forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Stripovski ratovi
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 134

lwood
Advanced Member



Colombia
46513 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 27/03/2023 : 08:53:13  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dovlajoe

quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by manhunter

Ne. Zašto bih?



Zato šta to inače radiš.


Na ovom forumu skoro ni jedna opomena ili kazna od strane moderacije nije prošla bez tvog komentara kako je neosnovana, neprimerena i bespotrebna. Ako već nemaš zvaničnu titulu, treba te promovisati u forumskog pravobranioca, koga po službenoj dužnosti dobijaju svi nedisciplinovani forumaši.



Šta te tišti dječače?

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20704 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 29/03/2023 : 23:49:19  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
od celokupne martovske ture,u Ford su stigli Godišnjak (koji možda interesuje pet ljudi) i Peter Kampf - koja tuga ljudi moji,koja tuga.
Što, hoće li neko iz Udruženja da izda ikad Melvila 3,ili Salino Breme junaka.
Hoće kurac.
Al svejedno niko od nas stripofila ne može da ih kupi.
Da li su sad zadovoljni Bora,Vuk i Kristijan,i sva propratna bratija sa ovom situacijom?

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20704 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 29/03/2023 : 23:55:15  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
sad sam im napravio promet za 35570 dinara (za ČK stripove)u Fordu za društvo,ej 300 jura,malo li je?
Ti stripovi bi bili kupljeni u svakom slučaju;da nije frke,još par nas bi uzelo Bouna i Valijanta,al bojkotujemo pedere.
I šta je problem da se Fibra normalno prodaje - ako se posmatra moja stripofilska ekipa,samo bi oni još dodatno zaradili.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 30/03/2023 10:15:10
Go to Top of Page

Betmen987
New Member



Serbia
184 Posts

Member since 27/10/2020

Posted - 30/03/2023 : 06:21:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Betmen987 a Private Message  Reply with Quote
Negde sam na internetu pročitao priču. U nekom malom mestu u Argentini (možda i nije malo) lokalni proizvođači (dvojica) su podigli cene jaja. Ljudi su instiktivno jednostavno prestali da kupuju jaja. Bunt je prerastao u neki aj nazovi sindikat koji se napravio, i bukvalno niko nije kupovao jaja, sad ne znam koliko dugo. Uz mnogo peripetija,sad da ne prelričavam sve, cene jaja su vraćene. Ali, jaja i dalje nije kupovao niko, već je taj kao sindikat tražio da se dodatno snizi cena jaja, u odnosu na prvobitnu..što je i učinjeno 😊 U verodostojnost ove priče nisam siguran, ali je lepa..
Druga priča.
Dok sam bio student, na Arhitektonskom fakultetu u Beogradu, na budžetu, uprava fakulteta je rešila da pravi rang listu po proseku nakon završene prve godine. Nas je bilo 240. 140 na bužetu, 100 na samofinansiranju. Pravilo na celom bg univerzitetu je bilo da ko očisti godinu, prelazi na budžet.
I sad bi postojala eventualna situacija, da neko ko je na budžetu, položi sve ispite i bude sledeće godine na samifinansiranju. Školarina 240.000 rsd, tada oko 2500 eur kolko se sećam. Svi studenti, brdo nas, napraviko smo protest, tražili da se sve vragi, bla bla, uprava nam se naravno smejala (bukvalno), sprdali se nama u amfiteatru. Posledica je bila da smo blokirali fakultet, bukvalno, lancima, stolovima i stolicama, i nije bilo nastave skoro mesec dana. Spavali smo na fakultetu, blokirali ulice, šetali ulicama, dekan nam je pretio specijalnim jedinicama...epilog, sve tražene uslove su nam ispunili. I tako je bilo svake godine, oni iznesu svoj predlog za rangiranje, mi se bunimo, oni kazu ne može, mi blokiramo fakultet, posle par nedelja blokade, kažu može. To je trajalo 3 godine, ja sam generacija 1987. Sledeća generacija koja je došla, posle nas, kad smo završili osnovne studije, nije pravila protest niti blokadu i bunila se rečima.
Od tad, svi se rangiraju, i sistem funkcioniše onako kako su nametnuli.
Verovatno sam smorio, al jebi ga.
U verodostojnost prve priče nisam siguran, dok sam drugu proživeo iz prve ruke. Tad, na tim blokadama sam naučio da ako postoji unutrašnji glas koji ti kaže da nešto nije ispravno, treba se boriti protiv toga kako god možeš. Tako je razmišljala tad većina na mom fakultetu i uspeli smo. Iz istog razloga sad, ja ne mogu da dam pare ikome iz ovog udruženja, jer ih smatram za ljudski šljam koji hoće da mi nametne nešto što ne želim, samo zbog svoje lične koristi. Mnogo bih voleo da postoji veliki bojkot tog udruženja, samo da bih kasnije mogao da im gledam lica dok daju neku objavu kako ipak odustaju od blokade fibre i daju neko javno objašnjenje o tome. To se neće desiti, al nema veze, bar mogu da ja bojkotijem...

