forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - site
 Prijedlozi, komentari, kritike
 MET MERIOT
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

osim
Senior Member



Vatican City
1686 Posts

Member since 12/11/2002

Posted - 16/01/2003 : 15:28:38  Show Profile Show Extended Profile  Send osim a Private Message  Reply with Quote
da li se neko seca ovog strip junaka, koji je izlazio u zlatnoj seriji u nekih desetak brojeva? zna li neko nesto vise o ovom stripu?

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 16/01/2003 : 20:54:50  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message  Reply with Quote
Mislim da je izlazio i u Strip Magazinu (Vjesnikovo izdanje), ali ne sjećam se točno.
Go to Top of Page

KOLEKCIONAR
Senior Member

USA
1976 Posts

Member since 14/11/2001

Posted - 17/01/2003 : 00:17:38  Show Profile Show Extended Profile  Send KOLEKCIONAR a Private Message  Reply with Quote
Cito sam davno PETNAESTOGODISNJA MRZNJA i nemoguse nikako sjetiti bilo cega iz te epizode..Osim zaista "zvucnog naziva"
Takodje nemam pojma daje izlazio bilo gdje osim tih par epizoda u ZS..
Bez obzira trebalobi to imati u kolekciji akonizbog cega drugog, onda bar zbog toga stoje zaista prosao potpuno nezapazen, i na najnizoj margini popularnosti..Jedne prilike moj prijatelj Kruger je
reko.??CITAJTE SVE SAMO MET MERIOTA NEEEE..

Pijte braco jacu iz bokala zameneje svaka casa mala...
Go to Top of Page

Darko
New Member

France
221 Posts

Member since 14/12/2001

Posted - 17/01/2003 : 08:55:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Darko a Private Message  Reply with Quote
Citao sam skoro taj strip, tema je o dve familije koje se mrze odavno (15 godina..). Istina je da je Met Meriot daleko od svih Bonelijevih junaka.
Go to Top of Page

osim
Senior Member



Vatican City
1686 Posts

Member since 12/11/2002

Posted - 17/01/2003 : 14:48:37  Show Profile Show Extended Profile  Send osim a Private Message  Reply with Quote
to poredjenje sa bonnelijem stoji, ali nekim cudom u vecini clanaka o istoriji stripa koji se mogu naci na netu Matt Marriott se spominje, a Bonellijevi junaci tek po koji
Go to Top of Page

osim
Senior Member



Vatican City
1686 Posts

Member since 12/11/2002

Posted - 17/01/2003 : 19:30:04  Show Profile Show Extended Profile  Send osim a Private Message  Reply with Quote
evo nekoliko informacija u vezi sa MM: izlazio je u London evening news-u od 1957-1977. Scenarista je bio Jim Edgar, a crtac Tony Weare. Ovaj drugi je 1961. godine proglasen za najboljeg strip autora u UK. Inace, ima misljenja da je MM najbolji strip o divljem zapadu. Evo jednog razmisljanja:
TONY WEARE by David Lloyd

The late Tony Weare drew Matt Marriott in the London Evening News from 1957 to 1977. It was the finest and most atmospheric newspaper strip about the American Wild West that has ever been produced. Tony was one of just a very few strip artists here and in the US whose creative identities owed nothing to the heritage of stylisation which influenced almost every other newspaper adventure strip - he was primarily an illustrator who just happened to love drawing strips. His style was naturalistic and raw -perfect for depicting the primitive look of the Wild West. His other major strength as a strip artist lay in his consistently creative compositions. If we look through the 92 strips that make up Big Cotton - the complete Matt Marriott story displayed in this exhibition - we see no evidence of formulas of picture design. Because of the sheer weight of work most strip artists produce, easy creative options are often sought by them and repeated. When we look at Tony's work it's as if we're just watching people going about their business - seen through a camera that he has cleverly positioned for us. The way he drew reflected this 'realistic' approach: he had a superb command of light and shade which gave the impression he was sketching something he could see in front of him, rather than creating it from scratch. As well as being beautifully drawn, Matt Marriott was beautifully and richly written by Jim Edgar, whose grasp of authentic-sounding dialogue was unmatched by any other western strip writer of the time. Included in this exhibition are various illustrations and paintings produced by Tony over his long life and career. He was a nature lover - one of the things that made his work on Matt Marriott so successful -and hated drawing mechanical objects of any kind. Life and energy shines from almost everything he drew because, for most of his life, he only drew what he loved to draw

