forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 Lokomotiva - Tinkoderoga u prodaji
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

jaki
Advanced Member



Croatia
25901 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 18/02/2023 : 01:05:08  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
U nas je 45 eura.
Ove slike su loše kvalitete pa ne mogu ocijeniti koliko je loš/dobar sken..

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6859 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 18/02/2023 : 02:27:51  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by udarnik007


Otisak je, blago rečeno, užas.
Šteta, ne znam kakvi su skenovi dostupni ali,
da se mene pita, ja ne bih s ovakvim skenovima
ni išao u tisak.


Istražujte malo na tu temu, pre nego što zažalite kupovinu. Ima indicija da su izdanja uglavnom sva takva. Bar ona na koje ovo treba da liči.

Nadam se da ne sadrži prelepljivana lica, kao Castermanovo.

https://www.aaapoumbapoum.com/blog/menues-trahisons-de-luvre-dhugo-pratt-ticonderoga

Edited by - alexts on 18/02/2023 02:28:37
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25901 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 18/02/2023 : 02:39:13  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Da.Ima ljepljenih lica na glave..

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

udarnik007
Senior Member



Croatia
1046 Posts

Member since 21/10/2013

Posted - 18/02/2023 : 07:50:03  Show Profile Show Extended Profile  Send udarnik007 an AOL message  Send udarnik007 a Private Message  Reply with Quote
Teško je vidjeti s mojih slika, treba to uživo ali, nije ovo dobro.
Zaista šteta jer mi se dizajn izdanja sviđa, pogotovo kutija
za koju mi je stvarno žao što nije bolje kvalitete.
Go to Top of Page

borg
Senior Member



Serbia
1729 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 18/02/2023 : 09:42:40  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

quote:
Originally posted by udarnik007


Otisak je, blago rečeno, užas.
Šteta, ne znam kakvi su skenovi dostupni ali,
da se mene pita, ja ne bih s ovakvim skenovima
ni išao u tisak.


Istražujte malo na tu temu, pre nego što zažalite kupovinu. Ima indicija da su izdanja uglavnom sva takva. Bar ona na koje ovo treba da liči.

Nadam se da ne sadrži prelepljivana lica, kao Castermanovo.

https://www.aaapoumbapoum.com/blog/menues-trahisons-de-luvre-dhugo-pratt-ticonderoga



Uf,bre, zar se ovo uopšte radi? Skrnavljenje stripa. Ovo je već previše.
Ja preskačem.


Resistance is futile.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25901 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 18/02/2023 : 11:06:38  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
A kad su loši početni materijali pa su francuzi išli nešto popraviti...
Ne bih ja bio baš toliko kritičan oko toga.Nemože izdavač ništa pametno napraviti .
Kaže frend da je kutija slabašnog materijala a i cijena u nas je velika ...To su već stvari koje me više smetaju.

Ja sam fetišist papira!

Edited by - jaki on 18/02/2023 11:07:26
Go to Top of Page

udarnik007
Senior Member



Croatia
1046 Posts

Member since 21/10/2013

Posted - 18/02/2023 : 12:03:23  Show Profile Show Extended Profile  Send udarnik007 an AOL message  Send udarnik007 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

A kad su loši početni materijali pa su francuzi išli nešto popraviti...
Ne bih ja bio baš toliko kritičan oko toga.Nemože izdavač ništa pametno napraviti .
Kaže frend da je kutija slabašnog materijala a i cijena u nas je velika ...To su već stvari koje me više smetaju.




Nije pretjerana razlika u cijeni.
Puna cijena bez popusta kod susjeda je 42,61 eura,
u SNK 45 eura. Ako imaš karticu s popustom od 15 %,
kao što sam ja u ovom slučaju imao cijena je tu negdje.
Obično izdanja Lokomotive, Systema i Komika nisu odstupala
cijenom nešto previše što nije bio slučaj sa izdanjima
Čarobne, Darkwooda i ostalih...
Ovo je moralo biti urađeno bolje bar što se kutije tiče,
otisak je već stvar ukusa ali, niti jednom ljubitelju stripa
ovo ne bi smjelo biti prihvatljivo. Zaista je loše. I sam
ćeš se uvjeriti kad prolistaš. Kažem, ako nije bilo iole
boljih materijala trebalo se čekati na bolje i ne štampati tako.
Ja ovo ne bih kupio da sam prije prolistao no, u žurbi sam
samo strpao u torbu i adio. Nažalost.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37354 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 18/02/2023 : 12:17:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

Nadam se da ne sadrži prelepljivana lica, kao Castermanovo.

https://www.aaapoumbapoum.com/blog/menues-trahisons-de-luvre-dhugo-pratt-ticonderoga


Jebote, ovo ko zlatni dani Dnevnika!



