forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Sport
 WC Qatar 2022
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 147

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10121 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 08/12/2022 : 10:42:06  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

@vukozec
Ti meni pariš ja prije nego san se osvistija.
Ne radi se o tome oće li se oni snać i sebi organizirat pristojan život ovde, nego ne želin da najebu prvi puta kad in zatriba pomoć sustava(kojeg naravno plaćaju).
Isto tako, i ti gastarbajter.
Šta se ne vratiš kamenu, maslini i drači?



Ja sam silom prilika (ali stvarno višom silom, bilo je pitanje života ili smrti) napustio ognjište djedova već sa 9 godina, meni je svejedno Split ili Zagreb, jednako su "moji". A povratak u Dalmaciju nisam isključio. Kad budem stariji to mi se čini ugodnijim mjestom za život od Zagreba, koji mi zasad pruža stvari koje su mi sad interesantne. Može i Istra, svejedno mi je.


I koja je onda razlika ako nekome to isto pruža Štokholm ili Talin?
Bolje građanin Talina nego malograđanin Zagreba.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!

Edited by - NESVRSTANI on 08/12/2022 10:43:54
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15686 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 08/12/2022 : 10:56:43  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Nije tako Jere. Znas ti to.

A Vukozecev post s stranice prije ispod Tomine pisme je najbolji upis ikad-ikoga, ovdje na ovom forumu od kad ga pratim!!!

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7797 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 08/12/2022 : 11:06:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Zivot je borba gdje god ga zivio, radije biram domaci teren.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10121 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 08/12/2022 : 11:22:52  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
Domaći teren je grbav.
Ako oćeš igrat dobar balun moraš ić vanka.
Zadnji šta su znali ravnat terene ravnaju terene u Talinu i Štokholmu.
Nema ko više u nas ravnat teren.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15686 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 08/12/2022 : 11:25:13  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Zivot je ono sto ti se dogada usput, dok radis druge planove...

Ali da, i meni je bolje da je to doma. (Mada eto, po zivota nije, jbg)

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15686 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 08/12/2022 : 11:33:10  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

Domaći teren je grbav.
Ako oćeš igrat dobar balun moraš ić vanka.
Zadnji šta su znali ravnat terene ravnaju terene u Talinu i Štokholmu.
Nema ko više u nas ravnat teren.



Izvini treneru, nisam bio budan
Nisam znao da je teren tvrd
Proigr'o sam loptu, fulao sam sut
Nemoj mene na sud
Ja sam sretan sto sam tu
Nije mi bolje ni u snu...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46545 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 08/12/2022 : 11:57:24  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

@vukozec
Ti meni pariš ja prije nego san se osvistija.
Ne radi se o tome oće li se oni snać i sebi organizirat pristojan život ovde, nego ne želin da najebu prvi puta kad in zatriba pomoć sustava(kojeg naravno plaćaju).
Isto tako, i ti gastarbajter.
Šta se ne vratiš kamenu, maslini i drači?



Ja sam silom prilika (ali stvarno višom silom, bilo je pitanje života ili smrti) napustio ognjište djedova već sa 9 godina, meni je svejedno Split ili Zagreb, jednako su "moji". A povratak u Dalmaciju nisam isključio. Kad budem stariji to mi se čini ugodnijim mjestom za život od Zagreba, koji mi zasad pruža stvari koje su mi sad interesantne. Može i Istra, svejedno mi je.




To ti je sve osobni dojam i dozivljaj. Ja u zg ne bi nikad zivija. Niti ga dozivljavan ka neki domaci grad. A nije da nisan ima prilike otic gori prije kojih 20 godina.
Da ne zivin u st,jedini drugi grad u ex yu di bi moga zivit je Ljubljana. Tamo san zivija par godina i to mi je bilo medju najboljin godinama u zivotu.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10121 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 08/12/2022 : 12:07:02  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Zivot je ono sto ti se dogada usput, dok radis druge planove...

Ali da, i meni je bolje da je to doma. (Mada eto, po zivota nije, jbg)


Pa da, usput smo ušli u EU, i iako to na prvu izgleda super, malo su nas zajebali. I prije su ljudi odlazili, ovi sad usisavaju sve šta valja.
LJudi se čude "ko pura dreku" šta nemoš nać keramičara, varioca, parketara, likara, inženjera brodogranje, njegovatelja.
EU nas je raselila više nego zadnja 2 rata.
Za 10 godina će u državi bit 300000 uhljeba, 700000 penzionera, i 20000000 Nepalaca.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!

