forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 CRŠ PREDSTAVLJA: TICOMIX
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

veber
Senior Member

1087 Posts

Member since 18/09/2002

Posted - 23/11/2022 : 14:28:34  Show Profile Show Extended Profile  Send veber a Private Message  Reply with Quote

Tihomira Tikulina Ticu i njegov Ticomix nitko ne može predstaviti toliko dobro kao on sam: “Ticomix nije ni strip fanzin, ni magazin. Nije strip album, a nije ni monografija. Ticomix je upravo to što imate pred sobom, prvi monozin na svijetu pa i šire. A možda i nije. Šta ja znam.”
Veteran CRŠa i stripaš bez početka i kraja, Tico je svoj britki humor sažeo, sastavio i uredio u ovo šarmantno izdanje koje vam CRŠ s ponosom predstavlja. Autorske stripove je objavljivao u Strip reviji, Klik!, Q-Stripu, Homo Volansu, Prvom izboru, Bruhu, Endemu, a svoj humorni strip Pimpeki objavio je u biblioteci Maliq Striptilinić pod uredništvom Darka Macana, dok je u vlastitoj nakladi objavio “Svi moji crno-bijeli Pimpeki” koja okuplja sve crno-bijele uratke iz tog serijala. Nakon “Zone čudne” iz 2018. godine, ovo je drugo Ticino izdanje u nakladi udruge Crtani Romani Šou.

Pridružite nam se u petak, 25. studenog u 18 sati u Torpedo Comics Zagreb na potpisivanju i druženju s Ticom!
https://torpedocomicszagreb.com/artikl/ticomix/

Broj stranica: 48 (crno-bijelo + boja)
Format: 16,5 x 23,5 cm
Cijena: 30,00 kn

https://torpedocomicszagreb.com/

Deers
Advanced Member

Croatia
8422 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 04/12/2022 : 22:21:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Gdje će Tico nego u fanzin. Ili barem da nalikuje na jedan.
U sjeni puno veće najavljene monografije jednog underground autora koji tavori u umovima široke publike imamo jednu monografiju srednjestrujaškog autora koji tavori pod zemljom. Dobro, nije možda monografija - kako i sam autor kaže - više je monozin. I to u nastavcima! Ingeniozno!

Osim što je Tico nepravedno gurnut u stranu on stvarno crta lijepe i čiste stripove i što je najbolje, gotovo uvijek su smiješni. Nepravedno zapostavljen ali, čega je i sa svjestan, to si je djelom i sam kriv jer osim stripa, uvijek još nešto drugo radi. Nekad silom a nekad milom.

Tko je redovito pratio Endem stripovi će mu dobri djelom biti poznati. A neki i iz drugih publikacija. bez obzira ne to, lijepo ih je vidjeti skupljene na jednom mjestu. Lijep je to prikaz autorovog rada kroz nemali broj godina. Osim pripovjednog razvoja može se pratit i onaj crtački. Mada, ruku na srce, tu nikad nije bio ispod profesionalne razine.

Jedva čekam još.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.05 seconds. Snitz Forums 2000