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25901 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 18/02/2023 : 13:06:13  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
ne znam...
ovo šta sam vidija iz videa njemačkog izdanja je solidno..

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10058 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 18/02/2023 : 13:59:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Hvala alextsu na informaciji.

quote:
Originally posted by udarnik007

Ne znam koliko se vidi ovako slikano no, uživo stvarno nije dobro.

[url=https://postimg.cc/qtkwTCmG][/url [url=https://postimg.cc/PNTvxfJW][/url]




Stavio sam sken iz prvotnog Humanoïdes Associésovog izdanja iz 1982.

Lokomotivino izdanje je očito kao Castermanovo iz 2018.

Ovdje je za kolekcionara Prattovog rada teška odluka. S obzirom da su originali nedostupni, da li nekako nabaviti izdanje iz 1982. (ili čekati njegov reprint), a vidimo da je i to izdanje prekrajano po formatu i nema najbolji otisak ili uzeti ovo lijepljeno Castermanovo. Naravno tu je i treća opcija čekati/vjerovati da će se vremenom pojaviti nekakav NSB s originalima.

Razmak između ova dva izdanja je bio 36 godina. Možda će neki od vas živjeti vječno ili vam je svejedno hoćete li imati ovaj Prattov strip u kolekciji. Ako vam nije svejedno preporučujem vam da kupite Lokomotivino izdanje ako je na razini Castermanovog.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25901 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 18/02/2023 : 14:04:07  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Imam sken na španjolskom koji ima 98 stranica ali duplih položenih.
Znači fali mi okomita knjiga?
Ovi skenovi izgledaju bolje od ovog šta je udarnik stavija:
[url=https://postimg.cc/V5FSZ2B0]
[url=https://postimg.cc/zVXysp0t]
[url=https://postimg.cc/7fs5w7Rx]

Ja sam fetišist papira!

Edited by - jaki on 18/02/2023 14:07:33
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10058 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 18/02/2023 : 14:08:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Ako netko želi vidjeti originalan rad (preporučujem da povećate sliku):

https://www.finarte.it/auction/100-times-pratt-comics-auction-milan-2021-10-01/hugo-pratt-ticonderoga-67688?lang=en
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25901 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 18/02/2023 : 14:19:28  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Falija sam prije.
Evo te table šta je udarnik stavija:
[url=https://postimg.cc/Z0gMvs22][/url]
[url=https://postimg.cc/Bj5YySbf][/url]
[url=https://postimg.cc/sQxTv5c3][/url]

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6859 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 18/02/2023 : 15:20:51  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo


Ovdje je za kolekcionara Prattovog rada teška odluka. S obzirom da su originali nedostupni, da li nekako nabaviti izdanje iz 1982. (ili čekati njegov reprint), a vidimo da je i to izdanje prekrajano po formatu i nema najbolji otisak ili uzeti ovo lijepljeno Castermanovo. Naravno tu je i treća opcija čekati/vjerovati da će se vremenom pojaviti nekakav NSB s originalima.



Mislim da Humanoidovo izdanje iz 1982-e uopšte nije opcija, tu su sve nijanse sive laviranog tuša pogubljene, ili zacrnjene ili nestale.

Ovih prelepljivanja, kaže bloger autor članka, nema mnogo, mada jeste teško preći preko toga.

A čekati nekog kao što je Markos, da iskoristi najbolje materijale sa više izvora, vrati lica sa originalnog crteža, eventualno retuširana da odražavaju izvorni izgled, ko zna kada, ako ikada...
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7744 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 18/02/2023 : 15:48:16  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message  Reply with Quote
ja ću kupiti, šta je tu je, ako nekad bude bolje izdanje (u što sumnjam) kupit ću i tada. mada opet stojim pri tvrdnji da je s obzirom da nije u koloru, broj stranica i ove informacije oko skena, malo ipak previsoka cijena.

nego, kako ste vi iz hrvatske već uspjeli nabaviti ovo izdanje?