Edited by - NESVRSTANI on 08/12/2022 12:10:04
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15686 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 08/12/2022 : 12:09:06  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by ivanl

Zivot je ono sto ti se dogada usput, dok radis druge planove...

Ali da, i meni je bolje da je to doma. (Mada eto, po zivota nije, jbg)


Pa da, usput smo ušli u EU, i iako to na prvu izgleda super, malo su nas zajebali. I prije su ljudi odlazili, ovi sad ususavaju sve šta valja.
LJudi se čude "ko pura dreku" šta nemoš nać keramičara, varioca, parketara, likara, inženjera brodogranje, njegovatelja.
EU nas je raselila više nego zadnja 2 rata.
Za 10 godina će u državi bit 300000 uhljeba, 700000 penzionera, i 20000000 Nepalaca.



Nazalost blizu su istine. Moglo bi bit. Treba se borit da ne bude!

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15686 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 08/12/2022 : 12:27:21  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Kako vidim spominje se i Zagreb, grad koji je Dalmatincima, kako da se izrazim...trn u oku...pocesto, nesto iz neznanja/nepoznavanja, nesto iz dobro poznatog antagonizma cije korijene znamo, nesto od fjake kojom smo obdareni, a nepotrebno. I to se repetativno iznova i iznova spominje. Ma ono bas svaki dan, bar ovde u mom okruzenju...

Osobno, ne bi gore moga zivjeti, ali evo, ja Zagreb obozavam. Gore sam bar 10 puta godisnje i izvanredno mi je. Nazalost, ima sve sto moj grad nikada imati nece...

A zivjeti vani...tja, po meni sve je lijepo vidjeti, proci, biti tamo negdje neko vrijeme, ali doma je naljepse.

Kad sad pogledam gdje sam sve bio, ne mogu vjerovati... Lijepo je recimo bilo biti u Buenos Airesu, ali vec nakon 20 dana mi je dopizdilo. Svedska me ubila s njihovim danima koji pocinju u 10 ujutro a zavrse u 2 popodne. Sa snijegom do koljena...hvala vam lijepo. U koreji sam muslio da cu obolit nakon 6 mjeseci u Samsungu...
Bilo je svega...odvratnih mjesta poput Indije i Pakistana. Opasnih mjesta poput Lagosa u Nigeriji gdje te probodu za 10 dolara. Krasnih gradova kao sto je Prag, ali ljudi niti smrde nit mirisu, a hrana ocajna. Pa dosadnih gradova i mjesta poput Singapura i sad aktualnog Katra...

Itd, itd...

Ali doma je najbolje. Sto da vam kazem...svugdje sam bio, dosta toga vidio, pa valjda smijem ovo i napisati.


Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10121 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 08/12/2022 : 12:34:30  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
Da je obitelj s tobon u Buenos Airesu, i da imaš tamo organiziran život možda ti ne bi dopizdija nakon 20 dana.
"Doma" nije samo kamen maslina i drača, nego i ljudi.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!

Edited by - NESVRSTANI on 08/12/2022 12:36:19
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15686 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 08/12/2022 : 12:38:23  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

Da je obitelj s tobon u Buenos Airesu, i da imaš tamo organiziran život možda ti ne bi dopizdija nakon 20 dana.




A ne znan. Necu nikad ni saznat. Ali lipo je bilo vidit Iggy Popa i Aerosmith. Eto, to je vridilo, ono bas top. A i ubijaju s grillom i vinom. Vino mozda i najbolje koje san proba...
Kupija san naravno i dres. Tada sam Argentinu nogometno obozava. Dok nisan vidija kaki je Messi pizdun, koji ni ruku sportski ne zna dat, a vidim danas je i jos gori...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4703 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 08/12/2022 : 12:41:38  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message  Reply with Quote
Ivane, dok ne budeš zaista živio u tim zemljama koje obilaziš, a pod "živio" mislim bio povezan ekonomski s njima,imao firmu i plaćao poreze tamo, koristio njihove zdravstvene, mirovinske i ostale javne usluge nećeš moći govoriti da znaš kako je tamo bolje ili gore. Ja sam u Italiji turistički svaki mjesec i opet ne znam kakav je život u istoj.

Go kneel and weep
Go to Top of Page

Macbeth
Junior Member



361 Posts

Member since 19/08/2022

Posted - 08/12/2022 : 12:47:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Macbeth a Private Message  Reply with Quote
Proveo sam tjedan dana u Gdanjsku ovo ljeto i radije bih živio tamo na sjeveru Poljske nego ovdje (u kasnijim dvadesetim sam). Taj grad ima sve što meni treba, ima dvadeset puta više sadržaja nego Split, tu je i ona lijepa anonimnost velikog grada...
Što Nesvrstani kaže, bolje biti građanin gore nego malograđanin ovdje.

