forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 CRŠ PREDSTAVLJA: TICOMIX
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

veber
Senior Member



1111 Posts

Member since 18/09/2002

Posted - 23/11/2022 : 14:28:34  Show Profile Show Extended Profile  Send veber a Private Message  Reply with Quote


Tihomira Tikulina Ticu i njegov Ticomix nitko ne može predstaviti toliko dobro kao on sam: “Ticomix nije ni strip fanzin, ni magazin. Nije strip album, a nije ni monografija. Ticomix je upravo to što imate pred sobom, prvi monozin na svijetu pa i šire. A možda i nije. Šta ja znam.”
Veteran CRŠa i stripaš bez početka i kraja, Tico je svoj britki humor sažeo, sastavio i uredio u ovo šarmantno izdanje koje vam CRŠ s ponosom predstavlja. Autorske stripove je objavljivao u Strip reviji, Klik!, Q-Stripu, Homo Volansu, Prvom izboru, Bruhu, Endemu, a svoj humorni strip Pimpeki objavio je u biblioteci Maliq Striptilinić pod uredništvom Darka Macana, dok je u vlastitoj nakladi objavio “Svi moji crno-bijeli Pimpeki” koja okuplja sve crno-bijele uratke iz tog serijala. Nakon “Zone čudne” iz 2018. godine, ovo je drugo Ticino izdanje u nakladi udruge Crtani Romani Šou.

Pridružite nam se u petak, 25. studenog u 18 sati u Torpedo Comics Zagreb na potpisivanju i druženju s Ticom!
https://torpedocomicszagreb.com/artikl/ticomix/

Broj stranica: 48 (crno-bijelo + boja)
Format: 16,5 x 23,5 cm
Cijena: 30,00 kn

Deers
Advanced Member



Croatia
9174 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 04/12/2022 : 22:21:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Gdje će Tico nego u fanzin. Ili barem da nalikuje na jedan.
U sjeni puno veće najavljene monografije jednog underground autora koji tavori u umovima široke publike imamo jednu monografiju srednjestrujaškog autora koji tavori pod zemljom. Dobro, nije možda monografija - kako i sam autor kaže - više je monozin. I to u nastavcima! Ingeniozno!

Osim što je Tico nepravedno gurnut u stranu on stvarno crta lijepe i čiste stripove i što je najbolje, gotovo uvijek su smiješni. Nepravedno zapostavljen ali, čega je i sa svjestan, to si je djelom i sam kriv jer osim stripa, uvijek još nešto drugo radi. Nekad silom a nekad milom.

Tko je redovito pratio Endem stripovi će mu dobri djelom biti poznati. A neki i iz drugih publikacija. bez obzira ne to, lijepo ih je vidjeti skupljene na jednom mjestu. Lijep je to prikaz autorovog rada kroz nemali broj godina. Osim pripovjednog razvoja može se pratit i onaj crtački. Mada, ruku na srce, tu nikad nije bio ispod profesionalne razine.

Jedva čekam još.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 13/03/2024 : 13:13:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Nisam među onima koji su redovito pratili Endem (tek posljednjih nekoliko brojeva) pa su mi stripovi dobrim dijelom bili nepoznati, ali mi je izuzetno drago da smo se upoznali. Smijao sam se praktički od prve do posljednje stranice.

Hoćemo preostale 4/5! I to normalnim tempom izdavanja!


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.06 seconds. Snitz Forums 2000