forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Dnevnik čitanja - komentari
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9543 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 01/01/2024 : 11:49:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

U pravu je peyo, ovako bez medjusobne komunikacije i komentiranja komentara sve je suhoparno i pomalo besmisleno. Budem li imao sto bitno za reci to ce biti u izdavackom izlogu ko sto naker kaze. Od ovog vjerovatno odustajem.



pa tako funkcioniše ceo forum, sve sam sviđitis i nesviđitis i konstatacije i prazne teze bez antiteza, te da li je u dnevnjaku ili u namenjenim temama, isti đavo xD

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

knauso
New Member



297 Posts

Member since 18/12/2020

Posted - 01/01/2024 : 12:51:56  Show Profile Show Extended Profile  Send knauso a Private Message  Reply with Quote
Zanimljiv mi je ovaj dnevnik gde mogu videti cime se ljudi oduseve (ili ne) pa da bacim pogled na taj strip i vidim da li bi i meni mozda bio zanimljiv. Ili da otkrijem neki dragulj na koji nikad ne bi nigde ni video recenziran.

Potrebno nam je nesto ovako lagano, opusteno gde ljudi mogu ostaviti koji komentar na brzaka. Svaka "bolja" recenzija zahteva dosta vremena za pisanje, ove moje su bukvalno 5min izbacim na brzaka cisto mozda nekom bude neka osnova da ga zainteresuje da baci pogled na strip. U ovom vremenu gde sve mozemo naci digitalno da proverimo pre kupovine, mislim da je to savim dovoljno.

Toliko sam profi recenzija procitao sa hvalopsevima o nekom stripu a mene se uopste nije dojmio, tako da uopste vise i ne obracam toliko paznju na njih.
Isto tako, ima stripova koji su ovde na forumu popljuvani a meni su odlicni.

A rasprava koja bi zapocela, da ima komentara na temi, "nisi u pravu ovaj strip je odlican" samo govori o tome da je sve individualna preferenca.
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7830 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 01/01/2024 : 13:51:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lord Vader89

quote:
Originally posted by Tonto

U pravu je peyo, ovako bez medjusobne komunikacije i komentiranja komentara sve je suhoparno i pomalo besmisleno. Budem li imao sto bitno za reci to ce biti u izdavackom izlogu ko sto naker kaze. Od ovog vjerovatno odustajem.



pa tako funkcioniše ceo forum, sve sam sviđitis i nesviđitis i konstatacije i prazne teze bez antiteza, te da li je u dnevnjaku ili u namenjenim temama, isti đavo xD

Pa i nije bas. Tamo se zna i povesti rasprava pa cak i argumentirana. Dnevnik ne ostavlja nikakvu mogucnost za to.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9543 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 01/01/2024 : 13:55:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
gde tamo?

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7830 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 01/01/2024 : 14:01:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lord Vader89

gde tamo?

izdavacki izlog

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9543 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 01/01/2024 : 14:43:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
daj neki primer:)

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1242 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 01/01/2024 : 15:20:42  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
Srce mi greju neki komentari ovde :)
Jer eto pokrenuh prvi dnevnik na Darkwood forumu pocetkom 2011 i drago mi da je tradicija nastavljena ovde gde se sada okupljamo ("svi") zainteresovani za strip u Ex-yu. Da nije bilo rampe koji su odredjeni srpski izdavaci sa Carobnom knjigom na celu lupili na hrvatska album izdanja bili bi verovatno i dalje podeljeni, neki ovde a neki na DW forumu.

Iako je Anto napisao da je ovo drugi dnevnik ovo je po mojoj racunici cetrnaesti.

Raniji dnevnici se mogu naci
ovde
http://darkwoodforum.rs/index.php/topic,53622.msg671012.html#msg671012
preporucujem specijalno 2013 godinu

Neki su naveli prednosti i mane vodjenja dnevnika na ovakav nacin dodao bi da
ovako moze da se vidi gde je ko sa svojim upoznavanjem sveta stripa. Recimo ja citam cesto tek sada naslove koji su drugi citali pre 4-5 ili vise godina. Jedna prednost za neke je da imaju priliku da formulisu misli o procitanom kratko kako im pase bez da se moraju izlagati "paljbi" koja ih moze zadesiti na temama o stripovima u izdavackom izlogu. Pises za sebe pa ako neko procita procita. Inace je pomalo i vezba samodiscipline da se izdrzi cela godina.
Meni je bilo tesko dugo da izdrzim po celu godinu em sam bio dosta aktivan na forumu uopsteno inace em su mi deca bila mala kada su krenuli dnevnici, bilo je problema i sa koncentracijom za citanje a kamoli pisanje ali sam se zato veselio kako su drugi lepo upisivali.