Neka neko izda American Vampire...
Go to Top of Page

Odoakar
Junior Member



414 Posts

Member since 04/02/2017

Posted - 30/03/2023 : 08:19:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Odoakar a Private Message  Reply with Quote
sudeći po postu izdan tvoga, anto bi vjerojatno duplo platio ta jaja uz napomenu da bojkotuje, inače bi platio i tri puta više.
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10043 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 30/03/2023 : 08:32:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Pouka:
1. Jaja može imati i onaj tko ih ne kupuje/prodaje.
2. Prosvjed će rezultirati uspjehom ako su svi složni.
Go to Top of Page

Zula
Average Member

739 Posts

Member since 07/10/2015

Posted - 30/03/2023 : 08:59:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Zula a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

Pouka:
1. Jaja može imati i onaj tko ih ne kupuje/prodaje.
2. Prosvjed će rezultirati uspjehom ako su svi složni.


Lijepo si počeo s jajima, a onda fali i sličan nastavak:
2. ... ako svi imaju jaja.
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10043 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 30/03/2023 : 09:22:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
@Zula
Jaja mogu imati i oni koji se ne slažu s prosvjedom.
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19352 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 30/03/2023 : 09:50:22  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Betmen987

Negde sam na internetu pročitao priču. U nekom malom mestu u Argentini (možda i nije malo) lokalni proizvođači (dvojica) su podigli cene jaja. Ljudi su instiktivno jednostavno prestali da kupuju jaja. Bunt je prerastao u neki aj nazovi sindikat koji se napravio, i bukvalno niko nije kupovao jaja, sad ne znam koliko dugo. Uz mnogo peripetija,sad da ne prelričavam sve, cene jaja su vraćene. Ali, jaja i dalje nije kupovao niko, već je taj kao sindikat tražio da se dodatno snizi cena jaja, u odnosu na prvobitnu..što je i učinjeno 😊 U verodostojnost ove priče nisam siguran, ali je lepa..



Ovo je 1Euro onomad planirao, ali na većoj skali.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20704 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 30/03/2023 : 10:21:57  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Odoakar

sudeći po postu izdan tvoga, anto bi vjerojatno duplo platio ta jaja uz napomenu da bojkotuje, inače bi platio i tri puta više.


ja bojkotujem,neki ne bojkotuju - lepo napisah,da nije ove situacije,nas još četvorica koji ne kupujemo ništa njihovo bi pazarili za dodatnih 100-150 evra.

A ne mogu da ovima drugima kažem,"izvini,ne želim da ti uzmem stripove od ČK i Komika,sam se snađi...".Nas ima 10+ u toj ekipi,ja sam organizator i koordinator nabavke,svi smo mi dobri drugari,družimo se van stripovskih okvira,i to je tako kako jeste.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20704 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 30/03/2023 : 10:26:33  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Betmen987