"Experience is simply the name we give our mistakes"
Go to Top of Page

udarnik007
Senior Member



Croatia
1046 Posts

Member since 21/10/2013

Posted - 18/02/2023 : 15:59:47  Show Profile Show Extended Profile  Send udarnik007 an AOL message  Send udarnik007 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by I like girlz

ja ću kupiti, šta je tu je, ako nekad bude bolje izdanje (u što sumnjam) kupit ću i tada. mada opet stojim pri tvrdnji da je s obzirom da nije u koloru, broj stranica i ove informacije oko skena, malo ipak previsoka cijena.

nego, kako ste vi iz hrvatske već uspjeli nabaviti ovo izdanje?



Stripovi na kvadrat.
Još pred neki dan došlo.
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10058 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 18/02/2023 : 16:00:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Usporedba španjolskog i francuskog (HA) izdanja:



Jaki, u pravu si, španjolsko izdanje djeluje bolje.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25901 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 18/02/2023 : 16:03:47  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Od Humanoidovog sigurno.
Od ovog novijeg treba usporediti skenove.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Jozzinelli
Senior Member



1592 Posts

Member since 10/04/2011

Posted - 19/02/2023 : 08:14:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Jozzinelli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by udarnik007

Teško je vidjeti s mojih slika, treba to uživo ali, nije ovo dobro.
Zaista šteta jer mi se dizajn izdanja sviđa, pogotovo kutija
za koju mi je stvarno žao što nije bolje kvalitete.


Video i ja uživo, kutija je stvarno od pretankog kartona, al' valjda im se ne bi uklapali troškovi u cenu, da su je napravili malo solidnije.
Za one koji nisu imali prilike da vide uživo, karton je tanji nego korice kod VČ kiosk izdanja, takoreći bliži je Golkondinim LMS koricama.

Mek Koj nema alternativu
Go to Top of Page

Jozzinelli
Senior Member



1592 Posts

Member since 10/04/2011

Posted - 19/02/2023 : 08:21:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Jozzinelli a Private Message  Reply with Quote
Inače, hvala svima što su postavljali ove table i iz stranih izdanja.
Kad videh prvo ovu Lokomotivinu tablu, koju je udarnik007 postavio,
taman sam hteo da pitam da se Indijanac u originalu ne zove slučajno Crni Los, kad ono stvarno Crni Losos!

Mek Koj nema alternativu
Go to Top of Page

alaniusfordius
Senior Member

1005 Posts

Member since 10/04/2017

Posted - 19/02/2023 : 10:30:10  Show Profile Show Extended Profile  Send alaniusfordius a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jozzinelli

quote:
Originally posted by udarnik007

Teško je vidjeti s mojih slika, treba to uživo ali, nije ovo dobro.
Zaista šteta jer mi se dizajn izdanja sviđa, pogotovo kutija
za koju mi je stvarno žao što nije bolje kvalitete.


Video i ja uživo, kutija je stvarno od pretankog kartona, al' valjda im se ne bi uklapali troškovi u cenu, da su je napravili malo solidnije.
Za one koji nisu imali prilike da vide uživo, karton je tanji nego korice kod VČ kiosk izdanja, takoreći bliži je Golkondinim LMS koricama.



Majkumu kako se to onda moze nazvati karton?
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1767 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 19/02/2023 : 10:48:09  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alaniusfordius

quote:
Originally posted by Jozzinelli

quote:
Originally posted by udarnik007

Teško je vidjeti s mojih slika, treba to uživo ali, nije ovo dobro.
Zaista šteta jer mi se dizajn izdanja sviđa, pogotovo kutija
za koju mi je stvarno žao što nije bolje kvalitete.


Video i ja uživo, kutija je stvarno od pretankog kartona, al' valjda im se ne bi uklapali troškovi u cenu, da su je napravili malo solidnije.
Za one koji nisu imali prilike da vide uživo, karton je tanji nego korice kod VČ kiosk izdanja, takoreći bliži je Golkondinim LMS koricama.



Majkumu kako se to onda moze nazvati karton?



Nije bas tako kako Jozzinelli kaze. Kupio sam strip i kutija je napravljena od kartona sasvim dovoljne debljine. Karton nije kao korice LMS od Golconde. Ko je video/kupio Eternauta ili Brodeckov izvjestaj od Fibre moze da zna sta da ocekuje sto se kartona za kutiju tice. Jedina razlika je sto su Fibrine kutije otvorena a Lokomotivina je zatvorena.

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx
Go to Top of Page

alaniusfordius
Senior Member

1005 Posts

Member since 10/04/2017

Posted - 19/02/2023 : 11:01:58  Show Profile Show Extended Profile  Send alaniusfordius a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by AleksandarN

quote:
Originally posted by alaniusfordius

quote:
Originally posted by Jozzinelli

quote:
Originally posted by udarnik007

Teško je vidjeti s mojih slika, treba to uživo ali, nije ovo dobro.
Zaista šteta jer mi se dizajn izdanja sviđa, pogotovo kutija
za koju mi je stvarno žao što nije bolje kvalitete.