Sa vremenom dok pratis tudje upise vidis malo detaljnije sa kim delis ukus pa to moze da olaksava i nabavku novih naslova.
Meni je to specijalno vazno jer retko kada imam priliku da listam stripove pre nego sto odlucim nesto da nabavim jer em zivim preko grane em budemo kratko u zemljama (SRB,HR i SLO).

Svima sve najbolje u 2024 i onima koji pisu dnevnike, ili ih samo citaju ih, a i onima koji su pokusali voditi dnevnik ali nisu uspeli voditi ih do kraja.

apsolutno nije nikakva sramota odustati zbog bilo kakvog razloga

Under construction.

Edited by - matori paraliticar on 01/01/2024 15:21:48
Go to Top of Page

vetropiroman
New Member



220 Posts

Member since 27/02/2022

Posted - 01/01/2024 : 16:07:41  Show Profile Show Extended Profile  Send vetropiroman a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by matori paraliticar



Sa vremenom dok pratis tudje upise vidis malo detaljnije sa kim delis ukus pa to moze da olaksava i nabavku novih naslova.




Ovo je možda i najkorisnija stvar dnevnika.

Činjenica je da i taj kratak osvrt zahteva određeno vreme za kršteno pisanije koje neće biti "ej do jaja je" ili "ovo je šajze" koje matora mazga kao ja nema. Rado bih napisao koju ozbiljniju recenziju ali u ovoj konstelaciji opšteg hroničnog nedostatka vremena to je (barem trenutno) nemoguća misija.

Do tad, i ovo što je do sad komentarisano, meni je iskreno značilo, dok duže recenzije sa sajta ređe pročitam iako mi predstavljaju zadovoljstvo kad nađem vremena za njih.
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6634 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 01/01/2024 : 17:59:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

quote:
Originally posted by Lord Vader89

quote:
Originally posted by Tonto

U pravu je peyo, ovako bez medjusobne komunikacije i komentiranja komentara sve je suhoparno i pomalo besmisleno. Budem li imao sto bitno za reci to ce biti u izdavackom izlogu ko sto naker kaze. Od ovog vjerovatno odustajem.



pa tako funkcioniše ceo forum, sve sam sviđitis i nesviđitis i konstatacije i prazne teze bez antiteza, te da li je u dnevnjaku ili u namenjenim temama, isti đavo xD

Pa i nije bas. Tamo se zna i povesti rasprava pa cak i argumentirana. Dnevnik ne ostavlja nikakvu mogucnost za to.



Pa, dobro, za neku raspravu možda nema mjesta, ali nek ovi komentari dnevnika budu mjesto za štogod priupitati, baciti drukčije mišljenje od forumaša XY za neki strip i slično.

loading...
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4132 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 03/01/2024 : 11:06:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Dnevnik čitanja i Strip izazov su mi dva najgora stripovska topika na forumu odnosno takav tip aktivnosti komotno možete odraditi sebi doma u Wordu i meni (a vjerujem i većini) će biti isti efekt i nemojte mi molim vas reći da vam je gušt scrollat po kilometarskim stranicama i onda tražiti gdje je netko editao post sa nekim šturim komentarom ili čak bez istog.
Strip izazov je besmisleno i besplodno nabijanje kvote pročitanog i ne vidim gdje je gušt u čitanju/gledanju nečega uvjetno rečeno "na silu".

Super ako vas to veseli ali ja imam osjećaj da oba topika snose barem neki dio krivice pada komentara u odgovarajućim temama u izdavačkom izlogu koji su mi vjerojatno jedan od najbitnijih ako ne i najbitniji dio foruma gdje se lijepo može pronaći odgovarajuća tema za naslov, uspoređivati ukusi i eventualno razviti nekakva rasprava i razmjena mišljenja.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20738 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 03/01/2024 : 20:47:08  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
bacite pogled kako ja vodim digitalni dnevnik - ne trpi smanjivnje ostavljanja komentara tamo gde treba (uz nužne diskusije),a imam itetako bitnu evidenciju pročitanog.