Negde sam na internetu pročitao priču. U nekom malom mestu u Argentini (možda i nije malo) lokalni proizvođači (dvojica) su podigli cene jaja. Ljudi su instiktivno jednostavno prestali da kupuju jaja. Bunt je prerastao u neki aj nazovi sindikat koji se napravio, i bukvalno niko nije kupovao jaja, sad ne znam koliko dugo. Uz mnogo peripetija,sad da ne prelričavam sve, cene jaja su vraćene. Ali, jaja i dalje nije kupovao niko, već je taj kao sindikat tražio da se dodatno snizi cena jaja, u odnosu na prvobitnu..što je i učinjeno 😊 U verodostojnost ove priče nisam siguran, ali je lepa..
Druga priča.
Dok sam bio student, na Arhitektonskom fakultetu u Beogradu, na budžetu, uprava fakulteta je rešila da pravi rang listu po proseku nakon završene prve godine. Nas je bilo 240. 140 na bužetu, 100 na samofinansiranju. Pravilo na celom bg univerzitetu je bilo da ko očisti godinu, prelazi na budžet.
I sad bi postojala eventualna situacija, da neko ko je na budžetu, položi sve ispite i bude sledeće godine na samifinansiranju. Školarina 240.000 rsd, tada oko 2500 eur kolko se sećam. Svi studenti, brdo nas, napraviko smo protest, tražili da se sve vragi, bla bla, uprava nam se naravno smejala (bukvalno), sprdali se nama u amfiteatru. Posledica je bila da smo blokirali fakultet, bukvalno, lancima, stolovima i stolicama, i nije bilo nastave skoro mesec dana. Spavali smo na fakultetu, blokirali ulice, šetali ulicama, dekan nam je pretio specijalnim jedinicama...epilog, sve tražene uslove su nam ispunili. I tako je bilo svake godine, oni iznesu svoj predlog za rangiranje, mi se bunimo, oni kazu ne može, mi blokiramo fakultet, posle par nedelja blokade, kažu može. To je trajalo 3 godine, ja sam generacija 1987. Sledeća generacija koja je došla, posle nas, kad smo završili osnovne studije, nije pravila protest niti blokadu i bunila se rečima.
Od tad, svi se rangiraju, i sistem funkcioniše onako kako su nametnuli.
Verovatno sam smorio, al jebi ga.
U verodostojnost prve priče nisam siguran, dok sam drugu proživeo iz prve ruke. Tad, na tim blokadama sam naučio da ako postoji unutrašnji glas koji ti kaže da nešto nije ispravno, treba se boriti protiv toga kako god možeš. Tako je razmišljala tad većina na mom fakultetu i uspeli smo. Iz istog razloga sad, ja ne mogu da dam pare ikome iz ovog udruženja, jer ih smatram za ljudski šljam koji hoće da mi nametne nešto što ne želim, samo zbog svoje lične koristi. Mnogo bih voleo da postoji veliki bojkot tog udruženja, samo da bih kasnije mogao da im gledam lica dok daju neku objavu kako ipak odustaju od blokade fibre i daju neko javno objašnjenje o tome. To se neće desiti, al nema veze, bar mogu da ja bojkotijem...



bravo care,to je to.

pazi,kad bi stvarno došlo do žešćeg bojkota,siguran sam da bi me cela moja ekipa koja uzima ČK izdanja podržala 100%,i ne bi ni oni uzimali ništa od njih koliko god da je potrebno.Na kraju krajeva,svi imaju zalihe za čitanje narednih godinu dana,a i da neko u toj situaciji i hoće da kupi nešto od ČK,morao bi da to uradi sam.

Ali imamo li volje i želje da napravimo bojkot?
Pričali smo drugar i ja da se osnujemo udruženje stripofila,i ta je ideja odavno u našim glavama.Pa bi baš kroz to udruženje bilo moguće napraviti ovako nešto,kada se ima poveće članstvo.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 30/03/2023 10:28:02
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2447 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 30/03/2023 : 10:48:58  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by Odoakar

sudeći po postu izdan tvoga, anto bi vjerojatno duplo platio ta jaja uz napomenu da bojkotuje, inače bi platio i tri puta više.


ja bojkotujem,neki ne bojkotuju - lepo napisah,da nije ove situacije,nas još četvorica koji ne kupujemo ništa njihovo bi pazarili za dodatnih 100-150 evra.

A ne mogu da ovima drugima kažem,"izvini,ne želim da ti uzmem stripove od ČK i Komika,sam se snađi...".Nas ima 10+ u toj ekipi,ja sam organizator i koordinator nabavke,svi smo mi dobri drugari,družimo se van stripovskih okvira,i to je tako kako jeste.