Go to Top of Page

KOLEKCIONAR
Senior Member

USA
1976 Posts

Member since 14/11/2001

Posted - 17/01/2003 : 23:55:29  Show Profile Show Extended Profile  Send KOLEKCIONAR a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Darko

Citao sam skoro taj strip, tema je o dve familije koje se mrze odavno (15 godina..). Istina je da je Met Meriot daleko od svih Bonelijevih junaka.





Ovome posjetilo na jos jedan izvanredno uradjen rad, a naziv je MRZNJA MONTROZOVIH od K.MARKA..Takodje se radi cinimise o dbvije familije kojesuse neizmjerno mrzile..
Svaka cast za ovu informaciju OSIME..
Svemise cini dacu posle ovoga nabaviti sve MM i ponovo ih procitati, ali ne kao djecak, nego kao (clan "SS") vjerujem
dacu o ovome junaku vjerovatno dobiti drugaciju sliku..

Pijte braco jacu iz bokala zameneje svaka casa mala...
Go to Top of Page

osim
Senior Member



Vatican City
1686 Posts

Member since 12/11/2002

Posted - 19/01/2003 : 10:24:03  Show Profile Show Extended Profile  Send osim a Private Message  Reply with Quote
met meriot, kao i Tim i Dasti, Dzudas, Karabina Slim, mozda nisu vrhunski stripovi i nisu izlazili kod nas u poslednjih 20-ak godina niti u puno brojeva, ali su, cini mi se, ipak jedna lepa pikanterija, koja je razbila monotoniju LMS i ZS - Bonelli fazona i ne treba ih zaboraviti - tj. trebali bi imati bar isti tretman kao i Tex, Zagor i sl.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28966 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 19/01/2003 : 11:01:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Kad budes radio svoju stranicu onda je uredjuj kako budes znao i umio. Meni Karabina Slim, Tim i Dasti, Met Meriot i ostale junaci ne zanimaju, kao ni vecinu ljudi ovdje. Ali nije mi jasno kakav vi to tretman trazite?

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

osim
Senior Member



Vatican City
1686 Posts

Member since 12/11/2002

Posted - 19/01/2003 : 11:32:08  Show Profile Show Extended Profile  Send osim a Private Message  Reply with Quote
ne znam cemu ljutnja. Ovaj deo foruma i nosi podnaslov sugestije, predlozi... cemu onda ljutnja ako neko iznosi upravo to... niko me kaze da ova stanica ne valja...naprativ, mislim da je najbolja na netu... sto ne znaci da ne moze biti i bolja... a ako ti se sugestije i predlozi ne svidjaju, anda ih izbaci kao opciju iz foruma

Bez ljutnje, molim!
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16789 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 19/01/2003 : 11:56:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
ma osime nemojese obazirati na Markosa
njemu sto se nesvidja je manje vrijedno
bez obzira na tudje prijedoge
ako osim zeli nekakav tretman a ima nas jos onda nismo beznacajna brojka
nerazumijem zasto smo mi neki beznacajna brojka i nevecina ako nesto zelimo
a neko ko ima zelju da im se stavljaju gluposti su znacajniji jer je taj strip trenutno ili mozda popularniji
popularnost stripa neodredjuje kvalitet
iako se ni meni pretjerano nesvidja K Slim niti Met Meriot
ali zasluzuju nekakav tretman zbog drugih
dok mi se Tim i dasti jako svidja
ili Ridjobradi
ali Ridjobradi nije nista vise vrijedan od K Slima zato sto se meni ili nekima vise svidja
a opet Zagor mi se uopce nesvidja
pa se toliko o njemu prica
nekim se svidja
pa sto
Go to Top of Page