Zagreb je i meni dobar grad u usporedbi sa Splitom, planiram u najgorem slučaju gore nastaviti studiranje u budućnosti.
Nažalost, oba grada boluju od istih bolesti i tu ne vidim nekog lijeka.
Vidim da je većina ovdje starijih na ovom forumu, ali evo perspektiva nekog malo mlađeg. Kao netko tko nema nekretninu osiguranu, apartmane, veze za posao i djedovinu za prodati - u velikom sam kurcu . Mogu podstanariti po Hrvatskoj, mogu i po ostatku EU. A kad imaš veće šanse vani, izbor se nameće sam po sebi. Hrvatska postaje zemlja za stare ljude, no country for young men
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10121 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 08/12/2022 : 12:48:15  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by drogsy

Ivane, dok ne budeš zaista živio u tim zemljama koje obilaziš, a pod "živio" mislim bio povezan ekonomski s njima,imao firmu i plaćao poreze tamo, koristio njihove zdravstvene, mirovinske i ostale javne usluge nećeš moći govoriti da znaš kako je tamo bolje ili gore. Ja sam u Italiji turistički svaki mjesec i opet ne znam kakav je život u istoj.


+1
Upravo na takve svari mislin kad kažen "imat organiziran život".

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10121 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 08/12/2022 : 12:53:03  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Macbeth

Proveo sam tjedan dana u Gdanjsku ovo ljeto i radije bih živio tamo na sjeveru Poljske nego ovdje (u kasnijim dvadesetim sam). Taj grad ima sve što meni treba, ima dvadeset puta više sadržaja nego Split, tu je i ona lijepa anonimnost velikog grada...
Što Nesvrstani kaže, bolje biti građanin gore nego malograđanin ovdje.

Zagreb je i meni dobar grad u usporedbi sa Splitom, planiram u najgorem slučaju gore nastaviti studiranje u budućnosti.
Nažalost, oba grada boluju od istih bolesti i tu ne vidim nekog lijeka.
Vidim da je većina ovdje starijih na ovom forumu, ali evo perspektiva nekog malo mlađeg. Kao netko tko nema nekretninu osiguranu, apartmane, veze za posao i djedovinu za prodati - u velikom sam kurcu . Mogu podstanariti po Hrvatskoj, mogu i po ostatku EU. A kad imaš veće šanse vani, izbor se nameće sam po sebi. Hrvatska postaje zemlja za stare ljude, no country for young men


Zagreb je više nego dobar, meni i ženi je gori bilo odlično dok smo bili bez dice. Kad je zatrudnila smo se vratili natrag.
Split je baš za penziju.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15686 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 08/12/2022 : 13:07:10  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by drogsy

Ivane, dok ne budeš zaista živio u tim zemljama koje obilaziš, a pod "živio" mislim bio povezan ekonomski s njima,imao firmu i plaćao poreze tamo, koristio njihove zdravstvene, mirovinske i ostale javne usluge nećeš moći govoriti da znaš kako je tamo bolje ili gore. Ja sam u Italiji turistički svaki mjesec i opet ne znam kakav je život u istoj.



Ma nisam samo u turistickom obilasku. Tamo su me slale kompanije za koje sam radio. U pola tih mjesta nisam ni htio ici ali to mi je donjelo sredstva da poslije idem turisticki gdje zelim. Dakle pola tih 'zivljenja' tamo odradivao sam poslovno. Ono, jbg. moras raditi. Pa tako sam i stekao dojmove i saznanja o doticnim narodima, mjestima, gradovima i zemljama. I ne treba ti nesti puno da uocis prednosti i manjkavosti, uglavnom sve razlike...

A kad vec spominjes Italiju, e nju obozavam. Pola Italije je tipicna Dalmacija. Mogao bi se vidjeti tamo. Steta samo sto su nam cinili onolika sranja prije 70 godina, to im ne mogu oprostiti. Ali Italija je prekrasna. I nista manje bitno, tako nam je blizu. Dobro, pomaze naravno i poznavanje jezika, jer oni ne jebu 2 % engleski. Uglavnom, jedna od rijetkih sjajnih zemalja po mom skromnom misljenju.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15686 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 08/12/2022 : 13:12:51  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by Macbeth

Proveo sam tjedan dana u Gdanjsku ovo ljeto i radije bih živio tamo na sjeveru Poljske nego ovdje (u kasnijim dvadesetim sam). Taj grad ima sve što meni treba, ima dvadeset puta više sadržaja nego Split, tu je i ona lijepa anonimnost velikog grada...
Što Nesvrstani kaže, bolje biti građanin gore nego malograđanin ovdje.