Pa ako si principijelan da, kazem ortacima 'ja bojkotujem ČK i necu je kupovati, ni sebi ni vama.'
Ovako nema puno smisla. Pri tom, sumnjam da neces nesto i procitati usput ;)

Evo jedna moj primer. Postoji na zemunskoj pijaci jedno poznato 'hipstersko hraniliste', koje ima fin koncept i finu hranu, ali kada su se pojavili imali su i pristojne cene i svaki vikend smo jeli tamo.
Naravno kako se proculo za njih poceli su da jebu mamu sa cenama. Ja sam resio da ih bojkotujem, otpratio sam ih sa svih mreza i ne idem vise tamo da jedem, skupo je za moj dzep. Moja ekipa je nastavila tamo da jede. Kada vikednom prosetamo zemunskim kejom, moja ekipa ide tamo na klopu, ja idem kuci. Oni me ubedjuju i u fazonu su 'hajde, ja placam/ja castim', ali nije stvar u novcu i ne idem tamo cak i kad drugi caste.

Edited by - jagodanbg on 30/03/2023 10:58:02
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10043 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 30/03/2023 : 10:54:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto
Pričali smo drugar i ja da se osnujemo udruženje stripofila,i ta je ideja odavno u našim glavama.Pa bi baš kroz to udruženje bilo moguće napraviti ovako nešto,kada se ima poveće članstvo.



Dok vi pričate stripofili se okupljaju u SUIS-u.
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6805 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 30/03/2023 : 11:22:49  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Neverovatne stvari mogu da se nađu na ovom topiku, od bogatih životnih iskustava studentskih štrajkova, do situacije sa jajima u inostranstvu, bojkotovanja skupog fast fooda itd.

E, o čemu bih sve ja mogao da pišem, samo da nađem neku, bar labavu ili alegoričnu, vezu sa "stripovskim ratovima"
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9538 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 30/03/2023 : 11:38:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
sigurno ima obilje prostora za pricu o gospodarima i kraljevima

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Zula
Average Member

739 Posts

Member since 07/10/2015

Posted - 30/03/2023 : 11:40:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Zula a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

@Zula
Jaja mogu imati i oni koji se ne slažu s prosvjedom.


Ako si pod 1. mislio na ta jaja onda ok. Činilo mi se da misliš drugačije, da "jajima" pridaješ drugo značenje. 😜
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39305 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 30/03/2023 : 12:02:07  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by Odoakar

sudeći po postu izdan tvoga, anto bi vjerojatno duplo platio ta jaja uz napomenu da bojkotuje, inače bi platio i tri puta više.


ja bojkotujem,neki ne bojkotuju - lepo napisah,da nije ove situacije,nas još četvorica koji ne kupujemo ništa njihovo bi pazarili za dodatnih 100-150 evra.

A ne mogu da ovima drugima kažem,"izvini,ne želim da ti uzmem stripove od ČK i Komika,sam se snađi...".Nas ima 10+ u toj ekipi,ja sam organizator i koordinator nabavke,svi smo mi dobri drugari,družimo se van stripovskih okvira,i to je tako kako jeste.




A turiras mene da uzmem Bouna :) Sreca pa sam karakter :)
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 30/03/2023 : 12:10:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto
Da li su sad zadovoljni Bora,Vuk i Kristijan,i sva propratna bratija sa ovom situacijom?



quote:
Originally posted by anto

sad sam im napravio promet za 35570 dinara (za ČK stripove)u Fordu za društvo,ej 300 jura,malo li je?



quote:
Originally posted by anto

Ti stripovi bi bili kupljeni u svakom slučaju;

da nije frke,još par nas bi uzelo Bouna i Valijanta,

al bojkotujemo pedere.

sad sam im napravio promet za 35570 dinara, ej 300 jura




Go to Top of Page

Betmen987
New Member



Serbia
184 Posts

Member since 27/10/2020

Posted - 30/03/2023 : 12:20:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Betmen987 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by Betmen987