osim
Senior Member



Vatican City
1686 Posts

Member since 12/11/2002

Posted - 19/01/2003 : 12:32:08  Show Profile Show Extended Profile  Send osim a Private Message  Reply with Quote
bravo, Kruger
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28966 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 19/01/2003 : 14:26:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Ma ne ljutim se ja, samo mi nije jasno sto vam znaci "da imaju isti tretman kao zagor". Ja nikome nisam zabranio da prica o Tim i Dastiju niti bilo kome. Ali kad mi netko cijelo vrijeme nabija na nos kako oni nemaju isti tretman to mi ide na zivce. Ja na ovoj stranici objavljujem tekstove o junacima koje ja volim ili tekstove koji posalji ljudi o junacima koje oni vole. Tim i Dastija ne volim, i ne pada mi na pamet pisati tekst o njemu, a nitko drugi nije napisao i poslao nista drugo i to je to. Meni ni Ridjobradi nije nesto posebno drag junak ali je Rommel poslao dobar tekst i ja sam ga objavio. A da me je gnjavio mjesec dana sa pitanjim azasto Ridjobradi nema isti tretman kao i Zagor sigurno je da bi mu rekao kao i tebi.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

osim
Senior Member



Vatican City
1686 Posts

Member since 12/11/2002

Posted - 19/01/2003 : 17:33:51  Show Profile Show Extended Profile  Send osim a Private Message  Reply with Quote
OK, Markos, verovatno si u pravu, tvoja stranica - tvoj izbor. Dovoljna je tvoja volja da cujes i misljenja drugih i eventualno stavis nesto od toga na tvoju stranu.
Go to Top of Page

osim
Senior Member



Vatican City
1686 Posts

Member since 12/11/2002

Posted - 19/01/2003 : 17:55:28  Show Profile Show Extended Profile  Send osim a Private Message  Reply with Quote
hm, pod jednakim tretmanom podrazumevao sam da se u opciji pretrazivanje nadju i imena Meta Meriota i K. SLima samo to, tj. sa spiskom epizoda
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28966 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 19/01/2003 : 18:03:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
E pa tako reci. Dakle, hoces da se met meriot i K. Slim pojave u pretrazivanju. Nema problema, to se da napraviti.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

osim
Senior Member



Vatican City
1686 Posts

Member since 12/11/2002

Posted - 20/01/2003 : 14:23:13  Show Profile Show Extended Profile  Send osim a Private Message  Reply with Quote
hvala, Markos
Go to Top of Page

osim
Senior Member



Vatican City
1686 Posts

Member since 12/11/2002

Posted - 26/01/2003 : 16:32:25  Show Profile Show Extended Profile  Send osim a Private Message  Reply with Quote
neko je ovde spomenuo svog prijatelja, koji je citao sve osim meta meriota. Secam se da, kad sam i ja bio klinac, situacija je bila ista - svako je imao svog favorita - uglavnom zagora, marka, redje bleka i k.mikija ( meni je bio kit telaer ), ali i ostali junaci su se redovno pratili i sve se o njima znalo; ljubav prema nekom od njih bila je samo razlika finesa; hm, kao klinci nismo bas voleli kena parkera, ali to je i dokaz da je najvise vredeo; ali, kad je rec o metu meriotu - klinci su tu postigli konsenzus - to se uopste ne cita!!! dobiti neki od metovih stripova bila je najveca prevara; i meni se to desilo sa petnaestogodisnjom mrznjom; i od tada nisam procitao ni jedan strip vise, kad je mm u pitanju. Ali, danas sam se odvazio i procitao sudiju everita; to su ustvari dve epizode u jednom izdanju - zs 157. Prica je krajnje jednostavna - nista losija od one u kapetanu mikiju ili tekstu - ali crtez je nesto sasvim drugo - to se treba videti; hm, ko je iskljucivi obozavalac bonnelija - mozda mu se nece svideti, ali inace je to crtez za uzivanje; nije ken parker, ali je umetnost svakako;

eto toliko
Go to Top of Page

BOC
Advanced Member

Fiji
3587 Posts

Member since 01/12/2002

Posted - 26/01/2003 : 17:15:35  Show Profile Show Extended Profile  Send BOC a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Kad budes radio svoju stranicu onda je uredjuj kako budes znao i umio. Meni Karabina Slim, Tim i Dasti, Met Meriot i ostale junaci ne zanimaju, kao ni vecinu ljudi ovdje. Ali nije mi jasno kakav vi to tretman trazite?