Video i ja uživo, kutija je stvarno od pretankog kartona, al' valjda im se ne bi uklapali troškovi u cenu, da su je napravili malo solidnije.
Za one koji nisu imali prilike da vide uživo, karton je tanji nego korice kod VČ kiosk izdanja, takoreći bliži je Golkondinim LMS koricama.



Majkumu kako se to onda moze nazvati karton?



Nije bas tako kako Jozzinelli kaze. Kupio sam strip i kutija je napravljena od kartona sasvim dovoljne debljine. Karton nije kao korice LMS od Golconde. Ko je video/kupio Eternauta ili Brodeckov izvjestaj od Fibre moze da zna sta da ocekuje sto se kartona za kutiju tice. Jedina razlika je sto su Fibrine kutije otvorena a Lokomotivina je zatvorena.



Hvala na pojasnjenju.
Fibrina "navlaka" za Eternauta je ok da omoguci da se strip koji je polozen stavi i uspravno a da ne iskace stranicama medju ostalim uspravno odstampanim stripovima.

Ova "kutija" omogucuje da se strip stavi u oba polozaja pa kome je kako drago. Doduse, debljina materijala ukazuje da ce biti potrebno pazljivije rukovanje ako se zeli trajnost.

Da li je nekome poznato da li Erni Pajk ima problema sa kvalitetom materijala? Ja nisam istrazivao a kasnije cu pogledati prvi Kastermanov album, ne secam se nesto kakvi su tamo materijali i otisci...
Go to Top of Page

Jozzinelli
Senior Member



1592 Posts

Member since 10/04/2011

Posted - 19/02/2023 : 11:41:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Jozzinelli a Private Message  Reply with Quote
Ja sam povukao paralelu i rekao da je bliži Golkondinom LMS, ako bi poredili sa debljinom VČ ZS, recimo, ne da je bukvalno te debljine.

Nemam Fibrine Eternauta i Brodeckov izvještaj, moguće da je to ta debljina,
ali za ta Fibrina izdanja kutija je u vidu "navlake" pa je verovatno okej, dok je ovde skroz zatvorena,
pa kad hoćeš da je otvoriš da bi izvadio stripove, nema šanse da malo ne izgužvaš "poklopac" od kutije, da ga tako nazovem,
ili moraš da budeš baš pažljiv. Na ovom primerku, koji su mi otvorili u radnji, jeste bila malo zgnječena kutija na vrhu gde se otvara.

Kao pandan za debljinu sam više imao na umu kutiju od Komesovih omnibusa, koju je Komiko perfektno odradio,
ali to bi svakako iziskivalo malo veći trošak.


Mek Koj nema alternativu
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1767 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 19/02/2023 : 12:23:38  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jozzinelli

Ja sam povukao paralelu i rekao da je bliži Golkondinom LMS, ako bi poredili sa debljinom VČ ZS, recimo, ne da je bukvalno te debljine.

Nemam Fibrine Eternauta i Brodeckov izvještaj, moguće da je to ta debljina,
ali za ta Fibrina izdanja kutija je u vidu "navlake" pa je verovatno okej, dok je ovde skroz zatvorena,
pa kad hoćeš da je otvoriš da bi izvadio stripove, nema šanse da malo ne izgužvaš "poklopac" od kutije, da ga tako nazovem,
ili moraš da budeš baš pažljiv. Na ovom primerku, koji su mi otvorili u radnji, jeste bila malo zgnječena kutija na vrhu gde se otvara.

Kao pandan za debljinu sam više imao na umu kutiju od Komesovih omnibusa, koju je Komiko perfektno odradio,
ali to bi svakako iziskivalo malo veći trošak.





Mislim da nema sanse da se otvori kutija a da se barem malko ne iscepa. Nije bas dobro to uradjeno ali sta da se radi.

Nepotrebno je paviti debelu kutiju kao sto je Vuk pizda radio za Komesa ili Fibra za Sin City i sl. Ipak se radi o dva relativno tanka stripa.

Kad se sve oduzme i sabere, meni je ovo sasvim ok jer ko zna da li bi neko ovo objavio (zbog losih materijal). Moglo je malo jeftinije ali to je Lokomotiva. Steta samo sto su materijali tako losi ali sta da se radi.

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000