Negde sam na internetu pročitao priču. U nekom malom mestu u Argentini (možda i nije malo) lokalni proizvođači (dvojica) su podigli cene jaja. Ljudi su instiktivno jednostavno prestali da kupuju jaja. Bunt je prerastao u neki aj nazovi sindikat koji se napravio, i bukvalno niko nije kupovao jaja, sad ne znam koliko dugo. Uz mnogo peripetija,sad da ne prelričavam sve, cene jaja su vraćene. Ali, jaja i dalje nije kupovao niko, već je taj kao sindikat tražio da se dodatno snizi cena jaja, u odnosu na prvobitnu..što je i učinjeno 😊 U verodostojnost ove priče nisam siguran, ali je lepa..
Druga priča.
Dok sam bio student, na Arhitektonskom fakultetu u Beogradu, na budžetu, uprava fakulteta je rešila da pravi rang listu po proseku nakon završene prve godine. Nas je bilo 240. 140 na bužetu, 100 na samofinansiranju. Pravilo na celom bg univerzitetu je bilo da ko očisti godinu, prelazi na budžet.
I sad bi postojala eventualna situacija, da neko ko je na budžetu, položi sve ispite i bude sledeće godine na samifinansiranju. Školarina 240.000 rsd, tada oko 2500 eur kolko se sećam. Svi studenti, brdo nas, napraviko smo protest, tražili da se sve vragi, bla bla, uprava nam se naravno smejala (bukvalno), sprdali se nama u amfiteatru. Posledica je bila da smo blokirali fakultet, bukvalno, lancima, stolovima i stolicama, i nije bilo nastave skoro mesec dana. Spavali smo na fakultetu, blokirali ulice, šetali ulicama, dekan nam je pretio specijalnim jedinicama...epilog, sve tražene uslove su nam ispunili. I tako je bilo svake godine, oni iznesu svoj predlog za rangiranje, mi se bunimo, oni kazu ne može, mi blokiramo fakultet, posle par nedelja blokade, kažu može. To je trajalo 3 godine, ja sam generacija 1987. Sledeća generacija koja je došla, posle nas, kad smo završili osnovne studije, nije pravila protest niti blokadu i bunila se rečima.
Od tad, svi se rangiraju, i sistem funkcioniše onako kako su nametnuli.
Verovatno sam smorio, al jebi ga.
U verodostojnost prve priče nisam siguran, dok sam drugu proživeo iz prve ruke. Tad, na tim blokadama sam naučio da ako postoji unutrašnji glas koji ti kaže da nešto nije ispravno, treba se boriti protiv toga kako god možeš. Tako je razmišljala tad većina na mom fakultetu i uspeli smo. Iz istog razloga sad, ja ne mogu da dam pare ikome iz ovog udruženja, jer ih smatram za ljudski šljam koji hoće da mi nametne nešto što ne želim, samo zbog svoje lične koristi. Mnogo bih voleo da postoji veliki bojkot tog udruženja, samo da bih kasnije mogao da im gledam lica dok daju neku objavu kako ipak odustaju od blokade fibre i daju neko javno objašnjenje o tome. To se neće desiti, al nema veze, bar mogu da ja bojkotijem...



bravo care,to je to.

pazi,kad bi stvarno došlo do žešćeg bojkota,siguran sam da bi me cela moja ekipa koja uzima ČK izdanja podržala 100%,i ne bi ni oni uzimali ništa od njih koliko god da je potrebno.Na kraju krajeva,svi imaju zalihe za čitanje narednih godinu dana,a i da neko u toj situaciji i hoće da kupi nešto od ČK,morao bi da to uradi sam.

Ali imamo li volje i želje da napravimo bojkot?
Pričali smo drugar i ja da se osnujemo udruženje stripofila,i ta je ideja odavno u našim glavama.Pa bi baš kroz to udruženje bilo moguće napraviti ovako nešto,kada se ima poveće članstvo.



Pa realno zavisi od osobe do osobe. Ja sam u par navrata pokušao sebe da nateram da kupim Boun-a, i išao u dva navrata do Alan Ford-a i vrartio se oba puta bez Bone-a. Bukvalno mi se organizam bunio, i rešio sam da jednostavno prekidam, do daljnjeg. Skupljam pare za interliber, da poručim 40 kg kod brata u Beč i to je to. Do tad Najkula samo.

Neka neko izda American Vampire...
Go to Top of Page

Betmen987
New Member



Serbia
184 Posts

Member since 27/10/2020

Posted - 30/03/2023 : 12:22:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Betmen987 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jagodanbg

quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by Odoakar

sudeći po postu izdan tvoga, anto bi vjerojatno duplo platio ta jaja uz napomenu da bojkotuje, inače bi platio i tri puta više.


ja bojkotujem,neki ne bojkotuju - lepo napisah,da nije ove situacije,nas još četvorica koji ne kupujemo ništa njihovo bi pazarili za dodatnih 100-150 evra.

A ne mogu da ovima drugima kažem,"izvini,ne želim da ti uzmem stripove od ČK i Komika,sam se snađi...".Nas ima 10+ u toj ekipi,ja sam organizator i koordinator nabavke,svi smo mi dobri drugari,družimo se van stripovskih okvira,i to je tako kako jeste.



