravo u trenutku kad Portugal postiže šesti gol. Počinje da se smeje kao idiot i uzima telefon da zeza prijatelje Švicere. Ni sin, ni ćerka se ne identifikuju sa državom u kojoj su rođeni i u kojoj žive celi život. Već planiraju život u Srbiji, čim završe neki fakultet ili sl.

Zašto je to tako, pojma nemam. U našoj porodici nacionalnost nikada nije tema, a ja sam sve samo nisam tradicionalni Srbin. Oni se oduvek druže sa svim mogućim nacijama, žena mi je nastavnica u osnovnoj školi, a ja radim za Crveni Krst. Tako da smo više nego dobro integrisani i oni su imali sve predispozicije da postanu "pravi" Švajcarci.

Sin igra košarku za lokalni klub i kaže da ne postoji šansa da nekada zaigra za švajcarsku reprezentaciju. Tako da izgleda da roditelji nemaju nikakvog uticaja na decu.


Mislin da ti dici triba jedan reality check. Nek se osjećaju kako in paše, al nek se ne vraćaju na Balkan. Godinu dana san u vojsci bija sa 4-5 gastarbajtera, svima je njima izgledalo da u Hrvatskoj teku med i mmliko kad dođu ovde 2 tjedna na godišnji odmor. Ali nakon par miseci života ovde bilo je suza ko u priči.
Moj stariji ima 16 i žena i ja ga nagovaramo da ode vani studirat, i po mogućnosti i ostane vani, ali budaletina kaže da neće.



Ma daj ne seri...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7793 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 07/12/2022 : 18:44:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Znam mnoge koji su otisli, malo tko je sretniji od mene koji je ostao...

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 07/12/2022 : 18:44:40  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

To me podsjeća na moje planiranje prije 10 godina da se vratim korijenima u Split. Ostalo je na planovima.
Još sam mulac, možda se ostvari jednom, ali trenutno mi je to zadnji grad u koji bih išao živjeti.




Normalno. Pura je bolja u Zagori...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24659 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 07/12/2022 : 18:45:39  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Ma daj ne seri...



Ajd smiri se malo. Opuštena situacija, pričamo i onda ti kao neki pijanac upadaš bez ikakve veze.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 07/12/2022 : 18:46:35  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

Mislin da ti dici triba jedan reality check. Nek se osjećaju kako in paše, al nek se ne vraćaju na Balkan. Godinu dana san u vojsci bija sa 4-5 gastarbajtera, svima je njima izgledalo da u Hrvatskoj teku med i mmliko kad dođu ovde 2 tjedna na godišnji odmor. Ali nakon par miseci života ovde bilo je suza ko u priči.
Moj stariji ima 16 i žena i ja ga nagovaramo da ode vani studirat, i po mogućnosti i ostane vani, ali budaletina kaže da neće.



Ma naravno da se neće vraćati na Balkan. Govore pet jezika, nadam se da će ih iskoristiti za nešto bolje nego prevođenje kad dođu gastarbajteri. Najgore od svega, mi čak ni ne idemo jednom godišnje na dve-tri sedmice "dole". Bili smo letos, a pre toga 2019. Možda je u tome greška, treba ih ostaviti malo duže i češće, da vide kako i šta se dešava u Srbiji.



Moji i doma govore par jezika uostalom ka i ja...
Ako bi tili ic ca, nek idu, ali nema in nazad kmececi...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 07/12/2022 : 18:47:43  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

Znam mnoge koji su otisli, malo tko je sretniji od mene koji je ostao...


Da i ti napises pravi post!

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page
Page: of 147 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.42 seconds. Snitz Forums 2000