Recimo povede se diskusija o nekom stripu koga sam čitao pre 7-8 godina,i ja lako nađem šta sam napisao o njemu,preko digitalnog dnevnika - dobro to uključuje i dnevnike na DW forumu gde imam zapisane beleške od 2013.godine.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 03/01/2024 20:47:55
Go to Top of Page

zmcomics
Average Member



717 Posts

Member since 24/08/2002

Posted - 03/01/2024 : 21:24:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit zmcomics's Homepage  Send zmcomics a Private Message  Reply with Quote

Dnevnik čitanja je meni najkorisnija rubrika. Ukrštanje informacija od toga ko čita, šta čita i kakav ukus ima je korisno kod pronalaženja novih stripova za čitanje. Iz toga se može proceniti šta nekom trećem, ko prati rubriku, odgovara. Jer naravno, sve su subjektivne ocene i mnogo više vrede kada možeš da ih uporediš. Plus je što mnogi izdavači nisu na forumu, pa većina izdanja nema svoje topike, te se tu skrene pažnja na takva izdanja. Stripovi koji imaju svoje topike za mesec dana postanu nevidljivi jer, kao i većina, ne prelistavam forum unazad, već pratim samo početne strane. A bude izdanja koja se nigde na stripovi.com ne pojave... barem jedno takvo sam predstavio u svom "dnevniku"... plus lični benefit, što imam neku svoju evidenciju i podsetnik.

Jedina rubrika koju svakodnevnoo prelistam... da vidim šta se čitalo...


STRIP VESTI svakodnevno na www.stripvesti.com i www.facebook.com/StripVesti • Homepage www.zmcomics.com
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6634 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 03/01/2024 : 21:44:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zmcomics


Dnevnik čitanja je meni najkorisnija rubrika. Ukrštanje informacija od toga ko čita, šta čita i kakav ukus ima je korisno kod pronalaženja novih stripova za čitanje. Iz toga se može proceniti šta nekom trećem, ko prati rubriku, odgovara. Jer naravno, sve su subjektivne ocene i mnogo više vrede kada možeš da ih uporediš. Plus je što mnogi izdavači nisu na forumu, pa većina izdanja nema svoje topike, te se tu skrene pažnja na takva izdanja. Stripovi koji imaju svoje topike za mesec dana postanu nevidljivi jer, kao i većina, ne prelistavam forum unazad, već pratim samo početne strane. A bude izdanja koja se nigde na stripovi.com ne pojave... barem jedno takvo sam predstavio u svom "dnevniku"... plus lični benefit, što imam neku svoju evidenciju i podsetnik.

Jedina rubrika koju svakodnevnoo prelistam... da vidim šta se čitalo...





Potpisujem.
Kako vrijeme ide, teže se snaći pa sam zato odabrao antov način upisivanja i za forum bi valjalo da se komentar na nešto kopira u odgovarajući topic ili recenziju (ako postoji), ali kako tko želi... Svejedno, volim vidjeti šta se čita i lijepo izgleda to šarenilo.
Nisam pratio Darkwoodov forum, jer da sam vidio Dnevnik čitanja otvorio bih ga davno ovdje, odlična ideja.

loading...

Edited by - Dwayne_Looney on 03/01/2024 21:47:01
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6073 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 09/01/2024 : 11:22:02  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Meni je ovo fora jer mogu vidjet što sam čitao i što sam napisao, preglednije mi je i lakše za naći.
Isto tako napišem superkratki komentar jer takve i volim čitati. Kratko i jednostavno.
Detaljniji osvrt puštam u izlogu, ako je strip od nekog od naših izdavača.

Probao sam par puta čitati one recenzije na sajtu, ali sam skužio da je to mi je to tlaka, i neki put je brže pročitati taj strip.
Nisam fan baš tolikog razlaganja, osim kojiput. :D

Da, kao što reče Cromwell, ovo možemo sami, doma u Wordu, ali onda ne mogu na brzinu vidjet što čita moj SF NN buddy Jerry ili unisex Antoan...
Neka Dnevnika, fora je.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 09/01/2024 11:22:48
Go to Top of Page

wintermute
Junior Member



USA
327 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 24/02/2024 : 19:20:03  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote
Nije bas dnevnik ali ja za sve novo znacajno sto procitam ostavljam mali review na procitao i (ne-) preporucujem. Tako da koga zanimaju nove ideje za citanje i da li mu je ukus kompatibilan sa mojim neka svrati i pogleda.