Pa ako si principijelan da, kazem ortacima 'ja bojkotujem ČK i necu je kupovati, ni sebi ni vama.'
Ovako nema puno smisla. Pri tom, sumnjam da neces nesto i procitati usput ;)

Evo jedna moj primer. Postoji na zemunskoj pijaci jedno poznato 'hipstersko hraniliste', koje ima fin koncept i finu hranu, ali kada su se pojavili imali su i pristojne cene i svaki vikend smo jeli tamo.
Naravno kako se proculo za njih poceli su da jebu mamu sa cenama. Ja sam resio da ih bojkotujem, otpratio sam ih sa svih mreza i ne idem vise tamo da jedem, skupo je za moj dzep. Moja ekipa je nastavila tamo da jede. Kada vikednom prosetamo zemunskim kejom, moja ekipa ide tamo na klopu, ja idem kuci. Oni me ubedjuju i u fazonu su 'hajde, ja placam/ja castim', ali nije stvar u novcu i ne idem tamo cak i kad drugi caste.



Skidam kapu!

Neka neko izda American Vampire...

Edited by - Betmen987 on 30/03/2023 12:22:28
Go to Top of Page

henry
Senior Member



Serbia
1346 Posts

Member since 20/09/2005

Posted - 30/03/2023 : 12:28:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit henry's Homepage  Send henry a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

samo me interesuje,da li su oni svesni posledica svojih postupaka;da li znaju da su učinili kulturni genocid na prostoru nekoliko država, vratili nas sve komplet pet koraka unazad u širenju strip kulture;mogu slobodno da stava na nadlaktice one SS oznake kad budu prisustvovali strip dešavanjima,sajmovima,festivalima...
Oglašava li se neko od njih na društvenim mrežama uopšte?

Moje društvo uglavnom i dalje kupuje ČK stripove kao i do sada,osim par nas koji ih skroz bojkotujemo;mada i ti drugari kada vide kako im nevoljno naručujem stripove,polako lovu usmeruju sve više na Najkulu i Golkondu. Nadam se da će skroz prestati da ih kupuju.


Kad već kvotamo Antu, meni je ovo omiljeni post

"Hegel is arguing that the reality is merely an a priori adjunct of non-naturalistic ethics, Kant via the categorical imperative is holding that ontologically it exists only in the imagination, and Marx is claiming it was offside."

Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39305 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 30/03/2023 : 12:35:44  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Mislim da njih nije briga sto nas par bojkotuje. Oni su izgurali sa polica konkurenciju za slucajne kupce. Nemas mogucnost izbora da vidis lepsi strip od njihovog i usputno ces uzeti nesto.
Go to Top of Page

Imrahil
Advanced Member

Serbia
13367 Posts

Member since 21/08/2005

Posted - 30/03/2023 : 12:44:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Imrahil a Yahoo! Message  Send Imrahil a Private Message  Reply with Quote
U Srbiji ideš u prodavnicu i razmišljaš šta je danas poskupelo. Sve cene poludele i bukvalno se niko ne buni a očekujete da se bune za stripove. Na jednog sa skoma koji bojkotuje ima 50 na fejsbuku koji padnu u trans kad stigne nova najava.
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2447 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 30/03/2023 : 12:46:25  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Imrahil

Na jednog sa skoma koji bojkotuje ima 50 na fejsbuku koji padnu u trans kad stigne nova najava.


Sto bi rekli ameri: the fact
Go to Top of Page

Betmen987
New Member



Serbia
184 Posts

Member since 27/10/2020

Posted - 30/03/2023 : 12:47:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Betmen987 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Imrahil

U Srbiji ideš u prodavnicu i razmišljaš šta je danas poskupelo. Sve cene poludele i bukvalno se niko ne buni a očekujete da se bune za stripove. Na jednog sa skoma koji bojkotuje ima 50 na fejsbuku koji padnu u trans kad stigne nova najava.



Ma niko se ne buni ni za šta. Kad je benzin poskupeo prošle godine, svi požurili da sipaju, da ne poslupi još više :D
Al došlo je do tačke da nema nazad. Svi smo u govnima i samo je pitanje da li će sve otići u kur brzo ili malo sporije.

Neka neko izda American Vampire...
Go to Top of Page
Page: of 134 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.36 seconds. Snitz Forums 2000