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy



Markose vidim da ti ovih dana neki đavo ne da mira...
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28966 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 26/01/2003 : 17:28:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Kako da ovo protumacim?

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

osim
Senior Member



Vatican City
1686 Posts

Member since 12/11/2002

Posted - 27/01/2003 : 14:57:30  Show Profile Show Extended Profile  Send osim a Private Message  Reply with Quote
kad ste poslednji put drzali u rukama neki strip o matt-u marriott-u?
Go to Top of Page

osim
Senior Member



Vatican City
1686 Posts

Member since 12/11/2002

Posted - 30/01/2004 : 19:22:42  Show Profile Show Extended Profile  Send osim a Private Message  Reply with Quote
u "slatkom stripu" vase pavkovica ima jedan simpatican tekst o metu meriotu i njegovim autorima,... dakle, ipak ljudi solidno vrednuju ovaj strip
Go to Top of Page

miha
Advanced Member

3628 Posts

Member since 05/05/2003

Posted - 30/01/2004 : 20:41:31  Show Profile Show Extended Profile  Send miha a Private Message  Reply with Quote
Nešto mi poznato zvuči Met Meriot ali ne sjećam se da sam to držao u rukama. Da nije to onaj isti crtač koji je crtao Bure baruta u Sedmoj rundi?
Go to Top of Page

osim
Senior Member



Vatican City
1686 Posts

Member since 12/11/2002

Posted - 30/01/2004 : 20:46:38  Show Profile Show Extended Profile  Send osim a Private Message  Reply with Quote
hm, ne bih rekao. Autori su BritanciJim Edgar i Tony Weare. Edgar je scenarista i Ves Slejda, Mat Dilona i Garta, a za Wearea bas i ne znam. Met Meriot je izlazio u ZS i Strip artu
Go to Top of Page

mephisto_III
Senior Member

Germany
2168 Posts

Member since 24/07/2002

Posted - 30/01/2004 : 21:15:29  Show Profile Show Extended Profile  Send mephisto_III an ICQ Message  Send mephisto_III a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by osim

u "slatkom stripu" vase pavkovica ima jedan simpatican tekst o metu meriotu i njegovim autorima,... dakle, ipak ljudi solidno vrednuju ovaj strip


Rado bih procitao taj tekst.


Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11084 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 30/01/2004 : 22:50:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
MATT MARIOTTA crtao je TONY WEARE, Britanac rodjen 1912. u Somersetu. Otac mu je bio urar a on je ocito imao drugacije sklonosti pa upisuje Umjetnicku akademiju no prekida je da bi se prikljucija vojsci.
U konjici dolazi do izražaja njegova ljubav prema konjima što se kasnije odražava i kroz strip Matt M. Prvo pojavljivanje ovog stripa je 1955. godine u dnevniku "LONDON EVENING NEWS".
Scenarij za prve dvije epizode pisao je REG TAYLOR a kasnije se kao autor teksta pojavljuje JAMES EDGAR.
Tony Weare pocasni je clan Udruženja autora stripa.

Stoji i ono izreceno da ovaj strip mnogi smatraju jednim od najboljih vesterna no kod nas nikad nije postigao zapaženiji uspjeh.

Mislim da su tri epizode ovog vesterna objavljene i u Strip Magazinu.
Što se tice crteza naravno da je ogromna razlika prema Bonellijevim stripovima no ponekad je Weare pretjerivao sa crtkanjem i "nasilnim" popunjavanjem praznina da bi potpuno zagušio kadar. Najvece zamjerke su, po mom laickom sudu, upucene sjencenju lica gdje bi na licima umjesto sjene napravio takvu "mrežu" da bi zbog gustoce bila zabranjena u ribolovu.

www.sd-gradac.hr ( nogomet )
www.gradac.hr
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000