Zagreb je i meni dobar grad u usporedbi sa Splitom, planiram u najgorem slučaju gore nastaviti studiranje u budućnosti.
Nažalost, oba grada boluju od istih bolesti i tu ne vidim nekog lijeka.
Vidim da je većina ovdje starijih na ovom forumu, ali evo perspektiva nekog malo mlađeg. Kao netko tko nema nekretninu osiguranu, apartmane, veze za posao i djedovinu za prodati - u velikom sam kurcu . Mogu podstanariti po Hrvatskoj, mogu i po ostatku EU. A kad imaš veće šanse vani, izbor se nameće sam po sebi. Hrvatska postaje zemlja za stare ljude, no country for young men


Zagreb je više nego dobar, meni i ženi je gori bilo odlično dok smo bili bez dice. Kad je zatrudnila smo se vratili natrag.
Split je baš za penziju.



Dok ti nisu razbili sofersajbu...😁

Zezam se malo. Znan koliko ti je bilo dobro gori...
I meni ga je dan danas lipo posjetit. Bas gustan. Iako, evo nekidan na kolodvoru recimo,masu sirotinje...nekako jos sirotije nego ove sirotinje splitske, ako me razumis. Pa cak i stranci sirotinja, ucinilo mi se neki Madari. A ka sta si spomenija, vec je sva slila Pakistanaca, Nepalaca na radnim mjestima po butigama...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11692 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 08/12/2022 : 13:25:31  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by NESVRSTANI
Ne zajebavan, ozbiljno me zanima.
Kako druga generacija gleda na ovo "mi"? Konkretno, je li tvojoj dici kad kažu "mi" u glavi Srbija ili Švicarska?



Oni na to "mi" gledaju više nego ja.
Rođeni su ovde, sada imaju 17/16, do pre godinu dana su imali samo švajcarsko državljanstvo, a ponašaju se kao da su odrasli u YU.

Mom sinu je najbolji drug Hrvat, navija za Srbiju, sad za Hrvatsku. Juče silazi sa sprata, upravo u trenutku kad Portugal postiže šesti gol. Počinje da se smeje kao idiot i uzima telefon da zeza prijatelje Švicere. Ni sin, ni ćerka se ne identifikuju sa državom u kojoj su rođeni i u kojoj žive celi život. Već planiraju život u Srbiji, čim završe neki fakultet ili sl.

Zašto je to tako, pojma nemam. U našoj porodici nacionalnost nikada nije tema, a ja sam sve samo nisam tradicionalni Srbin. Oni se oduvek druže sa svim mogućim nacijama, žena mi je nastavnica u osnovnoj školi, a ja radim za Crveni Krst. Tako da smo više nego dobro integrisani i oni su imali sve predispozicije da postanu "pravi" Švajcarci.

Sin igra košarku za lokalni klub i kaže da ne postoji šansa da nekada zaigra za švajcarsku reprezentaciju. Tako da izgleda da roditelji nemaju nikakvog uticaja na decu.


Rekao bih ovako na prvu - tipičan primjer tradicionalnog odgoja.
Viđamo ga uglavnom kod "naših" ljudi, Turaka, Afrikanaca... Uzmi sve ono dobro što ti društvo pruža ali nedaj svoje. Korjeni ostaju.

Apsolutno podržavam.

Have mercy
Go to Top of Page

Caleb
Advanced Member



Greece
16208 Posts

Member since 01/07/2008

Posted - 08/12/2022 : 13:34:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit Caleb's Homepage  Send Caleb a Private Message  Reply with Quote
A, danas! Ima li neke tekme danas?

Preveo: Goran Krickovic, Tekst interpretirali: Ljubiša Bacic, Nada Blam, Miroslav Bijelic, Vlastimir Ðuza Stoiljkovic i Nikola Simic, Magnetoskop: Miroslav Nikolov, Ton majstor: Rihard Merc, Realizacija: Slavko Tatic
https://www.youtube.com/watch?v=TkE5VYffiR0
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11692 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 08/12/2022 : 13:42:49  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Danas igra Italija.

Inače Luis Enrique je popušio.

Have mercy
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
29297 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 08/12/2022 : 13:44:33  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
Treba se pripremiti za Brazil, dobrodošao odmor!

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10062 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 08/12/2022 : 13:54:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Caleb

A, danas! Ima li neke tekme danas?