Trenutno je tamo ovo poslednja strana: http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=34842&whichpage=195

Ne znam koliko ce me drzati entuzijazam citanja i pisanja ali dok me drzi nadam se da ce bar nekome biti korisno.
Go to Top of Page

vatrena_stenica
Starting Member



10 Posts

Member since 27/04/2024

Posted - 02/05/2024 : 13:38:52  Show Profile Show Extended Profile  Send vatrena_stenica a Private Message  Reply with Quote
Kako sam nova ovde, imam par pitanja.

Gde ostavljam utisak posle pročitanog u - pročitano i (ne) preporučujem, izdavački forum (pod odgovarajućim topikom) ili na nekom trećem mestu? Ne znam šta je ustaljeno.

Takođe me interesuje koliko se smeju linkovati/kačiti fotke tj. screenshotovi iz stripova ili je to proizvoljno (naročito za domaća izdanja), ali da nema spojlera? Mnogo volim screenshotove, pa da znam moram li se obuzdati ili ne. 😂

Izvinjavam se ako je o ovome negde nešto pisano, a nisam videla. Može i link ka tome da se ne mučite.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20738 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 02/05/2024 : 14:36:42  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
gde god hoćeš;ja ostavim nekad i u pročitano/preporučujem i u izdavačkom izlogu,a nekad i na nekom trećem mestu;nekad samo u jednom topiku.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20738 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 02/05/2024 : 14:37:41  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
i fotke kači kolko god možeš

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10073 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 02/05/2024 : 14:58:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Svaka nova članica na forumu je razlog za veselje .

Nemoj da te uplaše lokalni vukodlaci i ljudožderi .
Go to Top of Page

vatrena_stenica
Starting Member



10 Posts

Member since 27/04/2024

Posted - 02/05/2024 : 15:13:03  Show Profile Show Extended Profile  Send vatrena_stenica a Private Message  Reply with Quote
Još jedno pitanje u vezi sa fotkama. Koji je atribut ovde za širinu? Tj. kako ga navodite? Vidim da [img width=400] ne radi.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12797 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 02/05/2024 : 15:14:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vatrena_stenica

Još jedno pitanje u vezi sa fotkama. Koji je atribut ovde za širinu? Tj. kako ga navodite? Vidim da [img width=400] ne radi.


Slike moraš prethodno smanjiti u nekom programu za uređivanje slikovnih dokumenata, tipa Paint ili slično.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10073 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 02/05/2024 : 15:17:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Ja koristim postimages i na početnom ekranu odaberem veličinu slike (najčešće to bude kao za 15 ili 17 inchni monitor).

https://postimages.org/

Go to Top of Page

vatrena_stenica
Starting Member



10 Posts

Member since 27/04/2024

Posted - 02/05/2024 : 15:19:14  Show Profile Show Extended Profile  Send vatrena_stenica a Private Message  Reply with Quote
Trebalo je da pretpostavim da to tako radi na osnovu profile pic (beše samo 20KB). Neka preporuka za veličinu? Mislila sam da se to sve da atributima srediti.
Go to Top of Page

Wolfman
Average Member



Croatia
970 Posts

Member since 13/07/2010

Posted - 02/05/2024 : 15:39:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Wolfman a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vatrena_stenica

Još jedno pitanje u vezi sa fotkama. Koji je atribut ovde za širinu? Tj. kako ga navodite? Vidim da [img width=400] ne radi.



Previše očekuješ od softverske starudije na kojoj se temelji ovaj forum.
Nadam se da će Markos ipak kad tad prelomiti i prijeći na nešto modernije.
A što se količine slika tiče, ja bih ipak rekao nemoj pretjerati. Stavi recimo 4 komada direktno u post, a za višak link na neku galeriju s ostatkom slika.
Go to Top of Page

vatrena_stenica
Starting Member



10 Posts

Member since 27/04/2024

Posted - 02/05/2024 : 15:52:52  Show Profile Show Extended Profile  Send vatrena_stenica a Private Message  Reply with Quote
Izgleda. Na ovako ošišanom HTML-u ni u srednjoj radila nisam. Preznojih se. 😂 Lakše mi da batalim fotke ubuduće. 😂
Vama svima hvala na pomoći!
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000