Arsenal - Lyon

Elche - Leeds

Jučer:
https://www.index.hr/sport/clanak/predzadnja-momcad-la-lige-utrpala-unitedu-cetiri-gola-u-prijateljskoj-utakmici/2418902.aspx
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10121 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 08/12/2022 : 14:16:33  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by Macbeth

Proveo sam tjedan dana u Gdanjsku ovo ljeto i radije bih živio tamo na sjeveru Poljske nego ovdje (u kasnijim dvadesetim sam). Taj grad ima sve što meni treba, ima dvadeset puta više sadržaja nego Split, tu je i ona lijepa anonimnost velikog grada...
Što Nesvrstani kaže, bolje biti građanin gore nego malograđanin ovdje.

Zagreb je i meni dobar grad u usporedbi sa Splitom, planiram u najgorem slučaju gore nastaviti studiranje u budućnosti.
Nažalost, oba grada boluju od istih bolesti i tu ne vidim nekog lijeka.
Vidim da je većina ovdje starijih na ovom forumu, ali evo perspektiva nekog malo mlađeg. Kao netko tko nema nekretninu osiguranu, apartmane, veze za posao i djedovinu za prodati - u velikom sam kurcu . Mogu podstanariti po Hrvatskoj, mogu i po ostatku EU. A kad imaš veće šanse vani, izbor se nameće sam po sebi. Hrvatska postaje zemlja za stare ljude, no country for young men


Zagreb je više nego dobar, meni i ženi je gori bilo odlično dok smo bili bez dice. Kad je zatrudnila smo se vratili natrag.
Split je baš za penziju.



Dok ti nisu razbili sofersajbu...😁

Zezam se malo. Znan koliko ti je bilo dobro gori...
I meni ga je dan danas lipo posjetit. Bas gustan. Iako, evo nekidan na kolodvoru recimo,masu sirotinje...nekako jos sirotije nego ove sirotinje splitske, ako me razumis. Pa cak i stranci sirotinja, ucinilo mi se neki Madari. A ka sta si spomenija, vec je sva slila Pakistanaca, Nepalaca na radnim mjestima po butigama...


Nisu mi razbili šofer šajbu nego cili auto.
Za Zagreb just another day in the office. Kad u Splitu razbiju ZG auto, ili ne daj bože srpsko, imamo glavnu vijest na dnevniku.
Ja nisan ni prijavija.
Ko će mi pomoć?
Logo i mladjo?
Sigurnost i povjerenje?

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10121 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 08/12/2022 : 14:53:17  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko

quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by NESVRSTANI
Ne zajebavan, ozbiljno me zanima.
Kako druga generacija gleda na ovo "mi"? Konkretno, je li tvojoj dici kad kažu "mi" u glavi Srbija ili Švicarska?



Oni na to "mi" gledaju više nego ja.
Rođeni su ovde, sada imaju 17/16, do pre godinu dana su imali samo švajcarsko državljanstvo, a ponašaju se kao da su odrasli u YU.

Mom sinu je najbolji drug Hrvat, navija za Srbiju, sad za Hrvatsku. Juče silazi sa sprata, upravo u trenutku kad Portugal postiže šesti gol. Počinje da se smeje kao idiot i uzima telefon da zeza prijatelje Švicere. Ni sin, ni ćerka se ne identifikuju sa državom u kojoj su rođeni i u kojoj žive celi život. Već planiraju život u Srbiji, čim završe neki fakultet ili sl.

Zašto je to tako, pojma nemam. U našoj porodici nacionalnost nikada nije tema, a ja sam sve samo nisam tradicionalni Srbin. Oni se oduvek druže sa svim mogućim nacijama, žena mi je nastavnica u osnovnoj školi, a ja radim za Crveni Krst. Tako da smo više nego dobro integrisani i oni su imali sve predispozicije da postanu "pravi" Švajcarci.

Sin igra košarku za lokalni klub i kaže da ne postoji šansa da nekada zaigra za švajcarsku reprezentaciju. Tako da izgleda da roditelji nemaju nikakvog uticaja na decu.


Rekao bih ovako na prvu - tipičan primjer tradicionalnog odgoja.
Viđamo ga uglavnom kod "naših" ljudi, Turaka, Afrikanaca... Uzmi sve ono dobro što ti društvo pruža ali nedaj svoje. Korjeni ostaju.

Apsolutno podržavam.


Možda su Turci i Afrikanci slični vama u Bosni, nama Hrvatima nisu..

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page
Page: of 147 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.38 seconds. Snitz Forums 2000